Meistriliiga parimad ründajad 2012 (0)

Tarmo Neemelo võib enneaegse hooaja lõpu tõttu väravakuninga kroonist ilma jääda. Foto: Hendrik OsulaSoccernet.ee valikus Meistriliiga hooaja parimate ründajate seas on ainult üks täpsuskütt, kes kuulus sinna ka aasta tagasi.

Tarmo Neemelo valiti mullu fännide poolt paremuselt kolmandaks ründajaks ning sel hooajal on ta veelgi tempot tõstnud, juhtides suvisest vigastuspausist hoolimata väravaküttide tabelit. Tegelikult tõstsime eelmisel aastal esile ka Jüri Jevdokimovit, aga siis poolkaitsjate seas.

Ülejäänud kaheksa meest meie kümneliikmelises nimekirjas on uued. Nende sekka kuulub nii Meistriliigasse naasnud ründeässi, saabunud võõrleegionäre kui ka lihtsalt esile tõusnud kohalikke ründajaid.

Eelmise aasta valikust on koguni kolm meest eesotsas rekordväravakütt Aleksandrs Cekulajevsiga välismaale edasi liikunud. Ent on ka ootamatuid ärakukkujaid, nagu mullu Tammekas särama löönud ja tänavu Floras tuhmunud Albert Prosa.

Meistriliiga parimad ründajad 2012:

REKLAAM

Foto: Rein MurakasAleksandr Aleksejev
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Ründaja/äärepoolkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg:
27 mängu (23 põhis); 10 (0 penaltist); 7; 0.

23-aastasel Venemaa ründajal kulus ühes kogu Narva meeskonnaga käivitumiseks tükk aega, kuid suvest alates on ta juba korralikult väravavõrke sahistanud.

Aleksejev on küllaltki pikka kasvu, aga tema trumbiks on hoopis kiirus. Ta eelistab läbijooksudele mängida või lausa ise kaitsest läbi murda, mistõttu on teda kohati ka äärel kasutatud.

Ta on piisavalt sitke ja jõuline, et kiiruse peal palli katta ja löök ära teha, kuid väljavõideldud võimaluste väravateks realiseerimine valmistab tihtipeale probleeme. Vladislav Ivanov on löönud Narvas poole hooajaga sama palju kui tema terve hooajaga.

Foto: jalgpall.eeAleksander Bebikh
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Ründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg:
17 mängu (17 põhis); 8 (0 penaltist); 2; 0.

Venemaa teisest liigast suvel Sillamäele saabunud Bebikh ja Kabajev leidsid kiiresti teineteisemõistmise ning andsid meeskonna ründemängule hoopis uue näo. Kui seni jäi sisuliselt kogu raskus Vladislav Ivanovi õlule, siis uute ründajatega muutus pilt palju mitmekesisemaks.

Bebikh on huvitav ja suure tööraadiusega ründaja. Kord on ta äärel, siis juhatab keskväljal mängu ja siis jookseb juba väravavahiga silmitsi. Korraliku kiiruse ja pallivaldamisega suudab ta ise sisse murda ning platsinägemine avab võimalusi ka teistele, eelkõige välkkiirele Kabajevile.

Samuti rabab ta üsna palju musta tööd ning see kõik kokku muudab Bebikhi kasuteguri ja rolli Sillamäe uuenenud mänguplaanis väga oluliseks.

Foto: Gertrud AlatareZakaria Beglarišvili
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Ründav poolkaitsja/ründaja
Vanus: 22
Senine hooaeg:
27 mängu (20 põhis); 17 (1 penaltist); 1; 1.

Beglarišvili on kolme aasta jooksul Floras iga hooajaga märgatava sammu edasi astunud. Tema suurepärased loovad eeldused olid selged juba esimestest mängudest alates, aga mängutarkus ja ditsipliin on tulnud pisitasa.

Grusiin on lõpuks leidnud väljakul tasakaalu, suutes ise skoorida ja ka teistel särada lasta. Ründaja taga on ta olnud kõige kasulikum ja seal on teda tänavu ka enamasti kasutatud.

Ründeliini kestva väravapõua ajal on tema väravavaist Florale väga oluliseks tõusnud. Ta suudab suurepäraselt palli hoida, meestest mööda triblada ja löögile minna või siis vastased enda peale tõmmata ja otsustaval hetkel vabale kaaslasele sööta. Nii individuaalne tehnika, pallivaldamine kui ka löögitäpsus on ilmselt üks Meistriliiga parimaid.

Foto: Gertrud AlatareRimo Hunt
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 26
Senine hooaeg:
33 mängu (26 põhis); 11 (0 penaltist); 1; 0.

Hunt on mees metsast, kes lõpetas 2010. aasta hooaja veel teises liigas, aga alustas tänavust juba Eesti tippklubi põhiründajana. Hea näide sellest, kuidas ka 20ndate eluaastate keskel võib mängija veel tippu rünnata.

Tema trumbiks ei ole kindlasti tehnika, vaid jõulisus ja korralik realiseerimine. Suudab trahvikastis nii kõrgeid kui madalaid palle kätte saada, kontrollida või kohe väravale tulistada. Kujult meenutab pisut Neemelot, aga õhuvõitlused ei ole siiski tema peamine trump - pigem ootab ta sööte jalga ja läbijooksudele.

Hunt terroriseerib vastaste kaitsjaid palli eest võideldes ning on rünnates valmis oma võimsa kujuga neist kas või üle jooksma. Resultatiivsus on Meistriliiga debüüthooaja kohta samuti korralik, aga mulluse ülieduka Esiliiga hooajaga võrreldes siiski kerge pettumus ning Ingemar Teeveri saabumise järel on ta hooaja lõpufaasis taandumas vahetusmängijaks.

Foto: Gertrud AlatareVladislav Ivanov
Klubi: Sillamäe Kalev/Narva Trans
Positsioon: Ründaja
Vanus: 26
Senine hooaeg:
32 mängu (31 põhis); 20 (1 penaltist); 2; 1.

2009. aasta suvel Transist Levadiasse siirdunud Ivanov käis läbi Kreekast, Venemaalt ja Sillamäelt ning jõudis kolm aastat hiljem ringiga Narva tagasi. Tõsi, eeldatavasti vaid korraks, sest suurepärane väravavorm viib ta ilmselt peagi taas piiri taha.

Lahkudes oli Ivanov veel ründav poolkaitsja, tänaseks päevaks aga juba puhas ja kliinilise täpsusega ründaja. Füüsist on vahepeal juurde tulnud, nüüd on ta üsna jõulist tüüpi ründaja. Samas ei ole tehnika sugugi kehvemaks jäänud.

Poolkaitsest kaasa saadud pallivaldamine tuleb kasuks ka ründajana, pealegi annab hea platsinägemine võimaluse kaaslastele löögimomente tekitada. Hooaja esimeses pooles lõi ta kahekohalise arvu väravaid Sillamäel, teises pooles on juba samaga hakkama saanud ka Narvas.

Foto: Gertrud AlatareJüri Jevdokimov
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja/äärepoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
28 mängu (21 põhis); 13 (3 penaltist); 2; 0.

Nii mänguminuteid kui ka väravaid on Jevdokimovil ette näidata iga Kaljus veedetud aastaga vähem. Ometi täiendavad nad Neemeloga teineteist väga hästi ning kahtlemata on seegi üks põhjustest Kalju suurepärase resultatiivsuse taga.

Jevdokimov suudab oma ebastandardsusega Neemelo söötudest maksimumi välja võtta. Suure karu kõrvale on vaja väledamat ja hea väravavaistuga ründajat ning hooaja jooksul tõestas ta end selles rollis kõige paremana.

Kahvatuma statistika põhjuseks ongi iga aastaga ühe tihenev meeskonnasisene konkurents. Hooaja alguses jättis Jevdokimov pingile jaapanlase Hideaki Takeda ning lõpuks eelistatakse teda juba ka Kristen Viikmäele.

Foto: Gertrud AlatareJevgeni Kabajev
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Ründaja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
12 mängu (12 põhis); 8 (0 penaltist); 0; 0.

Kabajev on sellist tüüpi ründaja, kelle kohta venelased ütlevad tarannovo tipa ehk siis müürilõhkuja. Ääretult jõuline ja hea pallivaldamisega võitleja, kes suudab ennast maksma panna nii õhus kui ka maast mängides.

Lisaks korralikult kasvule ja jõulisusele on tal suurepärane kiirus, millega võib ta teinekord lihtsalt kaitsjatelt eest ära joosta. Bebikhi mängutarkus ja platsinägemine ning Kabajevi kiirus ja atleetikkus täiendavad teineteist väga hästi.

Kabajev on üks neist mängijatest, kes aitas Sillamäe 2009. aastal klubi ajaloo parima tulemuseni, hõbemedaliteni. Vladimir Kazatšjonoki ajal maha kantud ründaja käis vahepeal läbi Soome esiliigast ja Venemaa teisest liigast ning naasis nüüd Sillamäele, tõestades end klubile väga väärtusliku mängijana.

Foto: Gertrud AlatareTarmo Neemelo
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja
Vanus: 30
Senine hooaeg:
26 mängu (22 põhis); 22 (0 penaltist); 2; 0.

Neemelo elab sel hooajal mõnes mõttes läbi teist noorust. Tervislik olukord seda küll ei kinnita, sest 30-aastane ründaja pidi suvel vigastuse tõttu vahele jätma kaks kuud ning hooaeg lõppeb tema jaoks ennetähtaegselt põlveoperatsiooniga.

Ent ka 26 mänguga on ta löönud sama palju väravaid kui kahel eelneval hooajal ning seejuures tasub meenutada, et ühtegi Lasnamäe Ajaxi taolist väravaimejat Meistriliigas praegu ei leidu. Kalju ründemäng on paljuski "Karu" peale üles ehitatud ja ta on endale pandud ootuseid täielikult õigustanud.

Suvise vigastuse järel suutis end kohe uuesti vormi ajada ja jätkas samalt kohalt, kus varem pooleli jäi - väravakuninga tiitli jahil. Head esitused tõid talle üle aastate ka koondisekutsed ja isegi põhikoosseisukoha MM-valikmängus, mis on Eesti liiga ründaja kohta kahtlemata väga kõva sõna.

Foto: Rein MurakasArtur Rättel
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
29 mängu (18 põhis); 10 (0 penaltist); 4; 1.

U-19 koondise ründaja juba eelmisel aastal oodatud läbimurre Meistriliigas saabus lõpuks sel hooajal, kuid avamata potentsiaali jagub veel kuhjaga. Eelkõige stabiilsuse pealt, sest hiilgavate mängude kõrval on liiga palju ka silmapaistmatuid esitusi.

Rättel ei ole kunagi löönud Meistriliigas ühte väravat mängus - tal on kirjas kaks kübaratrikki ja kaks duublit! See näitab ühelt poolt suurt annet, teisalt aga justnimelt ebastabiilsust.

Tehnikat, kiirust, platsinägemist ja kõiki teisi eeldusi tippründajaks saamiseks tal jagub, kuid pahatihti kasutab ta neid omadusi ebaefektiivselt. Juurde on vaja panna füüsilise poole pealt ja agressiivsuses ning kui kõrvade vahel kõik korda saab, siis võib ta jõuda veel väga kaugele.

Foto: fclevadia.eeIngemar Teever
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 29
Senine hooaeg:
13 mängu (11 põhis); 7 (0 penaltist); 1; 0.

Teeveri siirdumine Levadiasse kogus juulikuisel üleminekuperioodi enim tähelepanu. Kui saabudes jäi füüsiline vorm veel kaugele ideaalsest, siis hooaja lõpuks torkab ta juba palle võrku nagu muiste.

Meeskondlikult ei kujunenud hooaja teine pool Levadiale just kuigi positiivseks, aga Teeveri isiklik vorm liikus pidevalt ülesmäge. Muuhulgas lõi ta kolm väravat FC Florale ning just tema duubel viimases Tallinna derbis tõstis Levadia tagasi hõbedaheitlusse.

Saksamaal veedetud kahe aasta järel on kiirust võib-olla veidi vähemaks jäänud, aga tema trumbid peituvadki mujal. Väga hea positsioonivalik, kehamäng, tehnika, peamäng ja realiseerimine teevad temast trahvikastis ühe kardetuima väravahundi.

Napilt jäid valikust välja: Kristen Viikmäe (Kalju), Janar Toomet (Levadia), Kassim Aidara (T. Kalev/S. Kalev), Pato (Tammeka).

Parimad väravakütid:

22 Tarmo Neemelo (Kalju)
20 Vladislav Ivanov (S. Kalev/Trans)
17 Zakaria Beglarišvili (Flora)
13 Jüri Jevdokimov (Kalju)
12 Igor Morozov (Levadia)
11 Rimo Hunt (Levadia)
10 Aleksandr Aleksejev (Trans); Artur Rättel (Levadia); Hidetoshi Wakui (Kalju)
9 Andre Frolov (Flora); Valeri Minkenen (Flora); Igor Subbotin (Levadia)

Väravad 90 mänguminuti kohta:

1,20 Pato (Tammeka)
0,95 Tarmo Neemelo (Kalju)
0,88 Zakaria Beglarišvili (Flora)
0,82 George Cole (Kalju)
0,81 Ingemar Teever (Levadia)
0,76 Jevgeni Kabajev (S. Kalev)
0,76 Martti Pukk (Flora)
0,71 Vitali Leitan (Levadia)
0,67 Jüri Jevdokimov (Kalju)
0,67 Eduard Ratnikov (T. Kalev)

Kübaratrikid:

2 Zakaria Beglarišvili (Flora); Tarmo Neemelo (Kalju); Artur Rättel (Levadia)
1 Rauno Alliku (Flora); Vladislav Ivanov (S. Kalev/Trans); Vitali Leitan (Levadia); Igor Morozov (Levadia); Pato (Tammeka); Albert Taar (Levadia).

Eelmiste aastate Meistriliiga parimad ründajad:

2011: 1. Aleksandrs Cekulajevs, 2. Albert Prosa, 3. Tarmo Neemelo
2010: 1. Sander Post, 2. Jüri Jevdokimov, 3. Rauno Alliku
2009: 1. Vitali Gussev, 2. Nikita Andrejev, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
2008: 1. Ingemar Teever, 2. Tarmo Kink, 3. Sander Post
2007: 1. Indrek Zelinski, 2. Tarmo Kink, 3. Dmitri Lipartov
2006: 1. Nikita Andrejev, 2. Maksim Gruznov, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
2005: 1. Tarmo Neemelo, 2. Ingemar Teever

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Pikk ette (ja ise järele) | Topeltpiinlik pakk jätab Levadiale lunastuseks siiski võimaluse, aga hirmu ei tohi enam karta
TÄNA PREMIUM LIIGAS
LOOTUSTANDEV NOOR
Leping Soome kõrgliigaklubiga oli vaid algus: noor koondislane põleb tahtest saada liiga parimaks väravakütiks
MM TOOB UUED MURED
Sel aastal tuleb suvi turul teisiti - või kas ikka tuleb? Katari MM sunnib mängijaid vastama uutele küsimustele
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
2
0
42:8
44
2.
Tallinna FCI Levadia
17
14
2
1
41:7
44
3.
Nõmme Kalju FC
16
10
3
3
28:14
33
4.
Paide Linnameeskond
17
9
2
6
41:18
29
5.
FC Kuressaare
17
7
3
7
20:23
24
6.
Tartu JK Tammeka
17
4
2
11
16:36
14
7.
JK Narva Trans
15
4
1
10
16:27
13
8.
JK Tallinna Kalev
17
3
3
11
15:46
12
9.
Tallinna JK Legion
16
3
5
8
18:30
10
10.
Pärnu JK Vaprus
16
2
1
13
16:44
7
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
44
Tallinna FCI Levadia
44
Nõmme Kalju FC
33
Paide Linnameeskond
29
FC Kuressaare
24
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
13
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
7