U16 koondis kaotas põhjaiirlastele, kes mängisid enamiku ajast vähemuses (galerii!) (3)

Üleeile Põhja-Iirimaa eakaaslaseid 3:1 võitnud Eesti U16 koondis kaotas täna samal väljakul (TNTK staadionil) samale vastasele 0:1, kuigi külalised mängisid enamiku ajast arvulises vähemuses.

80-minutiline kohtumine oli nii võitluslik ja tuline, et selle jooksul teeniti lausa 14 kollast ja kolm punast kaarti. Mängu ainus värav sündis Eesti puurivaht Kaur Kivila õnnetust põrkest pärast külaliste postilööki.

Võrreldes üleeilse matšiga, vahetas võõrustajate peatreener Norbert Hurt välja kogu algrivistuse. Esimesel poolajal ei suutnud Eesti teha ühtki pealelööki ega teenida ühtki kornerit. Kivila alustas küll viiekastist lahtimänge lühikese sööduga, kuid kaugele sinisärgid söötudega ei jõudnud ja oma väljakupoolelt minemasaamisega oli probleeme.

Põhja-Iirimaa teenis kiirelt esimesed nurgalöögid. Esimene väga ohtlik moment tekkis kaheksandal minutil, kui Eesti väravavaht ja kaitsjad jäid söötes surve alla. Kivila söödule pani rohesärkide ründaja Dale Taylor jala vahele, võõrustajate õnneks põrkas see üle otsajoone, mitte väravasse.

16. minutil mängisid põhjaiirlased pika palli karistusalasse ja sealse võitluse järel pääses Taylor korralikult löögile, Kivila tegi hea tõrje.

Avapoolaja keskel pidi Põhja-Iirimaa väravavahti vahetama, kuna Karl Gustav Kokka üritas optimistlikult kaitsja tagant välja joosta ja Conor Mandersoni ennetada, kuid pallini ei jõudnud ja jooksis hoopis viimasele vastu pead. Platsile pidi sekkuma Nathan Copeland, keda aga eestlased proovile panna ei suutnud.

30. minuti paiku muutus brittide surve väga tugevaks. Mitmed külalised triblasid osavalt Eesti mängijatest mööda ja panid madalaid palle värava ette. Kodumeeskonna kaitsjad said aga viimasel hetkel olukorrad päästetud ja Eesti hoidis avapoolajal oma puuri puhtana.

Kuigi 35. minutil sai Orrin McLaughlin oma teise kollase kaardi, jätkas Põhja-Iirimaa domineerimist ka vähemuses. Vaheajal kaks vahetust teinud Eesti suutis siiski teise poolaja alguses oma esimese korneri teenida ja ka pealelöögi sooritada. Löögi tegi Richard Tohveri läbisöödu järel tipuründaja Romet Kaupmees, kes oli ebatäpne.

51. minutil andis vahetusmees Daniil Kuraksin, kes oli üleeile kaks väravat löönud, hea vindiga madala tsenderduse, milleni Kaupmehe jalg napilt ei ulatanud.

Teise poolaja alguses lõppesid mitmed külaliste rünnakud suluseisudega, aga poolaja keskel tekkis Eesti värava all paar ärevat momenti. Euan Williams purjetas paremal äärel eestlastest läbi ja lõi terava nurga alt peale. Kivila tegi ennast suureks ja tõrjus, kuid võttis jätkuolukorras oma kaitsja tagasisöödu kätte. Põhja-Iirimaa teenis seeläbi viiekasti nurgast vabalöögi, müür tegi blokeeringu.

65. minutil andis vahetusmees Rocco Robert Shein lohaka tagasisöödu ja vastane pääses üks-ühele, Kivila jalatõrje päästis meeskonna. Kohe järgmisest olukorrast tulistas aga Vicky Saldanha posti ja pall põrkas Kivila selja kaudu võrku. Saldanha küll väravat enda nimele ei saanud, aga võttis tähistades rõõmsalt särgi seljast.

Viimastel minutitel said eestlased natukeseks ka kahemehelist ülekaalu nautida, suuri viigivõimalusi siiski ei tekkinud. Revanšinäljas põhjaiirlased juubeldasid lõpuvile järel korralikult, eestlased langesid pettunult murule.