Tallinna Kalev šokeeris nimekaimu (0)

Foto: Brit Maria TaelVõõrustaja rollis olnud Tallinna Kalev üllatas Sillamäe Kalevit meistriliiga 11. vooru mängus napi 1-0 võiduga, kusjuures pealinlased lõpetasid kohtumise taaskord vähemuses.

Mängu algus oli pealtvaataja jaoks igav, kui mitte üksluine. Paarkümmend minutit möödusid keskväljal kesise väljakuga harjudes. Kalevi keskstaadion oli mättaid täis ja iga teine sööt lendas õhku. Sellega harjus kiiremini võõrustaja rollis olev meeskond - kodumeeskonna pallurid suutsid rünnakuteks muuta mitmed Sillamäe kaitsjate pallikaotused, kuid need üritused tulemust ei toonud.

Ka külalisvõistkond sai söödumängu järjest paremini käima ning varsti tabas idavirulaste leegionär Kassim Aidara ka posti. Mõnekonna minuti järel sai lähedalt löögile ka Vjatšeslav Zahovaiko, aga puurilukk Daniil Savitski päästis pealinlased halvimast.

See, kes avapoolaja lõpus üllatuslikult juhtima asus, oli aga hoopis kodumeeskond. Nurgalöögijärgses olukorras tekkis trahvikastis suur siblimine, mille käigus saatis mänguvahendi paari meetri pealt väravasse Martin Tšegodajev. Esimene kolmveerandtund lõppeski mõneti üllatuslikult kodumeeskonna juhtimisel.

Teisel poolajal võttis võõrsilmeeskond ennast kokku ja asus rohkem ründama. Paar väga head võimalust tekkisidki, aga need kas lendasid mööda või väravavahi kätessel. Muidu oli Sillamäe mäng suhteliselt hambutu ja sajaprotsendilisi võimalusi ei tekkinudki. Kodumeeskond aga nõelas tihti, sest Sillamäe poole pealt olid enamik mängijatest pidevalt vastase mängupoolel ja tagasi ei jõudnud.

Mängu lõpuminutitel teenis võõrustajate poole pealt Aleksei Savitski veidi enne lõppu punase kaardi, mis tegi mängu lõpu väga ärevaks. Väravat aga kumbki pool lüüa enam ei suutnud ja kodumeeskond kirjutas tabelisse järjekordsed kolm punkti.