Marti Pähn: minu ambitsioon on teha Tammekaga klubi kõige parem hooaeg (36)

Tartu JK Tammeka peatreener Marti Pähn. Foto: Luisa Vilo

Premium liiga hooaega kõrgliiga noorima peatreenerina alustav Tartu Tammeka juhendaja Marti Pähn pakatab ambitsioonist. Samuti põnevusest, sest kuigi ametisse asus 34-aastane treener mullu juulis, on 2023 esimene hooaeg, mille eest ta Eesti kõrgeimal tasemel saba ja sarvedega ise vastutab.

"Olen selle võimaluse üle tänulik. Tammekasse tulin noortetreeneriks ja sain seejärel võimaluse juhendada U21 meeskonda. Selle teekonna käigus tegin endale selgeks, et mulle meeldib just tippjalgpall, millega kaasneb ühelt poolt vastutus, aga teisalt ka võimalus rakendada oma ideid nende mängijate peal, kellel see töö ka välja tuleb," sõnab Pähn.

Pähnist sai portugallase Miguel Santose mõnevõrra ootamatu taandumise järel Tammeka peatreener eelmise aasta juuli alguses, kui klubi oli teeninud 19 mänguga 18 punkti. Alles jäänud 17 meistrivõistluste mänguga lisandus 21 punkti ehk Pähni keskmine punktisumma (1,24 per mäng) oli 31% kõrgem kui Santose vastav näitaja (0,95).

Narva Transi ja Tallinna Kaleviga tekkinud võitlusest kohtadele 6.-8. väljus lõpuks võitjana just Tammeka ja peatreener vaatab tollele pool-aastale tagasi mõõduka rahuloluga. Suuri muudatusi ta ei teinud, sest ei näinud selleks vajadust, aga paraja annuse omi ideid sisse viis. Tulemused olid head, muuhulgas teeniti punkte ka Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskonna vastu.

Samas möönab Pähn, et kõige kõrgema sordi pinget tal mullu taluda ei õnnestunud, sest väljakukkumine Tammekat kordagi ei ohustanud. Tabeliseis polnud kordagi nii keeruline nagu näiteks 2021, kui klubi pidigi Premium liiga kõlbulikkuse tõestamiseks üleminekumänge pidama. Mullune kuues koht tähendas õnnestumist. Mineviku saavutused ei maksa aga olevikus teatavasti midagi. Nüüd algab kõik taas nullist.

"Mulle ei meeldi kaotada. Pole vahet, kas U21 või esindusvõistkonna peatreenerina – tunne on sama. Tõsi, tähelepanu ja vastutus on Premium liigas suuremad. Mänguplaanide valikul olin konservatiivsem kui U21 meeskonda juhendades, kus tegu oli puhtalt mängijate arendamise protsessiga, mille käigus viskasime nad vahel teadlikult väga keerulistesse taktikalistesse olukordadesse. Nüüd on situatsioon teine. Mitmed mängijad – Teniste, Puri, Laabus, Aland – on Eestis mõistes ikka väga kogenud."

Vigurdamine vigurdamise pärast ei teeni eesmärki

Tammeka mängib Eesti kõrgliigas alates 2005. aastast ehk alustab praegu oma 19. hooaega. Kui välja jätta 2007. aastal ühendklubina Maag Tammeka kogutud 62 punkti, siis on klubi punktirekord 2018 ja 2019 kokku saadud 49 punkti. "Eelmise hooaja Tammeka jaoks võinuks see rekord mängijate kvaliteedi mõttes jõukohane olla. Selle rekordi kättesaamine on treenerite ja mängijate teha. Ootan uut hooaega huviga," sõnab Pähn.

Jalgpallitreeneri peas leiduvate infopakettide ja ideede hulk on enamasti piiramatu, ent nende mängijateni viimisel tuleb olla ettevaatlik, kuna liiga suur doos võib selguse asemel kaasa tuua hoopis segaduse. Pähn rõhutab mitu korda, et talle meeldis eelmise hooaja lõpufaasis näidatud mängupilt, millele ta plaanib nüüd tasapisi kihte lisama hakata.

Marti Pähn juhendas 2022. aastal Tartu Tammekat Premium liiga hooaja 17-s viimases kohtumises. Saldoks 5 võitu, 6 viiki ja 6 kaotust. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Peatreener usub, et kuna Tammeka meeskonna tuumik on säilinud, siis sujub see valutult. "Ma ei tunne, et olen hetkel liiga paljude valikute ees. Eks need hakkavad hiljem tulema. Kui meeskond lõplikult komplekteeritud, siis paneme paika täpsemad plaanid. Igasuguseid vigureid saab teha, aga nende jaoks peavad ka sobivad mängijad olema. Muutmine muutmise enda või valitsevate trendide pärast pole õige, sest töö on ju mängude võitmine."

Eesmärkidest ja ambitsioonidest rääkides märgib Pähn, et eelistab keskenduda käimasolevale ülesandele, mitte pikemale perspektiivile, sest viimane võib esimesega tegelemist segama hakata. "Olen väga teadlik, mis on endale seatud pikaajaliste eesmärkide ohupool – kui neid ei saavuta või piisavalt kiiresti ei saavuta, siis on see hoopis demotiveeriv. Ma ei mõtle ette, mida teen kolme aasta pärast. Mõtteaeg, tähelepanu ja keskendumine kuluvad praegusele väljakutsele ära.

Hooaja eel seadsin eesmärgid, mida teeme rohkem ja paremini ja läbimõeldumalt võrreldes eelmise hooaja lõpuga. Jalgpallis on rutiinid väga olulised. Ei ole võimalik, et täna tagasisidestan mängijaid, aga võib-olla kahe nädala pärast ei jõua seda teha. Eelmise hooaja lõpu staff'i suurus võimaldas anda võistkondlikku tagasisidet. Praegu jõuame liikuda ka liinide ja individuaalsele tasandile. Tundide kogus, mis sinna kulub, on väga suur. Kokkuvõttes – mu praegune eesmärk on teha 2023. aastal tööd võimalikult hästi. Tsiteerides Indrek Koserit: tee häid asju ja sinuga juhtuvad head asjad.

Minu praegune ambitsioon on teha Tammekaga klubi kõige parem hooaeg. Kui seda suudame, liigume nii klubi kui ka meeskonnana lähemale sinna, kuhu me tahame jõuda. Tammeka ambitsioon ei ole mängida 5., 6. või 7. koha peale. Tahame Eesti tipule ikka lähemale jõuda. Ja nagu heale klubile kohane – karikasarja võita. Lihtsalt lootes ei juhtu aga midagi, vaid tuleb ise asju paremini teha."

Miks Tartu jalgpall läbi ei murra?

Tammeka kõige parem hooaeg, nagu eelpool selgitatud, tähendaks viiendat kohta ja vähemalt 50-punktilist lõppskoori. Ehk 2022. aastaga võrreldes tuleks lisaks senistele rivaalidele selja taha jätta ka FC Kuressaare ning koguda 11 punkti (st kolm võitu ja kaks viiki) rohkem. Kahtlemata liigituks säärane tulemust (suureks) õnnestumiseks, sest vähemalt praeguse seisuga on meeskonnast lahkunud tubli ports karastunud mängijaid (nt Gerdo Juhkam, Sander Kapper, Henri Välja).

Aga nagu Pähn isegi märkis, siis pikemas plaanis Tammekat 5. koht ei rahulda. Oleme ausad, Eesti jalgpallis pole keegi unustanud Tammeka tegevjuhi Kristjan Tiiriku poolt 2017. aasta alguses ERR-i otse-eetris välja käidud vekslit, et "2020 mängib Tammeka medalitele". Midagi säärast pole nähtud, sest Tammeka on olnud lähemal ülemineku- kui medalimängudele. Kauaoodatud Tartu jalgpalli läbimurret pole näha, sest Premium liiga esinelik jääb endiselt kaugele.

Marti Pähn tänavusel Taliturniiril. Foto: Liisi Troska / jalgpall.eeMiks nii? Vastab Tartu jalgpallist maast madalast läbi imbunud Marti Pähn, kes on juhtumisi hetkel ka linna esindusmeeskonna peatreener: "See on hea küsimus ja ükskõik mida vastan, panen end rünnatavasse positsiooni! Meil ei ole medalit – nõus. See on fakt. Tammekale mõeldes on selle saavutuseni jõudmine realistlik pikas või poolpikas plaanis.

Eesti eluga käib kaasas, Tartuga vast veidi vähem, aga siiski, et klubipilt on meil päris Tallinna-keskne. Kui tahame andekaid või potentsiaalikaid või juba medalite peale võitluseks valmis mängijaid siia meelitada, on kuludel koefitsient kohe juures. See on üks pool.

Mida saame ja tahame paremini teha, puudutab meeskonna ülesehitamist. Näiteks võib-olla oleme välismaalaste osas teinud liiga ühe hooaja plaanis otsuseid – toonud siia kellegi aastase lepinguga, kellelt saame kätte selle, mida tol hetkel vaja. Aga siis ta lahkub ja meeskond sammu edasi ei tee.

Dave Addy on hea näide – väga äge vend riietusruumis, kõva CV-ga, aga tema lahkumise järel alustame selle positsiooni arendamisega uuesti. Proovime liikuda sinna, et toome siia nooremaid ja suurema potentsiaaliga välismaalasi. Ning mitte üheks aastaks."

"Ei pea lärmama ja inimesi igale poole saatma."

Tammeka konkurentsivõime tõstmiseks sõnastab Pähn kolm meedet, mille rakendamine looks eeldused esinelikule lähemale nihkumiseks. "Esiteks peame kõvasti tõstma seda, kui palju me oma meeskonna potentsiaalist välja mängime. Teiseks sõltub tulemus meie poolt loodud tingimustest ehk kas me suudame näidata, et ka Tammekast on võimalik välismaale siirduda? See aitaks klubisse tuua ambitsioonikamaid jalgpallureid. Kolmandaks asjaoluks on taustajõud. Kui palju suudame sinna investeerida. Järk-järgult ehitades pole medalimänguni jõudmine võimatu, aga nipsust see ei käi."

Kusjuures nimetatutest kolmanda asjaoluga on võimalik teatud määral tasandada ka vajakajäämist pakutavas palganumbris. "Kui mängijate ja treenerite poolt treeningul loodav keskkond – või moodsas keeles vibe – on nauditav, siis see on argument. Oluline, et mängijatel oleks hea olla. Aga see ei tähenda mugavat olemist. Jõuamegi tagasi potentsiaali väljamängimiseni, mille jaoks on vaja tekitada mängijates sisemine põlemine."

Just selle sisemise põlemise tekitamise võime on peatreeneri ameti kõige salapärasem osa. Ühestki õpikust seda ei õpi ja kedagi kopeerides asi ei toimi. Iga treener peab leidma isikupärase stiili ja hoiaku ning selle siis ka võistkonnale usutavalt maha müüma.

"Olen väga seda meelt, et treener saab olla ka hea inimene. Ei pea lärmama ja inimesi igale poole saatma. Karisma kehtestamise meetodid on erinevad. Ma ei karju eriti. Ma arvan, et ei ole seda tehes usutav," kirjeldab Pähn oma stiili. Ja lisab siis: "Samas liigse leebuse oht on olemas. Nii et vahel ma karjun ka."

* * *
Foto: Luisa ViloMarti Pähn

Sündinud: 21. jaanuar 1989
Mängijakarjäär: 2006-08 Tammeka ridades 26 mängu Premium liigas, seejärel Esiliiga ja madalamad liigad
Treenerikarjäär: 2017-2021 Tammeka U21 peatreener, 2022 Tammeka abitreener, 2022-… Tammeka peatreener 

Kommentaarid

nonoh   •  
(193.40.60.***)
TAMMEKA!
Svenpoiss   •  
(213.184.43.***)
No võitlevad seal viienda kuni kaheksanda koha eest. Esinelikusse neil paraku asja pole ja no päris viimaseks ka ikka ei jää.
Raiko Leht   •  
(91.129.101.***)
Svenpoiss olete lollid
Denis Krestinin   •  
(82.131.82.***)
Svenpoiss kirjutas õige mõtet; isegi Tartu Santosel on europas rohkem mänge kui tammekal
Raiko Leht   •  
(91.129.101.***)
Denis Krestinin

Pane suu kinni Tammekale rohkem kui Santos
NõmmeBoss   •  
(88.196.181.***)
Raiko Leht, ennem kui siia rääkima tuled siis mine kooli ja saa põhiharidus kätte
stranglers   •  
(88.196.252.***)
minu jaoks põhiküsimus on see, miks nad lasevad mitu parimat mängijat iga hooaja lõpus minema. asemele tuuakse vähem mängijaid tavaliselt, vähem kvaliteeti. pidev nõrgenemine, mida peavad siis korvama pingilt tulevad noored.
kõlab isegi loogiline variant, aga see ei tööta!
mis meeskonnaehitamine see on siis?
Lamemaalane   •  
(46.131.33.***)
Ilus jutt aga raske tundub teostada, aasta lõpus näeme, millise koha treener ja mängijad välja võlusid. Igatahes edu
Raiko Leht   •  
(91.129.101.***)
NõmmeBoss

Pane oma suu kinni küsin koolis ära nüüd ole vait nahhuj
Raiko Leht   •  
(91.129.101.***)
stranglers

Too siis Tammeka veel mängijad tahaks näha te leiate
Kebab   •  
(91.129.104.***)
Vot nii. Keegi ei mölise Tammekaga! Muidu saadame Raiko kohe peale.
ElectroBlast   •  
(90.191.26.***)
Igastahes seda me ju tahamegi, et top4 kohtadele oleks suurem konkurents. Tammeka ambitsiooni ei saa ju kuidagi maha teha ometi, edu! Ressursside olemasolu on muidugi omaette küsimus, aga eks aeg näitab kuidas välja tuleb.
Seniil Yang   •  
(82.131.126.***)
ilma korraliku tiimita on raske tulemust teha..ajab jõhkralt närvi et loed aint kuidas parimad mängjad ära lähevad juurde ei tooda kedagi ja lihtsalt ollaksegi rahul selle tabeli alumise poolega..väga masendav Tartu sugusele linnale..
Raiko Leht   •  
(91.129.101.***)
Seniil Yang

Tuli ju mida sa valetad ??
rester’   •  
(91.129.10.***)
Lehter on siis hea täiendus? :D
J L   •  
(194.150.65.***)
To rester’

Küsi PLM-lt :D
Vastas   •  
(90.190.6.***)
Raskused oma vendade hoidmisel on Tammeka suurim needus, jah. Just kui vaatad, et vot, järgmine aasta see vend kannab välja, siis lähevad pealinna pingipoisteks.. Kui paremad pojad püsiksid, siis oleks lootust parematele kohtadele. Ja kui oleks lootust parematele kohtadele, siis paremad pojad püsiksid. Mingit sähvatust on vaja, et seda tsüklit murda.

Vähemalt on Tammekas äge see, et oma kasvandikest ikka tuleb iga aasta üht-teist, mitte ei lööda rahapakiga, et tuua iga hooaeg Venemaalt uus konteineritäis koosseisu, nagu need.. khm.. mõned teised klubid.
Raiko Leht   •  
(91.129.101.***)
Vastas

Muud tiimid ei võita noored mängu Levadia Flora , Paide , Kuressaare
Seniil Yang   •  
(82.131.126.***)
rahapakiga ei lööda tõesti kuigi ausalt natuke isegi võiks olla seda rahakotti ka tammekal,et 2-3 sellist tasemel meest tuua..oleks väga lahe
IUdutuli   •  
(80.235.113.***)
Minu ambitsioon on teha tammetõrudest keeksi.
vigastus   •  
(81.90.124.***)
lõppude lõpuks pole vahet kas oled 8-5 koht. enne kui pole tõsist ambitsiooni top 4 sekkuda pole ka mõtet raha kulutada. hetkel oma meestega päris kindlalt suudetakse püsima jääda ning pole vaja raha kulutada. see ilus jutt on juba aastaid kestnud, et tahaks ja plaan on jne jne
Adek Vaatne   •  
(91.129.98.***)
Olin ise samuti kunagi sellise arusaamaga, et näe, noortele antakse võimalus. Tegelikult on ju olukord selline, et tegu pole vaba soovi, vaid ainsa variandiga - kogenud mängijad, kellele tehakse ''parem pakkumine'' (panen jutumärkidesse, sest see parem pakkumine on tihtipeale lihtsalt keskmine jalgpalluri tasu Eestis ehk Tammeka ise lihtsalt hoiab liiga madalat standardit), liigub teise klubisse, mistõttu tuleb lihtsalt tühjaks jäänud koht noorega täita. Hea mulje jääb küll, kui mõni verinoor jälle mängib, ent see on ju selgelt sunnitud käik. Või tahab keegi öelda, et klubi juht, kes hõikas ammu välja, et 2020 mängitakse medalitele, on alati olnud seisukohal, et toome põhikoosseisu paar noort, nemad tassivad meid medalitele?

Siin on selged paar sammu:
- võibolla kunagi oli Tammeka võistkond, kes pigem soovis anda noortele võimalust. Täna on see sunniviisiline.
- eelmisele punktile saab samas vastu väita, et kui vaadata mitmete noorte mängijate debüütmänge, on tegu olnud mängude valikulise ära andmisega (ei pea siin silmas seda momenti, kus nad u21 võistkonnaga peale läksid, mis oli über-lollus), vaid vaadata ka pilti enne seda. www.jalgpall.ee
- Tammeka ei väärtusta oma mängijaid (kui siis paar kutti) piisavalt, ent neile pakkuda ok palka/tingimusi. Kuidas on see võimalik, et klubi, kellel on üks Eesti kõige suuremaid noortepüramiide (2018.aastast on leitav üks klubi enda poolt tehtud artikkel, kus mainitakse, et klubis on ca 1000 noort treenimas), ei suuda oma mängijatest kinni hoida?

Ma ei ole Pohlaku pooldaja ning tunnen, et aeg on ka jalkaliidu eesotsas muutuseks (kuigi esmalt võiks keegi, kasvõi Lindpere, üleüldse kõrvalkandidaadiks astuda), ent siin on hea näide klubist, mis tegelikult struktuurilt on justkui normaalne, aga äramajandada ei suuda. Vähemalt mitte konkurentsivõimeliselt. Ehk Eesti jalgpalli tänases seisus ei saa otsa vaadata ainult liidule.

Lõpetuseks küsin - kui need pealetulevad noored oleks tõesti tasemel ning neid hoitaks järjepidevalt esindusmeeskonna treeningutega vormis, siis miks me nägime Tammekat tabeli põhjas? Ilmselgelt on siin klubil raskused võistkonna komplekteerimisega ning lõpuks see jutt või mõte, et anname noortele võimalusi, on tegelikult Google translate lausest: meil pole muud võimalust kui mängida oma noortega, sest me ei suuda oma klubi majandada.

Aga see kogu klubi pool kõrvale jätta, tänavune treener on näidanud Esiliigas ja Esiliiga B-s on oskuseid ning tegu on väärt mehega. Edu talle ja võistkonnale algavaks hooajaks!
maisi lapsed   •  
(217.159.180.***)
Unistada võib tasuta! Vaadaku,et esimesese treenerina hooajal suuska ei saa!
Lamemaalane   •  
(46.131.46.***)
Noori andekaid tuleb tuua juba varakult mujalt, teha lepingud ja oma kasvandike hoidmiseks peab rohkem pingutama, kogu see oma kasvandike jutt Tammeka, Kalev, Vaprus, Nõmme on jura, sest ei suudeta ikka paremaid hoida. Jäävad alles nõrgema tasemega kasvandikud ja siis juba klubide jutt mängida oma kasvandike kõrgel ei toimi, sest kvaliteeti pole lihtsalt
Lamemaalane   •  
(46.131.46.***)
Jah loll, sest ei ole väga näinud et nõrgemad klubid oma potensiaalikaid kasvandikke kinni suudavad hoida või Tartus näiteks FA Tartu Kalevist , kus on häid mängijaid, noori ostetud. Kogu jutt mida räägitakse on artiklis ainult ilus.
stranglers   •  
(88.196.252.***)
Tahaks küll, et murduks ära see jäik joon: esinelik ja siis need ülejäänud. Ok, Paide murdis selle mõne aasta eest. Ootaks uut Paidet. Kure? Tammeka puhul praegu ei paista, aga loodame seda imet.
Tõenäolisim esinelikust väljakukkuja on Kalju.
Anastasia Lätt   •  
(91.129.100.***)
Vapustav kommentaarium.
Täiskasvanud hindavad haritust ja haridustaset - eelduslikult nooremat isiku puhul "puusalt tulistades" ja irooniline, et ise mitte kõige inteligentsema ega kirjakeelt oskavamana paistes.
Ehk keegi nutikatest asub mõnes klubis tegusid tegema? Superkangelased võime me muidugi kõik "online" olla ja unistada tangist jalgpallimaastikul, selle asemel, et kahe jalaga maa peal oleva Tammeka visiooni jätkusuutlikusse uskuda.
purgeenius   •  
(90.190.197.***)
Vanemad inimesed on iroonilised, kuna juba aastaid käib jutt, et kohe-kohe oleme liikumas Tammekaga kõrgemasse seltskonda.
Kurb reaalsus on see, et Eesti suuruselt teise linna meeskond on kännu taga kinni ja vist ei saagi lahti. Arvatavasti pole kohalikku toetust jms
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Anastasia me kõik ootame Tartult ja Tammekalt, et võitleks top 4 kohtadele, mitte ei oleks nagu mõniaasta tagasi väljakukkumas. Ootame, et kuskilt väljaspool Tallinna tuleks keegi ja kuna preemium liiga alumise otsa tase on nii kehva, siis Tammeka ei pea palju pingutama, et koht tagada endale liigas aga me ootame rohkem. Playteh ja suured firmad, kus nad on, raha on, siis tahavad kõik tulla Tartu mä ngima, see nagu meestega, rikka mehe juurde tuleksid nii mõnedki Anastasiad aga vane võib unistada :)
Anastasia Lätt   •  
(91.129.100.***)
Lgpt. kõneisik, ilusat ootusaega!
Eksite nii mu sünnilinna koduklubis usutavasti, kui ideloogias, et kõik on müügiks - ehk on see tõesti mõne jalgpalliklubi reliikviasse kuuluv.
Me ei tee siin ühevärava nalju, vaid siiralt rohkem jalgpallist! 🙏
Ps. Kas nüüd on soccernetist ka Armastuse saal saanud? Isiklikult pean bypass-ima, 💍!
Vaba raha julgelt Tartu jalgpalli! :)
Adek Vaatne   •  
(91.129.109.***)
Lgpt. Anastasia, tere tulemast kommentaariumisse!

Mõned mõtted/küsimused Sulle:
- tean isiklikult paari inimest, kes on proovinud Tammekale abiks olla. Seda puhtalt armastusest klubi vastu. Neile kõigile kas öeldi ei või siis lihtsalt ei antud vastust.
- kui Tammekal oleks Sinu nimetatud ''jätkusuutlik visioon'', miks on nende klubis nii meeskond kui ka staffi pool nii metsikult muutuv? Ma ei pea siinkohal silmas treeneri muutust, mis on igati loogiline teatud momentides, vaid pigem kontori poolt. Soovid väita, et kui keegi ehitab üles ''jätkusuutliku visiooni'', mis peaks jõudma kuhugile roosale pilvele, pole piisavalt vinge, et seal ise jätkata? Cmon.
- kas Sulle ei tundu, et praegune Tammeka on suutnud n-ö vana Tammeka asjad lihtsalt üle võtta ja neid napilt säilitada? Ehk juurde pole midagi pandud. Kuigi mul oleks siiralt hea meel näha, et Tartu linnast tuleks üks oma kogukonda kaasav klubi ja võitleb Premium Liiga esiotsas, näitavad langev publiku arv ning klubiinimeste kaadrivoolavus, et see asi pole seal teab-mis pika ja jätkusuutliku visiooniga.
- kui rääkida rahapuudusest, on see otseselt klubi tegemata töö. Samast linnast, aga tasemelt oluliselt kehvemad pundid suudavad endale toetajad leida, rajades oma väljakuid jms - tean omast käest, et seal käib vilgas töö n-ö b2b suhete loomisel. Samaaegselt võiks küsida, kuidas on lood Tammekaga?
- kas kommunikatsiooni errorid mängijatega (hea näide Kapperi lugu) on üks kavapunkt jätkusuutlikust visioonist? fukin hell, suhtlus, Anastasia, suhtlus on puudulik!

Ma tõesti usun, et inimesi, kes ei ela Tammekale kaasa, on Eesti jalgpallitoetajatest väga marginaalne protsent - Tammeka on üks suurimaid klubisid väljaspool Tallinna ning justkui seda struktuuri ja noortetöö põhja vaadates peaksid nad olema ka stabiilsemad tabeli esiviisikus olijad, ent tegelikult sõidetakse iga aasta latt maha. Kõik me elame Tammekale kaasa, ent näiteid, kus klubi lihtsalt halba tööd teeb, on nii-nii palju.

Laulusoovitus klubijuhtidele. Aeg on muutusteks (või siis lihtsalt väga palju avatumale juhtimisstiilile): https://www.youtube.com/watch?v=RBumgq5yVrA

Vaba raha julgelt Tartu jalgpalli! :)
paroolon12345678L.   •  
(87.119.179.***)
laagri saab meistrikatel prema koha kui tammeka. mark my words
Hei Man   •  
(85.253.211.***)
Piisavalt on räägitud Tammekast, kui potentsiaalne top 4 murdja! Kuigi pigem on selge, et praegusel juhul ei ole see sinna minevas. Kahjuks Tõesti läheb see iga aastaga järjest kaugemale aga jutt järjest "ilusamaks". Minu silmis on see selgeks põhjuseks juhtivad isikud.

Olen samuti palju jutte kuulnud ja mõnda momenti ka näinud. Praegustel juhtivatel isikutel pole lihtsalt piisavalt pädevust, et mingeid asju reaalselt ellu viia ja enamasti on puudu just suhtluses või väärtustes mida väidetavalt esindatakse. Pidevalt kuuleb suhtlemises vigu ja seda eriti mängijate osas. Kus kutsutakse mängija kohvile rääkima tema ühinemisest ja jäetakse arve mängija maksta, kus helistatakse enda huvi osas ning jäetakse kõne lõpuks pakkumine tegemata, katteta lubadused jnejne. See on väga ausalt aga pehmelt öeldes piinlik. Eriti, kui arvesse võtta, et tegemist on Lõuna-Eesti suurima spordiklubiga. Kuidas siis ei suudeta normaaselt suhelda või ei leita inimesi kes seda teha oskavad?

Suhtlemise osas on metsikult puudu ka sponsorluses, pidevalt kuuleb erinevaid jutte erinevate toetajate kohta, kus helistatakse ala stiili "meil on nüüd raha vaja". Kuidagi ei ole mitmete aastate jooksul aru saadud, et see pole normaalne lähenemine ega ei tööta pikas plaanis. Tegelikkuses tuleks suures pildis toetavale ettevõttele maksimaalselt väärtust luua ja võibolla ka teiste toetajatega kontakte luua, et koostöö oleks kasulik mõlemale osapoole ja nii ka pikas perspektiivis. Klassika tundub teatud toetajate kadumine tänu sellele, et nt laps tuleb sealt trennist ära ja ettevõtjal ei ole lihtsalt enam emotsionaalselt sidet, rääkimata ärilist siduvust ning lõpetatakse klubi toetamine. Lisaks on postitatud ka enda toetaja "rivaali" siltidega postitusi jne ehk sisuliselt ei näidata välja ka mitte mingisugust austust. Praegu on Tammeka probleem juba ka selles, et juhtkonnas olevaid inimesi lihtsalt enam ei usaldata. Siin võib sellest teemast veel pikalt rääkima jäädagi.

Kolmanda nende suhtlus enda inimestega on samuti piinlikult madalal tasemel, Kui vahepeal tundus see olevat nende suurim tugevas (loe: oligi aga seda ainult tänu Kalle Paasi olemasolule), siis enam see nii pole. Pole suudetud fännidega ära leppida ega suudeta näha väärtust enda inimestest kellele päriselt läheb see klubi korda. Sarnaselt nagu Adek Vaatne, olen näinud inimesi kellele siiralt läheb klubi korda ja tahavad aidata aga klubi poolt ei tule mitte mingisuguseid vastuseid ega huvi. Sisuliselt lastakse head inimesed enda kätelt ära, kes mingeid asju teeksid isegi, et kommiraha eest või tasuta. Hea näide tuua tegelikkusest, paar päeva tagasi saadeti mulle screenshotte Kristjan Tiiriku viimasest fb postitusest kus käidi koolis rääkimas üldisest spordiharjumustest ning lõpuks ka Tammeka visioonis ja vabatahtlike tööst, Teades, et sama inimene kes mulle need saatis on ca 5a tagasi sarnase idee klubile välja pakkunud aga jällegi, vastuseta. Neid näiteid suudaks kindlasti veel tuua.

Sellepärast see klubi praeguse juhtkonnaga ei usu mina mitte kunagi suurt edu tulevat. Pigem käib enda sooja tagumiku hoidmisega. Enda heaolu enne klubi heaolu. Vaja oleks Tartul inimest kes teeks kõik endast oleneva, et klubi edu saavutaks ja ei oleks ainult enda heaolu peal väljas. Kahjuks ei tundu Tiirik ka inimene kes ennast arendaks ja tahaks igapäev paremaks saada. Ei ole kuulnud, et käiks mingitel koolitustel või prooviks kogenumate juhtide abil ennast peeglist vaadata. Muidugi arusaadav, mille jaoks, kui tool veel soe on?
Lamemaalane   •  
(46.131.42.***)
Juhist loeb tõesti palju, mõni suudab kuuga teha rohkem, kui teine aastaga. Tartu eluaeg tundunud selline Ansipi suhtumisega linn, planeerivad, säästavad, firmad ei ela ülevõlli, äkki sealkandi firmad jube koonrid just tänu sellele Tartu tagasihoidlikusele.
Raiko Leht   •  
(91.129.101.***)
Tere Rahvas
Miks te sõimade Tammekat
Anastasia Lätt   •  
(91.129.111.***)
@Hei Man, Adek Vaatne jms.
Te räägite lõpuks jalgpallist ja ükski küsimus pole väär, kui see on argumenteeritud.
Samapalju, kui on inimesi on ka arvamusi, kontekstist mööda rääkivus on aga midagi muud.
Vastamine küsimustele on aga väga palju nüansse kaalutlev valik. Esitatud valele isikule antud hetkel! Ka "nüpeldamisel" lähtuda vana kooli kasvatusest. 🙏;)
Kommentaariumi läbipaistvuse huvides võiksime me kõik arvamust avaldada vaid oma näo ja isikut tõendatud nimega ja siis esitame väga sisupõhiseid küsimusi.
Kes on hooaja "prada" ja "nada" näeme me hooajalõpus.
Ps. Adek Vaatne, Sinu muusikavalik saab kiituse, pole aimugi, kuidas hindab juhtkond, aga isiklikult, valutab selle põhjal midagi muud Sul siiski, kui jalgpall südames. :)

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
SOCCERNET BUDAPESTIS
Nelja aastaga suurte poiste mängu roninud Ungari annab aimu, mis ambitsioonikat Eestit ees ootab
SN Budapestis | Messi viieka järel alanud Eesti koondise pikal kaotuseta seerial on küljes tähenduslik tärnike
U19 ELIITRING
Sakuga liitunud Bannikova: otsustasin klubi vahetada enda arendamise eesmärgil
SOCCERNET BUDAPESTIS
SN Budapestis | Karol Metsa segab väike häda, millega peatreener Häberli riskida ei soovi
SPURSI MEHE TEGEMISTEST
Tervenedes uue positsiooni ära õppinud Paskotši: mida treener tahab, seda teen! Ei hakka ju vastu rääkima!
RÜNDAJATE ELU
Videokohtunik | Sentimeetrite mäng ja selge viga: VAR ulatas kolm korda tugeva abikäe
HÄÄLED TASKUST
KOONDISLASTE KÄEKÄIK
ALBIONI INTRIIGID
Udune Albion | Nügi ja sõimle, kui teisiti ei oska, aga ilma ambitsioonita pole midagi peale hakata
PREMIUM LIIGA
Siim Pulst | Enamik Premium liiga märtsikuiseid mänge peetakse ebanormaalsetes oludes
KEERULISED PÄEVAD KATALOONIAS
Kius ja kättemaks või laristamine ja korruptsioon? Barcelona sumpab ühest mülkast teise
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
3
3
0
0
11:0
9
2.
Tallinna FCI Levadia
3
2
1
0
5:0
7
3.
Nõmme Kalju FC
3
1
2
0
3:2
5
4.
Pärnu JK Vaprus
3
1
2
0
3:2
5
5.
FC Kuressaare
3
1
1
1
3:3
4
6.
JK Tallinna Kalev
3
1
1
1
2:2
4
7.
Paide Linnameeskond
3
1
1
1
2:2
4
8.
Tartu JK Tammeka
2
0
1
1
0:3
1
9.
Harju JK Laagri
4
0
1
3
2:9
1
10.
JK Narva Trans
3
0
0
3
1:9
0
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Kas Eesti lööb Ungari vastu värava?
60%
40%
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
HOOAJA EELVAATED


Eesti liigahooaja algus läheneb! Loe klubide hooaja eelvaateid:

Premium liiga:

Esiliiga:

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

VIDEOKOHTUNIK

Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
9
Tallinna FCI Levadia
7
Nõmme Kalju FC
5
Pärnu JK Vaprus
5
FC Kuressaare
4
JK Tallinna Kalev
4
Paide Linnameeskond
4
Tartu JK Tammeka
1
Harju JK Laagri
1
JK Narva Trans
0
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!