Eestil on kodus Slovakkia vastu paremad võimalused kui võõrsil Rootsi vastu? (0)
Raul Ojassaar, Ott Järvela ja Markus Jürgenson arutasid "Pikk ette (ja ise järele)" saates, millised on Eesti koondise väljavaated Rahvuste liiga mängudes Slovakkia ja Rootsiga.
Eesti koondis alustab uue peatreeneri Jürgen Henni juhendamisel Rahvuste liiga uut hooaega 5. septembril kodus Slovakkia vastu ja kolm päeva hiljem minnakse võõrsil vastamisi Rootsiga. Henn alustas Eesti koondises edukalt, kui juuni alguses peetud Balti turniiril alistati Fääri saared ja Leedu.
"Juuni algus - võidud Fääri saarte ja Leedu üle - muutis pilti, aga tuletan meelde, et Slovakkia on Euroopa meistrivõistluste kaheksandikfinalist. Kui EM-i ajal oli natuke juttu või arvamusi, et äkki Slovakkia teeb selle turniiri ära, vanemad mehed lõpetavad koondisega ja tuleb põlvkondade vahetus, siis midagi sellist ei ole," sõnas Järvela alustuseks.
Ta lisas: "Põhimõtteliselt sama sats, kes mängis EM-il, tuleb neljapäeval Eesti vastu. Tuletan meelde, et hilisem finalist Inglismaa päästis nende vastu 90+5. minutil Jude Bellinghami käärlöögiga endale lisaaja. See on väga tugev vastane Eesti jaoks. See on anomaalia, et C-divisjonis on Slovakkia ja Rootsi. Eriti kummaline ja õnnetus Eesti vaatevinklist on see, et nad mõlemad on meie alagruppi sattunud. Kahtlemata on tegemist riikidega, kelle objektiivne tase kuulub ikkagi Euroopa 32 tugevama, mitte vahemikku 33-48, kuhu nad praegu on sattunud. Vaatame, palju sellest optimismist jääb alles pärast neljapäevast mängu."
Ojasaaar märkis, et see on Rahvuste liiga eripära: "Rahvuste liigas juhtubki selliseid asju. Inglismaa, kes oli EM-finaalis, mängib B-divisjonis ehk 17.-32. kohtadele."
Järvela nõustus ja lisas, et võtmemängija(te) puudumine võib suurt rolli mängida: "Rahvuste liiga on omapärane turniir, mis mängitakse ära kahe kuuga. Hakkame nüüd 5. septembril peale ja 18. novembri kandis on viimane mäng. Kahe ja poole kuu jooksul kaks mängu. Kui kellelegi on mõni võtmemängija puudu ja midagi läheb natuke aia taha, siis eksimisruumi on väga vähe."
Jürgenson arvab, et Eesti näitab kodumängus sisu. "Tasub Slovakkia koondise nimekiri lahti võtta. Need mängijad mängivad kõrgemal tasemel ja EM andis väga hea aimduse, mis meid siin ees ootab. Muidugi tuleb keeruline mäng tugevama koondise vastu, kelle vastu peab Eestil päris palju asju õnnestuma, et mingi positiivne asi võtta, aga praegu julgen öelda, et pakki me ei saa. Tunne on selline nagu vanasti kodus tugevama pundi vastu mängides," lausus ta.
"Meil on šanss," märkis Ojasaar. "Lähme vaatame, kas õnnestub," lisas Järvela.
Ojasaar arvab, et võõrsil Rootsiga on raskem kui kodus Slovakkiaga. "Tundub, et sealt on ikka natuke keerulisem midagi kätte saada, olenemata sellest, et Slovakkia on viimasel ajal natuke kõvem olnud kui Rootsi," sõnas ta.
Järvela lisas: "Kui Rootsi võitis eelmisel aastal valiksarja viimases mängus Eestit 2:0, siis nende meelsus oli see, et nad ei mängi EM-il, aga kevadel koguvad mõtteid ja vaimuenergiat, sügisel hakkavad end MM-i suunas liigutama. Rootsi ei alusta seda Rahvuste liigat, et taastada enda eneseusk, vaid eesmärgiga jõuda maailmameistrivõistlustele ülejärgmisel aastal. See on nende jaoks standard, mitte suur õnnestumine. Nad ise leiavad, et peaksid seal olema. See tähendab, et nad peavad Euroopas jõudma 16 hulka. Nad alustavad selle plaani teostamisega neljapäeval ja jätkavad pühapäeval."
"Pikk ette (ja ise järele)" 286. saade: