Väheste, aga tähtsate muutuste keerises Tammeka (7)

Kas Karl-Romet Nõmm jäetakse ka tänavu maha istuma? Foto: Imre Pühvel

Mitmest nurgakivist ilma jäänud Tartu Tammeka on kahe hooaja vahel naasnud traditsioonilisele rajale ehk meeskonda juhendab edaspidi üks peatreener. Kaido Koppel usub, et vaatamata lahkujatele on tartlased laias laastus sama tugevad.

Esmalt treenerivahetusest. Mullu teatas Tammeka, et esindusmeeskonna võtavad üle Koppel ja Mario Hansi. Kahekesi oldi peatreenerid ja pealtnäha toimis tandem hästi. Pärast hooaja lõppu teatati, et Hansi uueks ametikohaks on noortetöö juhtimine ja Koppeli kõrval võttis koha sisse endine Welco loots Siim Valtna. Tema ametikohaks on siiski konkreetselt abitreener ja hierarhiliselt on suurem vastutus ikkagi Koppelil.

"See [treenerivahetus] oli tingitud sellest, et meil oli kvaliteedi tõstmiseks vaja inimest, kes igapäevaselt tegeleks treeningtöö jälgimisega, metoodikaga, treenerite tagasisidestamisega ja klubivisiooni elluviimisega," selgitas neid vangerdusi Tammeka tegevjuht Kristjan Tiirik. 

Ta lisas: "See on meie jaoks loogiline jätk. Kahe treeneri süsteem toimis, aga ma arvan, et ka Kaido ja Siimu puhul on samamoodi näha, et see töötab. Meie juba näeme, et nad teevad head tööd," kiitis Tiirik uut duot. 

REKLAAM

Ka Koppel ei ütle eelmisele hooajale tagasivaadates Hansi kohta ühtegi halvemat sõna. "Omavaheline klapp Marioga oli meil suurepärane ja kõik, mida tegime, oli hästi läbimõeldud," meenutas ta.

Vägagi suured lahkujad

Kõige tähtsamad vangerdused pole aga mitte treeneripingil, vaid mängijate nimekirjas. Oma karjääri lõpetas kapten Kaarel Kiidron ning küsimärgid ripuvad Jürgen Lorenzi kohal - sarnaselt Kiidronile lõpetamist kaalunud Lorenz jookseb täna platsile Flora särgis, aga tema tulevik on veel lahtine. Lisaks lahkus meeskonnast Tallinna Kalevisse Kevin Rääbis, kes eelmisel hooajal vigastusest paranemise tõttu küllaltki väikseid minuteid mängis.

Kaarel Kiidronit Tammeka särgis enam ei näe. Foto: Imre Pühvel

Kaitseliin oli õhuke juba mullu, aga praegu on seal asjad veelgi kriitilisemad. Talvel on testimas käinud mitu välismaalast, nüüd on alles jäänud üks kandidaat. Tagasi kutsuti soomlane Akim Sairinen, kellega tõenäoliselt otsustavamad läbirääkimised pihta hakkavad.

"Vähemalt ühe mängija proovime kaitsesse juurde tuua ja tema tuleb tagasi. Ta läks korraks koju Soome. Teised mängijad meile ei sobinud," viitas Tiirik möödunud nädalavahetusele, kus kandsid Tammeka särki ka hollandlane Cerezo Hilgen ning USA-s kolledžis pallinud Eugene Benhart.

Peatreener Koppel usub, et Kiidroni ja Lorenzi puudumisel on meeskonna uueks vaimseks liidriks Tauno Tekko, kellele ka kaptenipael usaldati. Lisaks ka puurilukk Karl Johan Pechter, kes varukapteniks nimetati.

Vigastustega on Tammekal nii ja naa. Tagasi on vaikselt tulemas noor ründaja Rait Läll, tunamulluse hooaja komeet, kes terve 2017. aasta liigajalgpalli vahele jättis. "Kui teeme trennis kontaktivabu harjutusi, siis need ta teeb kaasa, aga kontaktseid veel mitte. Kui neid ka tegema saab hakata, siis võib mõelda mänguaja andmise peale," sõnas Koppel. Ilmselt läheb vormi saavutamiseks veel mitu kuud aega.

Uuemad traumad on aga Marek Tšernjavskil ja Markus Lokil. Tšernjavski vigastas hüppeliigest ning tal on veel vaja ära kuulata paari eksperdi hinnang, kas on vaja operatsiooni või mitte. Lokk sai haiget kohtumises Metta/LU vastu, kui põrkas vastasega kokku ning see veel omakorda talle peale kukkus. Kokkuvõttes rebestas Lokk kergelt põlvesidemeid ja temal läheb paranemiseni veel umbes kuu aega.

Ettevalmistus on enam-vähem sujunud

Tammeka on mänginud sel talvel kuus kohtumist, millest neli on viigistatud ja kaks kaotatud. Üheskoos hakati trenni tegema 20. detsembrist, et valmistuda Aastalõputurniiriks. "Oleme pärast aastavahetust teinud seitse nädalat tööd ja nendest esimesed viis läksid väga hästi, kui jõudsime kõik ära teha. Viimased kaks nädalat on läinud natuke kehvemini, kuna on olnud külm ja lumine ilm," viitas Koppel vanadele probleemidele, mis ikka peale Tallinna teisi linnu kimbutanud on. "Hoolimata sellest, et platsi korrashoidmise nimel on väga palju vaeva nähtud, siis on ikka liiga libe olnud ja oleme saanud ettevalmistust teha 60-70 protsendiliselt."

Eelmise hooaja peatreener Mario Hansi ja keskkaitsja Jürgen Lorenz, kes sel aastal esindusmeeskonnaga seotud pole. Vähemalt on Hansi Tammeka klubis tähtsas rollis edasi. Foto: Imre Pühvel

Koppel on senise ettevalmistuse sisulise poolega küllaltki rahul, sest on näha, et mängijad on õpetatud info omandanud. "Vastased on muidugi päris tugevad olnud. Tugevate meeskondade vastu ongi oma mänguplaani täide viimine keerulisem - sellest tulenevalt ei ole me ka suutnud kogu 90 minuti vältel teha täpselt seda, mida tahame," tunnustas ta ka oponente.

Tammeka loots on veendunud, et võrreldes eelmise aastaga on tema käsutuses olev koosseis sama tugev, aga nende mängima saamine võib natuke aega võtta. "Vaated on mul suures plaanis samad, lihtsalt koosseis on natuke muutunud ja väiksed muudatused on sees. Nüüd on terve kaitseliin uus ja tuleb neid samu asju uuesti õpetada," selgitas ta. "Paar olulist lüli on lahkunud, aga need, kes alles, on aasta jagu kogenumad."

Tammeka usub, et kõige paremal juhul on võimalik jahtida liigas isegi neljandat kohta, mis võib nad viia ajaloos esimest korda eurosarja. "Esimesed kolm on selgelt tugevamad kui ülejäänud liiga, aga edasi on punt päris võrdne. Sealt edasi on kõik võimalik nii heas kui halvas mõttes," arvas ta. Liiga favoriidiks peab Koppel FCI Levadiat. "Neil on igale positsioonile võtta isegi kvaliteetne vahetusmees, aga Kalju ja Floraga on tegelikult vahe väike."

Meeskonna staar - Tristan Koskor

Eelmise hooaja alguses oli Tammekal probleeme väravate löömisega ja tundus juba, et ka selles vallas loodetakse keskkaitsjatele Kaarel Kiidronile ja Jürgen Lorenzile, kes alustuseks Tammeka Infoneti võidule lõid.

Poole hooaja peal saabus Koskor, kes tegi nii head kaks ringi, et lõi üheksa väravat ja tema vastu hakati huvi tundma ka välismaalt. Kuigi korraks käis ta talvel Tallinna Kalevi trennis, siis räägiti Tammekas asjad sirgeks. Korraliku ettevalmistuse ja järgmise sammu puhul võib Koskorilt oodata veelgi rohkem väravaid kui mullu.

Kellel silma peal hoida? Tammeka U21 meeskonnal

Mullu avanes Mihkel Järviste (pildil), aasta varem Rait Läll, aga kumbagi ei saanud enne hooaega selle punkti all välja tuua. Tammeka filosoofiaks on, et mängija alustab hooaega U21 eest ning liitub tasapisi esindusmeeskonna trennidega. Hiljemalt suvel peaks olema näha, kas ja keda Premium liigas karastada.

"Järviste liitus meiega suve alguses ja ta oli valmis esinduse eest mängima just tänu sellele, et sai esimese poolaasta jooksul U21 seas meestemänguga kohaneda. Neid noori, kes võiksid peale tulla, on mitmeid, aga nad alustavad kindlasti U21 meeskonnas," selgitas Koppel.

Suurim küsimärk - kaitseliin

Eelmisel hooajal oli Tammekal Kaarel Kiidron, Jürgen Lorenz ning kaitses ka Andre Paju. Esimesed kaks on lõpetanud, Pajuga arvestatakse kui poolkaitsjaga ning suuremaid täiendusi veel pole. Tõsi, ilmselt liitub meeskonnaga soomlane Akim Sairinen, kuid seegi pole veel sajaprotsendiliselt kindel.

