Vassiljev: olnuks väga naiivne arvata, et tiitel on juba võidetud (0)

Just nõnda viigistas Konstantin Vassiljev Tallinna derbi 40. minutil mänguseisu. See jäi aga Flora ainsaks väravaks ja Levadia võttis 3:1 võidu. Foto: Brit Maria Tael

FC Flora poolkaitsja Konstantin Vassiljev märkis pärast hooaja teises Tallinna derbis FCI Levadia käest saadud 1:3 kaotust, et Premium liiga noore meeskonna jaoks on tegu hea õppetunniga, millest tuleb edasist hooaega silmas pidades teha õiged järeldused.

Kui kohtumise esimest 10 minutit domineeris pigem Flora, siis seejärel haaras ohjad Levadia, kes jõudis 30. minutil ka 1:0 väravani. "Levadia esimese poolaja initsiatiiv tulenes ka meie mängust, sest me ei soovinud neid väga ülevalt pressida, vaid madalama blokiga vastu võtta. Levadial avanes võimalusi ka lahtisest mängust, aga 1:0 värava lõid nad karistuslöögist, mis on kindlasti välditav.

Ülejäänud väravad olid samuti välditavad. Treeningutel ja koosolekutel rääkisime küll, kust Levadia väravaid lööb. Lõpuks nad just sealt lõidki. Neid tuleb kiita, et nad suutsid ees oma võimsuse ära kasutada. Levadia oli viimases faasis otsustavam. Mõnikord neil ei õnnestu väravate löömine, aga täna läksid sisse kolm palli, mis olid ju kõik sarnased – tsenderdus ja pealöök.

Nende väravate ärahoidmine on nüüd meie jaoks järgmistes omavahelistes mängudes väljakutse. Positsioonirünnakud neil väga ei õnnestunud. Meil tekkisid küll mõned variandid, aga äärest karistusalasse lennanud pallid võitsid pigem nende kaitsjad kui meie ründajad," rääkis Vassiljev.

Kogenud poolkaitsja ei nõustunud, et Flora pingutas tsenderdustega üle ja pidanuks proovima rohkem mööda maad ja keskelt Levadiat survestada. "Tippmängudes tuleb proovida kõiki asju. Derbides ei pruugi palju šansse avaneda ja kui on võimalus hea tsenderdus teele panna, siis peab seda tegema ja kaaslased peavad nende pallideni jõudma. See, kas ka tegelikult jõuavad, sõltub tahtest, klassist ja kogemustest."

Vassiljev rõhutas, et hooaeg on alles noor ja midagi pole lõplikult otsustatud. "Nii see elu on, et ühe derbi võitsime meie ja teise Levadia. Läheme edasi. Pidime olema väga naiivsed, et mõelda, et tiitel on võidetud ja kõik läheb nii ilusti edasi. Tänasest kaotusest on meie noortel mängijatel väga palju õppida," märkis Kostja.

Enda 40. minuti 1:1 väravast rääkides nentis Vassiljev muiates, et kavaldas Levadia puurivahi Sergei Lepmetsa üle. "Iga väravavahtide treener ütleb, et kui sellisest olukorrast esimesse nurka lüüakse, on ikka tema viga jah. Nägin avause ära ja mul oli vaja pall suunata sinna nii tugeva löögiga, et ta ei jõuaks reageerida."

Küsimusele, kas füüsiline vorm tundub talle endale sama hea, kui tribüünilt vaadatuna, vastas Vassiljev nii: "Alati võib natuke paremini, aga tõesti tunnen end hästi ja loodetavasti on veel natuke reservi kah."

FC Flora hooaeg jätkub pühapäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi FC Kuressaarega.

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL