Viljandi Tulevik antakse kohalike kätte (18)

Meistriliiga võistkond kannab uuel hooajal FC Viljandi nime. Foto: Rein MurakasSeni FC Flora tütarmeeskonnaks olnud Viljandi JK Tulevik antakse uuest hooajast taas kohalike jalgpallurite kätte ning uus meeskond asub tippjalgpalli poole rühkima II liigast, vahendab Õhtuleht.

Tuleviku nime all Meistriliiga litsentsi hoidev MTÜ FC Viljandi ning IV liiga lõunapiirkonna võitnud ja III liigasse tõusnud FC Bestra (endise nimega JK Liverpool Pub) sõlmisid kokkuleppe, mille kohaselt hakkavad Tuleviku särki kandma seni madalamas liigas südikat mängu näidanud kohalikud amatöörjalgpallurid.

Poolte sõnul on sellise koostöö eesmärk viia Tulevik "paremale sportlikule ja organisatsioonilisele tasemele". Kokkuleppe tulemusel jätkab Meistriliigas järgmisel hooajal meeskond nimega FC Viljandi. Tulevik alustab mängimist Eesti meistrivõistluste II liigas lõuna/lääne piirkonnas senise Viljandi JK Tulevik II meeskonna asemel ja Tulevik II meeskond III liiga lõuna piirkonnas FC Bestra asemel.

FC Viljandi saab Mulgimaa jalgpalli esindusmeeskonnaks niiöelda üleminekuperioodiks, kuni Tulevik jõuab tagasi tippjalgpalli, pärast mida FC Viljandi meeskond likvideeritakse. Viljandi JK Tulevik presidendiks saab Raiko Mutle ja meeskonna treeneriteks Raiko Mutle ja Rain Tölpus, FC Viljandi peatreeneriks Zaur Tšilingarašvili ja tegevjuhiks Rain Tölpus.

"Mul on väga hea meel, et kohalik initsiatiiv jõudis lõpuks meieni - pean tähtsaks, et esindusmeeskond toimiks Viljandi põhiselt, mulgi energiat ja mulgi vaimu kandes - ja et me jaksasime selle ära oodata," ütles aastaid Tuleviku" tegevjuhina ja treenerina töötanud Aivar Lillevere. "Soovin uutele inimestele palju jõudu ja ideid Viljandi jalgpalli edasiviimisel. Samas pean oluliseks, et üleminekuperioodiks ei kaoks Viljandist tippjalgpall, selles mõttes on FC Viljandil täita tähtis roll."

REKLAAM

"Pikemas perspektiivis näen Viljandi JK Tulevikku kohaliku mitteamatöörmeeskonnana, tõsi on, et selleni jõudmine ei ole kerge ja nõuab aastaid pühendunult tegutsemist," lausus Tuleviku president Raiko Mutle. "Viljandi jalgpalli kasvandikuna ja viljandlasena on linna jalgpall minu jaoks tähtis ja ma tahan anda oma panuse piirkonna jalgpalli tõusu."

Nimetatud muudatuse peab heaks kiitma Eesti Jalgpalli Liit.

Täispikka Õhtulehe artiklit saab lugeda siit.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

siivutu   •  
(82.131.85.***)
no lõpuks ometi ja palun omavalitsused, hakake tööle
saricx   •  
(90.190.76.***)
oli ka aeg, nüüd saavad ometi uued kaimar saagid ja ragnar klavanid jalad alla,kohalike toetusel:D
sa   •  
(86.110.32.***)
viivad meeskonna II liigasse, tapavad "tuleviku" identiteedi, loovad asemele meeskonna, mis on määratud niikuinii kaduma (mida ei ole mõtet seetõttu toetada)? täiesti arulage. Fc Viljandi on ju ikkagist Tallinna klubi. Nagu aru saan siis Viljandi Tulevik, mis kaob II liigasse, hakkab olema Viljandi meeskonnaga - ja ilmselt tema tase ei lase ka viie aasta pärast tõusta meistriliigasse. Seega kummaline käik. Miks tappa ajalooga meeskond?
Maikell Uke   •  
(90.191.226.***)
to sa

ajalooga meeskond jääb alles. see liigub teise liigasse ja elab oma elu esialgu seal. Tuleviku identiteed tapetakse ainult nende arvates, kes arvavad, et see ongi Tallinna võistkond. Minu silmis Tuleviku identiteed taastatakse ja Viljandi Tulevikust saab taas Viljandi võistkond. Mis omakorda võiks tõsta huvi Viljandis jalgpalli vastu, sest lahingus on ikkagi omad poisid, mitte Tallinna "viljandlased", kes mõned on öelnud, et ei viitsi sinna Viljandisse kodumängudele sõita.
Fc Viljandi asemel oleks tõesti võinud Fc Tallinna Sport panna meistriliigasse, siis oleks see Viljandi nimi ainult oma tõelises kohas. Aga ehk pärast seda üleminekuperioodi Pohlak näeb ka selle FC Viljandi nime mõttetuses ja teeb omad korrektuurid.
Elu näitab.
etno   •  
(84.50.243.***)
mind pikka aega huvitanud küsimus, et mis on siis klubijalgpalli puhul tähtsaim? Oma linna identiteedi hoidmine, hoides põlised tartlased Tartus, mulgid Viljandis, Saarlased Kuressaares jne? Või siiski tõsta liiga taset, et Eesti meistriliigat ei jäädaks võrdlema Kreeka kolmanda liigaga või Küprose esiliigaga? Kas on väär kasutada tugevdusi välismaalt, et võidelda meistritiitli nimel, kui omadega võitmiseks jääb auru napiks? Mille poole me siis ikkagi püüdleme? Kas võib kunagi näha koondislasi, kes ei kipu välismaale, sest MLi tase on tugev ja võistkond annab leiva lauale?

Kui nii, siis poleks ju mõtet rääkida mingist Viljandi identideedist. On muidugi hea, et üks võistkond on võtnud julguse lüüa lahku Flora süsteemist, ehk rajab teed ka teistele, ehk saab ka Kuressaare või Paide täiesti iseseisvalt tegutsevaks jalgpalllikantsiks, kuid kui iga linn hakkab mängijaid endale hoidma ja pakkuma meediale lugusid igipõlisest identiteedist, siis sellega ju kaugele ei jõua ja meistritiitli eest jäävadki võitlema flora ja levadia.
selleks   •  
(82.131.85.***)
on vaja raha!!! viljandisse on vaja korralikku sponsorit, kes suudaks tuua ka vajadusel välismaallasi, mujalt eestlasi abiks, kõike annab korraldada ju, lihtsalt areng seisab ju
jkj   •  
(88.196.209.***)
nu Bestral peaks raha olema küll, saavad ühe tippklubi viljandisse paari aasta pärast
to etno   •  
(90.191.226.***)
Kusagilt peab ju alustama? Ehk milleks mängitakse jalgpalli? Pallurid ise vb tõesti tahavad lihtsalt spordiga tegeleda ja tublid olla. Aga tegelikult on ju eesmärk ikkagi pealtvaatajatele midagi pakkuda.
Ja elu on näidanud, et Tallinna Tulevik ei meelita väga palju viljandlasi väljaku äärde, sest ei ole ju kellelegi tuttavale kaasa elada.
Muidugi saab igasugu äärmuslikke lahendusi välja mõelda peas, kuid ma arvan, et see on hea samm asja paremuse poole suunamisel. Viljandisse oma jalgpallivõistkond ja ma ei usu, et kui üritatakse kunagi vb 3-4 aasta pärast meistriliigasse pürgida, et see teeb halba, kui müüakse enda häid mängijaid RAHA eest ära ja soetatakse uusi mängijaid, kes ei ole Viljandist. Põhiline oleks ikkagi see, et näiteks pooledki oleks viljandlased vms. See on normaalne asjade käik. Aga hetkel oli Tulevik selline võistkond, kust võeti head mängijad lihtsalt ära ja asemele anti heal juhul "talendikad noored". Ehk siis võimatu pürgida päris kõrgele, kui igal aastal paremad ära võetakse. Ja seda ilma igasuguse rahata.
Englishman   •  
(88.196.241.***)
Igati hea uudis !
DP   •  
(62.65.229.***)
Aga meistriliigas kes hakkab mängima siis ?
dreyd   •  
(80.235.100.***)
etnole - Suuremates linnades moodustub klubline püramiid, seal on omad noorevõistkonnad, vähem andekamad noored/täiskasvanud kes pallivad duubli(te)s ning osavamad, kes nt Esi-, Meistriliigas ja veel väga andekad, kes mängivad Eesti tippklubis või välismaal. Eesmärk ei saa olla omaette mingi liigataseme tõstmine, see sellisel juhul hakkab jalgpallielu teisest otsast kiratsema. Jalgpall peab hakkama ka lõpuks Eestis oma potensiaali ära kasutama ja sellised iseseisvamate klubide tekked on ainult tervitatavad. Kui vaid esiajajatel jätkus jõud ja jaksu!
flora   •  
(194.204.36.***)
imes tühjaks headest mängijatest Viljandis ja nüüd pannakse meistriliigasse teine flora 2:D
to to etno   •  
(84.50.243.***)
Mingi hetk oli olukord, kui Arsenalis polnud ühtegi inglast ja tuumiku moodustasid prantslased, ometi käis arsenalile pöialt hoidmas alati täismaja londoni asukaid. Rumal oleks võrrelda Arsenali Viljandi Tulevikuga, kuid kas pole mitte fännide ja platsis mängivate tuttavate suhtes vaid fännide ja klubivahelistes sidemetes. Arvan, et alustada tuleks pigem teiselt poolt, et luua seos väljaku ääres külmetava fänni ja embleemi vahel mängijate särgil. Ainult see tunne toob publiku väljaku äärde, selleks on aga kindlasti vaja raha või tõmbenumbrit. Korvpallis oleme tänaseks jõudnud juba niikaugele, et pole vahet, mitu eestlast rockil või kalevil parasjagu platsil on, rahvas elab kaasa võistkonnale.
jah   •  
(90.191.185.***)
see oli ju Poomi esimene idee vabaneda mittevajalikest tütardest ja keskenduda Florale. see ongi esimene samm- alustada vabanemist Viljandist. edasi tulevad Valga, Elva, Kuressaare ...
kõik selleks, et Flora oleks ka tulevikus meister, mitte 3-4.koht

