Tuline lahing Saaremaal lõppes Paide eduga (video!) (3)

Paidelased edestavad Lootust juba seitsme ja Kuret kolme punktiga. Foto: Gertud Alatare (arhiiv)FC Kuressaare ja Paide linnameeskonna vaheline kohtumine pakkus kõike, mida jalgpallihuviline näha ihkas: tulist võitlust, palju väravaid ja piiri peal olevaid kohtuniku otsuseid.

Paide asus kohtumist üsna ruttu juhtima, kuid õige pea saarlased viigistasid. Pärast viigilist avapoolaega lõid külalised teisel poolajal saarlaste ühe värava vastu kaks ning teenisid kolm võidupunkti.

Võitluse tulisust tõestas fakt, et üsna raskelt said vigastada mõlema võistkonna mängijad. Eesti koondise kogemusega kaitsjal Urmas Roobal löödi avapoolajal lõhki kulm, mille tõttu külastas staadionit poolajal ka kiirabibrigaad. Saarlaste mängija Alari Tovstik lõpetas aga mängu ilmselt mõra või murruga käes olevas luus.

14 minutiga kaks väravat

Vaikselt alanud mäng sai esimese murdepunkti üheksandal minutil. Ootamatu läbisööt lubas palliga Kure väravapoole tuisata Lauri Ellramil. Küproselgi vutti mänginud ründaja lõi 1-1 olukorras palli kindlalt Priit Pikkeri selja taha.

Kuressaare vastus ei jäänud kauaks ootama. Sander Viira tsenderdas palli paremalt karistusalasse, väravavaht Kaido Koppel puterdas selle kinnipüüdmisel ning lahtist palli noolis esimesena Dmitri Skiperski, kel õnnestus see ka võrku saata.

Saarlased võisid ilmselt õnne tänada, et avapoolajal kümnekesi platsile ei jäänud. Nimelt oli kaptenist ründaja Martti Puki väga kõrgele tõstetud jalg see, mille tõttu Urmas Rooba kulm poolajal õmblemist vajas. Hiidlast karistati võõrustajate õnneks vaid kollase kaardiga.

Paide võtab teisel poolajal oma

Ka teisel kolmveerandtunnil lasid saarlased endale lüüa sama ootamatu värava nagu avapoolajal. See sündis nurgalöögist, kui märkamatult oli värava ees vabaks jäetud Timo Lomp, kes palli lihtsa vaevaga võrku suunas. "Tulid väga tobedad väravad. Standardolukorrad on meie trump, aga just sealt said nad oma teise värava," kommenteeris Martti Pukk.

Saarlaste püüd värav tagasi lüüa tekitas aga kaitses auke, mistõttu omasid mitmeid poolvõimalusi mõlemad pooled. Järgmine tabamus sündis aga 76. minutil. Üsna vaieldavas olukorras määras väljakukohtunik Urmo Visnapuu Paide kasuks penalti, selle realiseeris Mihail Istšuk.

Saarlased üritasid ja olid viimastel minutitel eriti innukad, kuid suutsid vastata vaid ühe tabamusega, mille autoriks oli viimasel minutil Elari Valmas, kes saatis võrku kornerist tulnud palli.

Kure kartis liigselt kaotada

"Tabeliseisu suhtes aitas võid meid kõvasti," tunnistas Paide linnameeskonna peatreener Meelis Rooba. "Lootus on 7 punkti maas ja otse me kindlasti välja ei lange. Saime järgmisteks mängudeks positiivse emotsiooni."

"Poistele on just psühholoogiline osa tähtis. Omasime palju võimalusi, aga ei realiseerinud neid ja tegime lõpu põnevaks."

"Tabelis ei ole midagi kadunud, aga vaimse löögi saime kindlasti," sõnas Pukk. "Kartsime liigselt kaotada ja see meid täna kammitseski. Neli mängu on veel jäänud ja proovime kõigist punkte võtta. Tänane päev näitas, et Floragi pole võitmatu. Meil on kaks nädalat aega vahepeal trenni teha."

Mängu parim - Mihail Ištšuk

Paide selle hooaja suurim väravakütt viie väravaga, Mihail Ištšuk näidas ründeliinis head mängu ja tekitas Kure kaitsjatele pidevalt peavalu. Oma eilse tabamuse sai ta kirja siiski penaltipunktilt.

Kohtumise tipphetked:

kell 14:00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Paide linnameeskond 2:3 (1:1)
14. Dmitri Skiperski, 90. Elari Valmas - 9. Lauri Ellram, 58. Timo Lomp, 76. pen. Mihail Ištšuk

Hoiatused: 34. Martti Pukk - 64. Rauno Kööp
Mänguolud: +10, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 210
Peakohtunik: Urmo Visnapuu
Abikohtunikud: Heigo Paglant, Marek Lillmaa

Kuressaare: 12-Pikker, 5-Aava (69. 10-Valmas), 27-K. Saar, 15-U. Rajaver, 17-A. Tovstik, 26-Laht, 25-Viira (85. 20-Trasberg), 18-Aljas, 4-Kluge, 9-Pukk (81. 23-Luup), 2-Skiperski.
Varus: 1-Kütt, 19-Seeman, 23-Luup, 10-Valmas, 20-Trasberg.

Paide LM: 1-Koppel, 13-Mägi, 11-Kald, 22-U. Rooba, 23-Lomp, 24-Kalda, 8-Kõll, 20-Ištšuk, 4-Kööp, 7-Sillaste (75. 25-Varendi), 9-Ellram (75. 26-Luga).
Varus: 21-Toom, 3-Tubarik, 26-Luga, 25-Varendi.