Tark taktika tõi Infonetile edu (0)

Meistriliiga 29. voorus lisas FC Infonet oma kollektsiooni veel ühe favoriidi skalbi - nagu ka eelmises voorus FC Kuressaaregagi, saadi lõpus jagu Sillamäe Kalevist ning võeti magus 1:0 võit.

Mängu algas kulges tasavägiselt. Kuigi Sillamäe alustas pisut aktiivsemalt, ei suutnud Kassim Aidara, Vjatšeslav Zahovaiko ega Daniil Ratnikov midagi Infoneti hästiorganiseeritud kaitseliini vastu.

Kümnendaks minutiks meeskonnad aktiviseerusid ja Nikolai Mašitševi tsenderdus paremalt äärelt võinuks lõppeda Infoneti jaoks kurvalt, kuid keskkaitsjate poolt üksi jäetud Daniil Ratnikov ei osanud peaga paarilt meetrilt täpset lööki sooritada.

Infonet vastas minuti pärast ohtliku nurgalöögiga - Oleg Valov sai pallile jala vahele, kuid mänguvahend lendas hoopis väravast eemale. Seejärel võttis Sillamäe initsiatiivi enda kätte ja Infonetil tekkisid raskused isegi oma väljakupoolelt väljumisega. Kuid ohtlikke pealelööke või kombinatsioone rohkem palli vallanud Sillamäe luua ei osanud.

Tark kaitse, hambutud rünnakud

19. minutil näitas aga hambaid just Infonet. Trevor Elhi teenis nurgalöögi ja Lipini kõrge tsenderdus leidis Sillamäe kaugema posti all Manucho, kes saatis palli pealöögiga Mihhail Starodubtsevi võrku - 1:0!

Paari minuti pärast tekkis Infonetil sarnases situatsioonis võimalus eduseisu suurendada, kuid koguni neli nende mängijat lendasid tsenderdusest mööda.

Infonetlased võitlesid kaitses väga südikalt ja väga palju ruumi Sillamäe mängijatele ei andnud. Kogu aeg kogunes Aidara, Ratnikovi ja Zahovaiko ümber trobikond infonetlasi, kes kollektiivsete pingutustega neilt palli ära võtsid. Kui kaitseliin Sillamäe mängijaid peatama ei jõudnud, aitasid omalt poolt poolkaitsjad - vajadusel lõid kaitsemängus kaasa Konstantin Nahk, Vladimir Malinin ja Maksim Lipin.

Infonet survele ei alistu

Teise poolaja alguses domineeris selgelt Sillamäe. Kasutu Kabajevi asemel ilmus platsile Deniss Tjapkin ning Daniil Ratnikov siirdus Kabajevi kohale. Pealelööke sadas nagu rahet, kuid kuna taas polnud trahvikastis sillamäelastel võimalusi pall vabalt vastu võtta, siis tuli lüüa selle piiri tagant. Need katsed Kalevile aga edu ei toonud.

65. minutil nurjas Mašitšev kahesajaprotsendilise väravavõimaluse. Zahovaiko tegi Sillamäe poolkaitsjale Infoneti trahvikastis kannaga suurepärase söödu, Mašitšev pääses Igoneniga kohtingule, kuid lõi mööda. Sillamäe surve oli aga igati korralik ja Infoneti kaitse tundus 70. minutiks päris väsinud olevat.

Kalev surve ei ajanud Infoneti kaitseliini värisema, kuid põhjustas siiski piisavalt ebameeldivusi. Paaril korral päästis infonetlased Matvei Igoneni tõrjetöö, Infonet ise panustas kohtumise lõpus kiirrünnakutele.

Sillamäe üritas samal ajal surmamõistetu ahastusega endale viiki välja rabeleda, kuid ei Vungi ega Zahovaiko pealelöökidel polnud meisterlikku täpsust. Viimane võimalus tekkis idavirulastel siis, kui Infoneti kaitsja ei saanud palli omast trahvikastist 89. minutil korralikult välja lüüa, Tjapkini kauglöök tabas aga vaid posti.

Mängu parim - Matvei Igonen

Noor väravavaht mängis täna nagu kogenud puurilukk, juhendades aktiivselt kaitseliini ning päästes Infoneti mitmel korral viigiväravast.