aga FC Viljandi on jama variant, millesk seda võõrkeha ikka Viljandisse vedada. las Tulevik mängib II liigas ja küll fännid mängudele tulevad, kindlasti rohkem kui "ette surnuks " kuulutatud FC Viljandile
Erkkki   •  
(90.191.206.***)
elva kaotatakse juba ka ära see aasta, suure tõenäosusega, kui see juba kadunud pole :D
dadada   •  
(95.153.58.***)
Pohh see elva, nendest nii või naa asja ei saa.
Fanjeera   •  
(82.181.196.***)
To etno: Kas Paide ei ole täiesti iseseisev jalgpalllikants ?
eelmisele   •  
(90.190.112.***)
paide omanik on mingi mtü fcf ehk sama, kes floral

Sisene
TURNIIRI 11. PÄEV
Memo | Argentina avas poolakate vastu turmtule, kuid üks Szczesny-nimeline seinatükk blokeeris (peaaegu) kõik
Pikk ette (ja MM-ile) | Rindeoperaator Ivar Heinmaa: jalkafänniks olemine on mind päästnud surmast
MM-I JUTUD
PÄEVIK
JOON ALLA
Fännide lemmik 2022 – Robi Saarma  (milline sai sümboolne koosseis?)
Soccernet.ee külastajate suurel hääletusel valiti Premium liiga tänavuse hooaja fännide lemmikuks Paide Linnameeskonna väravakütt Robi Saarma. Hooaja sümboolses koosseisus on võrreldes mullusega kaheksa uut meest!
KOKKUVÕTTED 2022
MM-I KÜMNES PÄEV
Memo staadionilt | Pulisic ohverdas kroonjuveelid, vaigistas Iraani fänniarmee ja viis USA 16 sekka
KODUST
Pikk ette (ja MM-ile) | Eesti tippvilemees Tohver: etteastet mõjutab see, kui kardad teha otsuseid. Kohtunikud on oma otsuste orjad
MÕTTEID
PÕNEVAT LUGEMIST
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11
https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11