U17 koondis tegi kolme penaltiga mängus Lätiga viigi (0)

Eesti U17 koondis. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti noormeeste U17 koondis tuli Leedus toimuval Balti turniiril Läti vastu välja 1:3 kaotusseisust ning teenis 3:3 viigi.

Läti avas skoori kümnendal minutil nurgalöögist, kui peaga saatis palli võrku Emils Sprukts. Üheksa minutit hiljem Eesti viigistas - Patrik Kristal triblas karistusalasse, teenis penalti ja realiseeris selle ise. Vaheajale mindi seisul 1:1.

Läti läks uuesti juhtima penaltist, mille põhjustas Mattias Luup ja realiseeris Rudolfs Klavinskis. Seejärel skooris taas Sprukts peaga.

Eesti kaotusseisu vähendas minimaalseks August Kamarin Wagner ning viimane viigivärav sündis 87. minutil penaltist, mille teenis Matthias Limberg ja realiseeris Kristal. Oma kohtumise mõlemad penaltid lõi Kristal madalalt võrku, pettes samal ajal puurivahi valesse suunda. Täpselt samamoodi oli ta realiseerinud 11 meetri karistuslöögi ka üleeile Leedu vastu.

Koondise peatreener Marko Pärnpuu ütles pärast kohtumist jalgpall.ee-le, et lätlased pakkusid Eesti noormeestele väljakutsuva mängu: "Alguses jäime surve alla ja meil ei õnnestunud mängu käima saada ega kontrolli haarata. Lasime nurgalöögist ja penaltist endale värava lüüa, aga ma olen poistega väga rahul, et mängijad selle peale ei murdunud. Suutsime mängu tagasi tulla ja 1:3 kaotusseisust viigi võidelda – seda ei tasu alahinnata."

Kolmapäeval 4:2 Leedut võitnud Eestil on nüüd kahe mänguga neli punkti. Ülehomme, kui selgub Balti turniiri võitja, on viimaseks vastaseks Soome, kes alistas Läti 4:1 ja madistab hetkel Leeduga.