Eesti U17 koondis lõi Kristali ja Varjundi juhtimisel Leedu võrgud kuumaks (0)

U17 koondise algkoosseis. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti U17 koondis andis Leedu vastu kahel korral eduseisu käest, aga alustas Leedus peetavat Balti turniiri sellele vaatamata 4:2 võiduga.

Eestlased teenisid kohe mängu alguses penalti, kui Aleksandr Lohmatov kukkus läbijooksul kokkupõrkes väravavahiga ja tulemuseks oli penalti. Punkti taha astunud kapten Patrik Kristal lasi väravavahil ära hüpata ja saatis palli teisele poole, viies Eesti juba 4. minutil juhtima.

Leedulased muutusid tasapisi ohtlikumaks ning tabasid 20. minutil ka latti. Viigivärava meisterdasid aga 25. minutil eestlased ise, kui Jevgeni Tšernjakov pani paremkaitsest sellise tagasisöödu, mis üllatas Miron Vetkalit ning põrkas teravast nurgast hoolimata võrku.

Eesti eduseis taastus 36. minutil, mil Kristali karistuslöök leidis üles Tony Varjundi ning Flora ründaja saatis pealöögi seitsmelt meetrilt tagumise posti kõrvale. 40. minutil oli Lohmatov lähedal edu suurendamisele, aga leedukate väravavaht vastas suurepärase tõrjega.

Teisel poolajal luhtasid mõlemad võistkonnad võimalusi, kuniks 73. minutil kerkis Emilis Kirliauskas nurgalöögi järel kõige kõrgemale ja koksas palli neljalt meetrilt väravasse viigistades taas seisu. Juba järgmisel minutil taastas aga Varjund Eesti eduseisu, kui Kristali efektse eeltöö järel jäi tal üle vaid tagapostist pall tühja võrku kõksata.

Lõppseis vormistati 88. minutil, kui Leedu kaotas ülesehitusel palli ning Mait Eenmaa lõi Kristali söödu järel postipõrkest palli võrku. FCI Levadia poolkaitsja arvele jäi seega lisaks väravale koguni kolm resultatiivset söötu.

U17 koondise peatreener Marko Pärnpuu ütles pärast kohtumist Eesti Jalgpalli Liidu pressiteenistusele, et ta on mängu ja võõrsil teenitud kolme punktiga rahul: "Alustasime kohtumist hästi. Saime esimesel poolajal kontrolli enda kätte ja tekitasime palju ohtlikke momente, lihtsalt ei suutnud kõiki realiseerida. Üldiselt olen esimese poolajaga väga rahul. Teisel poolajal hakkas vastane domineerima ja nad olid ohtlikumad, aga tõime jõudu juurde ja saime vasturünnakud toimima."

Peatreener lisas, et reedel on koondist ees ootamas teistsugune vastane. "Kuna mängijad tulid lühikeselt puhkuselt ning neil on mängupraktikat küllaltki vähe, siis oli neile tänane kohtumine suur füüsiline proovikivi. Reedel ootab meid kindlasti teistsugune mäng, seega peame hoolega vaatama, kellele me puhkust või mänguminuteid anname," ütles Pärnpuu.

Tänases teises avaringi kohtumises mängisid Soome ja Läti, kelle kohtumine lõppes seisuga 4:1 Soome kasuks. Eesti noormeeste teine mäng toimub reedel, 30. juunil kell 16.00, kui Eesti läheb vastamisi Läti eakaaslastega. Otseülekannet on võimalik jälgida Futbolas TV vahendusel.