Kolme põnevat leegionäri testinud Tammeka ei suutnud U21 hõngulisest Florast jagu saada (4)

Cerezo Hilgen. Foto: tjerkstramediaclubwatcher.nl

Kolme uut kaitsjat testinud Tartu Tammeka leppis halliturniiril peamiselt esiliiga mängijaid kasutanud Floraga 1:1 viiki.

Tammeka läks avapoolajal juhtima, kuid teisel poolajal lubati iseenda eksimusest Erik Sorgal viigistada. Päeval ka Flora esindusmeeskonna HJK vastu mõned minutid mängida saanud Sorga oli koos soomlaste vastu pingil istunud Kristen Lapaga ainus, kes mõlemas mängus üles anti.

"Esimesel poolajal tegime head tööd ja tänu sellele olid asjad nii rünnakul kui kaitses hästi. Teisel poolajal olime natuke passiivsemad ja vastased kasutasid meie eksimuse ära," võttis Tammeka juhendaja Kaido Koppel mängu kokku.

Tammeka eest jooksid täna algkoosseisus platsile Hollandi esiliigas mõned mängud kirja saanud 23-aastane Cerezo Hilgen ja Soome esiliigas mänginud hollandlase eakaaslane Akim Sairinen. Koppeli sõnul on nad meeskonnaga treeninud juba nädala algusest saadik - kolmas testitav Eugene Benhart, USA kolledži taustaga mängumees, tegi meeskonnaga esimese trenni alles eile.

"Kõik uued mehed on tänasel päeval veel valikus. Vaatame mängu video üle, teeme mõned trennid ja järgmisel nädalal võtame nende osas otsused vastu," avaldas Koppel ja teatas, et pigem tuleb liituja nende seast ja uusi mehi enam testima ei tooda.

Täna mängis Flora eest HJK vastu viimased kuus hooaega Premium liigas Tammeka särki kandnud Jürgen Lorenz. "Jürgen meie treeningutel osalenud ei ole ja temaga rääkisin ma viimati poolteist või kaks nädalat tagasi, kui sai paika, et ta sel aastal töö tõttu Tammeka eest mängida ei soovi. See oli meie viimane kontakt," selgitas Koppel ja lisas, et kui Lorenz siiski soovib Tammekasse naasta on uks tema ees lahti.

Tallinna FC Flora - Tartu JK Tammeka 1:1 (0:1)
66. Erik Sorga - 34. Martin Jõgi

Hoiatused: 37. German Šlein, 58., 90. Karl-Erik Pukk, 68. Markus Meresma - 75. Mart Paul Preiman, 81. Martin Jõgi
Eemaldamine: 90. Karl-Erik Pukk

Flora: Kristen Lapa (82. Matheas Madik), Tanel Neubauer, Markkus Seppik, Henri Lehtmets, Karl-Erik Pukk, German Šlein, Markus Meresma (70. Daniel Tuhkanen), Georg-Marten Meumers (60. Anton Krutogolov), Joonas Soomre (60. Mattias Männilaan), Herol Riiberg, Erik Sorga (80. Kristjan Kask).
Varus: Daniel Tuhkanen, Kristjan Kask, Matheas Madik, Anton Krutogolov, Mattias Männilaan.

Tammeka: Karl Johan Pechter, Kevin Anderson (46. Eugene Benhart), Cerezo Hilgen, Akim Sairinen (65. Mikk Laas), Andre Paju (51. Tauno Tekko), Reio Laabus, Sander Kapper (73. Erki Mõttus), Kaspar Paur, Tristan Koskor (64. Mart Paul Preiman), Martin Jõgi, Silver Grauberg.
Varus: Karl Vaabel, Daaniel Maanas, Siim Kask, Eugene Benhart, Mikk Laas, Erki Mõttus, Mart Paul Preiman, Tauno Tekko.