Luup peale | Maardu lubas Liliu veetud Kalju rongil muretult järgmisesse jaama veereda (galerii!) (0)

Nõmme Kaljule kuulus vahelduseks ka üks kindel võit. Foto: Liisi Troska

Nõmme Kalju oli sel hooajal saanud vaid ühe täiesti probleemivaba võidu, kus lõpptulemus oli selge ammu enne lõpuvilet. Nüüd saadi teine samasugune ja taas Maardu Linnameeskonna üle: märtsikuisele 5:0 üleolekule lisati koduväljakul 6:0 võit.

Ots tehti lahti juba neljandal minutil ja 13. minutiks juhiti kahe väravaga. Mõlemal juhul oli täpne Liliu, kes duubeldas sel moel hoobilt terve oma senise hooaja väravatesaldo. Kui Maardu võis veel hellitada pisikesi lootusi tagasitulekuks, sest ka ise suudeti täna Kalju postide vahel seisnud Pavel Londaku valdustes ajuti segadust tekitada, siis need lootused kadusid mõni minut enne poolajavilet Kaspar Pauri väravaga.

Teist poolaega alustas Kalju veidi rahulikumalt, ent siis võeti taas tuurid üles ning ette rutates võib öelda, et Maardul enam väljaku teise otsa suurt asja ei olnudki. 64. minutil pudistas Ilja Kassjantšuk Liliu kauglöögi otse Pauri jalale ja Kalju eduseis kasvas; 70. minutil suutis Maardu väravavaht end aga veidi rehabiliteerida, kui tõrjus Maximiliano Ugge penalti.

Tões ja vaimus kübaratrikki jahtinud Liliu sai selle lõpuks kätte kümmekond minutit enne lõppu, virutades Kassjantšuki järjekordse puterdamise järel palli mõnelt meetrilt võrku. Lõpetuseks sai penaltipainest vabaks ka Ugge, kes Liliu peapalli edasi väravasse suunas. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Liliu klass ei ole veel kadunud

Kalju esiründaja Liliu võimalikust motivatsioonist, aga ka kaaslaste vahetumise tõttu muutunud rollist ning kõigest sellest tulenevast (õigemini tuleneda võivast) väravapõuast on tänavu räägitud küll ja veel. Ent olgu tal kõrval kes tahes, tabeli teise poole meeskondadele on brasiillane endiselt täielik nuhtlus, eriti kui tal väravanälga jagub. Täna Maardu õnnetuseks jagus, kusjuures kolmest tabamusest kaks olid tüüpilised “õigel ajal õiges kohas” oleva ründaja omad.

2. Kalju tõuseb vaikselt tuhast?

Nii nagu Liliut, on kõvasti siunatud ka Nõmme Kaljut. Ent kui kõnelda kiretus tulemuste keeles, on pärast treenerivahetust tehtud korralik seeria – üheksast kohtumisest kuus võitu, kaks viiki ning karikafinaali lisaajakaotus Narva Transile. Tõsi, Kalju mängupilt on jätnud tihti soovida ning kahest viigipunktist üks tuli mängust Kuressaarega.

Kuid Levadia vastu suudeti kahest liigakohtumisest koguda neli punkti ja võita neid ka karikasarjas, ülitähtis kohtumine Paidega pöörati samuti enda kasuks ning “kohustuslikud” võidudki on ära võetud. Maardu alistamisega tõusti vähemalt korraks esikolmikusse ja kui Paide Levadiat ei üllata, lõpetataksegi voor kolme parema seas – sel hooajal esmakordselt.

Ametlikult on Roman Kožuhhovski jätkuvalt peatreeneri kohusetäitja “kuni püsiva treeneri leidmiseni”. Ent ülioluliste euromängudeni on jäänud umbes-täpselt viis nädalat, kohe ees ootav koondisepaus kärbib klubi vaatepunktist ettevalmistusaega veelgi. Milleks enam rapsima hakata? Pealekauba on Kožuhhovskil olemas ka vajalik Pro-taseme treenerilitsents, nii et takistuseks pole seegi. Kalju mäng on täiusest veel kaugel, ent väikseid edusamme stabiilsuse taastamise suunas suudetakse juba teha. Kožuhhovski roll selles pole sugugi väike.

3. Maardule kulub koondisepaus hädasti ära

Senise hooaja põhjal võib tõdeda, et niisugune ongi Maardu tänavune tase. Heal päeval võidetakse omasuguseid, nagu eelmises voorus Tammekat, halvemal saadakse liiga tippudelt karm saun. Sarnaselt lähikonkurentidele on ka Maardut kõvasti sakutanud tihe mängudegraafik, sest lühikese pingiga klubil lihtsalt ei ole võimalik vajalikul määral koosseisu roteerida, eriti kui ka vigastused kiusavad.

Kui ka mõnel võtmemängijal satub olema kehvem päev – täna oli selleks Ilja Kassjantšuk, kes tõrjus küll penalti, aga kelle kraesse võib otseselt kirjutada kaks väravat kuuest –, ongi tulemus selline nagu nüüd. Peatreener Andrei Borissov peab palvetama, et Alger Džumadili põlvevigastus pole tõsine, muidu ollakse veel ühest põhitegijast tükiks ajaks ilma.

4. Mängu parim – Liliu.

Kübaratrikk ja eeltöö veel kahele väravale. Kommentaarid on liigsed.

Kaspar Paur ja Sander Puri aitasid Liliul kübaratrikki vormistada. Foto: Liisi Troska

1. juunil kell 16 Tallinnas Hiiu staadionil

Nõmme Kalju FC - Maardu Linnameeskond 6:0 (3:0)
4., 13., 81. Liliu, 42., 64. Kaspar Paur, 86. Maximiliano Ugge

Väravasöödud: 4. Sander Puri, 13. Kaspar Paur, 42. Andri Markovitš, 64., 86. Liliu, 81. x
Realiseerimata penalti: 70. Maximiliano Ugge (Ilja Kassjantšuk tõrjus)