Legion ei jätnud Elvale sõnaõigust (vaata galeriid!) (4)

Tallinna Legion alistas Esiliiga kuuendas voorus kodusel Wismari kunstmurul FC Elva. Avapoolaja lõpupoole löödud omaväravaga tõid võõrustajad mängu pinge tagasi, kuid tegid pausilt naastes sotid üsna kiirelt selgeks ning võitsid 4:1.

Elva näitas kohtumise alguses head kokkumängu, kui pikk pall jõudis kenasti oma mängijani, kelle markeerimisega oli kodumeeskonna mängija hiljaks jäänud. Otsajoone juurest oli võimalik terav pall värava alla panna, aga kaitsja rehabiliteerus kiiresti ning sai pallile jala vahele. Teenitud nurgalöögist külalised midagi erilist luua ei suutnud.

Kodumeeskonna esimesed üritused jäid selgelt ebatäpseteks, kuid 21. minutil pandi väravavõrk sahisema, kui Elva omad läbisöödu maha magasid ning Stefan Tšendei mänguvahendi kindlalt värava tagumisse nurka saatis.

Legion ei suutnud ära karistada momenti, kus külaliste keskkaitsja oma poolel sööduga liiga kergelt eksis, kuid 28. minutil suudeti teistkordselt skoorida. Kapten Deniss Vnukovi karistuslöögi järel pani Rejal Alijev pallile jala vastu, mille järel see kaarega üle Elva väravavahi Arvo Käki raamide vahele maandus - 2:0.

Elvakad surusid ja otsisid kuskilt lahendust, ent avapoolajal ei jõutud kordagi pealelöögini. Legion osutas 39. minutil abikäe, kui turvalises eduseisus löödi omavärav. Elval oli kasutada karistuslöök, Veiko Kütt toimetas palli kasti, kus Artur Šarnin palli oma värava poole lõi. Puude oli tugev, puurilukk Eduard Orehhov mänguvahendini ei jõudnud ning pausile mindi seega 2:1 seisult.

Külaliste esimene pealelöök sooritati 56. minutil trahvilöögi järel, kui Deniss Samoilovi üritus jäi ebatäpseks. Legion lülitus sealt rünnakule ning Rejal Alijev lajatas 20 meetrilt palli posti kõrvalt sisse, jättes Käki võimetuks - 3:1.

Elva sai veel vaid kahel korral löögile, ühel juhul võttis löök rikošeti ning teisel juhul oli lihtsalt sihik paigast ära. Kõrget agressiivset pressingut tehti mitmel korral ja Legion väga lihtsalt neist alati välja ei suutnud tulla. Sellest hoolimata jäi lõppsõna just väljakuperemeestele, kui 81. minutil jõudis Šahrijar Abdullajevist pall Marek Šatovile, kes lõppseisuks 4:1 tegi.

Legion jätkab ainsana täiseduga, Elva on pärast tänast veel jätkuvalt kuuendal kohal. Samal ajal sai teiseski Esiliiga mängus kodumeeskond 4:1 võidu, kui Pärnu Vaprus alistas Tartu Tammeka U21 võistkonna. Ronaldo Tiismaa tegi kübaratriki.