Luup peale | Ärasöömisega ähvardatud Kalev lõi ise Kuressaarele isukalt hambad sisse (galerii!) (0)

"Tehtud!" võisid kalevlased auga rõõmustada. Foto: Oliver Tsupsman

Teine võit tabelis, hooaja suurim pealegi – Tallinna Kalevile tõi õnnetuks peetav 13. voor rohkem rõõmu kui senised tosin tükki kokku. Kuressaare 3:0 paika pannud kalevlased jätkavad küll viimasel tabelireal, kuid ammutasid kohtumisest kuhjaga enesekindlust.

"Nüüd läheme ja sööme Kalevi ka ära," kuulutas Kuressaare kaitsja Ranon Kriisa mõne päeva eest joviaalselt, kui Kuressaare oli äsja alistanud Viljandi Tuleviku. Ainus, mida saarlased Kalevi kunstmurustaadionil täna sõid, olid paraku oma sõnad. Kalev oli neist üle igas elemendis, juba neljandal minutil oli Hannes Anieril supervõimalus skoor avada.

Ehkki see löök lendas veel küljevõrku, jätkas Anier koos kaaslastega Magnus Karofeldi värava ohustamist ning 24. minutil tuli see, mis tulema pidi – Anier jättis palli karistusala joonele löögiks Reinhard Reimaale ning poolkaitsja veeretas täpse löögi alumisse väravanurka. Poolajapausile mindi Kalevi teenitud eduseisus.

Teist poolaega alustasid kalevlased sama teravalt kui esimestki ning kohe tekitati Karofeldi valdustes taas mitu ohtlikku olukorda. Kapteni Andreas Raudsepa värav 62. minutil oli taas loogiline asjade käik, Mark Petrovi hea eeltöö järel saatis Raudsepp palli teist korda alanurka. Ehkki teise värava järel Kuressaare justkui ärkas ning vahetusmehel Rasmus Saarel oli värava löömiseks ridamisi võimalusi, vormistas lõppskoori 77. minutil pärast Reimaa eeltööd Anieri ja väikese õnne kaasabil ikkagi kalevlane Wale Musa Alli. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Kalevi vaimukindlus väärib kiitust

Kuu ajaga viis mängu, milles neli kaotatakse ja ühes saadakse kaotusemaiguline viik. Sellise seeria järel võiks mõnigi meeskond murduda, eriti kui arvestada koosseisu noorust ja kogenematust ning asjaolugi, et tabelis ollakse järjepidevalt punase laterna rollis. Ent üks asjaolu on Kalevis olnud kogu hooaja jooksul tipptasemel – meeskonnavaim.

Nende mängudes pole näha olnud asjatut kätelaiutamist, üksteise kallal õiendamist ega ülemäärast närvitsemist. See meeskond on seni olnud tõepoolest igati oma peatreeneri Aleksandr Dmitrijevi nägu ning selle eest tuleb neid – ja Dmitrijevi – ka siiralt kiita. Kuressaare seljatamine on pikal teel kõigest üks samm, kuid fakt, et lõpuks õnnestus mängupilt ka tulemuseks vormida, peaks nii meeskonnale kui ka klubile kõvasti enesekindlust andma, et valitud tee on õige. Dmitrijevi puhul pole ka suurt hirmu, et ühest võidust pilvedesse tõustakse. Siit jõuamegi järgmise punkti juurde, milleks on ...

2. Kuressaare põhjendamatu bravuur

Kriisa eelkirjeldatud väljaütlemise võib panna noorusliku uljuse ja hetkelise võidujoovastuse arvele ning jätta sestap kaugeleulatuvad järeldused sellest tegemata. Kuid omal moel sümboliseerib antud lause kõike seda, mida Kuressaare ei tohi tänavu enda mõttemaailma lubada. Seekord lubas ning karistus oli kiire tulema.

Peatreener Jan Važinski märkis pärast kohtumist tabavalt: klassiga ei ole tabeli teises pooles keegi kellestki üle. Kindlasti pärssis saarlaste tegutsemist vähemalt osaliselt ka põhitegija Sander Seemani puudumine mängukeelu tõttu, kuid mõlemal poolajal loiult alustamist, ebatäpseid rünnakulahendusi ning hilist ärkamist ei saa millegi kraesse ajada.

3. Mängu parim – Hannes Anier

Kindlasti võiks parimana välja tuua ka aktiivse Musa, rünnakuid ehitanud Reimaa, heade tõrjetega puuri puhtana hoidnud Karl Andre Vallneri või nullimängu teinud keskkaitsjad. Kuid Kalevi mängu sümboliks kujunes just Anier, kes hoidis rünnakutel Elari Valmase ja Märten Pajunurmega heideldes hästi palli, raiskas küll ka ise paar head võimalust ja väravat lõpuks kirja ei saanudki, ent toitis kaaslasi väärt söötudega. Hooaja eel operatsioonil käinud Anieri vorm pole veel kaugeltki parim, kuid tema tüüpi ründajat vajab Kalev hädasti, et teiste ründemängijate parimad omadused maksvusele pääseksid. Anieri roll palli hoidjana on seda olulisem, et enamikus mängudes peab Kalev paratamatult tegutsema kaitsetööst lähtuvalt.

Hannes Anier palliga ees, kaitsjad teda taga ajamas: sümboolselt võttes kulges nii kogu mäng. Foto: Oliver Tsupsman