Taevas halasta! Flora lõi Vaprusele 10 (!) väravat (vaata galeriid!) (1)

Flora võidu arhitektid Rauno Alliku, Rauno Sappinen ja Zakaria Beglarišvili. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga 16. voorus sai Pärnu Vaprus juba oma hooaja teise kümneväravalise kaotuse, kui jäi sedapuhku kodus 0:10 alla FC Florale.

Soojas suvepealinnas läks Vapruse ja Flora vahel asi päris kiirelt ka väljakul kuumaks. Juba neljandal minutil suunas keskkaitsja Joonas Tamm peaga väravasse Zakaria Beglarišvili karistuslöögist antud tsenderduse - 1:0!

Kellale jõudis tiksuda teist samapalju minuteid, kui seekord oli värava ees täpne Rauno Sappinen. Söötja oli sama. 2:0! 21. minutil mängisid Mihkel Ainsalu ja Sappinen hästi kokku ning esimene realiseeris enda algatatud rünnaku viielt meetrilt kukkumise pealt tehtud löögiga - 3:0! Kaks minutit hiljem lõi Sappinen umbes samast kohast kus Ainsalu Flora neljanda värava. Seekord tuli sööt aga paremalt äärelt Rauno Alliku jalalt.

Pooltunni täitumiseks sai tabeliliider kätte viieväravalise edu, kui Sappinen sai paremalt äärelt liini taha söödu ning lahendas olukorra külmavereliselt.  31. minutil ajasid kaks eelpool mainitud Raunot Pärnu väravavahi Hendrik Vainu kasti joonel sõlme ning Vapruse kaitsja Jako Kanteri jalast veeres pall Beglarišvilile, kes nahkkera külma kõhuga tühja väravasse saatis - 6:0!

Teine poolaeg algas Vapruse jaoks lubavalt, sest skoori suudeti hoida koguni veerand tundi. Siis sahistas vahetusest mängu sekkunud Maksim Gussev sisuliselt minuti väljakuloldud aja järel. Beglarišvili andis talle kaitsjate vahele hea söödu ning kasti jõudnuna ei olnud ääreründajal raske pall vasakusse nurka veeretada. 7:0!

78. minutil tegi võimsa tõusu Flora äärekaitsja Märten Kuusk, kes Markus Poomiga seina mängis ning mõne meetri pealt oma esimese värava rohevalges särgis lõi - 8:0! Neli minutit enne normaalaja lõppu virutas Alliku vasaku jalaga postipõrkest juba üheksanda ning lõppskoori 10:0 vormistas 88. minutil Beglarišvili, kes keerutas trahvilöögi lahtimängimise järel mänguvahendi värava paremasse ülemisse nurka.

See oli lõpuks kõik. Pärnu lasi teistkordselt sel hooajal enda võrku lüüa kahekohalise numbri jagu väravaid. Tasemevahe oli nii räige, et Vaprusel ei olnud sisuliselt variantigi. Hooaja rekordtulemust ei sündinud, kuid 16 kohtumisega endale sisse lastud 64 väravat on lihtsalt häbiväärne number. Sellest saunast hoolimata jätkab Vaprus tabelis üheksandal real, Flora on endiselt ainuliider.

Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Sõnad on liigsed. Kaks väravat, viis resultatiivset söötu. Need on muljetavaldavad numbrid, kuid erinevalt pärnakatest suudab grusiin positiivselt üllatada.

16. juunil kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - Tallinna FC Flora  0:10 (0:6)
4. Joonas Tamm, 8., 23., 28. Rauno Sappinen, 21. Mihkel Ainsalu, 31., 88. Zakaria Beglarišvili, 61. Maksim Gussev, 78. Märten Kuusk, 86. Rauno Alliku

Väravasöödud: 4., 8., 28., 61., 86. Zakaria Beglarišvili, 21. Rauno Sappinen, 23. Rauno Alliku, 31. x, 78., 88. Markus Poom