Jakovlev ja Barkov tõstsid thrilleris Transi seitsmendaks (0)

Narva Transil õnnestus Dmitri Barkovi kahe värava ja Svjatoslav Jakovlevi imelise teise poolaja toel alistada põnevusmängus 4:2 Tartu Tammeka ning haarata enda kätte seitsmes tabelirida.

Mängule kerge autsaiderina tulnud Tammeka oli ka mängu alguses ettevaatlikum pool, kuid piisas ühest kiirrünnakust, et kodumeeskonnale korralik šokk pakkuda. Rait Lälli tõmbas 15. minutil vahetult enne karistusalla jõudmist maha Igor Ovsjannikov ning järgnenud karistuslöögi keerutas ilusa löögiga väravasse Tammeka legend Kristjan Tiirik.

Poolaja keskel said idavirulased mitmel korral lähilöökidega Tammeka väravat ohustada, kuid kahe imelise tõrjega päästis külalised halvimast Karl Johan Pechter. Oodatud viigitabamus tuli vahetult enne poolaja lõppu, kui karistuslöögi järgsest saginast oli Dmitri Barkov õigel positsioonil ning saatis palli kindlalt väravasse.

Teise poolaja alguses suutis Tammeka taaskord eikusagilt võõrustajatele külma duši kaela tõmmata. Taaskord oli patuoinaks Ovsjannikov, kes pealtnäha lihtsa tsenderduse klaaris otse vahetusest sekkunud Marek Tšernjavski jalale, kellel omakorda Tammeka taas juhtima viimisega probleeme ei tekkinud.

Kuigi Transi surve värava järel oli võimas, tuli vastust oodata koguni 23 minutit. Varemgi mitmel korral teravust näidanud Svjatoslav Jakovlev virutas esmalt ise karistusala joonelt pommlöögiga palli ülanurka ning tegi mõned hetked hiljem äärel Tammeka kaitsjatele ära, andes sellega Barkovile palli sisuliselt kandikul ette. Kahe minutiga oli Trans kaotusseisu eduseisuks mänginud.

Teisel lisaminutil kopeeris Trans sisuliselt oma kolmandat väravat. Jakovlevilt tuli madal sööt värava ette ning seekord oli värava ees viimistlemas Dmitri Prošin, kes vormistas lõppseisuks 4:2.

Mängu parim - Svjatoslav Jakovlev

Transi selle hooaja üks parimaid mängijad tõi ka täna meeskonna raskest seisust välja. Kaks väravasöötu, üks iluvärav + hulga tekitatud ohtlikke olukordi kaalub üle Barkovi kaks väravat.