Ujpest tuli üleajal kaotusseisust välja, Rapid mitte (0)

Märten Kuusk. Foto: Ujpesti Facebook

Märten Kuuse koduklubi Ujpest tuli Ungari kõrgliigas üleajal 0:1 kaotusseisust välja ja teenis punkti, Mattias Käidi leivaisa Bukaresti Rapid Rumeenia kõrgliigas seda teha ei suutnud.

Ujpest jäi kolmandas voorus Zalaegerszegi vastu tagaajajaks 32. minutil, kui skoori tegi Daniel Nemeth, aga saavutas avapoolaja lõpus arvulise ülekaalu, kuna Bence Gergenyi eemaldati. Põhikoosseisu kuulunud Kuusk vahetati teise poolaja eel välja. Ujpest teenis lõpuks 1:1 viigi tänu vahetusmees Gadji-Celi Tallo 90+3. minuti tabamusele ning paikneb liigatabelis 12 klubi seas kümnendal positsioonil.

Pärast kolme järjestikust võitu sai Rapid viiendas voorus Ploiesti Petrolulilt 0:1 kaotuse. Otsustav moment leidis aset 23. minutil, kui väravavaht Horatiu Moldovan eksis rängalt Gheorghe Grozavi madala löögi püüdmisel. Käit kuulus põhikoosseisu, teenis teise poolaja alguses kollase kaardi ja vahetati 69. minutil välja. Rapid asub hetkel teisel tabelireal, aga enamikel meeskondadest on peetud üks mäng vähem.

Rauno Sappinen jälgis varupingilt, kuidas tema tööandja Gliwice Piast alistas Poola kõrgliigas Krakowi Cracovia 1:0. Bogdan Vaštšuk puudus koosseisust, kui tema koduklubi Mieleci Stal võitis Zabrze Gornikut 3:1. Stal hoiab hetkel teist ja Piast 15. positsiooni.

Soome naiste kõrgliigas oli Pille Raadiku ja Signy Aarna koduklubi Aland United võidukas, alistades Tampere Ilvese 4:0. Raadik kuulus põhikoosseisu ja vahetati välja 57. minutil, kui kohtumise kõik neli väravat olid löödud. Aarna tegi kaasa teise poolaja, mille jooksul sündis üks tabamus. Liisa Merisalu vaatas Helsingi Palloseura varupingilt 1:1 viiki Espoo Honka vastu. Aland paikneb tabelis neljandal ja HPS kuuendal kohal.