Grusiini pidupäev tõi Vaprusele esimese koduvõidu ja ajas seisu ülipõnevaks (4)

Premium liigas enam kui aasta aega Rannastaadionil võiduta olnud Pärnu Vaprus alistas kaotusseisust 3:1 Kuressaare.

Viimati eelmise aasta mais Pärnus Viljandi Tulevikust jagu saanud Vaprus sai üldse oma hooaja teise võidu ning taas tuli see Kuressaare vastu.

Nüüdseks üheksa kohtumist järjest kaotanud saarlaste jaoks aga tegelikult hakkas täna kõik hästi. 15. minutil pani Oliver Rass suurepärase läbisöödu, mille realiseeris ära U19 koondislane Rasmus Saar.

Esimesed pool tundi oligi mäng enam-vähem Kuressaare kontrolli all, aga siis võttis asjad üle Vaprus. Kui Tõnis Vihmoja enda vikatiga palli võrku ei suutnud niita, siis teisel üleminutil Gegi Kekua aga küll. Grusiin saatis karistuslöögi otse võrku ning selle peale läksid näost valged Kuressaare mängijad riietusruumi.

Sealt välja tuldi aga samasugustena ning ka terve teine poolaeg oli pigem kodumeeskonna käes. Kekua jätkas sealt, kust pooleli jäi ning keerutas 61. minutil palli imeliselt läbi Ingmar Krister Paplavskise sõrmede tahaposti.

Kohtumise lõpus maadles Ronaldo Tiismaa juba krampidega, aga see teda kirssi tordile asetamast ei seganud. Mängujärgses intervjuus tunnistas ta, et juba avanedes kiskus jalg krampi, aga duhhi pealt mängis ta olukorra lõpuni ja saatis palli tugeva löögiga esiposti. 3:1 võit tõstis Vapruse Kuressaarest kõigest punkti kaugusele.

Mängu parim - Gegi Kekua

Selle auhinna oleks grusiin teeninud ka ainuüksi nende kahe värava eest, aga tegelikult oli ta silmapaistev igal pool. Ta suutis oma tehnikaga järjest Kuressaare kaitsjatele ära teha ja jagas ka kaaslastele suurepäraseid sööte.