Raunod panid Euroopa liiga peaproovis rootslased magama (vaata galeriid!) (2)

Raunod - Alliku ja Sappinen. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga hetke liider Tallinna FC Flora pidas täna A. Le Coq Arenal oma ettevalmistusmatši järgmisel nädalal algavaks Euroopa liigaks, kui alistas Rootsi 11-kordse meistri AIK-i 2:0.

Meeskondade lähenemine matšile oli väga erinev. Kui Flora tuli peale oma B-rivistusega, mis vanuse poolest võiks mängida U21 liigat, siis AIK saatis väljakule oma parimad pojad. Paar-kolm pallurit jäi neil küll vigastuste tõttu kodumaale, ent algkoosseis kubises kogemusest ja ka mängudest tänavusel hooajal Rootsi kõrgliigas.

See tähendas seda, et AIK võttis pallivaldamise enda kanda, kuid sellest hoolimata ei suutnud nad ohtlikuks muutuda. Nende kümmekonna Eestisse reisinud fänni avapoolaja ainus põhjus ovatsiooniks oli 12. minutil, kui Flora fännid oma tavapärase pürošõu käima tõmbasid. Selle peale tõusid püsti kõik AIK-i toetajad, kes eestlaseid marulise aplausiga toetasid.

Mänguliselt oli esimene ärevam moment avapoolaja keskpaigas, kui Simon Thern kauglöögist palli üle lati saatis. Hetk hiljem oli Johan Blombergil värava ees šanss peale lüüa, kuid kaitsjad olid jaol ja asi üleliia ohtlikuks ei läinud. Tõsiselt ohtlikuks läks Flora jaoks asi 32. minutil, kui Richard Alandi väljavise vahelt lõigati, Blomberg värava ette söödu Henok Goitomile mängis, kes umbes seitsme meetri pealt palli üle raamide lajatas.

Kaks minutit hiljem sai AIK-i üks nimekamaid mehi, Real Madridi akadeemiasse kuulunud ründaja Eero Markkanen läbisöödu, misjärel tegi vahetult enne kasti konksu ja tõstis palli üle Alandi, aga ka üle värava.

Avapoolaja lõpuminutitel hakkas ka Flora rünnakutele jõudma, kuid pealelöökideni mitte. Kaitses püsiti aga hästi, mitmel puhul jäeti rootslased suluseisulõksu ja nii saadi teisele poolajale vastu minna 0:0 seisu ja põhimeestega.

Flora põhimehed näitasid klassi

Teiseks poolajaks oma tugevaima koosseisu väljakule toonud Flora muutis sellega kohe mängu olemust. AIK ei domineerinud enam ning lahing oli palju lahtisem. Flora asus võrreldes avapoolajaga selgemalt väravat otsima, kuid mõlemad klubid üritasid riske vältida.

Täistunni täitumisel sai Flora aga valusa tagasilöögi, kui Martin Miller kiirrünnakule tormates maha tõmmati, millega mees oma parema jala põlve väänas. Poolkaitsja jäi maha lamama ning õigepea selgus, et ta matši jätkata ei saa. Olukord on seda valusam, et mäletatavasti said ka mullu suvel euromängude eel peetud treeningmängus rängad põlvevigastused Kevin Aloe ja Hannes Anier, kes pidid seejärel ligi aastaks väljakult eemale jääma.

Avapoolajal pidi Eero Markkaneniga madistama Marco Lukka. Foto: Brit Maria Tael

Millerile vahetuse pakkunud Roman Sobtšenko mängusekkumise järel sai AIK väga hea võimaluse, kui Masoud Juma Choka palli Alandist mööda mängis, ent Joonas Tamm klaaris enne väravajoont ohu. Kui ise ei löö, lüüakse sulle ning 69. minutil leidis Rauno Sappinen vasakult äärelt sissemurduna värava eest ideaalse sööduga Rauno Alliku, kes mänguvahendi mõnelt meetrilt võrku suskas - 1:0 Florale!

Kolm minutit hiljem vahetasid mehed rollid ja väljakupooled. Alliku söötis palli paremalt värava ette, kust Sappinen kerge vaevaga seisuks 2:0 tegi. Järgnev mäng kulges juba Flora taktikepi järgi, kuid võrku rohkem sahistada ei suudetud. See tähendas võitu ja seda, et peaproov algavaks eurohooajaks läbiti hindele viis.

Mõlemad meeskonnad peavad oma järgmise matši täpselt nädala pärast, kui AIK sõidab Euroopa liiga raames külla Fääri saarte KI-le ning Flora Sloveenia klubile Domžale.

Tulemus:

Tallinna FC Flora - AIK 2:0 (0:0)
69. Rauno Alliku, 72. Rauno Sappinen

Flora I poolajal: Richard Aland, Markkus Seppik, Märten Kuusk, Marco Lukka, Kevin Aloe, Markus Poom, German Šlein, Roman Sobtšenko, Erik Sorga, Mark Anders Lepik, Maksim Gussev.
Flora II poolajal: Richard Aland, Märten Kuusk, Madis Vihmann, Joonas Tamm, Joseph Saliste, Brent Lepistu, Mihkel Ainsalu, Zakaria Beglarišvili, Rauno Alliku, Martin Miller (Roman Sobtšenko), Rauno Sappinen.

AIK: Oscar Linner, Nils-Eric Johansson, Jesper Nyholm, Simon Thern (Nebiyou Perry), Johan Blomberg (Ahmed Yasin), Eero Markkanen (Daniel Mushitu), Sauli Väisanen, Daniel Sundgren, Stefan Ishizaki (Denni Avdic), Anton Saletros, Henok Goitom (Masoud Juma Choka).
Varus: Denni Avdic, Kyriakos Stamatopoulos, Daniel Mushitu, Ahmed Yasin, Nebiyou Perry, Gabriel Aphrem, Masoud Juma Choka, Melker Antonsson.

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL