Levadia alistas vähemuses Kalevi (0)

Levadia püsti, Kalev uppis. Foto: Jana PiparTänases meistriliiga 2. vooru kohtumises suutis Tallinna FC Levadia raskes mängus Marek Kaljumäe väravast Tallinna Kalevi 1:0 alistada.

Võrreldes möödunud nädalal peetud Levadia ja Tammeka mänguga, mis mäletatavasti toimus äärmuslikes ilmaoludes, oli täna ilm palju jalgpallisõbralikum. Tänu sellele oli Sportland Arenal ka pealtvaatajaid mitmetes kordades rohkem.

Esimese poolaja alguses haaras Kalev mõneti üllatuslikult initsiatiivi enda kätte, Levadia värav oli mitmel korral ohustatud. Mäng oli väga jõuline, Kalev ei näidanud favoriitide vastu mingit aukartust. Peale esimest veeradtundi Levadia toibus, seda ilmestas ka Artur Rätteli kauglöök 20 meetrilt, mille Kalevi väravavaht meisterlikult tõrjus. Mäng oli väga pingeline ning esimesed kollased kaardid teenisid Serhat Yapici ja Risto Kägo.

Kuigi esimesed 20 minutit kuulusid teenitult Kalevile, siis hoopis Levadia oli see, kes skoori avas. Kalevi jõulise mängu tõttu sai Levadia 33. minutil karistuslöögi väga ohtlikust kohast. Artjom Artjunini täpse löögi suutis Kalevi väravavaht küll tõrjuda, kuid ainult Marek Kaljumäe jalge ette, kes ei jätnud oma võimalust kasutamata ning tõi tabloole seisuks 1:0 Levadiale.

Punane kaart annab ohjad Levadiale

35. minutil muutus Kalevi olukord veel hullemaks, kui teise kollase kaardi teenis Yapici, mis jättis meeskonna ühemehelisse vähemusse. Sellest kaotusest Kalevi enam toibuda ei suutnud.

Teine poolaeg kuulus juba täielikult Levadiale, suuresti tänu kalevlaste vähemusele. Kuigi domineerimine oli täielik ning võimalusi küllaga, ei suudetud oma eduseisu kasvatada. Pidevalt ohustas Kalevi väravat Artur Rättel, kuid paraku jättis realiseerimine soovida ja mängu lõppskooriks jäigi 1:0.