Kohtunike erapooletuse kahtluse alla seadmine tõi Rogicile karistuse (vilemeest tõuganud Lipinile pikk keeld) (25)

Aleksandar Rogicile jääb kahes järgmises liigamängus pealtvaataja roll. Foto: Brit Maria Tael

Eesti Jalgpalli Liidu distsiplinaarkomisjon määras kahemängulise meeskonna juhendamise ja tehnilises alas viibimise keelu FCI Levadia peatreenerile Aleksandar Rogicile, kes kritiseeris pärast FC Florale 1:2 kaotatud liigamänge sobimatul moel kohtunikke, seades kahtluse alla nende erapooletuse.

Serblast vihastas penalti, mis määrati Florale kohtumise alguses ja millest Erik Sorga florakad 1:0 juhtima viis. 11 meetri karistuslöögi andis peakohtunik Roomer Tarajev viitega sellele, et Levadia poolkaitsja Kirill Nesterov mängis karistusalas käega. Levadia poole hinnangul jäi käepuude karistusalast väljapoole.

"Miks määrati penalti, kuigi käega mäng oli väljaspool kasti? Ärge öelge mulle, et kohtunik ei näinud seda. Sel juhul on ta kas väga halb kohtunik või ta nägi, aga andis mingil põhjusel ikkagi penalti. Ärge keelake mul tõde rääkida," sõnas Rogic pärast 6. juulil peetud kohtumist, minnes mängujärgse intervjuu jooksul kahel puhul jutuga penalti juurde tagasi.

"Mõnesid asju pole võimalik muuta. Olen piisavalt kaua Eestis töötanud, et kõigest aru saada. Teha hooaja selles faasis mängitavas derbis ühele meeskonnale kingitus, kuigi käega mäng oli karistusalast väljaspool – ma vaatasin olukorra üle ja tean, mida räägin –, siis kas see on jalgpalli huvides?" esitas Rogic küsimuse.

REKLAAM

Ajakirjaniku katse peale jätta penaltiolukord mängu käiku analüüsides kõrvale vastas serblane aga nii: "See pole võimalik! Me ei saa rääkida mängust ilma Florale määratud penaltit puudutamata. Või alustame järgmine kord meie 0:1 kaotusseisust, aga saame õiglased 90 minutit?"

Hetk mängust: Roomer Tarajev on äsja näidanud penaltipunktile, Levadia mehed tõttavad protestima. Foto: Brit Maria Tael

Juhendamiskeelu tõttu jääb Rogic eemale Levadia liigamängudest Kuressaare ja Viljandi Tulevikuga. Mõlemad möngud peab Levadia võõrsil, esimese 21. ja teise 28. juulil.

Varem on samasuguste rikkumiste eest karistada saanud näiteks Narva Transi president Nikolai Burdakov, kellele määrati 2015. aasta suvel kolmemänguline keeld. Burdakov karjus pärast kohtumist vilemeeste peale ning kritiseeris neid ka meediale antud intervjuudes, kuna Transi mängijatele näidati kaks korda punast kaarti. Ka toona oli tule alla sattunud kohtunikuks Tarajev ning mäng toimus Flora vastu, ehkki Trans võitis selle võõrsil 3:2.

Võrdluseks võib tuua ka samal ehk 2015. aastal juhtunu, kui Nõmme Kalju kaotas 0:2 Sillamäele ning kohtunikebrigaadi kritiseerinud peatreener Sergei Terehhov pidi seetõttu järgmist mängu tribüünilt vaatama. Taas oli peakohtunikuks Tarajev, kuid Kalju viha alla langes eeskätt abikohtunik Neeme Neemlaid, kes fikseeris Kalju mängijatele kaks suluseisu, mille tõttu tühistati Kalju löödud väravad. Kalju president Kuno Tehva kostitas Neemlaidi kohtumise poolajal sõimuvalinguga ja sai selle eest 750-eurose rahatrahvi.

Esiliiga kindla liidri TJK Legioni äärepoolkaitsja Maksim Lipin peab aga platsi kõrvalt vaatama koguni kolme kohtumist. Põhjuseks on 4. juulil Tartus peetud kohtumine Tammeka U21 meeskonnaga, mis lõppes 1:1 viigiga. Lipin sai tolles mängus esmalt 36. minutil kollase kaardi simuleerimise eest ning 47. minutil tegi vea, mille eest kohtunik Marko Liiva tahtis talle näidata teist kollast kaarti. Seda ette aimates läks Lipin kohtunikult õigust nõudma ning astus seda tehes vilemehega füüsilisse kontakti, enne kui kaaslased teda takistama jõudsid. Liiva näitas seepeale Lipinile otse punast kaarti.

Mängukeelu tõttu peab Lipin vahele jätma Legioni kohtumised Tallinna FCI Levadia U21, Tallinna Kalevi U21 ja Tallinna Flora U21 meeskondadega. Sel hooajal on Lipin seni kaasa teinud Legioni kõigis 19 liigamängus ja löönud seitse väravat, millega hoiab Rejal Alijevi ja Marek Šatovi järel klubisiseses väravaküttide pingereas kolmandat kohta.

Kommentaarid

Teadja   •  
(85.29.21.***)
Haha, vana hea Tarajev. Kolmest kolm, sõber? Peaks ta sinna Euroopasse korra vilistama saatma, eks näis kas siis viimaks saab nii palju kriitikat, et oma ameti maha paneb või sellest ka ei piisa?

"11 meetri karistuslöögi andis peakohtunik Roomer Tarajev viitega sellele, et Levadia poolkaitsja Kirill Nesterov mängis karistusalas käega."

"Ka toona oli tule alla sattunud kohtunikuks Tarajev ning mäng toimus Flora vastu, ehkki Trans võitis selle võõrsil 3:2."

"Taas oli peakohtunikuks Tarajev, kuid Kalju viha alla langesn eeskätt abikohtunik Neeme Neemlaid"
Eelmisele   •  
(91.129.101.***)
Tarajev just vilistas Euroopa liigas.
HAIGE   •  
(37.157.101.***)
Millal ükskord kohtunikud hakkavad karistada saama sita eest mida nad väljakul korda saadavad?
Pärnu   •  
(88.196.144.***)
Meenutab, et Vunk sai mängukeelu peale seda kui Rinken oli andnud penalti väljastpoolt karistusala tehtud vea eest ja küsimust kas pärnu tulles surma ei karda saada jooksis siimuke pisar kurgus, et teda tahetakse ära tappa. Kogu ajakirjandus tundis kohtunikule kaasa ja materdas mängijat, kes esitas ainult küsimuse.
Tartlane   •  
(37.157.100.***)
Isegi Lipini naeruväärne eemaldamine ei toonud Tammekale mingit boonust. Miks oli vaja niipalju abi anda Tammekale ? Kohtunik, ootame vastust.
ehhee   •  
(88.196.85.***)
Kuulda pole karistusi karikapoolfinaalis Levadia kordasaadetu eest, ikkagi 4 punast.
...   •  
(194.150.65.***)
Tõukan, keda tahan, ja tartlase lükkan täitsa pikali.
gh   •  
(87.119.178.***)
EJL erapooletuses ei tohiks üldse kahtlusi tekkida. Enne Eesti jalgpallielu normaalseks ei muutu, kui Pohlaku mõjuvõim EJL üle on kadunud. Floras lammutagu palju tahab.
Kuidas saab üldse mängijate õigustega hangeldaja ja selgelt isiklike huvidega osapool EJL-i juhtida?
To ehhee   •  
(82.131.68.***)
Levadia mingi rahatrahvi sai tolle mängu eest ja mida muud nad ikka oleks pidanud saama. Pealegi too fantastiline nelik ootab endiselt seda uue hooaja esimest karikamãngu kus saavad mãngukeelu ära kanda vms.
Sillamäe   •  
(85.253.81.***)
See on hoiatuseks teistele. Kui näed, et kohtunik eksib, siis tuleb vaikselt kõrvale vaadata ja Pohlakule takka kiita, kui head tööd ta ikka teeb.
Osta Kaljulaidi pusa   •  
(87.119.182.***)
sõna hyi on vaba.
Neeme   •  
(195.50.215.***)
Road?gicil on ju õigus. Millal saavad kohtunikud ..eest karistada? Siis kui Florale liiga teevad? Kas mõni ajakirjanik ka lõpuka julguse kokku võtab ja suu lahti teeb? Hea oleks ka veidi ajalugu, näit.Tevalte jne. jne...
Oh jumal   •  
(88.196.108.***)
Eestis saab nüüd ka täiesti ausa ja õige jutu eest karistada nagu teatud riikides? Liiga jabur ja läbi nähtav.

Oleks ta siis sõimanud või ähvardanud, rääkis sulaselget tõtt.
Suluseis   •  
(194.150.65.***)
Lihtsalt mainin, et Levadia saadud penalti tol mängus, oli ka suluseisust
muigega   •  
(82.131.113.***)
Levadia sai sel hooajal pea pooled pennud ilmselgelt kohtunike armust. Muidu käpardist Budnik oli vahepeal nende realiseerimisega lausa väravalööjate tabeli tipus. Värdklubi t***st fännidel on selles osas suu vett täis. Piisas vaid enda väravasse saada pennu, mis telekapildis kahtlust tekitas on kisa taevani. Pannud määrab kohtunik, kes on platsil, mitte ei vaata mängu telekast kaamera rakursiga. Nii et Rogic võib oma mulaga kukele sõita. Flora võitmiseks oli vaja väravaid lüüa, mitte mängujärgselt oma saamatust kohtuniku kaela ajada.
To muigega   •  
(85.253.81.***)
Kas Leva sai just pooled pennud kohtunike valeotsusest, aga paar tükki ikka. Aga need treenerid, kelle kahjuks need penaltid anti, miks keegi ei julge seda välja öelda? Rogic julgeb ja saab selle eest ka koheselt karistada. See ongi kohalike suurim probleem ,et lastakse omale kõigi ees avalikult sumpsi keerata ja tehakse sealjuures nägu, nagu nii peakski olema.
Eelmisega   •  
(86.110.40.***)
100% nõus.
Irvitajatele.   •  
(88.196.22.***)
Rogic ei saanud karistada selle eest, et ta julges välja öelda et kohtunik on s..t, vaid selle eest et ta ütles: "Või alustame järgmine kord meie 0:1 kaotusseisust, aga saame õiglased 90 minutit?"
Ehk tema sõnu sai tõlgendada selliselt et ta justkui seadis kohtuniku aususe kahtluse alla.
Ehk Rogic oleks pidanud piirduma hinnanguga vilepartii kvaliteedi osas.
Irvitaja 2   •  
(85.253.81.***)
Tuleb tunnistada, et Rogic astus konnasilmale, oleks sama lause tulnud peale Kaljuga mängu, oleks seda lauset võinud ka tõlgendada vbl teistmoodi eeldusel et tõlge on eesti keele instituudi või inglise filoloogide poolt autentseks kinnitatud. Aga kuna see oli peale Floraga mängu, kellel puudub igasugune seos Pohlaku, EJL ja kohtunikega, võis seda ka teistmoodi tõlgendada.
s   •  
(87.119.182.***)
Tal on ju täielik õigus ja alus seada kohtuniku ausus kahtluse alla. Igal inimesel on õigus oma arvamusele. Eriti kui selles on tõetera sees. Kuidas sobilikumalt saaks väljendada sellist jaburat "ainult Eestis" olukorda?
Irvitaja 1   •  
(88.196.22.***)
Võib olla olen ma piiratud fantaasiaga või vähe elukogenud, aga ma ei suuda ette kujutada, et kohtunikele püstitataks eesmärk -ühte või teist võistkonda eelistada. Pigem on kohtunik lihtsalt nõrk, tema tase ei vasta kvalifikatsioonile või vilistatava mängu tasemele.
Ja kui on näha teatud mustri kordumist (antud juhul kohtunike süüdistamise eest karistamine, aga kordub üks ja seesama kohtuniku nimi) peaks kellelgi otsustajal häirekellad tööle minema.
Vastasel korral saaks öelda, et otsustaja ei kontrolli olukorda.
asd   •  
(88.196.195.***)
Milleks ajakirjanikud, siis üldse küsivad, mida treener arvab? Kas alati peab vastu olema, et olime väga halvad ja, et kohtunik oli täiesti tipptasemel? Selline P-Korea tundub juba seal jalgpalli liidus olevat, kui midagi ütled, mis neile ei meeldi, siis saad karistada.
bumm   •  
(85.29.250.***)
tra küll, kuidas inimesed aru ei saa, et karistus tuli süüdistamise eest kellegi eelistamises kohtunike poolt. Esiteks see ju kohtunike mõjutamine tulevasteks mängudeks ning teiseks otsene rünnak EJLile ja tema aususele. Zaho sai sama asja eest eelmine aasta ju. Kui Zahol olid luulud, siis siin kohtunik tegi hetkega vale otsuse olukorras, kus inimesed vaidlesid kogu mängu, et kas oli siis sees või ei, kuniks pärast lõppu tuli lõpuks üks õige nurga alt kordus, et oli väljas.
MG   •  
(37.157.111.***)
Selle aasta Levadia vile taustal süüdistada Flora soosimist on mitte üksi matslik, vaid ka lihtsalt lollakas. Eks see peegeldab klubis valitsevaid pingeid, mida on näha ka mängijate käitumisest. Esimeses 1:2 lõppenud mängus tegi kohtunik Levadia kasuks kaks jämedat viga, üks oli vea ja kaardi andmata jätmine Kruglovile ning teine olematu penalti vilistamine. Mõlemad oleksid võinud mõjutada mängu lõpptulemust. Kui võtta juurde ka teised mängud, siis mul tekkis tunne, et Levadia käis enne hooaega EJL-i survestamas, et kui me sel aastal ei võida, siis paneme pillid kotti ja vaadake ise kuidas ilma meieta hakkama saate. Nii see ilmselt ei olnud, küll aga on kohtunikud eksinud Levadia kasuks lubamatult palju. Ja see ei ole juhus, see on sihiliku mõjutamise tulemus. Levadia ja veidi vähem Kalju lärmavad kus jaksavad, et neile tehakse liiga jne, ründavad kohtunikke otse ja meedias. Vaikselt see mõjub ja kohtunikud hakkavad nende mängudes väristama. See on reaalne probleem.
s   •  
(87.119.182.***)
küll aga on kohtunikud eksinud Levadia kasuks lubamatult palju. Ja see ei ole juhus, see on sihiliku mõjutamise tulemus.


Juba 3 potensiaalset medalikonkurentsi klubi on kasutanud seda sama sihiliku mõjutamise taktikat. Palju peab neid klubisi veel juurde tekkima "kohtuniku sihiliku mõjutajate kategooriasse", et midagi muutuma hakkaks? Kas ei oleks aeg jalgpalliliidul teha endast kõik oleneva, et sellisel viisil sihiliku mõjutamist enam ei saaks tekkida? Trahvid ja mängukeelud ei ole õige lahendus.

Sisene
LIVERPOOLI TABAS JÄLLE KRAHH
Jälle null, jälle kaotus, jälle krahh. Oleme ausad, Liverpooli mõõn on nüüd suuremat sorti kriis!
PÕNEV JALGPALLIÕHTU
Tunnikontroll | Kui palju mäletad lõppenud hooajast?
VÄLISMAAL TOIMUB
FLORA EDURIVI
Valus hoop: karm vigastus sunnib Eesti koondise ründaja sügiseni väljaku kõrvale
PREMIUM LIIGA
TUNJOVI SEIKLUS ITAALIAS
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Kreida üleminek on Premium liiga kvaliteedikontroll
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 98. saade keskendub Premium liigast välismaale murdmisele. Miks see on nii raske?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
2
1
76:17
80
2.
Paide Linnameeskond
30
21
1
8
80:43
64
3.
Tallinna FCI Levadia
29
17
6
6
66:37
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
14
7
9
52:31
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
30
8
7
15
26:44
31
8.
JK Narva Trans
30
6
7
17
31:49
25
9.
FC Kuressaare
30
5
9
16
28:63
24
10.
JK Tallinna Kalev
30
5
5
20
20:68
20
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
80
Paide Linnameeskond
64
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
31
JK Narva Trans
25
FC Kuressaare
24
JK Tallinna Kalev
20
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK