Premium liiga parimad ja halvimad üleminekud 2016 (25)

Foto: Brit Maria Tael

Toome algaval nädalal teieni Soccernet.ee Premium liiga hooaja kokkuvõtete seeria järgmise listi, kus seekord figureerivad kõrgliiga parimad ning halvimad üleminekud.

Kui eelmine aasta välja jätta, siis sarnaselt varasematele hooaegadele särab antud kokkuvõttes mängijate palkamisel teatud mõttes riskida armastav Nõmme Kalju kui ka alati üleminekuturul aktiivselt tegutsev Infonet. Seekord kuulub halvimate klubivahetuste nimekirja aga koguni kolm nõmmekat, kelle saatuse taga kolm erinevat nukrat lugu.

Siiski väärib märkimist, et käimasoleval hooajal jäi eelkõige rohkem silma õnnestunud tehinguid, kui vähemõnnestunud - mitmes klubis kandsid reaalselt võtmemängija rolli klubisse toodud leegionärid, kellest mitmed said Soccernet.ee toimetuse poolt ka nimetatud. Liiga kuu parimate mängijate auhinna võitnud mängijate nimistust leiab meie eeskujulikeimate nimekirjast koguni neli pallurit!

NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid.

Premium liiga parimad ja halvimad üleminekud 2016 (tähestikulises järjekorras):

Foto: Soccernet.eeOfosu Appiah
(Riia Skonto -> Tallinna Infonet)
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg
24 mängu (23 põhis); 7  (0 penaltist); 1 väravasööt; 11 ; 2.

Lepingu lõppedes Riia Skontost Infonetiga kaheaastase lepingu alusel liitunud Appiahist võis küll oodata klassiga mängumeest, kuid teinekord võib prognoosiga eksida ka kõige kogenum Reporteri ilmatüdruk.

Appiahi näol sai Infonet omale aga suurepärase mängumehe, kelle panust tiitlikonkurentsis püsimise osas on raske ülehinnata. Kahekordne Ghana internatsionaal on Premium liiga atleetlikumaid mängijaid, kelle kaardilembuse kompenseerib kompromissitu võitlustahe ning märkimisväärne mobiilsus oma positsiooni kohta.

Ajaxi akadeemias jalgpallihariduse omandanud ning noormängijana veel edurivimehe positsioonil tegutsenud 26-aastane ghanalane on andnud märkimisväärse panuse ka Infoneti rünnakule, olles enne viimast vooru kogunud enda nime taha seitse väravat ning ühe väravasöödu. Teisi meistriliiga meeskondi paneb ilmselt kukalt kratsima ka asjaolu, et end kunagi Barcelonasse mängida soovival Appiahil on järgmisest hooajast FCI nime kandma hakkava klubiga lepingut järel veel ühe hooaja jagu.

Foto: Brit Maria TaelDmitri Kruglov
(Tallinna Levadia -> Tallinna Infonet)
Klubi
: Tallinna Infonet
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 32
Senine hooaeg
33 mängu (32 põhis); 4  (1 penaltist); 10 väravasöötu; 1 1 .

Pärast 2015. aasta hooaega toimus Levadias lisaks tiitli loovutamisele tulisele linnarivaalile Florale ka suuremat sorti ümberkorraldused personalis: klubis vahetus peatreener ning mitmed nimekad mängijad enam rohesärgis ei jätkanud. Üks nimekatest oli ka Kruglov, kes otsustas klubi suurpuhastusest tingitud segaduste pöörises uutele jahimaadele pöörduda.

Nii sõlmiski 105-kordne koondislane lepingu klubi ajaloo esimesele eurohooajale vastu mineva Infonetiga. Kontrahti sõlmides iseloomustas kogenud vasakjalg otsust järgmiselt: "Ma ei arva, et see on samm tagasi. Minu klubil on kõrged eesmärgid." Ja oi kui täppi see kommentaar läks.

Enne viimast vooru juhib just Infonet meistriliiga tabelit, olles sisuliselt ühe võidu kaugusel klubi esimesest kõrgliigatriumfist. Samuti püsib 32-aastane Kruglov endiselt väga heas vormis, panustades Infoneti trofeejahti koguni 10 väravasööduga ning kuuludes jätkuvalt ka koondise nimekirja. Vähe sellest, Premium liiga juuni- ning juulikuu parimaks mängijaks tunnistati just Kruglov!

Foto: Jana Pipar / EJLMarko Meerits
( ->Rakvere Tarvas)
Klubi
: Rakvere Tarvas
Positsioon: Väravavaht
Vanus: 24
Senine hooaeg
9 mängu (9 põhis); 22  (2 penaltist); 0 väravasöötu; 1 ; 0 .

Augustikuu eelviimasel päeval lõhkes Eesti vutis totaalne üllatuspomm, kui aastaid Hollandis mööda saatnud talendikas kiiper Marko Meerits naasis Eestisse. Mis tegi uudisest pommi, oli aga see, et endine Tallinna Flora esikiiper ning Hollandi Eredivisie karastusega puurivaht liitub Premium liiga punase laterna Rakvere Tarvaga!

Suve alguses lõppes endisel florakal leping Hollandi esiliigaklubiga Emmen, mille järel otsis väravavaht esmalt järgmist tööandjat välismaalt, kuid paraku ei viinud suvised testiperioodid nii Norras kui ka Soomes lepingu allkirjastamiseni, mistõttu hakkas venima ka mehe mängupaus liialt pikaks. Seetõttu asjaolusi arvesse võttes hakkas Meeritsa Tarvaga liitumine pärast esialgset südamepuperdamist üha loogilisemana tunduma: saab ju kiiper paratamatult kõige rohkem praktikat just tiimis, kelle kaitse vajab lappimist.

Hooaja lõpuni Tarvaga käed löönud Meerits sõnas liitumise raames antud usutluses, et soovib aidata meistriliiga uustulnukal panna hooajale vääriline punkt. Tõepoolest, sellega on Meerits kenasti hakkama saanud: olenemata vähesest mängude arvust on Meeritsa väravasuul seismisel tehtud ütlemata häid partiisi nii Levadia, Kalju kui ka Infoneti vastu, saades liigatiitli himustajatelt ainult minimaalseid kaotusi. Sekka on juhtunud ka pakke, kuid võrreldes Meeritsa-eelse ajaga mängib Tarvas veelgi suurema innuga, tänu millele võib Rakvere lahkuda igalt kohtumiselt püstipäi.

Foto: Jana PiparAnton Mirantšuk
(Moskva Lokomotiv -> Tallinna Levadia)
Klubi
: Tallinna Levadia
Positsioon
: Ründav poolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg
29 mängu (28 põhis); 14 (penaltist); 9 väravasöötu; 31.

Veebruarikuu alguses teatas totaalset muutumist läbi tegev Levadia, et on testimisele kutsunud Venemaa koondise ning Moskva Lokomotivi mängija Aleksei Mirantšuki kaksikvenna Antoni, kes ka ise Lokomotivi mehena Vene noortekoondistesse kuulunud.

Just Mirantšuk oli see, keda toonane Levadia juhendaja Sergei Ratnikov talvistes kontrollmängudes osalenud võõrleegionäridest eraldi esile tõstis. Sama kuu alguses saigi Levadia Mirantšukiga aastase laenulepingu alusel käed löödud ning paremat tehingut ei oleks osanud metallimehed ette näha.

Võrdlemisi noorest mängumehest sai Levadia vaat et olulisim lüli rünnaku ülesehitamisel - antud faktist kõnelevad häälekalt ka 14 väravat ning üheksa väravasöötu. Nii mõnelgi korral võis näha Mirantšuki sattumas sellisesse transsi, kus mees väljakul lihtsalt pidurdamatult lustis. Tugev parima ülemineku kandidaat, mille tõttu võib eeldada, et aastane laenuperiood rohesärgis jääb end Venemaa U-21 koondisesse murdnud Mirantšuki jaoks ka viimaseks Eesti pinnal.

Foto: Gertrud AlatareAndrei Sidorenkov
(Sillamäe Kalev -> Nõmme Kalju)
Klubi
: Nõmme Kalju
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 32
Senine hooaeg
28 mängu (28 põhis); 6  (1 penaltist); 8 väravasöötu; .

Sidorenkovi viimasel Sillamäes veedetud hooajal lahkus poole hooaja pealt klubi peatreeneri ametist Sergei Frantsev. Talvisel liigapausil said mõlemad mehed taas aga kokku Nõmme Kaljus, kui lootsiks värvatud Frantsev kiitis heaks Sidorenkovi klubiga liitumise.

Kahe hooaja pikkusele lepingule allakirjutanud vasakkaitsja näitas, et hoolimata passil kirjasolevast sünniaastast suudab pallur panustada väljakul toimuvasse jätkuvalt ka tiitlinõudlejate rivistuses.

Eriti hullumeelseks vaatamisväärsuseks kujunesid aga ekskoondislase poolt toimetatud standardolukorrad, mille täpsus ning kvaliteet oli meistriliiga absoluutsesse tippu kuuluvad. Antud fakti nentides ei saa üle ega ümber juba varasemateski kokkuvõtetes mainitud standardkübarast Pärnu Linnameeskonna vastu. Head esitused tagasid Frantsevi hoolealusele ka Premium liiga aprillikuu parima mängija tiitli.

Veel häid üleminekuid:

Sergei Lepmets (Türi Ganvix -> Tallinna Levadia)
Maksim Lipin (Tallinna Levadia -> Sillamäe Kalev)
Janar Toomet (Paide Linnameeskond -> Nõmme Kalju)
Gando Biala (APEJES FC de Mfou -> Tallinna Levadia)
Dmitri Prošin (FC Pskov-747 -> Narva Trans)
Maximilliano Ugge (Suduva -> Nõmme Kalju)

Eelmiste aastate parimad üleminekud:
2015: 1. Siim Luts (IFK Norrköping -> FC Levadia), 2. Gert Kams (Seinäjoki JK -> FC Flora), 3.-4. Martin Vunk (Jakarta Persija -> Pärnu Linnameeskond), 3.-4. Vjatšeslav Zahovaiko (Sillamäe Kalev -> Paide Linnameeskond)
2014: 1. Dmitri Kruglov (Bakuu Ravan -> FC Levadia), 2. Andrei Sidorenkov (FK Gomel -> Sillamäe Kalev), 3. Omar El Hussieny (Kahraba Ismailia -> FC Levadia)
20131. Dmitri Kruglov (FK Rostov -> FC Levadia), 2. Martin Vunk (FC Panachaiki -> Sillamäe Kalev), 3. Allan Kimbaloula (Lille OSC -> Nõmme Kalju)
20121. Damiano Quintieri (AC Montichiari -> Nõmme Kalju), 2. Ilja Antonov (FC Puuma -> FC Levadia), 3. Elhadj Ousmane "Pato" Barry (Etoile Sahel -> Tartu Tammeka)
2011
1. Aleksandrs Cekulajevs (Vikingur Olafsvik -> Narva Trans), 2. Hidetoshi Wakui (FK Minsk -> Nõmme Kalju), 3. Nikolai Mašitšev (Marijampole Suduva -> FC Flora)
20101. Sander Post (Go Ahead Eagles -> FC Flora), 2. Jüri Jevdokimov (Viljandi Tulevik -> Nõmme Kalju), 3. Valeri Minkenen (Valkeakoski Haka -> FC Flora)
20091. Vitali Gussev (Enköping SK -> FC Levadia), 2. Aleksei Naumov (-> Sillamäe Kalev), 3. Diego Balbinot (Atletic de Ciutadella -> Nõmme Kalju)
20081. Henri Anier (Valga Warrior -> FC Flora), 2. Ingemar Teever (Östers IF -> Nõmme Kalju), 3. Felipe Nunes (-> Nõmme Kalju)
20071. Juha Hakola (HJK -> FC Flora), 2. Sander Puri ja Eino Puri (FC Levadia -> Viljandi Tulevik), 3. Kaimar Saag (FC Levadia -> Tallinna Kalev)
20061. Nikita Andrejev (Lasnamäe Ajax -> FC Levadia), 2. Marek Lemsalu (Bryne -> FC Levadia), 3. Martin Kaalma (FC Flora -> Narva Trans)

Halvimad üleminekud (tähestikulises järjekorras):

Foto: Jana PiparTrevor Elhi
(Tallinna Infonet -> Nõmme Kalju)
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg
13 mängu (9 põhis); 1  (0 penaltist); 2 väravasöötu; 2 ; 0.

Tallinna Infoneti eest mitu suurepärast hooaega teinud ning oma esitustega Premium liiga üheks silmapaistvaimaks äärekaitsjaks tõusnud Elhit ootas talvel ees uus väljakutse, kui mees otsutas käed lüüa Kaljuga, kelle usku ning lootust pallurisse näitas asjaolu, et 23-aastase välejalaga sõlmiti kolme aasta pikkune leping.

Mitmekülgse mängijana tuntud Elhi alustas esiti Sergei Frantsevi käe all esimesesi Premium liiga kohtumisi põhikoosseisumehena, kuid seejärel langes peatreeneri eelistus üsnagi tugevalt just parimate listis figureerinud Sidorenkovile, kelle esilekerkimisel Elhi paratamatult ansamblist välja jäi.

Terve hooaja vältel kõrgliigamängudes võrdlemisi episoodiliselt esinenud Elhi sattus täbarasse seisu, kus esialgu olid olemas kõik eeldused suuremat sorti läbilöögiks, kuid hilisem juhendaja eelistus kogenuma variandi suunal jättis tänaseni üheks andekaimaks noormängijaks peetava töölooma mänguajata.

Foto: Jana PiparVladislav Ivanov
(Tallinna Infonet -> Narva Trans)
Klubi: -
Positsioon: Ründaja
Vanus: 30
Senine hooaeg
16 mängu (14 põhis); 0  (0 penaltist); 3 väravasöötu; 0 ; 0.

2012. aasta meistriliiga parimale väravaküti karjääri järjepideva vähikäigu tunnusena võib välja tuua teist aastat järjest Soccernet.ee halvimate üleminekute nimistusse kuulumise.

Mullusel hooajal Infonetti maandunud Ivanov otsustas käimasoleva hooaja alguseks liituda klubiga, kus mõned aastad tagasi liiga hirmuna 23 väravat kõmmutas. Otsus oli osalt tingitud ka faktist, et Infonetis ei leidnud mees mitte kuidagi üles väravavormi, mistõttu võis eeldada, et kunagisse koduklubisse naastes võib 2016. aasta hooajal mehe jalast taas sädemeid lendama hakata.

Läks aga nii, et sarnaselt eelmisele hooajale ei õnnestunud Ivanovil taaselustada kunagist hiigelvormi, piirdudes Transi särgis kõigest kolme väravasööduga enne, kui klubist taaskord lahkus.

Foto: Jana PiparMärten Kuusk
(Rakvere Tarvas, laen -> Nõmme Kalju)
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg
14 mängu (14 põhis); 2  (0 penaltist); 0 väravasööt; 2 ; 0.

Eesti U-21 koondise kapten sai hooaega alustada emaklubi Nõmme Kaljust Rakvere Tarvases laenul olles, kuhu mees kuulus vaieldamatu põhitegijana ka regulaarselt algkoosseisu. Keskkaitsja suurest rollist annab aimu ka fakt, et just Kuuse kaks väravat aitasid Rakvere Tarval oma Premium liiga debüüthooajal esimese punkti teenida.

Juunikuu keskel tuli aga end Tarva klubis kenasti sissemänginud Kuusele Kalju poolt kutse tagasi, mis tähendas noorele talendile paraku aga märkimisväärset mänguajakaotust.

Hooaega Tarva võtmemängijana alustanud Kuusk taandus tiitlikonkurentsis pusiva Kaljuga liitudes teisejärgulisse rolli, mida ilmestas peamiselt Kalju U-21 meeskonna esindamine.

Foto: Gertrud AlatareAlex da Silva
(Turnhout -> Nõmme Kalju)
Klubi: -
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 30
Senine hooaeg
3 mängu (3 põhis); 1  (0 penaltist); 0 väravasööt; 0 ; 0.

Mõned päevad pärast vabariigi aastapäeva teatas Nõmme esikklubi, et on sõlminud Belgia kõrgliiga kogemusega ning Brasiilia juurtega kaitsemehe Alex da Silvaga aastapikkuse lepingu võimalusega ühe hooaja võrra seda pikendada.

Meistriliiga taset Belgia esiliigaga võrdväärseks pidav da Silva aga kuigi kaua Premium liigas vastu ei pidanud, saades kirja kõigest kolm täismängu 2016. aasta hooajal.

Poole hooaja pealt oli aga mees Kalju koosseisust kadunud ning nii võiski südamerahus Belgia kodakondse lisada järgmise ohvrina Kalju ebaõnnestunud eksootiliste leegionäride nimekirja.

Foto: FC InfonetJevgeni Tjukalov
(Uniao de Leiria -> Tallinna Infonet)
Klubi: Sofia Slavia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 24
Senine hooaeg
 13 mängu (7 põhis); 0  (0 penaltist); 2 väravasöötu; 0 ; 0.

Talviste ettevalmistuste ajal püüdis Infoneti rivistuses pilke Vjatšeslav Zahovaiko endise koduklubi Uniao de Leiria mees Jevgeni Tjukalov, kes Infoneti eest testiperioodil viibides põrutas kahes kontrollkohtumises kokku kolm väravat.

Tjukaloviga arvestati hooaja algusest peale kui meeskonna põhikesktormajaga, kuid mehe suutmatus leida väravat üles liigamängudes, kukutas ta lõpuks pingile, kust venelane enam naljalt Premium liigas ei tõusnud.

Juuli keskpaigal tuligi Infoneti tehniliselt direktorilt Dmitri Skiperskilt kinnitus, mille kohaselt oldi kõrgliigas kuivale jäänud Tjukaloviga leping osapoolte kokkuleppel katkestatud. Tänaseks teenib mees leiba aga Bulgaaria kõrgeimas divisjonis Sofia Slavia klubis, kuid ka seal pole mees väravasoone asukohta tuvastada suutnud.

Veel halbu üleminekuid:

Janar Toomet (Sillamäe Kalev -> Paide Linnameeskond)
Roman Starikov (Peterburi Zenit -> Paide Linnameeskond)
Arnold Kreger (Simferopol -> Narva Trans)
Robert Kirss (Pärnu Linnameeskond, laen -> Nõmme Kalju)
Gerdo Juhkam (Viljandi Tulevik -> Paide Linnameeskond)

Eelmiste aastate halvimad üleminekud:

2015: 1.-2Kaimar Saag (Vejle FF -> FC Levadia) , 1.-2Joonas Tamm (Viljandi Tulevik -> FC Flora), 3. Jarmo Ahjupera (Nõmme Kalju -> Viljandi Tulevik)
2014: 1. Jarmo Ahjupera (Ujpest -> Nõmme Kalju), 2. Novo Papaz (FK Famos Vojkovic -> Nõmme Kalju), 3. Said Atie (-> Paide Linnameeskond)
20131. Adis Hadžanovic (Olimpic Sarajevo -> Nõmme Kalju), 2. Guram Mikadze (Arnhemi Vitesse -> FC Flora), 3. Kaspar Kaldoja (Tartu Tammeka -> FC Levadia)
2012: 1. Albert Prosa (Tartu Tammeka -> FC Flora), 2. Aleksei Belov (SC Verl II -> FC Flora), 3. Martti Pukk (FC Kuressaare -> FC Flora)
20111. Geir Andre Herrem (Babelsberg -> FC Flora), 2. Siksten Kasimir (FC Flora -> Tartu Tammeka), 3. Göksu Hasancik (Kayseri Erciyesspor -> Tartu Tammeka)
20101. Siksten Kasimir (FC Flora -> FC Kuressaare), 2. Ali Al-Gashamy (Vindbjart FK -> FC Flora), 3. Eduard Ratnikov (Narva Trans -> FC Levadia)
20091. Rafael (-> Nõmme Kalju), 2. Urmas Rooba (TPS -> FC Flora), 3. Andre Frolov (Viljandi Tulevik -> FC Flora)
20081. Pärnu Vapruse esimesed ukrainlased, 2. Kert Kütt (Maag Tammeka -> FC Levadia), 3. Vadim Petrenko (FBK Kaunas -> FC Levadia)
20071. Vjatšeslav Zahovaiko (FC Flora -> Kuwait Sporting Club), 2. Eimantas Marozas (FBK Kaunas -> Maag Tammeka), 3. Liivo Leetma (KooTeePee -> TVMK)
20061. Maksim Smirnov (TVMK -> FC Levadia), 2. Sergei Zenjov (Pärnu Vaprus -> TVMK), 3. Jevgeni Novikov (Tomski Tom -> FC Flora)

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kiitus   •  
(146.255.183.***)
Tubli töö Frantsev, tapsid sel hooajal nii mõnegi hea noormängija :). Keep up the good work!
mafioso   •  
(194.204.57.***)
Kus on Maximiliano Ugge?
+1kiitus   •  
(193.40.250.***)
Kalju on tõesti head tööd teinud. Kuno ja Frantsev kahekesi keeravad. Lisaks on ju Kaljus peale Elhi ja Kuuse veel andekaid noori Järva, Sinjavski jpt, kes k6ik U21 stabiilsed mängumehed, aga Kaljus lihtsalt kinni hoitakse. Kuule Kuno, noored ei tule teile enam varsti. KÕIK NOORED LAHKUGE KALJUST!!!!
Lapsevaneem   •  
(193.40.250.***)
Lisaks ei luba Kalju noormängijaid karistuseks esindusmeeskonna trenni ning kuigi leping on olemas ähvardab palga ära võtmisega. Tean, et paaril noormängijal ongi palk lihtsalt karistuseks ära võetud. See, mida Kalju oma noormängijatega teeb on ebainimlik ja vääriks meedia tähelepanu. Soccernet, kutsuge Kalju noored kokku ja oi sellest mis seal klubis toimub saaks korraliku loo.
Sillamäe   •  
(194.150.65.***)
Parim üleminek: Argo Arbeiter .
Parim lahkuja: Pehrsson .
kus on   •  
(146.255.183.***)
ja Jevgeni Kobzar ?
Tammeka fänn   •  
(195.50.208.***)
Ausalt öeldes peaks noormängija, kes sooviks liituda selle Kuno Tehva palaganiga peast ikka täiesti põrunud olema.
Mart   •  
(2001:7d0:8202:b680:dc5.***)
Parimate üleminekute seas tasuks mainida ka Roosnupp Levadiast laenuga Paidesse.
to Tammeka fänn   •  
(90.190.224.***)
Naljakas ja irooniline, et just sinna teie üks noormängijatest minemas ongi.
Samuti Tammeka fänn   •  
(90.190.115.***)
Kas tohib küsida kes siis? Igal juhul tõenäosus, et üks mängija jälle raisku lastakse on pea sajaprotsendiline.
mita arved   •  
(82.131.109.***)
Martin Miller
Samuti Tammeka fänn   •  
(90.190.115.***)
No mina olen Milleri kohta midagi hoopis intrigeerivamat kuulnud, aga kuna pole täit selgust, siis mingit müra siin tekitama ka ei hakka.
No niipalju mõistust võiks Martinil ikka peas olla, et Tehva muinasjuttude liimile mitte minna. Sellest ei saaks mitte midagi head välja tulle. Sisuliselt siis Tammeka esiviiulist Kalju duublisse kopitama. Tänan ei.
Kunole   •  
(193.40.250.***)
Lōpeta noortega huiamine raisk. See kõik maksab kätte....
Noored   •  
(176.46.5.***)
noored peavad rohkem püüdlema kui konkurents tugev on.
Kui kõik niisama kätta tuleb siis ei liiguta keegi ennast.
Vaeva tuleb näha, alles siis tuleb au ja kiitus.
Huviline   •  
(84.50.153.***)
Kahjuks on Frantsevi Serjoga Kaljut kukutamas. Veel suurem kahju on selles, et Tehva Kuno seda ei mõista. Klubis õhkkond väga väga vilets. Tehva Kuno on lausa armunud Frantsevi.
Spetsialsitid   •  
(194.204.41.***)
Ma ei saa aru, mis hala see siin Kalju kallal on? Kas Kalju peaks noori lihtsalt selle pärast platsile panema, et nad on noored? Kui nad ei suuda põhimehi üle mängida, siis peavadki duublis mängima. täpselt samuti nagu enamus ajast on sel aastal duublis mänginud Wakui.

Neid kommentaare lugedes paistab nagu kõik endised rootslase austajad on oma pläraga siia nüüd kolinud: "Pole oluline, kui hea mees on, aga peab mängima, sest on noor!" :D Paras lasteaed ikka siin.
Tammeka fänn   •  
(195.50.208.***)
Noored ei ju saagi ennast Kaljus tõestada. Ühe mänguga seda ei tee, aga rohkem ei saa mänguaega ka, sest igal aastal on Tehval vaja ju õnne katsude mingi 5-6 suvalise tundmatu Balkanilt ja mujalt pärit jobuga. Kusjuures valdav enamus neist osutub täielikuks läbikukkumiseks. Ja nii aaastast aastasse. Seda on siin ka varem välja öeldud, et Kalju on noorte talentide väljasuretamise eliitkool.
to tammeka fänn   •  
(176.46.5.***)
läbikukkunud balkani jobude vastu ei suuda ennast tõestada ?
Üks mäng on piisav et tõestada, eriti läbikukkunud balkani jobude vastu.
Kui treenerid on idioodid ja ei näe annet siis see on teine lugu,
aga vägisi noori esindusmeeskonda sundida ei saa.
Spetsialistid   •  
(194.204.41.***)
Viimase kommentaariga täiesti nõus. Lisaks Tammeka fänn võiks natuke põhjalikumalt uurida, mida jalgpalli klubid eestis teevad või siis proovida kätta algklasside matemaatika kallal :)
Sillamäe   •  
(194.150.65.***)
Läbikukkunud balkani jobud on järjest Kunole euromängudega eelarvelisa toonud. Noored vs euro raha. Vastupidine näide jälle Asula tänava noorte pushimine, aga tulemust pole.
Võta üks ja viska teist.
...   •  
(176.46.92.***)
Miller pidi selle hooaja alguses juba Kaljus olema. Läks teisiti :) Kui mõistus olemas, läheb otse Tammekast välismaale, lootust on ju
Huviline   •  
(84.50.153.***)
Keegi ei virise. Jutt, mis Kaljust siin ringleb on 100% tõsi. Frantsev on arg ja mõteteta treener. Kuno & Co avage silmad ja vaadake, mis klubis toimub enne, kui päris hilja!
HAHA   •  
(194.150.65.***)
KUI TE ARVATE, ET SEE ORGANISEERITUD ARGPÜKSIDE JÄRJEKORDNE ANONÜÜMNE RÜNNAK KELLEGILE KORDA LÄHEB, SIIS TE EKSITE :D

Ei lase häirida sellest keegi ja need katsed mingeid pingeid klubisse ja meeskonda läbi selle tuua on ebaõnnestunud ja agooniat meenutav katse... Elage ise ja laske teistel elada, muud moodi ei saa konkureerida kui nii? MAGE!
X   •  
(194.150.65.***)
Rahunege maha!!!! Eesti meistriliiga ja koondise tase ongi pask,kaasaarvatud mängijate tase!MIDA TE OOTATE SIIS?
rofl   •  
(80.235.45.***)
Nagu näha, siis see noortetu välismaalastest jobude sats mängib siiski hooaja viimase mängu meistritiitli peale ning Flora võib oma tiitlimõtetest näppu imeda.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
NAISTE KOONDIS TÜRGIS
Kosovo omapärasele kangusele peaks leiduma vasturohi. Eestit ootab ees katse number neli
KALJU TEGEMISED
SUPERKARIKA OOTEL
Flora läheb aasta esimest karikat püüdma ilma vigastatud Vassiljevita
VALMISTUMINE KÄIB!
LEGEND RÄÄGIB
Philipp Lahm | Protest on sama väärtuslik kui tähistamine, sest selle jaoks tuleb päriselt kohale tulla
UUS HOOAEG KOPUTAB
Nutta taga pronksi või nautida uut stabiilsust? Ajastu viimane tants algab Kuressaarele tuttava muusikaga
HOOAJA EELVAATED
Aastast aastasse täbarates tingimustes treeniv Trans ei otsi vabandusi, vaid soovib kohta esinelikus
VÄÄRT LUGEMISTEST
QUO VADIS, BALTIKUM?
Pikk ette (ja ise järele) | Balti liiga taaselustamine – miks on see halb idee?
JUTUD TASKUST
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
23
10
3
74:24
79
2.
Tallinna FCI Levadia
36
22
11
3
67:24
77
3.
JK Tallinna Kalev
36
14
11
11
49:41
53
4.
Paide Linnameeskond
36
13
14
9
50:34
53
5.
Nõmme Kalju FC
36
12
13
11
50:42
49
6.
Pärnu JK Vaprus
36
12
12
12
40:43
48
7.
FC Kuressaare
36
12
7
17
36:60
43
8.
JK Narva Trans
36
12
2
22
32:64
38
9.
Tartu JK Tammeka
36
5
12
19
33:65
27
10.
Harju JK Laagri
36
5
8
23
27:61
23
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Nõmme Kalju FC
0
Paide Linnameeskond
0
Pärnu JK Vaprus
0
Tallinna FCI Levadia
0
FC Nõmme United
0
JK Narva Trans
0
FC Kuressaare
0
JK Tallinna Kalev
0
Tartu JK Tammeka
0
Tallinna FC Flora
0