Eesti parim Gruusia vastu - Karl Jakob Hein (7)

Foto: Oliver Tsupsman

Eesti koondis pidas eile õhtul oma aasta esimese matši, kui kodus 0:1 Gruusiale kaotati. See tähendab, et Eesti pole kodus suutnud võitu võtta juba kolm aastat ning kokku venis võiduta seeria üheksa mängu peale.

Mängu ainus värav sündis 32. minutil, kui Nika Katšarava peaga Hvitša Kvaratskhelia kvaliteetse tsenderduse ära lõi. Eesti aga 90 minuti jooksul ühegi raamide vahele saadetud löögiga vastata ei suutnud ning nii alustasime oma Rahvuste liiga hooaega kaotusega. Praeguseks on koondis jõudnud juba Jerevani, kus avaneb teisipäeval võimalus Armeenia vastu vigade paranduseks.

Hinded Eesti koondislastele:

Eesti parim Karl Jakob Hein - 6. Kui kõik oleks loogiliselt läinud, siis Karl Jakob Hein ilmselt eile veel Eesti koondise debüüti teinud poleks. Läks aga nii, et kõigest 18-aastane debütant oli kohe Eesti parim. Tema jalaga mäng pälvis avalikke kiidusõnu nii ajakirjanikelt kui koondise peatreenerilt Karel Voolaidilt. Mitte ühegi Heina mängus nähtud episoodi kohta ei saa öelda, et Lepmets, Igonen, Meerits või keegi teine oleks paremini teinud või osanud. Ja see on debütandile suur kompliment! Tõrjetega ta veel Eesti fänne ahhetama ei pannud, aga vaatamata sellele tegi Hein tugeva avalduse Eesti koondise esikinda kohale.

Henri Järvelaid - 4. Sarnaselt Heinale tegi ka Järvelaid debüüdi, kus oli kohati ka helgemaid hetki, aga pigem oli tegemist karmi reaalsuskontrolliga. Järvelaiu äärel toimetas 19-aastane Kaasani Rubini talent Hvitša Kvaratskhelia, kes tal korralikult pea keerlema pani. Positsioneerimine jäi nõrgaks ja talle jagas usinalt sellealaseid õpetussõnu ka tribüünilt mängu jälginud Ken Kallaste. See oli aga alles debüüt ning Järvelaid ongi kaitses tegutsenud alles viimased paar hooaega ehk kogemustega peaks tema kaitsemäng paremaks muutuma.

Karol Mets - 4. Mängu alguses andis Mets, kes peaks olema Eesti koondise kaitseliini liider, väga lohaka tagasisöödu, millest tekkis Gruusiale sajaprotsendiline väravavõimalus. Jätkuolukorras peab Mets tänama Heina ja Tamme, et võrku juba neljandal minutil sahisema ei pandud. Pärast muutus Mets enesekindlamaks, aga vajalikke liidriomadusi ei paistnud. Äkki just see ongi üks Eesti koondise suurimaid probleeme - meil ei ole sergeipareikolikku või raiopiirojalikku liidrit?

Joonas Tamm - 5. Klaaris Metsa fopaa järel grusiinide pealelöögi väravajoonelt ja oli selgelt kaitseliini kõige kindlam kaitsja. Ei juhtu just kuigi tihti, et 192 sentimeetrit pikk Tamm vastastele alt üles peab vaatama, ent eile nii läks - Gruusia värava löönud Nika Katšarava on temast kuus sentimeetrit pikem. Miinuspoolele jäävad värav, kuna Katšarava oli tol hetkel tema mees, ja Taijo Teniste õnnetu vigastamine.

Joonas Tamm lõpetas kohtumise sidemes peaga. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Taijo Teniste - 5. Tema äärt rünnati vähem kui Järvelaiu oma - kas Gruusia poolt taktikaline käik suruda pigem debütandi kui kogenud kaitsja äärt? - ehk kaitses sai ta hakkama endale omaselt rahuldavalt. Rünnakul jäi aga Teniste panus selgelt liiga tagasihoidlikuks. Kuivõrd ei Teniste ega Lilander Armeeniasse ei sõitnud, siis rohkem meil koondises kahjuks paremkaitsjaid ei olegi.

Vladislav Kreida - 6. Tegi kõvasti kaitsetööd ja endale omaselt enesekindlalt, rahulikult ja üsna puhtalt. Jämedaid prohmakaid sisse ei lubanud ja kehtestas end (tõenäoliselt) Eesti parima kaitsva poolkaitsjana.

Mattias Käit - 5. Eksimusi ei tulnud, aga kuna Eesti koondise palliga mäng oli null, siis tuleb muuhulgas paljuski ka Käidi otsa vaadata. Number kaheksa peab olema riskialtim, julgem ja ambitsioonikam. Üks põhjustest on tõenäoliselt ka pigem tagasihoidlik mängupraktika, sest Domžales asendus koroonaviiruse kolde tõttu hooaja ettevalmistus karantiiniga ning uut hooaega on ta alustanud varumehena. Platsile küll saab, aga mitte piisavalt palju.

Konstantin Vassiljev - 4. Kas üks maestro kehvemaid koondisemänge? Kohutavalt palju musti puuteid, mille võtab ideaalselt kokku peatreener Karel Voolaidi vihapurse järjekordse sööduvea järel: "Kurat küll, vanameister, raisk!" Ei saanud seekord tema tavapäraseid tugevusi näha ja nautida. 

Henrik Ojamaa - 5. Jooksis, palju jooksis, aga tulutult. Alguses tuli natuke asju välja, aga mida aeg edasi, seda vähem. Rünnakut ju tegelikult ei olnud. Armeeniasse Ojamaa ei lennanud ning Voolaid andis mõista, et väga suure tõenäosusega võtab tema koha vasakul äärel üle Vlasi Sinjavski.

Georgi Tunjov - 5. Näitas, et on ikkagi korraliku kooliga jalgpallur ja just temale langes debüütmängus Eesti parim võimalus, kui peaga mööda lõi. Kaitses töötas korralikult ja rünnakul näitas kohati häid puuteid. Mingitel hetkedel jäi aga liialt passiivseks ja ei võtnud nii palju enda peale kui võinuks.

Georgi Tunjov grusiine taga ajamas. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Sergei Zenjov - 4. Kuigi Voolaid ütles mängujärgselt, et Zenjovi ta hetkel paremal äärel mängimas ei näe, siis vähemalt selles kohtumises ei olnud ka tipurünne tema jaoks õige koht. Tühje jookse pidi Zenjov kõvasti tegema, aga tema suunas tulnud kõrgete pallide puhul polnud tal Gruusia kaitsjate vastu vähimatki lootust. Pall lihtsalt ei püsinud rünnakul.

Henri Anier - 5. Erinevalt Zenjovist suutis Anier alguses paar pikka palli omaks võtta ja ette (ajutiselt) püsima jätta, aga see on ka kõik. Positiivse poole peale ta oma esitust kindlasti kanda ei saa.

Frank Liivak - 4. Vahetus ei toiminud ja ei vaigistanud kriitikalainet, mis tema koondisesse kutsumise kahtluse alla seadis. Ründav vahetus oleks pidanud tooma lisakäigu, aga seda ei tulnud.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

parool_on_123456   •  
(91.129.102.***)
Kui kellegi mängumaneeriga natuke võrrelda, Tunjov meenutab natuke Busquetsi.

Kas Tunjov hakkab soccerneti poolt saama koguaeg madalamaid hindeid selle eest, et ta on natuurilt passiivsem?

Järvelaid oli oma äärel üsnagi hea. Sellist pearinglust on Pikal kordades enam olnud, kuid sellist tsenderdust pole andnud ei Kruglov, Kallaste, Pikk ja Rooba. 0-1 peal panna debütandile hindeks "4"

Hein, et mängu parim ja mitte Tunjov, see artikel lihtsalt haiseb jalkaliidu sule järgi. Hein väärib toetust, väga. Tunjov oma mänguga rohkem.

Ja pärast nii mannetut mängu peaksime vanuritest platsi puhtaks lööma, ning päris noortega peale tulema. Unustage need vanad, kellel on kogemus ainult tappa saada, välismaal ründes 20st mängust 1 värava löönud või sootuks pinki nühivad nii eestis või väljas ja vanade teenete eest kutseid teenivad. Unustaks need tüübid ehk?

Räägitakse ju, et tulemused ei tule öö. Aga pärast seda "ööd" need vanurid enam ei mängi ja siis puuduvad kogemustega noored, kes VÕIKS lõpuks tegusid teha.

Aga ei, eelmised teened loevad. Kellele, mis mätta otsast?


Tunjov, Järvelaid, Hein - hea töö!
Aron Saarepuu Iinipudel   •  
(213.219.106.***)
mine sa ka tead kuhu oma Busquetsi jutuga
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Heinal oli tegelikult väga nõme mäng, et ennast näidata. Palju ta sai kätega tõrjuda või ennast näidata? Korra venitas ennast pikaks. Väravate puhul polnud tal midagi teha. Jalaga mängis hästi ja kindlalt.
elx   •  
(85.253.188.***)
Purgeenius, "väravate"?
parool_on_123456   •  
(91.129.102.***)
Aron, üsna hea vastus.

purgeenius.

Värava olukorras oleks oodanud(kõigilt teistelt ka) Heinalt rohkem keskendumist ja olukorras sees olemist. Teises olukorras, kus õnnelikult pall Heinast posti põrkas - kontroll antud olukorra üle Heinal näiteks puudus.

Mängu parimaks Heina valimist paneb lihtsalt pead kratsima. Tunjovi mäng oli ju hea, ning Hein ei tassinud meeskonda.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
See värav oli ülilähedalt peaga tahanurka väga teravast senderdusest. Seal ei olnud isegi aega Heinal seiklema minna, et palli noppida (va siis kui oli juba väravas).

Mina vaatajana oleks tahtnud näha rohkem Heina tegutsemist, aga see mäng nagu seda ei pakkunud (võib öelda, et õnneks!)
Johhaidi   •  
(87.119.178.***)
Samas mina olen küll arvamusel, et Hein oli selle mängu kohta küll Eesti üks paremaid. Värava olukorras polnud lootust mitte mingisugust, ei De Geal, Neueril või ükskõik kellel. Lisaks olgugi, et palju tööd isegi ei olnud, siis oli näha mehe enesekindlust ja väljalöökidest, et mehel juba praegu taset rohkem kui mõnel muul mehel, kes koondises varemgi olnud (nimesi ei nimeta). Tunjov oli samuti tubli, aga see mäng ei andnud mulle küll seda haipi tema suhtes kui ma varasemalt olin meelestatud. See mäng ei andnud hetkel suuremat pilti temast ette, aga eks üksi ei saagi ära palju ära teha. Kui ülejäänud meeskond nagunii suht meh, siis polegi midagi teha. NING VABANDUST KOSTJA, aga viimasel ajal oled sa liimist täitsa lahti. Ei ole vahet kas tegemist koondise või klubi mänguga, sul lihtsalt tuleb enda varasema taseme kohta liiga-liiga palju valesi otsuseid (mida palliga teha) või lihtsalt söödu/löögi praaki liiga palju. Klubis juba tähele pannud nii liigas kui ka euromängus, kus hakkad vastaseid ette võtma, aga enamasti kaotad lihtsalt palli. Söödud täiesti valesti või löögid ebatäpsed stabiilselt. JAH, sa oled andnud meile unustamatuid hetki varasemalt ning mina jään neid ka mäletame pikaks ajaks, aga praegu tundub, et tase on vägagi kiiresti langemas. Kahjuks praegu tehakse koondises otsuseid ümber Kostja, mis võib olla on vale. Ma kujutan ette, et ehk Kostjast on meile rohkem kasu vahetusest sekkudes.

Sisene
ÜLEMINEKUTURG
FLORA EUROMÄNG KÜPROSEL
Luup peale | Omonia on võidetav, kui tuleproovi üle elanud Flora kodus sihiku paika keerab
ESILIIGA
INTERVJUU
Lugu Tokyost | Austraalia naiskonna veteran Aivi Luik: olen karjääris jõudnud kaugele tänu eesti verele
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | Natho üleminek üllatas kõiki, aga kuidas nad koos Beglarišviliga väljakule mahuvad?
MÖÖL RÄÄGIB SUU PUHTAKS
Mööl räägib suu puhtaks: minu jaoks polnud rahuldav, et kaotame liidritele juba kümne punktiga
SILM PEALE!
Tartus maha rahunenud Kevin Aloe sihib endiselt kõrgemale: töötan selle nimel, et olla Eesti parim vasakkaitsja
REKLAAM
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
18
15
1
2
50:23
46
2.
Tallinna FC Flora
16
12
4
0
40:11
40
3.
Paide Linnameeskond
18
10
6
2
30:14
36
4.
Nõmme Kalju FC
18
9
2
7
34:20
29
5.
Tallinna JK Legion
18
7
3
8
30:22
24
6.
JK Narva Trans
18
6
2
10
23:35
20
7.
Viljandi JK Tulevik
18
5
2
11
24:41
17
8.
Pärnu JK Vaprus
18
4
2
12
16:50
14
9.
Tartu JK Tammeka
17
3
4
10
21:34
13
10.
FC Kuressaare
17
3
2
12
15:33
11
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
46
Tallinna FC Flora
40
Paide Linnameeskond
36
Nõmme Kalju FC
29
Tallinna JK Legion
24
JK Narva Trans
20
Viljandi JK Tulevik
17
Pärnu JK Vaprus
14
Tartu JK Tammeka
13
FC Kuressaare
11
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK