Nädala tipud - Taukari laul nr 1 ja 2 (0)

Eesti koondiste jaoks oli lõppenud nädal küllaltki valus, aga õnneks algas kohe uus, kus on võimalik nii mõnigi viga parandada ja haav ravida.

Nädala Taukari laul - "Kõik kordub"

Just nagu Karl-Erik Taukar laulab. "Sama rada, tuttavad tunded" - nagu septembris, nõnda ka oktoobris. Nüüd ei lubanud Eesti koondis endale küll lüüa kiiret väravat, aga see-eest tuli ülimalt hiline ja vähemalt sama valus. Ja nagu septembris, siis lõi ka nüüd Mihkel Aksalust palli mööda just Soome koondise ründetuus Teemu Pukki. "Punkt oli juba nagu käes, aga me ei tulnud 0:0 viiki mängima. Väga valus on selliselt kaotada!" sõnas mängujärgselt Eesti koondise peatreener Martin Reim.

Eesti algkoosseis Soome vastu. Foto: Oliver Tsupsman

Nädala Taukari laul nr 2 - "Seitse pühapäeva"

Pessimistid sooviks Taukarit ilmselt juba Jalgpallihaiglasse meelitada, sest nii kui Eesti U19 teistkordselt Rakveres vastaste 0:3 paremust tunnistas, kõlas üle staadioni "Vahel on raske, nii paganama raske". Jah, ongi raske. Eesti noortekoondiste selle nädala saldo oli 6 kaotust ja väravate vahe 1:15. Ainsana suutis skoori teha neidude U19 koondis, kuiva kaotuse said noormeeste U16, U19, U21 ja U23 vanusegrupid. Aga õnneks kulgeb "Seitse pühapäeva" edasi siiski positiivsel noodil.

Eesti U19 koondislased. Foto: Brit Maria Tael

Nädala jalgpalliõpik - Andres Oper harib noori ründajaid

Kui keegi eestlastest teab, kuidas ründajad väravaid löövad, siis on see Andres Oper. Soccernet.ee tegi noorte ründajate koolitamise teemal põneva usutluse, kus Eesti ajaloo suurim väravakütt nii mõndagi harivat kostis. Kas ründajaks sünnitakse? "Talent mängib suurt rolli, aga kindlasti saab hästi palju ka tahtejõu ja tööga ära teha. Talente on maailm täis, nüüd tulebki küsida, millega sa nendest eristud? Jalgpallureid on väga palju, ühel tasemel on väga palju. Millega sa eristud ja välja paistad?"

Eesti koondise abitreener Andres Oper. Foto: Brit Maria Tael

Nädala kuninganna on langenud, elagu kuninganna - Flora sai lõplikult Pärnust jagu

Kuigi kaks karikat kolmest olid juba Flora käes, siis nüüd saab lõplikult väita, et Eesti naistejalgpallis on uus valitseja. Flora suutis laupäeval Pärnuga 1:1 viiki mängida ja nii tuldi ajaloos esimest korda Eesti meistriks.

Nädala euroväljakute noolija - Sander Puri

Sander Puri on oma koduklubi Waterfordi eest heas hoos - lõi ta enne koondisesse tulekut kolmes kohtumises järjest värava ning nimetati ka Iiri kõrgliiga kuu parima mängija nominendiks. Lisaks kindlustas Waterford endale tulevaks hooajaks koha Euroopa liigas. Puri ise vaatas enda kenale perioodile tagasi pigem vaoshoitult: "Praegu on endal positiivselt läinud," tunnistas ta.