Insigne iluvärav kergitas Napoli lohutuslahingus Roma kõrvale (0)

Hooaja alguses ei plaaninud Napoli ja Roma kindlasti lüüa lahingut viienda koha nimel, kuid tänaseks tuleb leppida sellega, mida pakutakse. Esinelik ja ühes nendega Meistrite liiga kohad on kindlalt eest ära, otse Euroopa liiga alagruppi pääsemise nimel käib aga kõva võitlus.

Eelmises voorus Atalantale alla jäänud Napoli naases võidurajale Rooma olümpiastaadionil, alistades Roma 2:1. Skoori avas teise poolaja algul Jose Callejon, kelle terava lähilöögi Roma väravavaht Pau Lopez läbi näppude võrku lasi. Kõigest viis minutit hiljem uinusid aga Napoli kaitsjad, kes lubasid Henrik Mhitarjanil palliga keskjoonelt segamatult karistusala jooneni purjetada ja sama segamatult terava löögi alumisse väravanurka saata.

Mängu jooksul väravaraamegi kolistanud Napoli võttis 82. minutil siiski oma, kui Lorenzo Insigne kasutas ära talle jäetud ruumi ja vinditas palli tagumise posti kõrvale. Liigatabelis on nüüd Napolil ja Romal võrdselt 48 punkti, et aga avamäng lõppes Roma 2:1 võiduga, jätab parem üldine väravate vahe kolmanda järjestikuse kaotuse saanud roomlased veel viiendaks. Samas on Napoli Euroopa liiga alagrupipääsme tänu karikavõidule igal juhul taganud. AC Milan on praegu sellest duost seitsmendana kõigest kahe punkti kaugusel.

Napoli - AS Roma 2:1 (0:0)