Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2011 (22)

Flora ja Levadia keskväljaheitlus. Foto: Märt VassiljevMeistriliiga parimate valimisel paistab sel hooajal kõige tihedam konkurents olevat poolkaitses, kus kaitseb Soccerneti külastajate lemmiku tiitlit Flora keskväljamootor Valeri Minkenen.

Kui Minkenen kuulub kindlalt meie valikusse ka tänavu, siis eelmise aasta hääletusel talle järgnenud Siim Luts ja Konstantin Nahk seekord kümnenimelisse eelnimekirja ei mahtunud. See muidugi ei tähenda, et Sina ei võiks hooaja lõppedes avaneval hääletusel nende või mõne teise puuduja poolt hääletada.

Poolkaitsjate valikus on palju uustulnukaid. Osad neist päris uued tähed, osad sel aastal rünnakult või kaitsest äärele liikunud mängijad. Nende seas ka Taijo Teniste, kes on ainsa mängijana valitud Soccerneti külastajate poolt Meistriliiga sümboolsesse koosseisu eelneval kolmel aastal järjest, kuigi seda vasakkaitsjana.

Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2011:

Foto: Hendrik OsulaMarius Bezykornovas
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Keskpoolkaitsja/tagumine ründaja
Vanus: 35
Senine hooaeg: 31 mängu (30 põhikoosseisus), 13 väravat (neist 2 penaltist) ja 2 kollast kaarti

REKLAAM

Transist käib igal aastal läbi ohtralt leegionäre, kellest püsima jäävad aga vaid üksikud. Kas või juba see on märk Leedu keskväljamootori olulisusest Narva meeskonnale.

Bezykornovase panust ei saa alahinnata Aleksandrs Cekulajevsi väravarekordi püstitamise juures. Endise Leedu koondislase briljantsetel söötudel on olemas korralik realiseerija ja nende koostöö sujub ideaalselt.

Äärmiselt loov, kuid mitte eriti kaitsetööd rügav keskpoolik mängis sel hooajal kohati isegi teise ründaja kohal või rollis, mida oleme tundma õppinud Konstantin Vassiljevilt Eesti koondises. Löödud väravate arv näitab, et ka tal endal on realiseerimisega kõik parimas korras.

Foto: Gertrud AlatareJüri Jevdokimov
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Vasakäär/ründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 32 mängu (29 põhikoosseisus), 15 väravat (neist 4 penaltist) ja 3 kollast kaarti

Eelmisel hooajal läbimurde teinud ja Meistriliiga paremuselt teiseks ründajaks valitud Jevdokimov alustas ka tänavu edurivis, aga peagi vahetas ta Kristen Viikmäega kohad ja jäi vasakule äärele püsima.

Hakkama saab ta ka tsenderdustega, kuid tema trumbiks on keskele murdmine. Äärel paneb ta oma kiiruse ja tehnika hästi maksma ning ründajainstiktid ei ole kuhugi kadunud. Hooaja lõpuks on taas kogunenud paras ports väravaid.

Suvel käis mees testimisel Valgevenes, aga tugevale Minski Dinamole tema tase veel ei vastanud. Aasta lõpuks sai lõpuks lahenduse tüli noortekoondiste peatreeneriga, kui ta sai algkoosseisus väljakule U-23 koondise eest.

Foto: Gertrud AlatareOliver Konsa
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Paremäär
Vanus: 26
Senine hooaeg: 26 mängu (19 põhikoosseisus), 3 väravat

Konsa mahtus meie valikusse viimati alles 2007. aastal ründajana. Oma esimesel täispikal Kalju hooajal leidis ta uuesti korraliku hoo, kuigi tagasi koondisekandidaatide sekka pole see teda veel aidanud.

Floras äärele nihutatult paistis see positsioon talle mitte sobivat, aga nüüd on ta hakanud end seal palju mugavamalt tundma ja õppinud äärt paremini ära kasutama.

Vigastuse järel tõusis ta üsna kiiresti vormi ja kindlustas endale koha algkoosseisus. Seegi näitab klassi, sest Kalju treener Igor Prins kokkumänginud koosseisu naljalt ei muuda.

Foto: Märt VassiljevNikolai Mašitšev
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Vasakäär/paremäär
Vanus: 22
Senine hooaeg: 17 mängu (16 põhikoosseisus), 7 väravat ja 3 kollast kaarti

Hooaja eel Leetu lahkunud, kuid suvel ootamatult tagasi tulnud Mašitšev andis Flora mängule juurde tunduvalt rohkem kui nimekatest klubidest saabunud Norra leegionärid.

Mašitševil oli tähtis roll Flora mõõnast väljumisel, kui ta lõi järjestikustes mängudes väravaid ja aitas meeskonna tagasi ree peale. Ta ei vajanud aega sulandumiseks, sest võistkond ja taktika olid tuttavad juba eelmisest aastast ja selle hooaja ettevalmistusestki.

Tallinnast sirgunud Venemaa kodakondne on sirgunud paari aastaga lootustandvast noorest tõsiseks tegijaks ning Leedu kõrgliiga ei tohiks jääda tema laeks. Ta on kiire ja tehniline äär, kes võitleb alati olukorrad lõpuni ja võtab otsustavatel hetkedel tihti mängu ka enda peale.

Foto: Märt VassiljevValeri Minkenen
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg: 30 mängu (29 põhikoosseisus), 6 väravat (neist 3 penaltist) ja 4 kollast kaarti

Eelmisel aastal tulnud, näinud ja võitnud soomlane on jätkuvalt Flora keskvälja hing, aga varastes kahekümnendates mängijalt oodanuks sammu edasi. Ei saa küll öelda, et ta oleks astunud tagasi, aga sama särav see hooaeg olnud ei ole.

Oma keskmise taseme mängis ta siiski välja. Sel hooajal oli ta ehk isegi rohkem lõhkuvas kui loovas rollis, aga hakkama saab mõlemaga korralikult.

Minkenen on teada-tuntud standardolukordade spets ning ühe ilusa karistuslöögi keerutas ta suvel ka Kalju väravasse. Hea väljakunägemine ja nurgalöögid väljenduvad mitmetes resultatiivsetes söötudes.

Foto: Catherine KõrtsmikSergei Mošnikov
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja/paremäär/tagumine ründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 28 mängu (23 põhikoosseisus), 6 väravat ja 7 kollast kaarti

Mošnikov on koos Zakaria Beglarišviliga Flora loovamaimad mängumehed, aga grusiiniga võrreldes on tema kasutegur oluliselt suurem. Ta pakub mängujuhina alati ootamatuid lahendusi ning on aastatega saavutamas ka stabiilsust.

Kui kaks tehnikakunni koos väljakule lastakse, panevad nad võimsa vurri pöörlema, mängides pahatihti ka olukorrad üle. Mošnikov on siiski konkreetsem ning leiab hästi otsustavaid sööte meeskonnakaaslastele, olles samal ajal ka ise võimeline pea igast positsioonist palli väravasse toimetama.

Juba pikemat aega on temalt oodatud suuremat läbimurret (esmakordselt mahtus ta meie valikusse juba 2007. aastal) ning kuigi areng pole olnud tormiline, on ta siiski mehistunud ja püsib koondisekandidaatide piirimail.

Foto: Märt VassiljevAlbert Taar
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja/tagumine ründaja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 23 mängu (13 põhikoosseisus), 1 värav ja 4 kollast kaarti

Taar alustas hooaega selge varumehena, aga tõusis aja jooksul Levadia vananeva keskvälja säravaimaks lüliks ja andis lootust, et Floras saavutamata jäänud läbimurre ei jää siiski sündimata.

Sillamäelt pärit keskpoolik lisas Levadia keskväljale nappima kippunud agressiivsust ja näljasust. Tehnikale ja loovusele lisaks on ta ka väga liikuv ja kiire ning võib mängida ka nii äärel kui ründajana.

Kindlasti on tegemist mehega, kellelt võiks oodata järgmistel hooaegadel Levadia liidrirolli ülevõtmist.

Foto: Gertrud AlatareAleksandr Tarassenkov
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Vasakäär
Vanus: 31
Senine hooaeg: 28 mängu (23 põhikoosseisus), 3 väravat ja 3 kollast kaarti

Tarassenkov kuulub juba aastaid stabiilselt Meistriliiga parimate vasakäärte sekka, mängigu ta hetkel siis Narvas või Sillamäel. Tänavust hooaega alustas ta Sillamäel ja kui seal suurpuhastus korraldati, korjas Narva klubi ta jälle kiiresti üles.

Terava ja tehnilise ääreründajana sobib talle eriti hästi ründav meeskond ning Transis tunneb ta end kui kala vees. Ise pole ta sel hooajal küll väga palju väravaid löönud, kuid selle jaoks on teadagi üks teine mees.

Tarassenkovi ja Aleksandr Kuliku naasmine piirilinna andis meeskonnale positiivse tõuke ja lisakäigud, mille kaasabil tehti üle ootuste tugev hooaja lõpp.

Foto: Hanna OdrasTaijo Teniste
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Vasakäär/vasakkaitsja/paremäär
Vanus: 23
Senine hooaeg: 23 mängu (22 põhikoosseisus), 4 väravat ja 1 kollane kaart

Aastaid oleme nendes kokkuvõtetes rääkinud, et arengu jätkamiseks oleks Tenistel aeg piiri taha suunduda. Sel hooajal õnnestus tal juba Levadias lisakäik sisse lülitada ning lõpuks terendaski marjamaa Norra kõgliiga näol.

Tõsi, esialgu laenulepinguga hooaja lõpuni, aga loodetavasti tal järgmisel aastal enam Eesti Meistriliiga sümboolsesse koosseisu asja ei ole. Eelneval kolmel hooajal on ta sinna kuulunud kaitsjana ning tänavu valitakse ta tõenäoliselt ääreründesse.

Levadia hambutu mängu juures oli hooaja alguses just Teniste see võti, kelle kaitsest äärele liigutamisega ründetegevusse teravust leiti. Tema kvaliteeti ja töövõimet nii kaitse- kui ründefaasis oleme näinud juba ka Eesti koondises, kus talle järjest suuremat rolli usaldatakse.

Foto: Hanna OdrasHidetoshi Wakui
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskpoolkaitsja/vasakäär
Vanus: 28
Senine hooaeg: 32 mängu (31 põhikoosseisus), 6 väravat, 2 kollast ja 1 punane kaart

Kuuldused "Toshi" säravast mängust levisid juba hooajaeelsete treeningmängude ajal ning Meistriliiga avakohtumist jälgima tulnud publik ei pidanud tema tasemes grammi võrragi pettuma.

Jaapanlane tegutseb väljakul ühteaegu efektselt ja efektiivselt, paistes silma suurepärase tehnika ja pallikäsitlusega. Lisaks on ta väga võitluslik ja hea kohavalikuga, jäämata hätta isegi õhuvõitlustes. Ta jõuab tihti esimesena lahtiste pallideni ja on kiire löögiga.

Plahvatusliku kiirusega on tema naturaalne koht ilmselt vasak äär, aga hooaja jooksul tõusis ta Kaljule asendamatuks just keskväljal. Kui partner Puri on pigem lõhkuva iseloomuga, siis Wakui on toonud keskele selle loovuse, mis kajastub ka ründajate edus.

Eelmiste aastate Meistriliiga parimad poolkaitsjad:

2010: 1. Valeri Minkenen, 2. Siim Luts, 3. Konstantin Nahk
2009: 1. Sander Puri, 2. Konstantin Nahk, 3. Felipe Nunes
2008: 1. Juha Hakola, 2. Sander Puri, 3. Felipe Nunes
2007: 1. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
2006: 1. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005: 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

tsikkel   •  
(82.131.56.***)
natukene loovamaid kirjutisi ja mängijaid... päris igav oli lugeda, kus on andre ilves ervin kõll sander sinilaid eino puri loovust rohkem palun
Rommi   •  
(62.65.225.***)
Väga keeruline, aga esimeseks paneks Japsi, see on fakt.
Priit1991   •  
(62.65.218.***)
1. Kindlalt Wakui 2. Bezykornovas 3. Mašitsev
rix   •  
(213.219.101.***)
Kas see artikli kirjutaja mõnda mängu nägi ka? Taar, Konsa joovad õlut koos autoriga, et nimekirja said? Absurd. Pooled tegijad puudu.
kertolen   •  
(88.196.200.***)
1. kindlalt Mosnikov !
nurmalna   •  
(82.131.99.***)
Loodan ka, et Taari ülistamine on autoril põhjendatud vähemalt 7-10 mängu nägemisega. Luts kandideerib vast ründajana tänavu? Amatöörsatsidest võiks esindatud olla Ilves ja kindlasti Kõll, kes Paide keskväljal vast ainuke asendamatu mees.
Mällar   •  
(82.131.43.***)
Täielikult nõus rixiga! Kas te olete mingid ajuinvaliidid, või milles asi on?? Süda läheb pahaks nende valikute peale. Sellised sitanikerdised nagu Konsa ja Taar??? Mul ei ole sõnu...Neist paremaid oli sel hooajal palju. Eriti arusaamatu, miks ei ole valikus Nikulini nagu ei olnud kaitsjate arvestuses ka Kulikut !?
Mällar   •  
(82.131.43.***)
1. Wakui
2. Bezykornovas
3. Nikulin
mazz   •  
(84.52.13.***)
Rahu. Kõik nimetatud mängijad on olnud head, aga nimekiri pole kummist ja selline oli autorite valik.
Janinho   •  
(176.46.7.***)
1. Teniste
2. Wakui
3. Jevdokimov
rix   •  
(213.219.101.***)
pakuks omalt poolt ka TOP 5
1.Wakui
2.Mosnikov
3. Kõll
4.Bezykornovas
5.Nikulin
Mida?   •  
(90.190.136.***)
KONSA, TAAR. Ajaxist ei tahtnud veel kedagi võtta w ?
Kus Luts ja Kõll näiteks on ?
Flank   •  
(82.131.68.***)
See nimekiri on ju kõigest Soccerneti arvamus, varsti saavad kõik ise ka valida. Pole mõtet tõmmelda.

