Sillamäe seljatas näotu Tammeka (1)

Kevadest sügisesse lükatud kohtumine ei pakkunud väljaku äärde kogunenud 204 pealtvaatajale just ülemäära põnevust - Sillamäe kontrollis kohtumist praktiliselt esimesest vilest viimaseni ja võttis professionaalse 2:0 võiduga kaasa vajalikud kolm punkti.

Võit kergitas Sillamäe kolm vooru enne hooaja lõppu Tallinna Florast nelja punkti kaugusele ja kuigi viimases voorus kohtutakse omavahel, võivad medalid selleks ajaks Ida-Virumaa poole teel olla: võidud korduskohtumisest Tammeka ja seejärel Tallinna Kaleviga teeksid hooaja viimase mängu tähtsusetuks.

Veel lisaks Sillamäele ka Kalju, Flora ja Kuressaarega mängida saava Tammeka võimalused üleminekumängust pääsemiseks püsivad endiselt, kuid on rivaali Narva Transi lihtsama graafiku tõttu hetkel pigem teoreetilist laadi. Täna näidatud mängupildiga suuri lootusi hellitada ei tasuks.

Sillamäe tuleb ja teeb

Sillamäe vastu Tammeka päris käima ei saanudki ja teravama alguse järel suutsid külalised esimesest vilest viimaseni mängu ka kontrollida.

Kui esimesed kaks olukorda olid Tammeka puuri kaitsnud Andrus Lukjanovil kontrolli all, siis tosina minuti möödudes võrgud juba sahisesid. Mitme pealelöögi järel jäi pall lahtiseks kasti ja tsenderdusest suunas Vjatšeslav Zahovaiko palli võrku - 0:1.

Hoolimata mitmetest headest võimalustest püsis Tammeka lootus veel poolajapausil. Külm ilm segas veidi ka Sillamäe tegutsemist, mistõttu hoiti mängu pigem ettevaatlikult ohjes.

Paranemise märke ei ole

Teisel poolajal vaade ei paranenud ja Tammeka peatreener Uwe Erkenbrechergi sai mitmel korral oma mängijate suunas vägisõnu kasutada. Sillamäe kontrollis, Tammeka vaatas.

Liiga kauaks vaatama jäämise karistasid külalised aga 55. minutil ära, kui Jevgeni Kabajev Zahovaiko läbisöödu kaitsjate segamiskatsetest hoolimata tühja väravasse lükkas - 0:2. Mõnda aega sai näha ka tõeliselt jahtivat Sillamäed, kui kolmandat ja otsustavat väravat taga ajades Tammekat paar minutit suruti.

Seejärel lasti aga ka Tammekal tempot kontrollida, kuid momente tartlased endiselt luua ei suutnud. Alles minutid enne lõppu oli Georgi Ivanov läbijooksul väravavahiga silmitsi pääsemas, kuid Sillamäe kaitsjate õigeaegne sekkumine päästis Mihhail Starodubtsevi üks-ühele olukorrast.

Mängu parim - Vjatšeslav Zahovaiko

Soliidse ja kindla esituse teinud Sillamäe ridades ansamblist väljalangenuid ei olnud, kuid värava ja söödu kirja saanud Zahovaikoga tegelemine käis Tammeka kaitseliinile kohati lihtsalt üle jõu.