Võimas teise poolaja algus tõi Pärnule väärtusliku võidu (15)

Premium liiga laupäeva esimeses kohtumises sai oma hooaja viienda võidu kirja Pärnu Linnameeskond, kes kodus oli 3:1 üle Paidest.

Suhteliselt võrdselt kulgenud avapoolaja paremad võimalused langesid Paidele. Vjatšeslav Zahovaiko andis kahel korral head tsenderdused tahaposti. Kui esimese löögi lõi Timo Lomp jalaga mööda, siis poolaja keskel suutis Kristjan Tamme Lombi hea pealöögi suurepäraselt tõrjuda.

Paide kaitseliinis kärises enim Jasperi pealt ning tema mitmete eksimuste järel tulid ka Pärnu parimad võimalused. Midagi väga ohtlikku nendest aga lõpuks kodumeeskond Kert Küti väravale tekitada ei suutnud.

Poolaja parim võimalus tekkis aga päris poolaja lõpus. Martin Mägi mängis karistusalas käega, kuid sellele järgnenud Zahovaiko penalti suutis Tamme taaskord tõrjuda. Paar minutit hiljem lõi Zahovaiko veel karistusalajoonelt palli napilt tagapostist mööda.

Teine poolaeg algas külaliste jaoks aga tõelise šokiteraapiaga. 50. minutil tuli Kert Kütt karistusalast välja palli puhastama, kuid lõi otse vastu Henri Hansoni jalga ning Pärnu ründaja veeretas palli rahulikult väravasse.

Kolm minutit hiljem kärises korralikult kogu Paide kaitseliin. Rando Leokin purjetas paremalt äärelt läbi ning Hanson sai värava ees täiesti üksi olnuna kirja oma teise värava.

Kahest kiirest väravast Paide enam korralikult toibuda ei suutnudki. Mäng muutus kaootiliseks ning lootust andis neile vaid Zahovaiko karistuslöögi järgne tsenderdus 84. minutil, mis Jüri Jevdokimovi abiga Pärnu värava tagumisse nurka läks.

Võidu kindlustas Pärnule Toomas Pent, kes 90. minutil lõi kiirrünnakul üks-üks olukorras olles palli Kert Küti jalgade vahelt väravasse.

Mängu parim - Kristjan Tamme

Pärnu väravavaht tõusis eriti esile avapoolajal. Kaks suurepärast tõrjet, millest üks tuli Zahovaiko penalti vastu, on piisav mängu parima tiitli teenimiseks.

27. augustil kell 13.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu Linnameeskond - Paide Linnameeskond 3:1 (0:0)
51., 54. Henri Hanson, 90. Toomas Pent - 84. Jüri Jevdokimov

Hoiatused: 27. Raido Leokin
Realiseerimata penalti: 42. Vjatšeslav Zahovaiko
Mänguolud: +22, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.