Operi Jalgpallikool sulgeb uksed (28)

Foto: Catherine Kõrtsmik2003. aastal loodud Andres Operi Jalgpallikool lõpetab sel kuul tegevuse. Laste spordiklubi vedanud Eesti koondise rekordväravakütt on äärmiselt kriitiline jalgpalliliidu suhtes.

Veel märtsi lõpus teatas Operi JK oma kodulehel uutest suvistest treeningaegadest. Nüüd aga teatati lapsevanematele, et kool lõpetab tegevuse aprilli lõpuks. Oper ütles Äripäevale, et viimaseks piisaks karikasse oli Eesti Jalgpalli Liidu otsus, mis ei näinud jalgpallikooli endisel treeneril Ralf Rogovil süüd laste ülemeelitamises.

"Ehkki jalgpalliliit peaks kooli sellistel puhkudel kaitsma, on liit läinud omaenda seadustega vastuollu ning käitunud nii, nagu temale parem on," lausus Oper. "Praegu oli vaja millegipärast minule ära keerata."

Ajalehe kohaselt plaanis Operi JK aasta alguses ühineda Nõmme kaljuga, aga koostöö läks möödarääkimiste ja kiirustamise nahka. Treenerid Ralf Rogov ja Marko Pärnpuu läksid tekkinud olukorras üle spordiklubisse Sparta ning Oper nägi Rogovi tegevuses pahatahtlikkust.

Vutiliit jäi seisukohale, et Rogovi käitumise arutamine ei kuulu nende distsiplinaarkomisjoni pädevusse. "Rogovile ei saa süüks panna noormängijate ülemeelitamist, kuna nimetatud perioodil oli algatatud kahe klubi ühinemisprotsess, mis andis vastavalt Eesti Jalgpalli Liidu praktikale õiguse lapsevanematel vabalt valida uut klubi," seisis Operi Jalgpallikoolile saadetud kirjas.

Oper kritiseeris jalgpalliliitu teravalt: "Nii kaua, kui Eesti jalgpall on korrumpeerunud, kaob mul igasugune tahe Eesti jalgpalli kuidagi toetada. Eesti jalgpalli kontrollib üks inimene ja kõik teised on tema käpiknukud."

Täispikka Äripäeva artiklit saab lugeda siit.

Kommentaarid

The Best In The World   •  
(84.50.38.***)
Nii ta on, üks tagiga vana mäda, seda jalkat siin korraldab nii nagu soovib !
ertz   •  
(89.236.107.***)
Super Oper, lõpuks ometi keegi julgeb selle välja öelda!
R   •  
(90.191.214.***)
Esimene kommija, ära võta emotsiooni pealt sõna, kui asja ei tea! Oper ajas omi asju telefoni teel ja liiga pealiskaudselt, nii paraku ei saanud ja nüüd häda käes. Jäi kergelt loodetud rahast ja lastest ilma - süüdistada pole kedagi peale iseenda.
kolmas kommija   •  
(80.235.44.***)
asi polegi Operis või tema koolis vaid selles ,et ta ütles välja kogu tõe jalgpalliliidu kohta , Nukuteater pohlaku juhtimisel ja niikaua kui elu käib käpiknukkude moodi ei hakka jalgpalli kunagi keegi investeerima
TT   •  
(90.191.214.***)
Nagla ärimees Nossov jah see meie Oper, kes oma tulevikku Inglismaaga seostab. Kaljule tahtis lapsed maha parseldada, endal Kotkas võlgki üleval 3 tonni euri. Mõlemad olid raha peal väljas, nii Kalju kui Oper ja läbirääkimiste mitte edenemisel tegid lapsed hoopis sammu Spartasse, kus treenerid neid edasi treenisid. Igati loogiline. Mis asja sa, Opi, nüüd jalkaliitu süüdistad? Leia ikka pind oma silmist üles!
to 16.13   •  
(90.191.214.***)
mis ütleja see Oper on? kas tema jaoks on vähe tehtud?
Savisaar   •  
(90.191.53.***)
Väike vihje-Keskerakond!Kes siis veel?
Juura   •  
(84.50.141.***)
Ammu mõtlesin millal see Ralf Rogovi teema üles võetakse, see vend on mujalgi võlgu ja ebaausaid võtteid harrastanud.
nõus...   •  
(90.191.124.***)
Nõus Juuraga - Rogov on juba aastaid erinevates klubides jama kokku keeranud, lisaks treenerina täiesti küündimatu... Eesti spordielu lihtsalt soosib selliseid pearaha seljas elajaid, tulemusi või normaalseid lapsi pole sealt kunagi tulnud.
jaaaa   •  
(90.191.209.***)
No Oper on ennegi meedias närvi läinud kui ta arvas, et tema kindlalt koondises peab olema kuna ta püha lehm on kuigi vorm sitt oli ja kogemusigi polnud pikka aega. Eks ta praegu arvas ka, et on püha lehm. Reeglid on reeglid ja peab neid austama. Keskerakonnas olles õpetati talle vist piisavalt, et kui ise mingi sitaga hakkama saad või reeglid ei aita siis tuleb teisi sõimama hakata.
njaaa   •  
(62.65.220.***)
kolmas kommija
11.04.2012, 16:13
Ei ole just väga raske arvata kes selle kirjutas ;) palju õnne järjekordselt!
Kas   •  
(81.151.187.***)
Rogovil pole juba ka eelnev distriplinaarkaristus Jalkaliidu poolt üleval mingite sahmerdamiste pärast? Ei ole see tüüp meldinud ja seetõttu ei viinud ma oma last ka Operi kooli.
to jaaaa   •  
(81.151.187.***)
Oper ajab oma rida, mis on pikemat aega juba JL vastane olnud. Mina aplodeerin seda, et ta julgeb välja öelda, mida paljud mõtlevad. EJL on nali ja koondisesse kutsumine perselakkumiste arvu pealt samamoodi. Shishov?
R?   •  
(81.151.187.***)
Mis ta pidi siis Hollandist, Hiinast ja Küproselt igapäevaselt Tallinnasse lendama, et oma kooli juhtida? Milleks siis inimesi tööle palgatakse?
Raudselt tegi ise ka vigu, eelkõige valis valed inimesed kooli juthima.
mara   •  
(83.251.38.***)
Inimene kes julgeb oma arvamuse välja öelda on ainult austuse ära teeninud.Müts maha!
Keiss   •  
(90.191.92.***)
Rogov äritses mingite piletitega ja sai onu pohlaku käest kinga florast. Eks tasub ikka tausta uurida enne kui inimesi tööle võtta. Aga liiga kergelt annad alla Oper. Sinu rahakotiga ma looks sellise püramiidi, et Pohlaku lõug värisema hakkaks.
maamesilane   •  
(90.190.251.***)
ära kurat hakka siis tegevjalgpallurina bisnist ajama,algusest peale surnud üritus,lastest kahju!
juu   •  
(90.191.185.***)
polnud see Kalju esimene, kellega Oper üritas ühineda. olukorrad muutuvad kiiresti- just värskest Jalkast loen kiidulaulu kolmele jalkakoolile ja nüüd kohe otsa siis ühe luigelaulu ...
to juura ja nõus   •  
(90.191.214.***)
paneks ehk põlema ennast? mis see rogov siia puutub, palju nüüd tema huvid mängus olid? tema ju kaotas töökoha, tema on väike nippel kogu loos. ärge te, kibestunud kollid, ajage kakat suust välja teemast mööda pannes!
Ruudi   •  
(90.191.214.***)
Andres, ole hea, palun vasta küsimusele, mis "ühinemist" sa Kaljuga korraldasid? Sellest hakkas kõik peale.
lion   •  
(89.235.218.***)
Raha?raha!raha...ei mingit kahtlust. Mis kuradi jalgpall?Arge pange naerma ja moelge enne ,kui hakkate siin pasandama...
Lapsevanem   •  
(82.131.23.***)
Kui nüüd lõpuni aus olla, siis tehti Operile ikka korralikult tema enda jalgpallikooli töötajate ja lapsevanemate poolt tünga. Ja kui treenerite kahe grupiga jalga laskmine pole ülemeelitamine, mida ta selgelt pole, sest pigem on see kaaperdamine või midagi veel hullemat, siis ei imesta, et Opi nii reageeris.
Rulfu   •  
(194.150.65.***)
olen nõus sellega, et Ralf Rogov on väike mutter selles mängus aga see eest SUUR SULI! See ei ole ta esimene selline tüng.
mnjah (nõus)   •  
(90.191.124.***)
Jep, Rogov on korralik suli ja ei ole selline "väike mutter" midagi. Olen kursis ja tean, et ta keeras lapsevanemaid ja lapsi ja kaastöötajaidki korralikult üles Operi vastu. Ja nagu juba mitmed on maininud, on ta nii varemgi käitunud. Ja too vana, kes siin kell 04:16 vastuse postitas (eeldan, et mitte päris kainelt), tule siia ja proovi mind põlema panna, vaatame, mis sust järgi jääb...
uuh   •  
(195.50.205.***)
Tegeliku Operi ülelaskmise skeemi punusid mõningad hüperaktiivsed Operit vihkavad lapsevanemad, Ralf ja Sparta koos peale seda ,kui Oper pakkus oma jalgpallikooli Florale detsembris 2011. See, et Andres soovis Kaljuga koostööd teha, tuli sellele eelpool mainitud seltskonnale üllatusena.
Kõige rohkem kaotasid selle looga Operi lapsed ja lapsevanemad, sest nad meelitati üle spordiklubisse, mis pole professionaalne jalgpalliklubi.
Kõige rohkem võitsid aga Ralf & Sparta, kes lihtsalt varastasid Andrese aastatepikkuse töö.
Teadja   •  
(84.50.153.***)
Täiesti nõus Operiga. Tubli!
Timmu   •  
(90.191.214.***)
Vabandage, aga polnud ju koostöö mõtet. Oper tahtis oma ürituse niikuinii maha müüa ja lõpetada. Seega, mis pettusest siin rääkida. See mis juhtus, midagi valet seal küll pole, keegi tasuta lõunaid ja kingitusi ei paku. Andres targa mehena võiks ju ise ka mõelda natuke, kuidas selliseid juriidilisi asju korrektselt toimetada, pärast pole midagi enam teha.
Veiks   •  
(90.191.214.***)
Praegu on nii, et Rogovile on antud komisjoni poolt õigus, Operile mitte. Sellest tuleb lähtuda. Pange end objektiivselt mõlema rolli ja mis te ise oleks teinud/tegemata jätnud? Kas olete ikka õiglased või lahmite emotsiooni pealt?

Sisene
EUROSARJAD
PAIDELE VALUS TAGASILÖÖK
Paide peab Flora vastu mängima mitme liidrita  (Sannehi vigastus pikem!)
PAHANDUSED INGLISMAAL
UKRAINA KLUBIDE KURB SAATUS
Ukraina jalgpalli krahh on igavikku saatmas ka Zenjovi kauaaegset koduklubi
SILM PEALE!
German Šlein: 2019 oli minu jaoks väga karm aasta, nüüd liigun ühe eesmärgi kaupa edasi
ESILIIGA
EESTIT OOTAB ITAALIA
Eesti kohtub maavõistluses neljakordse maailmameistriga
SOCCERNET TV
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
11
9
1
1
29:8
28
2.
Nõmme Kalju FC
11
7
1
3
21:6
22
3.
Tallinna FCI Levadia
11
6
3
2
25:15
21
4.
Paide Linnameeskond
11
7
0
4
23:12
21
5.
Viljandi JK Tulevik
11
6
0
5
17:20
18
6.
FC Kuressaare
11
4
1
6
10:18
13
7.
Tartu JK Tammeka
11
3
2
6
8:17
11
8.
Tallinna JK Legion
11
2
3
6
6:13
9
9.
JK Tallinna Kalev
11
2
2
7
6:28
8
10.
JK Narva Trans
11
1
3
7
12:20
6
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
28
Nõmme Kalju FC
22
Tallinna FCI Levadia
21
Paide Linnameeskond
21
Viljandi JK Tulevik
18
FC Kuressaare
13
Tartu JK Tammeka
11
Tallinna JK Legion
9
JK Tallinna Kalev
8
JK Narva Trans
6
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimusid kahe hooaja vahel Eesti meistriliiga klubides!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK