Rogic pärast Flora alistamist: väärisime seda võitu (0)

FCI Levadia peatreener Aleksandar Rogic. Foto: Brit Maria Tael

FCI Levadia peatreener Aleksandar Rogic tõdes pärast hooaja teises Tallinna derbis saavutatud 3:1 võitu FC Flora üle, et edu võtmeks oli meeskondlikkus, mille toel suudeti üle olla ka kahe põhikaitsja puudumisest.

"Esimesel poolajal mängisime väga hästi, kui välja arvata 1:1 väravaga päädinud olukord. Kaotasime ühe võitluse lahtise palli pärast ning Vassiljevi kasutas oma kvaliteedi ära. See on tippmängijate tunnus, et nad ei vaja rohkelt, vaid ainult ühe võimalust, mille nad löövadki väravaks. Aga meil oli lisaks enda väravale veel mitu head võimalust ja olin mängupildiga väga rahul.

Teisel poolajal ei soovinud ma pärast 2:1 eduseisu saavutamist ainult kaitses mängida ja proovisin vahetustega tasakaalu taastada, et suudaksime rohkem palli hoida, aga eks see ole loomulik, et kui kaotusseisus vastane peab suruma, siis eduseisus ja veidi väsinud meeskond tõmbub kaitsesse. Mäng oleks võinud võtta ka vastupidise pöörde. Alles 3:1 värav otsustas kõik ära," rääkis Rogic.

2:1 eduseisu kaitsmine üle 30 minuti valmistas Rogicile suurt rõõmu. Levadial tekkisid selle aja jooksul küll mõned ärevad momendid, aga lõpuks osutus nende kaitsjate tahe Flora ründajate omast tugevamaks. "Saime terve nädala mänguks valmistuda. Erinevalt hooaja esimesest mängust Floraga, kui meil oli nädala keskel karikamäng, aga vastasel mitte. Poisid olid kogu nädala jooksul väga tähelepanelikud ja pöörasime tähelepanu erinevatele detailidele.

Igor Žurahhovski ja Rasmus Peetson on endiselt vigastatud. Nad mõlemad, aga eriti Žurahhovski, on minu mängustiili silmas pidades väga olulised mängijad. Lisaks puudusid kaitseliinist Maksim Podholjuzin ja Dmitri Kruglov, aga ei mingit halamist, vaid ütlesin kuttidele: kasutage oma võimalus ära!

Enne tänast mängu rõhutasin Marko Lipule, et kui ta tahab tõesti saada selliseks jalgpalluriks, nagu ta ütleb, et tahab, siis tuleb see derbi enda hüvanguks ära kasutada. Nüüd on ta kaasa teinud juba kolmes-neljas matšis teiste Tallinna tippvõistkondade vastu ja ei saa enam öelda, et ta oleks noor ja kogemusteta, vaid mees, kes peab platsile minnes oma töö ära tegema. Aga võit tuli tänu meeskondlikule pingutusele ning minu hinnangul me väärisime seda," lausus serblasest peatreener.

14. voorus ootab Levadiat mäng Paide Linnameeskonnaga. "Liigume mäng-mängult. Võit Flora üle oli enesekindlust silmas pidades tähtis, aga nüüd tuleb see unustada ja mõelda järgmisele mängule, sest Paide esituste tase on kõrge ja neil on koosseisus mitmed tasemel mängijad. Paidel jagub kvaliteeti ja kui me ei tule mängule sama kire ja keskendumisega, siis ootavad meid probleemid," sõnas Rogic.

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL