Kolleegi kiire punane rikkus Klavani tagasituleku, Tunjov sai taas minuteid (5)

Ragnar Klavani tööandja Cagliari jäi Serie A 30. voorus vähem kui poole tunniga Atalanta vastu nii kaotusseisu kui ka vähemusse ning südist võitlusest hoolimata sealt enam tagasiteed polnud. Võistkondlikku rõõmu ei jagunud ka SPAL-i ridadesse kuuluvale Georgi Tunjovile, küll aga isiklikku: Eesti noortekoondislane pääses Serie A-s neljandat korda väljakule.

Koroonapausi eel mööda allakäigutreppi kukerpallitanud Cagliari sai enda mängu pärast sunnitud pausi jälle enam-vähem käima, kirjutades tabelisse järjest kaks võitu ja viigi, kuid seekord läks juba esimese pooltunni jooksul valesti kõik, mis minna sai. Alustuseks võeti Giovanni Simeonelt ära iluvärav, sest eelnevalt oli Cagliari mees mänginud käega.

26. minutil tõmbas kaitsja Andrea Carboni viimase mehena karistusalas maha Ruslan Malinovski ning kohtunik näitas talle punast kaarti. Isegi kollase kaardiga pääsemise puhul tähendanuks see eemaldamist, sest Carbonil oli viiendast minutist juba üks kollane kaart all. Penalti realiseeris täpse löögiga Luis Muriel.

Gian Piero Gasperini käe all väga ründavat jalgpalli mängiv Atalanta oli juba enne tänast löödud väravate arvestuses kogu liiga ülivõimsalt parim meeskond - 29 mänguga oli kirja saadud 82 väravat ehk keskmiselt ligi kolm mängus. Kümnekesi jäänud Cagliari väravale anti kohati turmtuld, pealelööke kogunes lõpuks statistikasse 22, ent ka kodumeeskond suutis mitu ohtlikku vasturünnakut organiseerida ning pani lõpuminutitel Atalanta värava surve alla. Viiki siiski ei sündinud.

Väikese vigastuse ja kahemängulise pausi järel jälle Cagliari koosseisu kuulunud Klavan pääses väljakule 75. minutil. Tiheda keskosaga liigatabelis on Cagliari 12. real.

Tunjov sai neljandat korda Serie A-s platsile

Georgi Tunjovi tööandja SPAL, kelle püsimajäämise võimalused kipuvad muutuma aina teoreetilisemateks, külastas Sampdoriat. Mäng anti käest esimese poolaja lõpus, kui Sampdoria lõi järjest kaks väravat ja läks pausile juba 3:0 eduseisus.

Tunjov pääses pärast koroonapausi esimest korda väljakule, kui sekkus viimase vahetusmehena mängu 78. minutil. Mullu detsembris AS Roma vastu debüteerinud, veebruaris ka Juventuse vastu kümneks minutiks platsile usaldatud ja märtsis Parma vastu lõpuhetkedeks sekkunud Tunjovile oli tegu neljanda korraga Serie A-s mängu saada.

Kuna aga Brescia sai tabelisse võidupunktid, langes SPAL viimasele tabelireale. 17. kohal olev Genoa võitles võõrsil 0:2 kaotusseisust viimaste minutitega välja viigi ning püsimajäämisest lahutab SPAL-i kaheksa vooru enne hooaja lõppu juba kaheksa punkti.

Cagliari - Atalanta 0:1 (0:1)