Juventus murdis Atletico müüri, aga mitte hinge (0)

Ronaldo ja Felix. Esialgu jäi esimene troonile, kuid teine näitas hambaid. Foto: Meistrite liiga Twitter

Juventus tegi midagi, mida on Diego Simeone ajastul suutnud veel vaid Lissaboni Benfica (2015) ja Chelsea (2017) - lõi Meistrite liigas Atletico Madridile nende enda kodus kaks väravat. Võiduks sellest siiski ei piisanud.

Eelmisest 26 Meistrite liiga kodumängust koguni 20 juhul puuri puhtana hoidnud Atletico oli ka täna esimesel poolajal parem meeskond väljakul, eredate sähvatustega paistis silma nende uus talisman Joao Felix. Puhkepausile mindi siiski 0:0 seisult. Teisel poolajal kruviti tempot juurde ja Juventus asus 2:0 eduseisu, kuid Atletico surus end väevõimuga mängu tagasi ja võttis ikkagi viigipunkti. Cristiano Ronaldol oli võimalus lõpus veel võit kaasa viia, kuid terav löök läks postist napilt mööda.

Teises oodatud matšis sõitis Real Madrid külla PSG-le, kuid reisib sama targalt tagasi: ühtegi pealelööki raamidesse ei tehtud (Gareth Bale ühe tegi, aga see ei lugenud) ja oma suure ründekolmikuta opereerinud pariislased võtsid kindla 3:0 võidu. Sama skooriga alustasid Meistrite liigat ka Müncheni Bayern ja Manchester City.

Üllatusi sündis ka. Varasemates mängudes tuli platsile mullune finalist Tottenham, kes ei tahtnud korrata Liverpooli eilset saatust. See õnnestus, aga võõrustaja Olympiakos püsib kõigis sarjades kaotuseta veebruarist ja seeria pikenes, sest Tottenham mängis taas maha 2:0 eduseisu. Atalanta Meistrite liiga debüüt Zagrebis läks aga totaalselt aia taha ja lõppes koguni 0:4 kaotusega.