A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Eesti koondis tegi uuele peatreenerile Jürgen Hennile värske alguse puhul parima võimaliku kingituse, sest Balti turniiri poolfinaalis alistati Fääri saared kaotusseisu jäämise järel lõpuks 4:1.
Kuigi mängu alustati hästi, saadi 24. minutil krae vahele sahmakas külma vett, sest kaitseeksimuse järel avas tsenderduse segamatult peaga võrku lükanud Petur Knudsen skoori. Hetkeks vankuma löödud Eesti kosus siiski üsna pea ja 43. minutil saadi teenitud tasu, kui Robi Saarmalt söödu saanud Alex Matthias Tamm palli üle tema jalgadesse viskunud väravavahi väravasse tõstis.
Teist poolaega alustas indu saanud Eesti hoogsalt ja 50. minutil jättis Tamm pärast Mihkel Ainsalu tsenderdust peaga palli värava ette, kust Henri Anier selle võrku kõmmutas. Eesti napp edu püsis 83. minutini, mil vahetusmehe Edgar Turi pealelöök võttis vastaset rikošeti ja maandus taas Fääride võrgus. Mängule pani 89. minutil ilusa punkti teine vahetusmees Daniil Kuraksin, kes röövis vastase kaitsjalt palli ja mängis üle ka väravavahi. Nii Turi kui ka Kuraksini jaoks oli tegu esimese tabamusega Eesti koondises.
Soccernet.ee toimetuse hinded:
Karl Jakob Hein – 6. Nii anonüümset mängu pole Eesti väravavahil ammu olnud. Muidu tegutses kindlalt, aga avapoolaja lõpus vastastele avanenud üks-üks olukorra puhul tuli pisut ebakindlalt välja ja lõpuks pidi Mets olukorra päästma.
Maksim Paskotši – 6. Tunnetas äärekaitsja positsioonil suuremat vabadust ja oli just avapoolajal ka rünnakul väga aktiivne. Teisalt järgnesid headele äärelt tõusmistele kesised tsenderdused, ka pealelöögid ei leidnud raame. Oma põhitöö tegi korralikult ära ja oli üks neist, kes aitas mängu alguses oma energiaga meeskonnale hea hoo sisse lükata.
Märten Kuusk – 6. Üsna märkamatu mäng ja kaitsjale on see alati kompliment. Aina rohkem on näha märke mõne aasta tagusest kindlast Kuusest, kellele etteheited puuduvad.
Karol Mets – 7. Kapten näitas oodatult kõrget kvaliteeti. Kaitsetöös on Mets hea niikuinii, aga ka pikad pallid ettepoole tõestasid, mis tasemel ta igapäevaselt mängib. Paar väikest apsu lipsas ka sisse – ja äkki oleks Fääride värava puhul pidanud lisaks oma mehega võitlemisele ka arvestama, et pall tuleb puhtaks lüüa? Kuid avapoolajal lappis meisterlikult vastastel tekkinud üks-üks olukorra ja sisendas oma eeskujuga läbivalt kogu meeskonnale enesekindlust.
Michael Schjönning-Larsen – 5. Alustas suurepäraselt ja rahulikult ... kuni vastaste väravani, mis oli sel tasemel lubamatu eksimus. Muidu oleks hinne kindlasti kõrgem. Samas ei lasknud ta apsakal hetkekski pähe pugeda, vaid tuli teisele poolajale veel teravamalt peale, eriti rünnakule tõustes. Ühes olukorras pääses siiski tema mees taas üsna samamoodi löögile ehk rahvusvahelise tasemega harjumine nõuab veel aega ja eelkõige tähelepanelikkust. Debüüdi kohta siiski väga positiivne etteaste, hoiak on hästi paigas.
Robi Saarma – 6. Ühelt poolt jäi ründemängijatest platsil justkui kõige märkamatumaks. Teisalt sai kirja väärt väravasöödu ja eraldi kiitust väärivad kvaliteetsed nurgalöögid. Algkoosseisudebüüdi kohta igati hea vundament, millelt edasi minna.
Rocco Robert Shein – 7. Avapoolajal jäi eriti kaitses mõnes olukorras pehmeks, aga mida mäng edasi, seda paremini tasakaalu leidis ja mõistis vajadusel ka mängu rahustada. Palliga oli Eesti üks paremaid mehi väljakul, ilmselt isegi parim – otsis ja väga tihti ka leidis julgete söötudega kogu aeg eestpoolt kaaslasi.
Eesti parim: Mihkel Ainsalu – 8. Väga mehine etteaste. Eriti esimesel poolajal, kui Eesti seda vajas, võttis oma füüsilisusega vastastelt tuju päris ära, sest küll jõudis palli vahelt lõikama spagaadiga, küll lükkas Fääride mehe lihtsalt õlaga minema. Aitas enne esimest väravat keskväljal palli võita ja tegi tsenderdusega suure eeltöö ka teisele väravale. Lisaks ei unustanud ka mängu nautimist – üks efektne konks kanna tagant ja üks pealelöök, mis läks ristnurgast õige napilt mööda.
Martin Miller – 6. Isegi peatreener avaldas pärast mängu kahetsust, et Miller ei saanud päris omas elemendis ehk õigel positsioonil tegutseda. Pole pikalt äärel mänginud ehk ääremängijale vajalikku ohtlikkust ja teravust seekord nappis. Selle kompenseerimiseks pidi kõvasti rügama ja seda kroonis palli võitmine enne kolmandat väravat.
Henri Anier – 7. Avapoolajal palju musta tööd ja vastase kaitsjate väsitamist, kuigi teda valvati omajagu. Teise poolaja algul kroonis tehtut ehe "õigel ajal õiges kohas" ründaja vaistu pealt löödud värav. Näitas ära, miks ta peab alati Eesti eest algkoosseisus olema.
Alex Matthias Tamm – 8. Oli võib-olla suures plaanis veidi vähem nähtav kui mõni teine ründemängija, aga kui tuled platsilt ära nii, et sul on kirjas värav ja väravasööt, siis keda see huvitab? Nii ise väravat lüües kui ka söötu andes säilitas külma pead. Küps esitus.
Edgar Tur – 7. Esimese hooga ei leidnud justkui väljakul õiget rolli ja kohta, kippus liialt viiendaks kaitsjaks vajuma, aga kohanes kiirelt. Õppetund kõigile – peale tuleb lüüa, siis võib pall ka väravasse minna!
Erik Sorga – 5. Jäi märkamatuks. Püüdis tegutseda veidi teistmoodi ehk endale omasemalt, üritades liinide vahel rünnakut siduda, aga teda ei kiputud liiga palju söötudega leidma. Samas pidanuks sel juhul ka ise paremini ülejäänud mänguga kohanema. Kokkuvõttes ei suutnud tuua elu ega muutust, mis on vahetusründaja esmane ülesanne.
Mark Anders Lepik – 5. Peab Turist eeskuju võtma ehk kui pall on parema jala peal ees, siis võib lüüa küll! Korra algatas oma poole peal hea pallihoidmise ja sööduga ilusa vasturünnaku, aga muidu jäi sarnaselt Sorgale liialt anonüümseks.
Artur Pikk – 6. Raudvara tuli, oli, liigselt silma ei paistnud, aga tegi ära kõik, mida oli vaja teha.
Markus Poom – 6. Napid minutid, aga mõnigi hea liigutus, näiteks efektne ja ka efektiivne välisküljesööt vasturünnakul.
Daniil Kuraksin – 7. Tuled pingilt, võtad ise vastaselt palli ja lööd esimese koondisevärava. Kõva! Näitas, kuidas väheseid mänguminuteid maksimaalselt ära kasutada.
Eesti koondis – 7. Nägime väljakul suure tähega Meeskonda, kes sai kiirelt üle ka vastase väravaga kaasnenud tagasilöögist ning võttis lõpuks mängust maksimumi. Henni start oli seega hea, aga kodus Fääride alistamine peab olema mõõdupuu, millega edasisi esitusi mõõta, mitte ülimat rahuldust pakkuv tipptase.
Hinnete legend: 10 - teiselt planeedilt; 9 - ulmeliselt hea; 8 - väga hea; 7 - hea, 6 - standardhinne, normaalne mäng; 5 - veidi alla ootuste; 4 - halb; 3 - väga halb; 2 - täiesti kohutav; 1 - tuleks kaaluda alavahetust.
Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Siim Pulst | Valimisvõitlus paljastab meie jalgpallikultuuri kurva tõe
Šveitsi tippklubist Austriasse laenatud Volkov: U20 liiga polnud piisav, et teha selget arengut
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded: