Õrnadest hingedest ehk lugu sellest, kuidas Soccernet.ee Eesti meistrilt staadionikeelu sai (96)

Kasper Elissaar tänavu kevadel Infoneti ja Narva Unitedi karikamängul Infoneti Lasnamäe staadionil. Enam tal sinna asja ei ole. Foto: Oliver Tsupsman

Ma olen ausalt öeldes šokeeritud. Ma ei suuda uskuda, et aastal 2017 on pealkirjas viidatud asjad võimalikud. Aga no on. Alustan algusest.

On teisipäeva õhtu ja olen Infoneti Meistrite liiga mängul. Avamängu võõrsil kaotasid nad Malta klubile Hibernians 0:2, mispärast vajavad täna minimaalselt kahte ja paremal juhul kolme väravat. Kell hakkab lähenema üheksale ja mäng on endiselt väravateta. Platsil on toimunud nii vähe ohtlikke olukordi, et ma pole siiani ülevaate kirjutamist alustanud. Ja siis see sünnib. Lüüakse värav! Aga lööjaks on 88. minutil Malta meeskond Hibernians. Infonet vajab nüüd nelja väravat, mida järelejäänud ajaga ei ole reaalne teha.

Asun kirjutama. Saan vahetult lõpuvile kõlades ülevaate valmis ja panen pealkirjaks "Kaks ei jäänud kolmandata! Impotentne Infonet vajus murule" vihjates täiesti mannetule ründetegevusele ja sellele, kuidas lõpuvile kõlades trobikond Infoneti mängijaid murule pikali vajus. Suundun kiire sammuga väljaku kõrvale, et asjaosalistelt kommentaare saada. Infoneti ründaja Albert Prosa on selgelt löödud ja keeldub mu soovist paar sõna saada. Aga ta seejuures vabandab väga viisakalt. Arusaadav, et pärast sellist šokki ei taheta rääkida. Järgmisena küsin kommentaari Dmitri Kruglovilt, kes märgade silmadega ütleb: "Hiljem."

Kuna Infoneti senise peatreener Aleksandr Puštovi töösuhe klubiga lõppes pärast võõrsil kaotatud avamängu, kus abitreener Sergei Bragin sai omale liigse suupruukimise eest juhendamiskeelu, on aru andmas Infoneti tavapärane spordidirektor Dmitri Skiperski. Ta ütleb: "Olen ausalt öeldes löödud. Domineerisime, aga ei tulnud välja, just momentide loomine. [...] Lihtsalt ei olnud liiga palju võimalusi. Mõned olid, aga mitte piisavalt."

Samal ajal tuleb Kruglov riietusruumist välja meediaga rääkima. Kuna ise olen Skiperskiga tegelemas, lasen oma kolleegil Kristjanil Kruglovi usutlema minna. Kruglov: "Kahjuks me ei leidnud nende värava suunas palju käike ja ei loonud peaaegu mitte ühtegi momenti. Olid mõned tsenderdused ja mõned löögid kasti tagant, aga see oli ka kõik ja sellest ei piisanud."

Panen Skiperski jutud portaali üles, Kristjan teeb sama. Lahkume staadionilt. Ära minnes vahetan veel paar sõna Infoneti pressiesindaja Karina Massalskajaga. Ta on tore ja abivalmis naine. Käisime koos ülikoolis ning oleme isegi üheskoos mingeid grupitöid teinud.

Kell on 22 ja jõuan koju. Avan uuesti arvuti ja vaatan asjad üle. Kõik on korras. Märkan nii oma ülevaate all kui ka portaali Facebooki lehel ühe Infoneti fänni kurja kommentaari. Talle ei meeldi loo pealkiri. Teised kommentaatorid aga selgitavad talle eesti keelt ja eestikeelsete sõnade tähendust.

Kell on 00.05 ning minu postkasti potsatab e-kiri. Infonetilt. Nad kirjutavad: "Lugedes läbi teie avaldatud uudise meie mängu kohta, nägime pealkirjas otsest solvangut (impotentne) meie klubi, mängijate ja nende fännide kohta. Palume selle solvangu eest ametlikku vabandust ning selgitust, mis õigusega on meid niiviisi nimetatud.

Vastasel juhul oleme sunnitud peatama klubi ja meie mängijate igasuguse suhtluse Soccernetiga, rakendama staadionikeelu ja keelduma meie mängudega seotud akrediteeringute väljastamisest."

Täpselt kümme minutit hiljem saadan neile vastuse: "Tere! Impotentne tähendab eesti keeles võimetut. Antud juhul on viide ründetegevusele. Tegemist on täiesti tavalise omadussõnaga. Mingit solvangut mina siin ei näe ja vabandust pole ka millegi pärast paluda.

Ei tasu igas asjas tonti näha. Küll aga tasub taluda kriitikat."

00.32 saan vastuse: "Kahjuks peame sel juhul rakendama eelnevas kirjas mainitud meetmeid. Palume mitte püüda võtta intervjuusid meie mängijatelt, treeneritelt või klubi juhatuselt ning mitte külastada meie kodumänge."

Ma hakkan naerma. Südamest naerma. Ma ei suuda uskuda, et see on reaalne. Mõtlen, et neljapäeval peaks Soccernetis olema Esiliiga teleülekanne just Infoneti duubli ja Tartu Santose mängult. Veelgi enam: laupäeval pidin ise minema jalgpall.ee jaoks kommenteerima Infoneti ja Tartu Tammeka ülekannet. Kas tõesti ei suuda Eesti meisterklubi praegu selgelt mõelda?

Kell 00.42 vastan neile: "Kirjutage mulle hommikul ärgates uuesti, kas arvate endiselt sedasi.

Muide, kas Õhtuleht sai samad keelud omale? Ma tsiteerin: "2. Milline nägi Infoneti esitus välja oma esimeses kohtumises pärast peatreener Aleksandr Puštovi vallandamist? Impotentne."

Aga nagu ütlesin. Kirjutage mulle hommikul igal juhul, kas mõtlete endiselt nii, sest mu hinnangul reageerite praegu ikkagi tugevalt üle ja ei teadvusta endale, millesse end mässimas olete."

Lähen Facebooki. Soccerneti mängu ülevaate postituse alla on Infoneti tegevjuht Aleksandr Altosar kirjutanud: "Mõtlen et soccerneti ajakirjanik naturaalne impotent. Väga valus" Jagan seda naeru saatel toimetuse Skype'i vestlusesse. Kas tõesti selle asemel, et oma kehvast mängust järeldusi teha, valavad nad oma pahameele ja pettumuse ajakirjaniku peale välja?

Hommikul ärgates ei ole Infonetilt vastust tulnud. Ootan veidi. Vahetult enne kella 11 saadan neile meeldetuletuse küsimusega, kas jäid omale kindlaks või mida nad täna arvavad. Tööpäev aga käib edasi. Käin FC Flora mängueelsel pressikonverentsil ja koju naastes pole endiselt vastust tulnud. Kirjutasin Massalskajale Facebooki, et vastaksid mu hommikusele kirjale. Ütles, et saadab kohe vastuse, kui klubi juhtkonnalt selle saab.

Kell 14.03 saan oodatud vastuse: "Täna leidis aset koosolek antud teemal. Sai räägitud ka Nõmme Kalju presidendi Kuno Tehvaga kui ka Levadia spordidirektori Sergei Pareikoga, kes samuti väljendasid oma rahulolematust. Ka nende silmis oli tegemist solvanguga. Mõlemad klubid näitasid seejuures meie vastu üles toetust.

Jääme enda juurde kindlaks, nagu sai kirjavahetuses mainitud. Pärast euromänge istume maha ka eelnevalt mainitud kahe klubiga, et võtta vastu ühine otsus."

Saadan neile vastu kirja küsimusega, et kuidas teised klubid siia asjasse puutuvad ja asun seda lugu kirjutama. Sain nüüd viimased põnevad sündmused edastatud. Avaldasin meie kirjavahetuse, sest minu arust on see nii ajakirjanduse kui ka jalgpalliüldsuse jaoks väga oluline teema.

See on ju jabur, et Eesti tippklubi solvub ühe kasutatud sõna pärast ja rakendab seejärel Eesti suurimale jalkaportaalile mitu erinevat keeldu! Tahan ka täpsustada, et mitte kunagi varem ei ole mul isiklikult ega Soccernet.ee-l Infonetiga ühtegi probleemi olnud. Koostöö on olnud väga sujuv ja mõnus. Infoneti mängijad on selle nurga alt olnud ühed parimad intervjueeritavad, et nad on alati väga ausad. Öeldakse otse välja, kuidas mängus asjad olid. Klubi personal on olnud ka alati väga vastutulelik ja pressiesindaja Massalskaja ülimalt abivalmis. Aga nüüd siis selline pauk!

Meenub vaid eelmine suvi ja Kalju euromängud, kus viimaste esindaja teatas Eesti spordiajakirjanikele: "Meil ei ole teid vaja, teil on meid vaja!" Järgmisel päeval tuli klubilt muidugi vabandav kiri ja kõik laabus. Koostöö sai kõikide osapoolte vahel sujuvalt jätkuda. Praegu aga ei kasutanud Infonet neile antud mõtteaega targalt.

Mul on siiralt kahju, et asi sellised pöörded võttis. Mul on kahju, aga ma ei tunne end süüdi. Ei jalgpallurid ega klubid ei saa olla põhjendatud kriitika osas nii õrnakesed! Muidugi tõde ongi valus ja kellelegi ei meeldi, kui neist halvasti kirjutatakse, aga kui väljakul on ka mäng halb, siis on tegu ju pelgalt olukorra peegeldusega.

Soccernet.ee ei saa endale lubada seda, et kellegi pahameele tõttu me hakkame vabandama, kui reaalselt pole valesti käitutud. Mul on väga kahju, et ei mina ega mu kaastöötajad ei saa lähiajal Infoneti mänge külastada ja nende mängijatega intervjuusid teha. Infoneti pallurite hulgas on väga palju sümpaatseid inimesi ja ägedaid vutimehi. Sama kehtib klubi muu personali kohta. Aga kui klubi nii otsustas, siis otsustas. Meil ei jää siis muud üle, kui vastata samaga. Vaikusega.

Uskumatu, et vutiklubi üritab dikteerida ajakirjandust. Kahjuks on see hetkel reaalsus, millega me ei saa leppida.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

ccc   •  
(88.196.43.***)
Õige otsus. Sõnaraamat on tore raamat, aga sel sõnal on selge tähendus. Või tahad väita, et see sõnavalik oli juhus? Kui mõtled "võimetu", siis järgmine kord kirjuta võimetu.

Ja nad ei ürita sulle midagi dikteerida. Sina kirjuta, mida tahad, nemad lubavad mängule, keda tahavad.
Jako Arula   •  
(88.196.1.***)
Päris huvitav oleks väike uuriva ajakirjanduse artikkel koostada, kus huvitavamad näited klubide meediakeeldudest jm. Tõenäoliselt on selliseid ka nt Inglise meedias olemas... Ehk oleks omapärane teada, kui kõrge on klubide taluvuspiir teiste maade meediakanalite osas
Potentsiaal   •  
(82.131.105.***)
huumor kuubis
Ott   •  
(146.255.182.***)
Kes küsib, see saab! Mina ei poolda selliseid pealkirju tõsises jalgpallikanalis. Las sellised lõbusad väljendid jäävad Ott Järvela pärusmaaks.
Potentsiaal   •  
(82.131.105.***)
Ilmselt puudutasid mõne tegelase jaoks hella teemat :)
GK   •  
(2001:7d0:4983:7d80:e84.***)
Mõistlik oleks tõesti olnud kirjutada võimaetu, miks tuleb asi nii enda kui ka teiste jaoks keeruliseks ajada. Kas muidu ei suuda klikke koguda ?
umberto   •  
(195.250.161.***)
Seitse korda mõõda üks kord lõika. Arvan, et soccernet peab vabandama
mc   •  
(146.255.183.***)
Olen nõus ccc-ga.
timo   •  
(194.204.36.***)
Me kaotame siin kolka satsidele, midagi tuleb ju teha, et asi huvitavam oleks. FCI staadionikeeld on üsna impotentne. Võtku kokku ennast.
Aprill11   •  
(87.119.166.***)
Hea, et Eesti vutimaastikul ei raputata selliste pealkirjadega nagu seda tehakse Hispaanias, Itaalias, Hollandis, Inglismaal ja mujal kõrge vutikultuuriga riikides. Seal ilmselt Eesti klubide juhid vastu ei peaks , eriti kui nii kerged solvuma ollakse.
Infonet mängis sitasti ja nii see ka oli. See , et sa oled tugevam ja ei suuda oma tugevust maksma panna on impotente ja nii seda tuleb ka nimetada, mitte otsida sõnaraamatust välja sünonüüme. Igaljuhul edu soccernet.ee toimetajatele ja klubide juhid ja muu personaal, palun saage aru, et teile tehakse Eestis pai kui te hakkama ei saa, mujal maailmas oleks meedia teid võlla tõmmanud, läbi torganud ja tühjaks lasknud.
Vana Karvane   •  
(185.165.168.***)
Kuna soccernet kuulub EJLile, siis tekib küsimus, et kas FCI tohib jalgpalliliidu töötajale staadionikeelu anda?
Mika   •  
(82.131.59.***)
Infonet peaks vabandama.
Lol   •  
(82.131.63.***)
Kalju, infonet ja levadia =much love
Hyrax   •  
(193.40.250.***)
kõnekeeli võib seda tähendada seda, mida arvate ja ega ma muud ka sellest pealkirjast ei lugenud välja.

aga ametlikult kirjutasite vastavalt õigekeelsussõnaramaatule "suguvõimetu Infonet".

Üsna rumal olukord on tekkinud täiesti mõttetust asjast, aga ma kutsuks Soccerneti vanasõna kohaselt käituma "targem annab järele".

Ma arvan, et piisab avalikust seletuskirjast, kus saab selgeks teha, et tekkis arusaamatus sõna tähenduse osas ja kontekstist. Minge eluga edasi, kannatajaks on Eesti jalgpall üldiselt.
Infonetikad   •  
(2001:7d0:8191:9e80:ccb.***)
Aga infoneti fännid, ehk räägite, mille poolest ei olnud infoneti rünnak impotentne? Millised väravad siis ajakirjanikul nägemata jäid?
Keeluteam   •  
(77.233.95.***)
FCI = FC Impotent
irw   •  
(2001:7d0:89fc:9d80:356.***)
Soccernet ei pea siin midagi vabandama. Välismaal on selline kriitika haigutamise koht. Kui nii suutmatud väljakul ollakse, siis mida üldse oodata on vaja? Peab ütleme, et olite väga tublid, vastas oli tohutu võimas võistkond? Ärge ajage naerma! Igatahes Infonet, Kalju, Levadia üksteist toetavad, näitab selgelt, et EJL-i ja Floraga on erimeelsused. Siinkohal tuleb meelde ka Tarmo Kinki lugu.
Priit   •  
(213.180.4.***)
Ilmselgelt on tegemist keelebarjääri või harimatusega.
Eesti keele seletav sõnaraamat ja võõrsõnade leksikon selgitavad, et sõna "impotentne" tähendus oleneb kontekstist. Ilmselt teab enamus selle sõna meditsiinilist tähendust, kuid argikeeles tähendabki see (loome)võimetut, suutmatut. Nii et ei ole siin suurt solvangut midagi. Väike googeldamine enne kisamist ja oleks asi korras.
maverick   •  
(83.176.12.***)
eriti äge, kui Pareiko sugused hakkavad siin sõnavaliku üle irisema. Kas tal enda viimane liigamäng juba meelest läinud?
jkj   •  
(2001:7d0:4a00:3d80:60e.***)
oleks pidanud kirjutama hambutu või olematu. tahaks näha pohlaku nägu kui kasutad impotente Flora või Eesti koondise artiklis.
Hmm   •  
(213.184.49.***)
Impotentne tähendab eesti keeles suguvõimetu või suguühte võimetu. Ehk siis antud kontekstis ei ole pealkirjana mitte kuidagi sobiv, pigem pahatahtlikult solvav. Või siis on tegemist autori kasina emakeele valdamisega.
test   •  
(185.50.99.***)
Premium Liiga juhendis pole klubile jäetud õigust pressi mängule mitte lubada. Infoneti keeld oli lihtsalt žest, ilma EJL sanktsioonideta (trahvita) nad seda rakendada ei saa.
Asd   •  
(37.157.102.***)
Eesti keele seletav sònaraamat annab 2 varianti. Teine variant sobib antud pealkirja igati ja seda autor ilmselt ka mõtles. Ei näe solvumiseks põhjust. Ehk siis FCI-l puudus igasugune loovus/võimekus malta klubi murda.

1. med vet (mehe v. isaslooma kohta:) sugu- v. sigitusvõimetu. Impotentne inimene.
2. (loome)võimetu, viljatu. *.. mis sa seal virised, vingutad / kui impotentne provintsipoeet. M. Traat.
heeh   •  
(62.65.198.***)
eesti keele tunde võiks selles klubis rohkem olla. ja keelekümblust ka, et suudaksid kontekstist ka aru saada. klassikaline venelaste ülereageerimine. täiesti süütu sõna, aga vennad nii täkku täis, endal pringlesi purk püksis.
Tänasest päevast peale   •  
(91.129.121.***)
FCI == FC Impotent

Avalikule ruumile mõeldud teenuses ei tohiks esineda diskrimineerimist ega jõuvõtete kasutamist. Jalgpall on ikkagi lõppkokkuvõttes vaatajatele suunatud sportmäng, mis muidugi Eesti pealtvaatajaid jälgides tõesti väga paika ei pea, aga siiski ülemaailma on tegu siiski gladiaatorspordiga. Meil rohkem selle peale ülesse ehitatud, et kes saavad järgmise hooaja Eurorahad endale ning kus eksootilises kohas teenitakse järjekordne keretäis ning seda veel esimeses ringis.

FC Impotent võiks kuskil privaatliigas, kinniste uste taga palli taga ajada, mitte demokraatlikus süsteemis eelnevalt püstiatud tavasi väänata enda järgi. Kalju ja Levadia toetus "jõupositsiooni kasutamist tsensuurile ja sobivale meediakajastusele" ei tohiks samuti leigelt vastu võtta.

Eesti jalgpallikogukond võiks üheselt sellise teguviisi hukka mõista ning mõned agaramad isegi tekitada FC Impotentist toredaid meme'si, sest inimesed peavad mõistma, et jalgpall ja veel täpsemalt avalikule ruumile mõeldud ning organiseeritud jalgpalli ei tohi ega saa manipuleerida. Siin kehtib sõnavabadus.
I   •  
(213.219.73.***)
Наконец-то кто-то поставил на место эту желтую прессу
djwh   •  
(146.255.182.***)
täitsa lõpp! võiks ju mõelda et on pettunud ja valavad pahameele kellegi peal välja aga tegu eesti meistrite mitte lastega. sellist klubi pole kellelegi vaja
En ümmära   •  
(146.255.181.***)
Aga vanasõna? Narri meest, mitte mehe mütsi! Kuhu see arusaam jääb? Kas tõesti peame edaspidi guugeldama ennem kui soccerneti artikli avame? Elementaarne respekt jalgpalli enda sees on liiast? Ma ei mõista enam seda maailma kus me palli taga ajame.
Karl Linde   •  
(146.255.183.***)
Jään suure huviga ootama, kuidas asi laheneb ja mis on järgmised kommentaarid klubi poolt, Eesti jalgpallis on vähe intriige, nüüd on korraga asi väga põnevaks aetud.
huvitav   •  
(84.50.190.***)
kas Levadia ja Kalju on ka ametlikult antud küsimuses FCI-le toetust avaldanud või jääb toetus omavahelisse "oli veits halvasti tehtud küll" vestlusesse?
rõlgo   •  
(82.131.32.***)
mis see on mingi pentsik slaavi huumor või?
olen aastaid infonetti respekteerinud nende aruka tegutsemise pärast, on tundunud intelligentselt juhitud klubi. 1 lükkega tõmmati pmst kogu sellele oreoolile vesi peale.

kõik, kes siin sõnakasutuse üle ilguvad - nagu arukamad siin juba maininud on, antud sõnale annab täpse sisu kontekst, nii on ka ÕSis fikseeritud. ja lõppeks pole see tõesti võrreldes muu maailma meediastiiliga isegi mitte solvangulõhnaline pealkiri. infonet hakaku parem ära harjuma, kui tahavad tõsiseltvõetav klubi olla. pärast sellist mängu peaks ennast respekteeriv spordimees (-kond, koos juhatusega obviously) kogu kraesse voolava solgi rahumeeli vastu võtma. sest see on igati teenitud. ja veelkord, tegemist ei ole mitte ainult täpse, vaid ka keelelis-ajakirjanduslik-moraalselt täiesti korrektse pealkirjaga. vaatasin mängu, nägin ise.

puhake jalga, härrased. ja siis otsige uus treener endale ja näidake et olete veel jalgpalliklubi. for f sake.
Uhhas   •  
(146.255.183.***)
Rekt kunt
olgem ausad   •  
(146.255.181.***)
Isiklikuks ikka ei saa minna ja vene kultuuris on see pigem ikkagi tõsine solvang kui sulle öeldakse, et teil ja teie pundil ei seisa :D

Arvestades veel portaali tausta, siis päris ok see ikka pole.
fdf   •  
(88.196.219.***)
fc imponet
Pada-katel   •  
(2001:7d0:4bc3:7b80:157.***)
Kasper, soovitan sul endal korra sisse-välja hingata, sammukese tagasi astuda ja pigem üritada Infonetiga suhteid lepitada, mitte siin avalikult hädaldada.
Pada-katel   •  
(2001:7d0:4bc3:7b80:157.***)
See, mida sina selle sõnaga silmas pidasid, on pigem teisejärguline. Selge ju, et keegi võib sellist väljendit südamesse võtta (eriti, kui seal on mingid keelelised-kultuurilised tajunihked).
FC Viagra   •  
(2001:7d0:8256:2980:8c2.***)
Jalka on parem kui seks!
padakateldele   •  
(62.65.198.***)
meie ei pea ennast slaavi komplekside pärast kohitsema. saagu üle. delfi kirjutas ju ka, et "tühjad peod" jäid vantidele (loe: eunuhhid).
Kaspy   •  
(83.245.240.***)
Minu hinnangul oli Soccerneti toimetusele taolist raputust väga vaja. Need Elu24 stiilis pealkirjad on minu huvi siinse portaali vastu juba ütlemata leigeks muutnud. Eesotsas "hiilgab" seejuures antud intsidendi peaosaline.
Kui te soovita kvaliteetset spordiajakirjandust teha, siis leidke muud väljundid, kollasest ajakirjandusest pole siinkohal mõistlik šnitti võtta.
rõlgo   •  
(82.131.32.***)
to olgem ausad

mitte et ma sooviks siin mingit erilist kaklust üles võtta - aga just nimelt selles ju asi ongi - ajakirjanik kirjutab eesti keeles, kasutades selles keeles täiesti adekvaatset väljandit (möönan, küll krõbedat väljendit, aga kõik jalgpallisõbrad, kes mängu nägid ja keeleküsimustes kodus on, ütlevad pikema jututa, et siiski adekvaatset väljendit), ja siis saab vastu pead, et ei arvestanud sellega, et mõnes teises keeles võib sellel sõnal olla kitsam tähendus ja solvav alatoon. või et mõne klubi juhtkonnal on asjadest pisut kitsam arusaam. pisut norivalt - sellise loogika järgi peaks ju toimetused enne iga artikli arvaldamist selle kõigis maailma keeltes igaksjuhuks üle kontrollima - mine tea, kes veel kurjaks võib saada.
tegemist on lihtsalt kõige magedama pettumuse väljaelamisega.

käesolevaga avaldan toetust soccerneti toimetusele.
Davai Lama   •  
(146.255.181.***)
See kõlab Eesti keeles ka halvasti ja punkt. Otsige lepitust mitte õigustust.
Lee   •  
(93.185.255.***)
Vot mida Infonet tegi just praegu ma arvan, kaotas need neutraalsed fännid, kes võiksid olla just taolistes mängudes infoneti poolt nagu seda on euromängud või rahvusvahelised sõprusmängud. Nüüd ongi ainult nende endi klubi ja nende endi fännid. Mina Tammeka fännina hoian alati pöialt ka teistele meeskondadele, kui nad eurosarjas või peavad sõprusmänge. Aga see on nali kuubis mida infonet tegi. Kas oli väär nii öelda? Ei olnud, nad ei suutnud isegi mitte ühtegi väravat lüüa meeskonnale, kes oli silmnähtavalt tegelikult kehvem meeskond. Aga nad lasid neid lüüa kolm väravat läbi ime. Pigem infonet võiks olla vait ja häbi tunda sellise tulemuse eest, kui nõuda õigust mingi sõna järele. Kuna olgem ausad, Infonet oli kehv selles paaris.
Lihtsalt hale   •  
(62.65.204.***)
Loodetavasti on ajakirjandus solidaarne ning kui ühe vastu selline piirang kehtestatakse, siis teised keelduvad solidaarusest selle solvujate meekonna mänge kajastamast.
Hm   •  
(188.29.164.***)
Eesti keel on küll ilus, aga mitte maailma rikkaim keel ja kui nimetatud sõnal on kaks tähendust, millest üks sobib ideaalselt antud mängupildi kirjeldama, siis leian, et ajakirjanik ei pea sellepärast küll sammu tagasi astuma, et teatud kontingent pole aastakümnete jooksul suutnud riigikeelt vastaval tasemel ära õppida.
irw   •  
(146.255.181.***)
Paras paar I ja S!

SOCCERNET uus slogan: "Impotendid luubi all"
Jaan   •  
(80.254.154.***)
Sõnal "impotent" on kaks tähendust:
1. med vet (mehe v. isaslooma kohta:) sugu- v. sigitusvõimetu. Impotentne inimene.
2. (loome)võimetu, viljatu.
"Eesti keele seletav sõnaraamat"
Võtsin vene keelse. Üllatus, üllatus! Ka kaks vastet:
1) мед.сексол. мужчина, страдающий импотенцией
2) перен. человек, не способный на что-нибудь ◆ Творческий импотент


Kes on süüdi kui härrased klubide juhid ei tunne isegi oma emakeelt?
Get a room   •  
(146.255.182.***)
Kuule Jaan, loe oma tekst uuesti läbi " Üllatus, üllatus! Ka kaks vastet"...
No impotent seostub selgelt suguvõimetusega ja kui selline pealkiri hakkab FCi tähendust muutma, siis ei välistaks isegi hagi ja kahjuhüvituse esitamist. Kindlasti oleks saanud Eesti keeles 1000 erinevat pealkirja panna mis oleks paremini välja kukkunud. Nüüd need kes alati lällavad, lällavad ka nüüd ja millegi pärast on nende taust alati sama :D Kõik teavad kes nad on ja mis nad on. Mõistlik soovitus oleks mitte kakelda vaid leppida.
hahahahah   •  
(37.157.98.***)
hagi ja kahjuhüvitis? palju edu! :D
soccerneti ja ajakirjandusvabaduse poolt, 100%. eesti meistriliigas, eesti meister on klubi kelle juhid (ja osa mängijaist) ei valda eesti keelt tasemel mis võimaldaks luua algelisi kontekstipõhiseid seoseid... palju edu. tõesti. palju edu.
Aivar   •  
(146.255.181.***)
Sa Ellisaar oledki impotent, kes keerab ja väänab lugusid nii nagu tuul puhub, tagajärgi hoomamata! Eriti hale, et oma pisikese kogukonna peale sülitatakse! Sellistelt mikroobidelt tuleks pastakas ära võtta!
Asd   •  
(37.157.99.***)
Rekordarv kommentaare soccernetis ma oletan. Keep going!
2 varianti   •  
(37.157.99.***)
1) neljapäevane ülekanne FCI U21 mängust ära jätta või kanda üle jalgpall.ee kodulehelt
2) tuima näoga varasema kommenteerimise plaaniga edasi minna.
Kindlat kätt, Kasper!
linuxoid   •  
(2001:7d0:82e0:da80:91e.***)
.Peatoimetaja, astu nüüd ametist maha :(
infantiilne käitiumine   •  
(62.65.204.***)
Eeldan, et ülekanne on jalgpalli liidu poolne korraldus, nii et klubi saab keeldumise korral rasvase trahvi sellele ajuimpotsntsile otsa.
To get a room   •  
(90.191.178.***)
Tegelikult peegeldab see inimese, võibolla ka tema harituse, piiratust. Mõlemas keeles on võimalik sõna impotent tõlgendada kahel erineval moel. Kui inimesed peale pettumustvalmistavat tulemust otsivad süüdlasi väljaspool oma klubi, siis on tegu halbade kaotajate. Kui aga mängu ülevaatega seoses kasutatud sõna impotent'iga seostub neile ainult meditsiiniline termin, peaksid inimesed oma vaimset- ja võibolla ka seksuaalset tervist kontrollima.
Mage on ka see, et sellesse musta pesu pesemisse tiriti Kalju ja Levadia. Kui need klubid midagi toetavad, siis las pressiesindaja tuleb välja ametliku toetusavaldusegaega.
Tiia   •  
(37.157.100.***)
No Kasperil on sellised asjad ju kogu aeg peas, ta ise ka impotent - liigse masturbeerimise tüsistused.
muigega   •  
(62.65.227.***)
Ilmselgelt FCI oli umbekeelse juhtkonnal soov põski punnitada. Platsil tegi infonet omal algatusel margi täis, kirjatsuradel ei ole kaotustega midagi pistmist?Paistab, et eesti keele mõsitmine on jobukakudel samal tasemel kui mängijate oskused platsil. Selle asemel, et ajakirjanike kallal kõvatada ja siin teema all trollitseda võiksid vennikesed endale kiiremas korras tegusa treeneri otsida ja usinamalt trenni teha.
Pannkook   •  
(82.131.67.***)
Naljakas, et venelased ise kasutavad üsna palju sõnu, mille tähendus otsetõlkes on puhas roppus, aga siis rõhuvad just kontekstile.
muigega   •  
(62.65.227.***)
.../Peatoimetaja, astu nüüd ametist maha :(/... Ja jehat lošad'.... kas google tranlator tõlkis sedasi või? Kasi trenni või õpi eesti keel selgeks, 'mahaastuja'.
linuxoid to muigega   •  
(2001:7d0:82e0:da80:91e.***)
teie arvamus on meile väga oluline muahahahaaa
Noh kulge.....   •  
(89.235.213.***)
Kui nii võtta
Meil kõik klubid on IMPOTENDID
vahe ainult selles ,et
ühed vestlevad vene keeles - teised aga eesti.....
Sillamäe   •  
(2001:7d0:855c:e080:7c4.***)
Kui FC Impotent lasnogorskis palli veeretab, siis diagonaalkotikesega mehed karjuvad
Im-po-tent
Im-po-tent
Im-po-tent
Imbe Tšill   •  
(62.65.204.***)
Kuidas kajastada Infoneti mänge:

Pärast Maltal saavutatud kuldaväärt tulemust olid Infoneti mängijad taaskord valmis endast kõik väljakule jätma. Lillekülas kulges mängu avapoolaeg mehise võitluse tähe all. Infonet valdas keskväljal oskuslikult palli, õhk Malta klubi värava all oli elektrit täis nagu Lasnamäe alajaama trafo. 38. minutil lahvatas järjekordne pikselöök, kui tsenderduse järel Kirill Nesterov karistusala joonelt geniaalse pealelöögi sooritas. Selle suutis aga 15. minutil Hiberniansi põhiväravavahi Andrew Hoggi vigastuse tõttu mängu sekkunud 20-aastane Rudi Briffa väga suurte raskustega tõrjuda. Jätkuolukorras saatis Jevgeni Harin palli kauni löögiga üle värava.

Tureisel poolajal jätkus Infoneti suepärane pallivaldav mäng, väravavaht Briffal silmes peegeldus eelajalooline hirm mõõkhambulise tiigri ees nähes Voskoboinikovi ja Prosa vaheldumisi tema värava peale tormamas. Hibernians jõudis seevastu aeg-ajalt löögile, kuid nende haledad kauglöögid maandusid kõik kas häbiväärselt tribüünil või lasnamäelaste vapra puuriluku Matvei Igoneni süles.

Lõpu eel Infonetlaste meeletu surve aina kasvas, rahvas lahkus elagu hüüetega tribüünidelt juba enne mängu lõppu olles kindel saavutatavas suures võidus!
Hyrax   •  
(37.157.98.***)
Ma ei tea mis allikaid te kasutate, aga aasta 2013 ÕS õigekeelsussõnaraamat (viimane versioon) ei anna antud sõnale küll mitut tähendust.

(Eesti keele seletav sõnaraamat ei käi kirjakeele kohta, seda eristust võib vaadata ka keeleveeb.ee)

ÕS-i järgi:

impot`ent impotentne mees

impot`entne med, vet sugu(ühte)võimetu

Allikas: keeleveeb.ee

Minu silmis on mõlema osapoole käitumine üsna lapsik ja on langenud arvamus mõlema osas. No see sõna "impotent" pealkirjas pole mingi ajakirjanduslik saavutus või asi mille üle uhke olla. Samuti solvuda selle sõna peale kuigi juba selgitati, et see on kõnekeelses tähenduses on ka jabur. Ma toonitaks jällegi, et "targem annab järele".
va   •  
(80.235.72.***)
Peab vabandust paluma ja kogu lugu.
intrigaanid   •  
(62.65.204.***)
impotentne (< ld impotens võimetu, suutmatu) • med suguühte- v sigimisvõimetu (mehe kohta), vastand potentne; piltl loomevõimetu
üleskutse   •  
(85.29.252.***)
kutsun üles kõiki kohtunikke reageerima igale FCI mängija sõnale, mis neid võib natukenegi solvata ning määrata neile mängus jätkamise keeld.
Eesmark taidetyd   •  
(146.255.182.***)
Kaka luubi all!
to Hyrax   •  
(91.129.121.***)
Siin olukorras ei ole võimalust, et "targem annab järele". Erinevate jõumeetoditega ähvardamine ei ole aksepteeritav.
Õss   •  
(90.191.246.***)
"Ajakirjanik ärgu toppigu oma tillukest riista valesse tuppe, muidu keerab soccerneti persse !"

Sõnaraamatu järgi täiesti korrektne lause :D "Keeras raadio pers(s)e ülek (rikkus ära, tegi katki)."
muigega   •  
(62.65.227.***)
linuxoid to muigega • 32 min (2001:7d0:82e0:da80:91e.***)
.../ teie arvamus on meile väga oluline muahahahaaa/ ... Ausalt öeldes mul kama kaks mis teile oluline on. Sai ju FCI väljakul maltalastelt põske, nautigu siis kaotust omal moel. Eesti keele võiks sellegi poolest keegi infonetis selgeks saada
El Burro   •  
(146.255.182.***)
Vigastuste oht on suurem...oot?
Olgu vabandust palutud   •  
(90.191.246.***)
Ma ei tea mis allikaid te kasutate, aga aasta 2013 ÕS õigekeelsussõnaraamat (viimane versioon) ei anna antud sõnale küll mitut tähendust.

(Eesti keele seletav sõnaraamat ei käi kirjakeele kohta, seda eristust võib vaadata ka keeleveeb.ee)

ÕS-i järgi:

impot`ent impotentne mees

impot`entne med, vet sugu(ühte)võimetu

Allikas: keeleveeb.ee

Minu silmis on mõlema osapoole käitumine üsna lapsik ja on langenud arvamus mõlema osas. No see sõna "impotent" pealkirjas pole mingi ajakirjanduslik saavutus või asi mille üle uhke olla. Samuti solvuda selle sõna peale kuigi juba selgitati, et see on kõnekeelses tähenduses on ka jabur. Ma toonitaks jällegi, et "targem annab järele".
Kiip it riil   •  
(2001:7d0:8560:e80:b8a0.***)
Kui eile pealkirja nägin, siis tõmbas kerge muige peale küll, et "päris karmilt öeldud", kuid sellega ka asi piirdus....ma arvan et enamus jalkahuvilisi mõtles sama. Nüüd, kui aga tänast fiaskot lugeda, siis teeb ikka meele veidi nukraks küll...Miks ?
Jah, tõsi, see pealkiri on vähe sellise ebasündsa maiguga, kuid nojah, mis teha, elu ongi vahel karm, kuid see lapsik reaktsioon, mis nüüd FCI ise sellest tekitas ja millise seebiooperliku draama nad üles tõmbasid on ikka väga totter, seda selle tõttu, et nüüd said sisuliselt ka need väga spordivõõrad inimesed mingi maigu sellest artiklist endale läbi erinevate meediakanalite, kuid neile jääb meelde vaid see, et see mingi Tallinna sats ongi FC Impotent vms. ehk see on totaalne häving selle võistkonnale ja rahvasilmis olekule, mille nad ise oma jonniga kaela endale tõid. Ning ma olen üsna kindel et naljahambad kutsuvad seda tiimi ka 4-5a pärast FC Impoks, ning selles tuleb vaid neid endeid süüdistada, sest nad ise tegid kärbsest elevandi ja nüüd teab kogu Eesti sellest. Kogu see hooaeg on 1 suur hukk sellele võistkonnale olnud, ning auk läheb üha suuremaks.
Kuid mis siis lahendus oleks võinud olla ?
Oleks pidanud ajakirjanikuga väheke privaatselt suhtlema, või ta nö. kontori kutsuma ja seal vähe vestlema, ikka sõnadega, mitte rusikatega, (kuigi enamus FCI omadest tahaks vast nii asju ajada :D ) ning selgeks tegema, et see polnud päris okei, või siis enda frustratsiooni avaldama sellel moel, mitte aga mingi suure draama sellest tegema, nagu tiinekad...aga nii ta paraku on, eks nüüd tuleb selle nimekesega leppida...
FCI-st tehti endale korralik bränd ehk siis FC Impotent....
Kuid edu neile platsil ja keskendugu oma tegemistele seal....
Julius Infatiilius Maximu   •  
(62.65.204.***)
ÕS on kirjakeele normi alus, ehk seal on sõnade õige kirjapilt ja soovitatalt eelistatavad sõnad, aga see pole sõnade tähenduse lõplik allikas. Selle pärast ongi meil olemas veel eraldi Seletav Sõnaraamat, mis avab pikemalt sõnade tähendusi ja pakub näitelauseid. Sõna impotentne tuleb ladina keelest - potis, suuteline võimeline, võimalik, impoten - nõrk, jõuetu, suutmatu, võimetu
123   •  
(2001:7d0:8878:b580:ede.***)
49-1
To olgu vabandust palutud   •  
(37.157.99.***)
Toonita jällegi pihku endale
to Kiip it riil   •  
(62.65.204.***)
Flora on 20 aastat seda häbi üle elanud, pole kunagi meediat rünnanud, on oma asja edasi ajanud. Mis sest et pealkirjad on tervad olnud ja pettumus suur. Või Levadia oma kaotustega Luxembourgi ja Põhja-Iiiri klubidele.
Sillamäe   •  
(2001:7d0:855c:e080:7c4.***)
FC Impotent on oma reaktsiooniga juba läinud samamoodi jalpalli folkloori nagu Apoel ja vigastuste oht, hobustega tegelemine jne.
Soe   •  
(85.253.134.***)
Soe Kliima ja vähene vigastuste oht
heeh   •  
(62.65.198.***)
probleem on tõsisem kui arvasime.

http://www.erektsioon.ee/kkk.html
Lible   •  
(2001:7d0:8ba0:8b80:987.***)
Siinkohal on paslik vaadata vana head Lible anedooti. https://www.youtube.com/watch?v=-58f9TU1AeA
Lisaks küsiks, et kas siis kui oleks kasutatud sõna hambutu, näotu, kole, lühinägelik või mõni muu solvav isikuomadus, siis oleks tulnud ka vabandada, sest tegelt on meestel hambad suus, nägu ees, pildid saavad laike ning prille ei kanna. Mnjah, paras karuteene tehti oma satsile. Oih, nad pole ju karud.
Rahulik   •  
(85.196.220.***)
Infonet, Kalju, infonet ja levadia:
ÕPPIGE EESTI KEELE TÄHENDUSED SELGEKS! Võite ka guugeldada, kui muidu ei suuda.Kaasajal arvuti ikka aitab.
Aga ega ajakirjanik ju midagi valesti ei kirjutanudki, teie ise ei mõistnud lause mõtet.
Nii, et rahunega maha!
asd   •  
(37.157.106.***)
Pange tähele - varsti fännid karjuvad: FLORA, SURU FC IMPO VASTU MURU!
Boss tha   •  
(82.131.105.***)
FC Impotendiga on kõik ka. Ükski sponsor ei viitsi selliste lollidega koostööd teha või keegi ei mõtle, et oi raisk, küll see FC Impotent on vägev klubi, hakkaks fänniks või läheks trenni vms.
Ivo Schenkenberg   •  
(90.191.206.***)
Aga kliima oli hea ja vigastusoht oli väike.
Ajakirjanik   •  
(2001:1530:1000:153:ecb.***)
"Uskumatu, et vutiklubi üritab dikteerida ajakirjandust."

Töötan ühes päevalehes ja võin garanteerida, et ükski tõsiseltvõetav ajakirjandusväljaanne ei kasutaks sõna "impotentne" sellises kontekstis. Just selsamal põhjusel, et sel sõnal on meie õigekirja piibli ehk ÕSi järgi üks tõlgendus - suguvõimetu, viljatu. Sellist hinnangut kellelegi andes tuleb arvestada tagajärgedega. Aga veelgi enam, kui Soccernet tahab tegeleda tõsise ajakirjandusega, tuleks kolm kord mõelda, enne kui midagi sellist kirjutada.

Märgin veel, et jalgpall jätab mind külmaks, ma ei ole kummagi osapoole poolt või vastu.
Tore, et   •  
(37.157.101.***)
see asi DELFIS ka üleval on- nüüd mingiks ajaks soccerneti külastatavus tõuseb hüppeliselt. Paljud ei teadnudgi, et selline sait olemas on. Aga see FCI tegi endale karuteene - umbes nagu vastu tuult pissimisega.
Kogu selle jama   •  
(37.157.101.***)
juures, võib nüüd telekommunitatsioonifirma INFONET selle meeskonna sponsurlusest loobuda - ega IMPOTENDI nimi neilegi meeldi. Küllap kutsuvad FCI juhtkonna vaibale.
ushs   •  
(86.110.32.***)
erilised alfad ikka need kes impotent sõna ülimaks solvanguks peavad. täitsa kama kaks. mäng oli ju absoluutselt impotentne, ühestki otsast ei paistnud et infonet värava võiks lüüa
FCImpotent   •  
(146.255.183.***)
hea teema. uus nimi klubil olemas,
ajakirjanikule   •  
(82.131.14.***)
Ega sa ei juhtu Õhtulehes töötama? Õhtuleht on päevaleht ja Õhtuleht kirjutas täpselt selle sama mängu kohta: "Milline nägi Infoneti esitus välja oma esimeses kohtumises pärast peatreener Aleksandr Puštovi vallandamist?
Impotentne."

Veel ei ole kuulda olnud, et Õhtuleht mingi keelu oleks saanud....

http://sport.ohtuleht.ee/814945/7-votit-eesti-tsempion-infonet-jooksis-meistrite-liigas-lati-alt-labi
heeh   •  
(62.65.198.***)
Seda sõna on ka teiste kohta kasutatud ja pole miskit jama olnud, kuigi härra Kaljul võis vist rusikas taskus olla.

http://sport.ohtuleht.ee/602020/reportaaz-sillamae-kukutas-impotentse-kalju-medalikohalt
minaise   •  
(213.184.49.***)
See on ju täiesti pseudoteema mõlemalt poolelt. Selle asemel, et korralikult musta pesu pesta kraageldakse selle üle kas pesunöör käib vasakult paremale või hoopis paremalt vasakule.
Pole häbeneda.   •  
(82.131.73.***)
no kurja. Kui FCI mäng oligi nukker nagu sugu teha üritav mees, kellel ei tõuse, siis nii on ja nii võibki seda väljendada. Pole see inetu midagi. Kaotusevalus pole pointi solvuda, tuleb trenni minna ja järgmine kord edasi saada..
aldo saar   •  
(62.65.224.***)
kuidas juhttsurka endale eeestipärase nime üldse saand? boss ise ju 1,50m pikk,
räigemat solvangut tema jaoks olemas ei ole.
pseudo   •  
(2001:1530:1000:238e:d2.***)
Väljend on ju täiesti asjakohane, sest kui sa ei SKOORI, oledki ju impo.

Sisene
KODUSED VUTIJUTUD
Marti Pähn: minu ambitsioon on teha Tammekaga klubi kõige parem hooaeg
PIKK ETTE (JA ISE JÄRELE)
Pikk ette (ja ise järele) | Premium liiga loomuliku verevahetuse tagavad Põhjamaised klubid, mitte rahapatakad
INGLISMAA JALKAJUTUD
Udune Albion | Ühendatud anumate põhimõte aitab Arsenali ja pitsitab Manchester Cityt
RAHA-RAHA-RAHA
Põhjalik turuülevaade! Kui palju laristasid inglased? Millised rahad käisid Eesti klubidest läbi?
Naiste koondise aasta numbrites 2022
EESTI NAISTE KOONDIS
OLUKORRAD KLAARIKS
Videokohtunik | Hooajale joon alla! Rähklemine ja sülitamine ning suluseisud ja sisselendamised panid kukalt kratsima  (+ kogu aasta statistika)
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
2.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
4.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
5.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
6.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
7.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
8.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
9.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
10.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!