Kalevi alistanud Levadia tõusis Flora kannule (video!) (3)

Foto: Märt VassiljevTallinna Levadia kasutas oma pearivaali Tallinna Flora libastumise ära, alistades koduväljakul 2:0 Sillamäe Kalevi ning tõustes Florast enne omavahelist mängu vaid ühe punkti kaugusele.

"Mäng käis suures osas keskväljal," kirjeldas sillamäelane Jürgen Kuresoo. "Kahjuks jäime lõpuks võitluses alla."

"Tundsime puudust erinevatel põhjustel eemale jäänud põhitegijatest," tunnistas Levadia ründaja Tarmo Neemelo. "Sellegipoolest olime füüsise poolest üle ning võtsime lõpuks ka võidu ära."

Enne mängu said tiitlikaitsjad teada, et suurim konkurent FC Flora on Tammekalt vastu võtnud üllatuskaotuse. "Eks see andis meile indu juurde," tõdes levadialane Taijo Teniste. "Samas ei tohtinud me selle peale liialt mõelda ning pidime keskenduma oma mängule."

Levadia läheb juhtima

Mäng kulges esialgu küllaltki rahulikult - mõlemad võistkonnad vältisid eelkõige kaotusseisu jäämist ning rünnakud kummalgi poolel eriti ohtlikud ei olnud. Sellegipoolest avati veerandtunnise mängu järel skoor - terava läbimurde järel teenis Deniss Malov Levadiale penalti, mille 30-aastane poolkaitsja ise ka sisse lõi - 1:0 valitsevatele meistritele.

Kõigest minuti pärast oli pall uuesti Sillamäe võrgus, kuid külaliste õnneks Tarmo Neemelo löödud värav suluseisu tõttu ei lugenud. Pärast hetkelist peataolekut said aga külalised oma mängurütmi tagasi ning tekitasid ka ise võimalusi.

"Meil oli mitmeid päris ärevaid hetki, sillamäelaste standardolukorrad olid väga ohtlikud," märkis Teniste.

Esimesel poolajal oli Neemelol veel mitu päris head võimalust, kuid Levadia ründajal skoori kasvatada siiski ei õnnestunud.

"Kindlad momendid jäid löömata, sain korra lausa üks-ühele väravavahi vastu," kahetses Neemelo. "Enda mänguga ei saanud üldse rahule jääda."

Levadia peab vastu

Teist poolaega alustas pisut aktiivsemalt Sillamäe, kuid väravani ei jõutud - mitmel korral päästis oma meeskonna ilusate tõrjetega põhiväravavaht Martin Kaalma asemel Levadia väravas seisnud Sergei Lepmets.

"Lepmets tegi mitmeid häid tõrjeid," rääkis Neemelo. "See on hea, et kui Kaalma ei mängi, on meil teine samal tasemel väravavaht kohe võtta."

Peagi aga Sillamäe surve taandus ning võõrustajad said kerge initsiatiivi taas endi kätte. Kohati tundus isegi, et idavirulased on alla andnud - Levadia kaitsjad said omavahel täiesti segamatult söötu veeretada, samal ajal kui mänguaeg halastamatult Kalevi kahjuks tiksus.

"See oli päris üllatav, et meile vahepeal üldse pressi ei tehtud," imestas ka Teniste. "Kohati oli Sillamäe ründemäng ikka üsna hambutu."

Mängu lõpus tõi vahetusest sekkunud Jürgen Kuresoo küll Kalevi mängu natuke värskust, kuid vajaliku viigiväravani siiski ei jõutud - mängu viimasel lisaminutil jõudsid sihile hoopis võõrustajad, kui vahetusmehe Andero Pebre tsenderduse toksas Tarmo Neemelo peaga tühja väravasse.

"Võib-olla oleks see ise ka sisse läinud, aga olin ise sobivas kohas ning lükkasin selle igaks juhuks kindla peale võrku," kommenteeris Neemelo.

Levadia tundis eemalejääjatest puudust

"Meie kokkuklopsitud kaitseliin oli natuke ebakindel," tunnistas vasakkaitsja positsioonil mänginud Teniste. "Kokkumäng oli praktiliselt olematu."

Ründaja Neemelo tõi aga välja Konstantin Nahki puudumise. "Keskväli andis tunda, see oli ikka suuresti teistsugune kui tavaliselt."

"Keskväljalt oli neil aju puudu," märkis ka kalevlane Kuresoo. "Kahjuks ei suutnud me ise seda ära kasutada."

Järgmises voorus mängitakse meistritiitli peale

"Flora vastu tuleb meil ülitähtis mäng. Kui me selle kaotame, on ka meistritiitel läinud," oli Taijo Teniste resoluutne. "Läheme kõiki järgnevaid mänge kindlasti võitma."

"Flora mängib veel kaks korda Kaljuga. Igor Prins on nüüd jälle Levadia suurim sõber," lisas Teniste naljatledes.

Tallinna Levadia kohtub FC Floraga A.Le Coq Arenal 16. oktoobril kell 17.00.

Mängu parim - Deniss Malov

Levadia suhteliselt ühtlasest koosseisust väärib esiletõstmist just Malov, kes oli esimese värava autoriks ning lõi lisaks sellele veel teravusi. Korralik esitus Malovilt ning väga tähtsad kolm punkti Levadiale.