Korraliku Premium liiga kogemusega on Tammeka kaitseliinis praegu vaid Kevin Anderson ja Silver Grauberg, lisaks Kennet Jädal ja Mikk Laas, kes mängisid meistriliigas viimati viis-kuus hooaega tagasi. 

Kristjan Tiirik tunnistas, et ei ole välistatud, et täiendusi tuleb, aga välismaalt peale Sairineni kedagi enam ei oodata ega vaadata. 

Tartu JK Tammeka

Peatreener: Kaido Koppel
Abitreener: Siim Valtna
Väravavahtide treener: Karli Kütt
Kapten: Tauno Tekko
EJL-i stipendiaadid: Daaniel Maanas, Markus Lokk, Rait Läll, Andre Paju
Eelarve: kogu klubi eelarve 600 000 eurot, esindusmeeskonna oma 150 000 eurot
Koduväljakud: Tartu Tamme staadion, Sepa jalgpallikeskus
Meeskonna värvid: sinine ja valge
Duubelvõistkond: Tartu JK Tammeka U-21 (Esiliiga B)
Kodulehtjktammeka.ee
Esimene mäng: 28. veebruaril kell 19.30 vs. FC Flora (Sportland Arenal)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 10. märtsil kell 13 vs. Pärnu Vaprus (Pärnu kunstmurustaadionil)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Karl Johan Pechter, Karl Vaabel.
Kaitsjad: Daaniel Maanas, Markus Lokk, Kevin Anderson, Silver Grauberg, Mikk Laas, Siim Kask, Temari Nuuma, Kennet Jädal.
Poolkaitsjad: Tauno Tekko, Mihkel Järviste, Reio Laabus, Andre Paju, Sander Kapper, Kaspar Paur.
Ründajad: Martin Jõgi, Rait Läll, Tristan Koskor, Erki Mõttus, Marek Tšernjavski, Mart Paul Preiman.

Ennustatud algkoosseis:

Tartu Tammeka - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Daaniel Maanas (kaitsja, Nõmme Kaljust) liitus klubiga.
Mikk Laas (poolkaitsja) jääb hetkeseisuga meeskonda ja hakkab hooaega mängima.
Kennet Jädal (kaitsja) alustab hooaega Tammekas.

Lahtine:

Akim Sairinen (Soome keskkaitsja, Gjovik-Lynist) on testimisel ja teda oodatakse tagasi.

Välja:

Kaarel Kiidron (keskkaitsja) lõpetas karjääri.
Kevin Rääbis (poolkaitsja) alustas hooaja ettevalmistust Kaljuga, aga liitus Kaleviga.
Jürgen Lorenz (keskkaitsja) kandis Flora särki ja on meeskonnale teatanud, et Tammekas ei jätka.

Hooajaeelsed mängud:

06.01. Tartu JK Tammeka - JK Narva Trans (PL)  0:0
13.01. Tartu JK Tammeka - Nõmme Kalju FC (PL) 0:3
20.01. Tallinna FCI Levadia (PL) - Tartu JK Tammeka 2:0
27.01. Metta/LU (Läti) - Tartu JK Tammeka (PL)  2:0
03.02. Tartu JK Tammeka  - Paide Linnameeskond (PL) 2:2 (Koskor, Paju)
10.02. Tallinna FC Flora (PL) - Tartu JK Tammeka 1:1 (Jõgi)
18.02. Tartu JK Tammeka - TJK Legion (ELB)

Võitviikkaotus.
PL - Premium liiga; ELB - Esiliiga B.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (7)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

POOLFINALISTID SELGED
Luup peale | Rogic mängis Paide vastu ruletti ja võitis
NOORTEKOONDISE SUUR VÕIT
NAISTE BALTI LIIGA
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
7
7
0
0
22:1
21
2.
Tallinna FCI Levadia
7
7
0
0
25:5
21
3.
Paide Linnameeskond
7
4
1
2
8:3
13
4.
Nõmme Kalju FC
7
3
2
2
12:9
11
5.
JK Narva Trans
7
2
3
2
7:4
9
6.
FC Kuressaare
7
2
1
4
4:9
7
7.
Maardu Linnameeskond
7
1
2
4
3:23
5
8.
Tartu JK Tammeka
7
1
1
5
9:15
4
9.
Viljandi JK Tulevik
7
1
1
5
7:16
4
10.
JK Tallinna Kalev
7
1
1
5
5:17
4
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
21
Tallinna FCI Levadia
21
Paide Linnameeskond
13
Nõmme Kalju FC
11
JK Narva Trans
9
FC Kuressaare
7
Maardu Linnameeskond
5
Tartu JK Tammeka
4
Viljandi JK Tulevik
4
JK Tallinna Kalev
4
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK