Vassiljev: võib-olla võttis Tulevikult saadud kaotus kelleltki pinge maha (0)

Konstantin Vassiljev valiti ka ETV poolt mängu parimaks ning sai selle eest ka auhinna, mille andis üle Marek Lemsalu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Premium liiga 12. voorus Paide Linnameeskonna 3:1 üle mänginud FC Flora kapten Konstantin Vassiljev kiitis meeskonna reaktsiooni kolm päeva varem Viljandi Tulevikult saadud kaotusele.

"Rääkisime natuke kohe pärast mängu riietusruumis ja järgmisel päeval samuti. Mulle meeldis juba see reaktsioon, mida näitasime Tuleviku-mängu viimasel viiel minutil, kui jahtisime viigiväravat. Me ei löönud seda ära, aga sellised asjad juhtuvad.

Kaotust ei taha kunagi, aga kuskil see hetk lõpuks ikkagi tuleb. Võib-olla võttis see kaotus ja võiduseeria lõppemine kelleltki pinge maha ja nüüd saab rahulikult uut alustada. Võib-olla tuli see ka õigel hetkel, sest meid ootavad ees mängud liiga tugevamate meeskondadega. Tänane mäng näitas, et meeskonna reaktsioon Viljandis saadud kaotusele oli hea.

Esimene poolaeg ja teise poolaja esimene veerandtund olid täiesti korralikud. Pärast 2:0 väravat andsime initsiatiivi Paidele. Nende värav tuli hetkel, kui see polnud veel loogiline, sest siis polnud nad veel hakanud võimalusi tekitama. Pärastpoole olid nad tõesti ohtlikud. 2:1 peal muutus mäng närviliseks, me ei suutnud pikemalt palli hoida, jäime surve alla ja Paidel avanesid poolvõimalused viigi välja kraapimiseks.

Lõpus otsustasime mängu ära taas standardolukorra abil, mis on loodetavasti hea meeskonna märk. Et kui seis on raske, siis standardolukorrad aitavad hädast välja," rääkis Vassiljev ja ütles enda iluvärava koht tagasihoidlikult, et "vahepeal head asjad juhtuvad".

Flora mängis koroonapausi järel täna kolmandat korda publiku ees, aga esimest korda ametlikus kodumängus, mida kogunes A. Le Coq Arenale vaatama 714 pealtvaatajat. Vassiljevi sõnul on niimoodi ikka hoopis etem jalgpalli mängida.

"Kõik on palju loomulikum. Mängisime publikuta kümme mängu ja selle käigus harjusime sellega ära ega pannud enam pealtvaatajate puudumist tähele. Aga kindlasti on jalgpall mäng rahva jaoks ja mehed peavad väljakul pingutama, et rahvast tuleks staadionile veel rohkem. Loodetavasti järgmisest nädalast juba veel rohkem (15. juulist tõuseb osalejate piirang välitingimustes peetavatel spordivõistlustel 1000 pealt 2000-le – O. J.). Publikul on etenduses oma roll," lausus Vassiljev.

Flora järgmine vastane on peatreenerit vahetav FCI Levadia, kellega kohtutakse järgmisel laupäeval. "Narva Transi näitel mõjutab treenerivahetus võistkonda pigem positiivselt. Kindlasti peame olema valmis, et Levadia tuleb uue hingamisega peale. Tuleb huvitav hooaeg, pikk tee on veel minna. Mitte midagi pole tehtud," sõnas Flora kapten.

Ometigi on Flora seni võitnud kõik lähirivaalide ehk Paide, Levadia ja Nõmme Kalju vastu peetud neli kohtumist? "Jah, aga peamegi need mängud võitma, kui Viljandis kaotame. Tuleb kompenseerida. Punktivahe pole veel nii veenev ja mänge on ees veel väga palju. Kui praegu hakata mõtlema, et kõik on tehtud, siis kaob see edu päris kiiresti," manitses Vassiljev.

Levadia – Flora 13. vooru kohtumine algab A. Le Coq Arenal laupäeval kell 16.

Fotograaf: JANA PIPAR