Ronaldot teinud Liliu päästis Kalju (hinda mängijaid!) (0)

Liliu. Foto: Gertrud Alatare

Premium liiga 25. voorus oli Sillamäe Kalev lähedal üllatusele, kuid eduseisust kaotati 1:2 Nõmme Kaljule. Nõmmekate päästeingliks osutus cristianoronaldolikult tähistanud Brasiilia ründaja Liliu.

Väga tempokas, agressiivne ja mõlemapoolsete võimalustega mäng pakkus kogu 90 minuti vältel olukordi mõlemal pool väljakut. Eriti võrdne oli avapoolaeg, kus võõrustajad olidki need, kes juhtohjad haarasid. Nimelt suunas 28. minutil Aleksandr Savin peaga võrku Denis Vnukovi nurgalöögist antud palli.

Kohe hetk hiljem oli Aleksandr Volkov lähedal Sillamäe edu duubeldamisele, ent Vitali Teleš tõi vägeva tõrjega alumisest nurgast palli välja. See äratas veidi ka Kaljut, kuid täna viiese kaitseliiniga mänginud Kalev tuli pealinna külalistega igati toime.

Teise poolaja alguses oli Savinil hea variant taas Sillamäe teine lüüa, kuid peaga tehtud löögist raksatas pall põiklatti otse ristnurga kohale. 63. minutil lõi aga hoopis Kalju, kuid tegi seda võõrustajate abiga. Esmalt tõrjus Mihhail Starodubtsev vahetusest sekkunud Tarmo Neemelo löögi, misjärel Karl Mööl palli karistusala joonelt kasti tagasi suunas. Seal heitlesid Liliu ja Dmitri Kovtunovitš ning viimase õlast põrkas mänguvahend oma väravasse - 1:1!

79. minutil otsustas Liliu mängu saatuse, kui Andrei Sidorenkovi nurgalöögist peaga kera ristnurka suunas. Tabloole numbrid kaks ja üks ehk Liliu heitis särgi seljast nagu Cristiano Ronaldo eelmisel pühapäeval ning demonstreeris oma lihastes torsot. Kalju pingilt tuli küll veidi nurinat ebavajaliku kollase üle, kuid Liliu võis seda teha - ta otsustas mängu.

Hetk hiljem oli Liliul veel üks hea võimalus, kuid karistuslöögist tehtud soorituse blokeeris joonelt Mihhail Slaštšjov. Sillamäe ei leidnud ka enam vastust ehk Kalju säilitas läbi raskuste oma tabeli teise koha ja vahe Floraga. Pikka puhkust aga ei ole, sest juba teisipäeval minnaksegi vastamisi Flora endaga. Sillamäe võõrustab samuti teisipäeval Levadiat.

Mängu parim - Liliu

Kalju ründaja oli täis tahtmist ja isu. Oli ohtlik, vahetult seotud mõlema Kalju väravaga ning jättis endast väljakule kõik. 90. minutil pidigi lahkuma platsilt kerge reievigastuse tõttu. Seni on Kalju võitnud liigas kõik mängud, milles brasiillane murule on jooksnud ehk kaheksa järjest.

JK Sillamäe Kalev - Nõmme Kalju FC 1:2 (1:0)