1. Wakui
2. Teniste
3. Tenno
LevadiaFan   •  
(89.235.234.***)
1.Teniste
2.Taar
3.Bezykornovas
alehis   •  
(90.190.84.***)
1.Luts
2.Teniste
3.Wakui
aa jah.. teil ju parimat venda ei olegi tabelis.. lol lol lol
Abdul   •  
(2001:41d0:2:71de.***)
The Visitor (which I saw in Sodankyle4 Film Festival tent last June) is the most beautiful Finnish film I've seen. It does not epilaxn too much which is refreshing. I'm prophesying that this film's merits will stand up to the ravages of time. P.S. I've never liked Tarkovski's films (yes, I know that film buffs shouldn't say that aloud). What makes The Visitor different is that it's not boring.
Maria   •  
(188.143.232.***)
It's a joy to find somoene who can think like that
Neha   •  
(134.17.31.***)
Wowza, problem solved like it never haepnped.
Takim   •  
(188.143.232.***)
An outstanding share! I've just fordarwed this onto a colleague who had been conducting a little research on this. And he in fact ordered me breakfast because I discovered it for him lol. So allow me to reword this . Thanks for the meal!! But yeah, thanx for spending the time to discuss this subject here on your site.
Esther   •  
(92.108.46.***)
Se on jonkinsortin tuaplpani luulen ma, koska varsi ja lehdet on semmoset tuaplpanimaisen narisevat. Mutta erikoinen tuo kukinto on kylle4 tuaplpaniksi, koska se tosiaan aukeaa ihan leve4lleen eike4 nuo tere4lehdet ole yhte4e4n limitte4in niin kuin tuaplpanilla yleense4. Noita kasvaa pihalla edellisen asukin je4ljilte4 ja ne ovat aika pienie4 ja matalia.
Dewax   •  
(78.107.30.***)
That's a wise answer to a tricky qutosien
Tristan   •  
(64.202.118.***)
Beautiful photographs .You are one of the best ntuare photographers out there. Maybe sometime you could give some of us amateurs a few tips on taking photographs with natural subjects. You must sit and wait for the right moment. Every time I try to capture an insect or bird for instance they are gone in an instant.

Sisene
TURNIIRI 11. PÄEV
Memo | Argentina avas poolakate vastu turmtule, kuid üks Szczesny-nimeline seinatükk blokeeris (peaaegu) kõik
Pikk ette (ja MM-ile) | Rindeoperaator Ivar Heinmaa: jalkafänniks olemine on mind päästnud surmast
MM-I JUTUD
PÄEVIK
JOON ALLA
Fännide lemmik 2022 – Robi Saarma  (milline sai sümboolne koosseis?)
Soccernet.ee külastajate suurel hääletusel valiti Premium liiga tänavuse hooaja fännide lemmikuks Paide Linnameeskonna väravakütt Robi Saarma. Hooaja sümboolses koosseisus on võrreldes mullusega kaheksa uut meest!
KOKKUVÕTTED 2022
MM-I KÜMNES PÄEV
Memo staadionilt | Pulisic ohverdas kroonjuveelid, vaigistas Iraani fänniarmee ja viis USA 16 sekka
KODUST
Pikk ette (ja MM-ile) | Eesti tippvilemees Tohver: etteastet mõjutab see, kui kardad teha otsuseid. Kohtunikud on oma otsuste orjad
MÕTTEID
PÕNEVAT LUGEMIST
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11
https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11