Voskoboinikov nurjas Flora comeback'i (4)

Foto: Gertrud AlatareNõmme Kalju ja FC Flora vaheline kohtumine oli kahtlemata üks põnevamaid mänge, mis sellel hooajal nähtud on. Väravaterohke vastasseis lõppes skooriga 4:3, kus võiduvärava vormistas Vladimir Voskoboinikov 81. minutil.

Kalju oli Florale kaotanud sel hooajal juba kaks mängu ning neil oli palju, mida tõestada. Kaua vastast ei hellitatudki, kui juba 5. minutil viis Tarmo Neemelo Kalju juhtima. Ründaja ebaõnnestunud tsenderdus maandus ootamatult vastasvõistkonna väravas.

30. minutil pidi Kalju tegema sunnitud vahetuse, kui vigastada sai väravalööja Tarmo Neemelo, kes kanderaamiga platsilt minema viidi. Tema asemele tuli mängu pikakasvuline Vladimir Voskoboinikov.

Vahetusest sekkunud ründajal ei läinud kaua, kui suutis oma platsilolekut õigustada. Keskväljal röövis Damiano Quintieri Flora mängijatelt palli ning söötis selle Voskoboinikovile, kes toimetas mänguvahendi Marko Meeritsa selja taha.

Kalju domineerimine oli täielik, kuid poolaja viimastel hetkedel suutis Flora ühe värava tagasi lüüa. Irakly Logua antud nurgalöögist virutas palli väravasse hollandlane Sander van de Streek. Poolajale mindi seisult 2:1 Nõmme Kaljule.

Teine poolaeg mängupilti suuri muudatusi algselt ei toonud - endiselt oli Kalju see, kes mängu domineeris. 60. minutil kasvatas Kalju taaskord oma eduseisu. Paremalt äärelt tulnud Andres Koogase tsenderdusele suutis jala vahele panna Voskoboinikov, kelle puutest pall väravasse lendas. Tundus, et Kalju on mängu võitmas, sest Flora rünnakud ei olnud kuigi ohtlikud.

Ometi suutsid kaks kiiret väravat külalismeeskonna mängu tagasi tuua. 67. minutil saatis Sander Post palli võrku, kui Kalju väravavaht oli tõrjunud Logua kauglöögi, mis prantsatas otse Posti jalge ette. Kaks minutit hiljem oli tablool juba 3:3, kui Albert Prosa kaunis löök karistusala äärelt ristnurka lendas. Täiesti ootamatult oli Flora mängus tagasi.

Mäng oli muutunud väga tuliseks ning võitjat ennustada polnud lihtne. Flora visale comeback'ile tegi lõpu Voskoboinikov, kes 81. minutil lõi Janar Toometi tsenderdusest 4:3, vormistades ühtlasi ka kübaratriki. Kalju fännid süütasid suurest rõõmust peaaegu et juba kohustuslikuks muutunud pürotehnika. Lahing lõppes Nõmme Kalju napi võiduga.

Mängu parim - Vladimir Voskoboinikov

Esimesel poolajal vahetusest sekkunud ründaja lõi kolm väravat, tänu millele teenis Kalju oma võidu. Kõva töömees, kes ei andud Flora kaitsjatele hetkekski rahu.