Luup peale | Levadia lahendas oma realiseerimisprobleemid ja lustis Maarduga (lisatud pildigalerii) (0)

Jevgen Budnik teadis ka kinnisilmi, kus on Maardu värav. Foto: Brit Maria Tael

Kui Premium liiga teises voorus ei suutnud Tallinna FCI Levadia Kuressaare vastu kuidagi palle võrku saata, siis täna Maardu Linnameeskonna vastu saadi uuesti soonele, purustades Lillekülas külalised koguni 8:0.

Mäng püsis väravateta esimese veerandtunni, kuniks keskkaitsja Maksim Podholjuzin nurgalöögijärgses olukorras päeva esimese värava lõi. Esimese poolaja lõpuks aitasid Jevgeni Budnik ja Joao Morelli tabloole juba 3:0 lüüa ning teisel kolmveerandtunnil lisati veel viis väravat.

Resultatiivseimad olid kahe väravaga Jevgen Budnik ja Mark Oliver Roosnupp. Kahe väravasööduga särasid Nikita Andrejev ja Pavel Marin. Maardu parim võimalus väravaks sündis 40. minutil, kuid klubi esiründaja Vitali Gussev saatis penaltipunktilt palli selgelt üle raamide.

Liigatabelis kerkis Levadia täisedu ehk üheksa punktiga tabeliliidriks, Maardu jätkab ühe punkti peal. Juba kolmapäeval kohtub Levadia võõrsil Transiga ja Maardu kodus Kuressaarega. Soccernet.ee tähelepanekud tänasest mängust:

1. Levadia realiseerimisprobleemid olid ajutised

Levadia tõestas täna ilmekalt, et Kuressaares juhtunu oli anomaalia, kus jäi õnnest lihtsalt vajaka. Täna näidati resultatiivsust, mille üle saab Aleksandar Rogic väga rahul olla. Levadia rünnakud olid ladusad ning väravad sündisid mitmete eri kombinatsioonide tulemusel.

Tähelepanuväärne oli see, et Levadia suutis jalga gaaspedaalil hoida kogu 90 minuti vältel. Varasemalt on tihtipeale teisel poolajal mingil hetk käik madalamaks lülitatud, ent täna intensiivsuses ja tahtes tagasi ei antud.

Levadia meeste näod olid naeru täis. Foto: Brit Maria Tael

"Peatreener nõudis seda. Pahatihti on esimesel poolajal hea keskendumine, aga mingist hetkest vajub see ära. Täna toonitas ta seda eriliselt üle ja suutsime kõik 90 minutit kontsentreeritust säilitada," lausus lõpuvile järel Levadia äärekaitsja Markus Jürgenson.

2. Levadia sügavus on võimas

Levadia tõestas oma suurepärast komplekteeritust ja meeskonna sügavust. Üks võtmemängija Juri Tkatšuk sai täna puhkepäeva ning kui avapoolaja järel võeti puhkama Joao Morelli ja 57. minutil vahetati välja ka Gando, siis platsil kvaliteedis ei kaotatud.

Täna Tkatšuki kohal algkoosseisus alustanud Marek Kaljumäe tegi silmapaistvalt hea etteaste, Rasmus Peetson lõi vahetusest sekkununa värava ja andis resultatiivse söödu ning kahele tabamusele tegi eeltöö ka pingilt alustanud Pavel Marin. Ja kui Rogic saab omale lubada luksust, et Mark Oliver Roosnupp mängib vaid 20 minutit, millega lööb kaks väravat, on tema elu üsna muretu.

3. Mängu parim - Igor Žurahhovski

Kuigi 24-aastase ukrainlasest keskpoolkaitsja resultatiivsusnäitajad ei olnud oma kaaslastega võrreldes nii silmapaistvad, siis just tema tegevus oli vast kõige muljetavaldavam. Žurahhovski sidus suurepäraselt Levadia mängu, algatas geniaalsete söötudega rünnakuid ja dirigeeris seda, mis väljakul toimus.

Efektne kannaga löödud värav mõned minutid enne lõpuvilet oli justkui kirsiks tordil. Kui eelmise hooaja lõpus ei saanud ta vigastuse tõttu endast Premium liigasse veel korralikku jälge jätta, siis tänavuse aasta algus on olnud muljetavaldav, sest Žurahhovskis peituv kvaliteet ja mitmekülgsus on siinsel tasemel vastaste jaoks peadmurdev.

Igor Žurahhovski oli Levadia rünnakute dirigendiks. Foto: Brit Maria Tael

31. märtsil kell 13.00 Sportland Arenal

Tallinna FCI Levadia - Maardu Linnameeskond  8:0 (3:0)
17. Maksim Podholjuzin, 28. pen., 70. Jevgen Budnik, 34. Joao Morelli, 59. Rasmus Peetson, 73., 88. Mark Oliver Roosnupp, 87. Igor Žurahhovski

Väravasöödud: 17. Jevgeni Ossipov, 28., 34. Nikita Andrejev, 59., 73. Pavel Marin, 70. Markus Jürgenson, 87. Jevgen Budnik, 88. Rasmus Peetson
Realiseerimata penalti: 40. Vitali Gussev (lõi üle värava)
Hoiatused: 4. Dmitri Kruglov - 27. Alger Džumadil
Mänguolud: +2, vihmane ilm; kunstmuru väga heas seisukorras