Puštov: poisid andsid peas alla (7)

Aleksandr Puštov. Foto: Gertrud AlatareTallinna Infonet kaotas eile võõrsil Sillamäe Kalevile 0:2. Infoneti peatreener Aleksandr Puštov leidis, et ta hoolealused andsid mängu lõpus psühholoogiliselt alla ja see tingis kaotuse.

Sillamäe Kalevi peatreener Sergei Ratnikov: "No esimesel poolajal poisid mängisid väga hästi. Lõime võimalusi, lõime 1:0 värava ja ei kasutanud mõnda võimalust ära ka. Aga mulle ei meeldinud, kuidas läksime välja teisele poolajale. Keskväljakul olid probleemid, vabad mängijad ja kuigi ma ohtlikke momente ei mäleta, siis ikkagi standardolukorrad ja see 1:0 oli libe seis. Teisel poolajal juhtus midagi poistega. Läksid väljakule nagu magama."

Kas andis tunda, et alles esmaspäeval mängiti Kaljuga? "Võib-olla see mõjus isegi natuke, et oli tunda väsimust. Esimesel poolajal liikumine ja söödud, kombinatsioonid olid päris ilusad. Aga meil oli raske kalender ja teisel poolajal andis tunda."

Koondisemängudest tingitud paus tähendab, et Sillamäe järgmine mäng on alles 14. septembril. Kas mehed saavad vahepeal ka puhkust? "Neli päeva anname puhkust ja siis hakkame töötama kaks korda päevas. Raske on leida praegu sparringut, aga mängime omavahel ja laupäevaks on mul enam-vähem kokku lepitud Lokomotiviga. Arvan, et Narva vastu oleme valmis."

Infoneti peatreener Aleksandr Puštov: "Kui võtta mäng kokku, siis teisel poolajal olime viigile üsna lähedal ja me ei väärinud kaotust. Kui aga rääkida sellest, mida näitasime esimesel poolajal, siis skoor on igati õiglane. Kalev juhtis mängu, kuid ohjad andsime neile spetsiaalselt, kuna tahtsime teist numbrit täna mängida. Samas ei olnud täna hea mäng kaitses, kuna lasime vastasel luua palju momente.

Teisel poolajal tulenevalt kaotusseisust hakkasime mängima agressiivsemalt ja hea pressinguga - see aga muutis kardinaalselt mängu iseloomu ning teisel poolajal hakkasime juba meie initsiatiivi omama ja mängupilti juhtima. Need momendid, mida oli meil kolm-neli, ei suutnud lihtsalt realiseerida, ei olnud piisavalt vedamist.

Teine värav tuli juba selle reegli pealt, et kui sina ei löö, siis lüüakse sulle ja see moment pani mängule punkti. Teise poolaja eest ma avaldasin oma meeskonnale tänu. Mehed leidsid jõudu muuta mängu. Kui nii võtta, siis me mängisime liidri vastu ja suutsime näidata head mängu, eriti teisel poolajal. Seega võiks enam-vähem mänguga rahule jääda, kuid mitte skooriga. Kaotada on alati ebameeldiv.

Kindlasti teeme vajalikud järeldused ja peame edasi minema. Meil on ees üsna pikk paus. Järgmine mäng on karikamäng, mis meie jaoks samuti väga tähtis. Edasi meil kaks mängu Kurega ja peame omad punktid sealt ära võtma."

Miks ei õnnestunud mängu lõpus rünnata? "Kui skoor oli 0:1, siis me üritasime rünnata, ent pärast teist väravat ei olnud see võimalik. Kaks väravat tagasi lüüa viie minutiga on ülirakse ülesanne. Psühholoogilises mõttes poisid vist andsid alla."