A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Eesti koondis pidas eile õhtul oma aasta esimese matši, kui kodus 0:1 Gruusiale kaotati. See tähendab, et Eesti pole kodus suutnud võitu võtta juba kolm aastat ning kokku venis võiduta seeria üheksa mängu peale.
Mängu ainus värav sündis 32. minutil, kui Nika Katšarava peaga Hvitša Kvaratskhelia kvaliteetse tsenderduse ära lõi. Eesti aga 90 minuti jooksul ühegi raamide vahele saadetud löögiga vastata ei suutnud ning nii alustasime oma Rahvuste liiga hooaega kaotusega. Praeguseks on koondis jõudnud juba Jerevani, kus avaneb teisipäeval võimalus Armeenia vastu vigade paranduseks.
Hinded Eesti koondislastele:
Eesti parim Karl Jakob Hein - 6. Kui kõik oleks loogiliselt läinud, siis Karl Jakob Hein ilmselt eile veel Eesti koondise debüüti teinud poleks. Läks aga nii, et kõigest 18-aastane debütant oli kohe Eesti parim. Tema jalaga mäng pälvis avalikke kiidusõnu nii ajakirjanikelt kui koondise peatreenerilt Karel Voolaidilt. Mitte ühegi Heina mängus nähtud episoodi kohta ei saa öelda, et Lepmets, Igonen, Meerits või keegi teine oleks paremini teinud või osanud. Ja see on debütandile suur kompliment! Tõrjetega ta veel Eesti fänne ahhetama ei pannud, aga vaatamata sellele tegi Hein tugeva avalduse Eesti koondise esikinda kohale.
Henri Järvelaid - 4. Sarnaselt Heinale tegi ka Järvelaid debüüdi, kus oli kohati ka helgemaid hetki, aga pigem oli tegemist karmi reaalsuskontrolliga. Järvelaiu äärel toimetas 19-aastane Kaasani Rubini talent Hvitša Kvaratskhelia, kes tal korralikult pea keerlema pani. Positsioneerimine jäi nõrgaks ja talle jagas usinalt sellealaseid õpetussõnu ka tribüünilt mängu jälginud Ken Kallaste. See oli aga alles debüüt ning Järvelaid ongi kaitses tegutsenud alles viimased paar hooaega ehk kogemustega peaks tema kaitsemäng paremaks muutuma.
Karol Mets - 4. Mängu alguses andis Mets, kes peaks olema Eesti koondise kaitseliini liider, väga lohaka tagasisöödu, millest tekkis Gruusiale sajaprotsendiline väravavõimalus. Jätkuolukorras peab Mets tänama Heina ja Tamme, et võrku juba neljandal minutil sahisema ei pandud. Pärast muutus Mets enesekindlamaks, aga vajalikke liidriomadusi ei paistnud. Äkki just see ongi üks Eesti koondise suurimaid probleeme - meil ei ole sergeipareikolikku või raiopiirojalikku liidrit?
Joonas Tamm - 5. Klaaris Metsa fopaa järel grusiinide pealelöögi väravajoonelt ja oli selgelt kaitseliini kõige kindlam kaitsja. Ei juhtu just kuigi tihti, et 192 sentimeetrit pikk Tamm vastastele alt üles peab vaatama, ent eile nii läks - Gruusia värava löönud Nika Katšarava on temast kuus sentimeetrit pikem. Miinuspoolele jäävad värav, kuna Katšarava oli tol hetkel tema mees, ja Taijo Teniste õnnetu vigastamine.
Taijo Teniste - 5. Tema äärt rünnati vähem kui Järvelaiu oma - kas Gruusia poolt taktikaline käik suruda pigem debütandi kui kogenud kaitsja äärt? - ehk kaitses sai ta hakkama endale omaselt rahuldavalt. Rünnakul jäi aga Teniste panus selgelt liiga tagasihoidlikuks. Kuivõrd ei Teniste ega Lilander Armeeniasse ei sõitnud, siis rohkem meil koondises kahjuks paremkaitsjaid ei olegi.
Vladislav Kreida - 6. Tegi kõvasti kaitsetööd ja endale omaselt enesekindlalt, rahulikult ja üsna puhtalt. Jämedaid prohmakaid sisse ei lubanud ja kehtestas end (tõenäoliselt) Eesti parima kaitsva poolkaitsjana.
Mattias Käit - 5. Eksimusi ei tulnud, aga kuna Eesti koondise palliga mäng oli null, siis tuleb muuhulgas paljuski ka Käidi otsa vaadata. Number kaheksa peab olema riskialtim, julgem ja ambitsioonikam. Üks põhjustest on tõenäoliselt ka pigem tagasihoidlik mängupraktika, sest Domžales asendus koroonaviiruse kolde tõttu hooaja ettevalmistus karantiiniga ning uut hooaega on ta alustanud varumehena. Platsile küll saab, aga mitte piisavalt palju.
Konstantin Vassiljev - 4. Kas üks maestro kehvemaid koondisemänge? Kohutavalt palju musti puuteid, mille võtab ideaalselt kokku peatreener Karel Voolaidi vihapurse järjekordse sööduvea järel: "Kurat küll, vanameister, raisk!" Ei saanud seekord tema tavapäraseid tugevusi näha ja nautida.
Henrik Ojamaa - 5. Jooksis, palju jooksis, aga tulutult. Alguses tuli natuke asju välja, aga mida aeg edasi, seda vähem. Rünnakut ju tegelikult ei olnud. Armeeniasse Ojamaa ei lennanud ning Voolaid andis mõista, et väga suure tõenäosusega võtab tema koha vasakul äärel üle Vlasi Sinjavski.
Georgi Tunjov - 5. Näitas, et on ikkagi korraliku kooliga jalgpallur ja just temale langes debüütmängus Eesti parim võimalus, kui peaga mööda lõi. Kaitses töötas korralikult ja rünnakul näitas kohati häid puuteid. Mingitel hetkedel jäi aga liialt passiivseks ja ei võtnud nii palju enda peale kui võinuks.
Sergei Zenjov - 4. Kuigi Voolaid ütles mängujärgselt, et Zenjovi ta hetkel paremal äärel mängimas ei näe, siis vähemalt selles kohtumises ei olnud ka tipurünne tema jaoks õige koht. Tühje jookse pidi Zenjov kõvasti tegema, aga tema suunas tulnud kõrgete pallide puhul polnud tal Gruusia kaitsjate vastu vähimatki lootust. Pall lihtsalt ei püsinud rünnakul.
Henri Anier - 5. Erinevalt Zenjovist suutis Anier alguses paar pikka palli omaks võtta ja ette (ajutiselt) püsima jätta, aga see on ka kõik. Positiivse poole peale ta oma esitust kindlasti kanda ei saa.
Frank Liivak - 4. Vahetus ei toiminud ja ei vaigistanud kriitikalainet, mis tema koondisesse kutsumise kahtluse alla seadis. Ründav vahetus oleks pidanud tooma lisakäigu, aga seda ei tulnud.
Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Siim Pulst | Valimisvõitlus paljastab meie jalgpallikultuuri kurva tõe
Šveitsi tippklubist Austriasse laenatud Volkov: U20 liiga polnud piisav, et teha selget arengut
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded: