Järve ja Kalev korraldasid aasta mängu väärilise lahingu (lisatud galerii!) (0)

Esiliiga seitsmenda vooru viimane kohtumine peeti täna keskpäeval Kalevi kunstmurul, kus Tallinna Kalevi U21 võttis vastu Kohtla-Järve meeskonna. Kalev asus küll 2:0 juhtima, ent pidi lõpuvile kõlades võtma vastu 3:4 kaotuse. Lisaks nähti hulgi raisatud võimalusi, palju kollaseid kaarte, eksitud penaltit ja emotsioonide möllu. Nähtut võiks vabalt nimetada aasta mängu üheks pretendendiks.

Külalised alustasid avavilest alates kõrge pressiga ning mõnda aega kandis see ka vilja, ent peale väravaesisele keritud terava palli see endaga enamat kaasa seni ei toonud. 13. minutil oli võõrustajate poolelt pahandust külvamas Wale Musa Alli, kelle katmisega jäädi juba mitmes kord hätta. Poolkaitsja oli kasti jõudnud, kus kaitsja sekkumise järel mõlemal väljakule lendasid. Võõrustajad nõudsid seepeale penaltit, ent kohtunik näitas, et olukorras mängiti palli. Hetkene peataolek oli ka külalistel, kes magasid maha samal ajal palli saanud Brandon Bachmanni, kes kera küljevõrku saatis.

24. minutil teenis Kohtla-Järve penalti, kui otsajoone suunas mineva palli poole jooksid nii Deniss Maksimenko, kui ka Yuri Sousa Lima Lellis, mille järel külaliste leegionär väljakuperemeeste kaitsjast möödus ning too seepeale vastase kukutas. Viga toimus kastis, seega oli karistus selge. Palli taha asus Sousa ise, pall oli üsna keskele suunatud, kuid Daniil Koroljov tõrjus. Jätkuolukorras oli brasiillane ise esimesena jaol, kuid ka siis jäi kuningaks Koroljov, kes lähilöögist tulnud palli üle lati lükkas. 30. minutil pääses kodumeeskond kerge ehmatusega, kui Sousa löögist pall posti lendas.

Ei möödunud palju, kui taas oli pildis Järve võõrleegionärist ründaja, kes näitas head tehnikat, möödudes esiteks ühest ja siis ka teisest vastasest, pääsedes kõige tipuks puurilukuga silmitsi, ent too pareeris kahelt meetrilt. Juba järgmisel minutil omad vitsad peksid Järvel, sest Kalev tegi seisuks 1:0. Alli möödus teda katnud kaitsjast, mille järel pani otsajoone juurest madala palli Karl Anton Sõerdele, kes head eeltööd tasumata ei jätnud.

Päris viimastel minutitel oli mõlemal poolel olukord, kus väravavahil polnud midagi teha ja kaitses olnud mängijad päästsid oma meeskonna halvimast. Võõrustajate poolelt sai karistusalas peaga nõnda löögile Sõerde, et Järve kaitsjal tuli väravaesiselt klaarida. Teiselpool väljakut liikus Koroljov küll kasti äärde segamaks Christ Axel Fabrice Konani, kuid poolkaitsja suutis sellest hoolimata palli värava poole teele panna. Kalevi poolelt oli seejärel raamistikku valvamas Jakob Tamberg, kes lõi palli ette ära.

Kalev läheb 2:0 juhtima, ent...

Pausilt naastes polnud mäng kestnud viiskümmend sekunditki, kui Kalev duubeldas omade eduseisu. Alli jooksis kerge vaevaga Roman Svidovitšist mööda ning leidis end Viktor Gusseviga üks-üks olukorras. Väravavaht tõrjus, mille järel pall kõrgele õhku lendas, ent Järve keskkaitsja jäi endiselt passiivseks ja lahtisel pallil oli esimesena jaol nigeerlane ise, lüües peaga mänguvahendi tühja väravasse. Rõõm ei kestnud kodumeeskonnal kaua, sest vaid viis minutit hiljem anti külaliste rünnakul pall keskele Raivo Saarele, kes tõmbas enesekindlalt karistusala vasakusse poolde ja kõmmutas palli Koroljovile püüdmatult raamide vahele. - 2:1.

Pealinlaste jaoks läks asi hapuks vaid kaks minutit hiljem, kui Järve viigistas mänguseisu. Sousa mängis vasakult audi kiirelt lahti Saarele. Kalevi kaitse magas selle täielikult maha ning seetõttu sai külalismängija täiesti vabalt kasti minna, kus otsajoone juurest leidis sööduga Duvan Mosquera Torrese, kes esimese puutega väravavõrgu sahisema pani. 56. minutil tõmmati külalismängija siruli, vile kõlamise järel lõi kalevlaste poolkaitsja Roger Colville Lee vihast palli vastu tribüüni ees olevat reklaamplakatit. Leegionär oli alles minut tagasi saanud liigse rahulolematuse eest kollase kaardi ning seekord võttis peakohtunik mängija ka jutule, kuid teise hoiatuskaardiga karistama ei hakanud.

Järve oli pisut rohkem initsiatiivi hoidmas ning 67. minutil asuti kohtumist esimest korda juhtima. Esiteks noppis Saar võõrustajate poolel vahelt nende lohaka söödu. Löögile kohe ei saadud, kuid teise laine saabudes sai mõne söödu järel löögile Sousa, kes šanssi luhta ei lasknud. Kalevi poolelt täna selgelt nende parim olnud Alli tekitas taas külaliste leeris pahandust, mille tipuks leidis 79. minutil Freddie Anton Turulinna, kes palli kaarega üle Gussevi väravasse saatis - 3:3. Kalev suutis peagi taas ohtliku momendi tekitada, aga puurivaht tõrjus ning jätkus suutsid kaitsjad müürina ees seista.

Kalev üritab halvimat ära hoida

85. minutil lülitusid külalised vasakult äärelt rünnakule, pall keskele Lellisele, spurdiga alustanud Torres küsis keskele palli, kuhu ta selle ka sai ning silmitsi olles realiseeris võimaluse külmavereliselt, tehes juubeldamise alustuseks seisuks 3:4. Väravalööja võttis tähistuse käigus endale ka kollase kaardi, ent see küllap ei huvitanud tol momendil väga kedagi, veel vähem kolumbialast ennast.

Lisaminutitel pani aga Kalev korraliku surve peale. Teisel lisaminutitel oldi külaliste vahelt läbi pääsemas, ent Gussev sekkus õigeaegselt ning kastist välja lidudes lõi palli ette ära, hetk enne vastase selleni jõudmist. Minut hiljem teenisid võõrustajad korneri ja karistusalasse tuli ka Koroljov. Järve omad said jaole, kuid keskväljal olid omakorda Kalevi kaitsjad esimesena langeval pallil jaol. Üle poole minuti suutsid külalised teenitud autidega aega viivitada ning lõpuvile kõlades hõisati üle staadioni - väga raske, ent veelgi magusam võit oldi võõrsilt teenitud.

Kohtla-Järve jätkab seega teisel kohal, jäädes liidrist Legionist maha kolme punktiga. Kalev jätkab 5. kohal, ent lasi liidrid endast kaugemale ning tagant hingab kuklasse Elva, kes jääb neist maha kahe punktiga. Järgmises voorus sõidab Järve külla Rakvere Tarvale ning Kalev omakorda Pärnu Vaprusele.