Nädala tipud: väliskoondislased, grusiin, debütandid (0)

Lõppenud jalgpallinädala algus kuulus koondistele, teine pool aga klubidele. Tegusid tegid nii välismaalased Eestis kui ka eestlased välismaal.

Nädala kordusetendus - kaotus Soomele

Eesti koondise teine mäng Rahvuste liigas läks samamoodi nagu esimene. Jälle 0:1 kaotus, jälle sisselastud värav esimesel veerandtunnil. Seekord oli vastaseks Soome.

Nädala väliskoondislased - Leverock ja Nurmela

Eesti liigast ei pääse mängijad mitte ainult Eesti koondisesse, vaid pääsevad ka muid riike esindama. Narva Transi keskkaitsja Dante Leverock kuulus lõppenud nädalal põhikoosseisu Bermuda koondise esimeses Rahvuste liiga mängus, Tallinna Flora kaitsja Anselmi Mikael Nurmela aga Soome U21 koondise EM-valikmängus. Paraku said mõlemad 1:3 kaotuse.

Nädala grusiin - Gegi Kekua

Üldiselt on Premium liigas lammutanud Zakaria Beglarišvili. Ka lõppenud nädalal lõi ta värava, kuid veelgi eredamalt säras seekord teine Gruusia poolkaitsja Gegi Kekua, kelle ilusad tabamused aitasid Pärnu Vapruse elutähtsa võiduni FC Kuressaare üle. Tabeli alumine kolmik mahub nüüd vaid nelja punkti sisse.

Nädala debütandid - Djermanovic ja Žurahhovski

Nii Paide Linnameeskonna ründaja Dejan Djermanovic kui ka Tallinna Levadia poolkaitsja Igor Žurahhovski olid oma debüütmängus resultatiivsed. Eriti meeldejääva debüüdiga sai hakkama Djermanovic, kes sisenes teiseks poolajaks vahetusest ja jõudis lüüa kaks väravat, mis andsid Paidele kaotusseisust 2:1 võidu Tallinna Kalevi üle.

Nädala liidrikukutaja - Pavel Marin

Pavel Marini värav aitas Kokkola KPV-l Soome esiliigas senist liidrit (Kevin Kauberi koduklubi) võita ja ise esikohale tõusta.

Nädala liidriabistaja - Enar Jääger

Oslo Valerenga kaitsja Enar Jäägeri omavärav aitas Trondheimi Rosenborgil, keda jälitab Taijo Teniste koduklubi Bergeni Brann, Norra kõrgliigas liidriks jääda.