Premium liiga parimad ja halvimad üleminekud 2022 (4)

Paide talvised täiendused Dominique Simon (vasakul) ning Ebrima Singhateh ja Bubacarr Tambedou (embavad) juubeldamas. Singhateh püsis Eestis vaid kaheksa kuud. Foto: Brit Maria Tael

Kodune jalgpallihooaeg läheneb kärmelt lõpule. Suurem osa intriigidest on loodetavasti tänaseks juba sündinud ning tabelissegi vaadates on selge nii meister kui väljalangeja. Et Premium liigale ametlikult joone alla tõmbamisest lahutab vaid kaks nädalavahetust, on paslik hakata vaikselt aastale tagasi vaatama ning teha seda traditsiooniliste Soccernet.ee hooaja kokkuvõtete kaudu.

  • Mängijate statistika on artiklis 2. novembri seisuga.

Alustame tavapäraselt parimate ja halvimate üleminekutega, ent ritta seadmist ootavad ka noored ja vanameistrid, enim arenenud mängijad, parimad kaitsjad, poolkaitsjad, ründajad ja väravavahid, treenerid, fännid, ämbrid, üllatused ja pettumused ... Seejuures on need kõigest meie, Soccernet.ee toimetuse valikud.

Päev pärast hooaja lõppu ehk 13. novembril lükkame käima suure hääletuse, kus saate oma arvamust avaldada juba teie, head lugejad! Nii selgitame taaskordselt Premium liiga fännide lemmiku ning parimad ja halvimad ka kõikides teistes kategooriates.

Tänavust üleminekuturgu mõjutas muuhulgas Venemaa sissetung Ukrainasse ühes sealse jalgpalliliiga peatumisega, ent välja joonistuvad ka tuttavad mustrid, kus mõnel klubil õnnestuvad teatud lükked paremini ning teisel pole vahet, millise lennuki või laevaga keegi saabus, sest ühtmoodi halvad on käigud ikkagi.

NB! Siin ja edaspidi pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 13. detsembril.

Premium liiga parimad üleminekud 2022 (tähestikulises järjekorras):

Ioan Jakovlev on peatamatu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Ioan Jakovlev 
(Torrijos -> Tallinna Kalev)
Klubi
: Tallinna Kalev
Positsioon: ääreründaja
Vanus: 24
Senine hooaeg
31 mängu (31 põhis); 6  (penaltist); 13 väravasöötu; 5 .

2019. aastal just Tallinna Kalevist Hispaania madalamatesse liigadesse siirdunud Jakovlev jõudis nüüd ringiga tagasi. Nooruses muuhulgas Levadias, Peterburi Zeniti akadeemias ja ka Narva Transis mänginud Jakovlev alustas küll hooaja ettevalmistust Nõmme Kaljuga, ent lõi veebruaris käed Kaleviga.

Viimasel hetkel kõrgliigapääsme lunastanud Kalevis sai ääreründaja vaba rolli, kus on saanud kasutada just oma tugevusi. Väga kiire ning tehniline Jakovlev vajas küll veidi aega, et uue näoga Kalevis kohaneda, ent ilmade soojenedes lõi ta särama.

Tänaseks antud 13 väravasöötu on liiga parim näitaja. Võtmesöötude arvestuses jääb ta alla vaid Zakaria Beglarišvilile, kes mängib tippklubis. Liiga aktiivseima triblaja hoog on olnud sedavõrd pidurdamatu, et mitmed klubid on tema ohjeldamiseks koostanud spetsiaalse plaani, mis ilmtingimata pole alati tulu toonud. Jakovlev on osalenud koguni 71% Kalevi väravaga lõppenud rünnakutes, millega ta on enim üht võistkonda positiivselt mõjutanud Premium liiga pallur.

Sten Reinkort (palliga) on duellides ülivõimas. Foto: Allan Mehik

Sten Reinkort 
(FC Flora -> FC Kuressaare)
Klubi
: FC Kuressaare
Positsioon: ründaja
Vanus: 24
Senine hooaeg
34 mängu (34 põhis); 14  (3 penaltist); 4 väravasöötu; .

Mullu Tartu Tammekast tippklubisse FC Florasse kolinud Reinkort sai küll kõvas keskkonnas treenida, ent mänguvõimalusi väga mitte. Tänavu Kuressaarde laenule siirdunud nüüdne kesktormaja on osutunud aga Premium liiga üheks säravaimaks mängijaks.

Reinkort lõi esimese kümne vooruga kuus väravat ja kui suvel sattus kergesse mõõna, siis sügisel on jälle endale omaselt tabamusi juurde kõmmutanud. Just mänguajaga kaasnev enesekindlus ja järjepidevalt tipuründajana toimetamine on tartlasest kujundanud uuest klassist mängumehe.

Et Reinkort on hetkel Premium liiga väravaküttide edetabelis kolmas ja eespool kõikidest florakatest, on kõnekas. Mis on aga erakordselt muljetavaldav, on tema võime säilitada ja jätkata palle. Pikakasvuline, tugeva keha, ent ka osava tehnikaga Reinkort on olnud lausa fenomenaalne ründeduellide võitmisel. Kui liiga parimad ründefaasi kahevõitluste võitjad on teeninud tänaseks parimal juhul veidi alla 200 duellivõidu, siis Reinkortil on neid ... 358! Täpselt poole rohkem kui Beglarišvilil.

Näpp tähistamiseks püsti - Robi Saarma on saanud seda liigutust teha omajagu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Robi Saarma 
(Nõmme United -> Paide Linnameeskond)
Klubi
: Paide Linnameeskond
Positsioon: ääreründaja
Vanus: 21
Senine hooaeg
32 mängu (20 põhis); 15  (3 penaltist); 9 väravasöötu; .

Kui lööd Esiliigas 28 väravat, siis kas võiks eeldada, et hakkad ka Premium liigas paugutama? Pigem mitte, sest tasemevahe on arvestatav. Ometi on Robi Saarma end kõrgseltskonnas kehtestanud ja ukse hoobiga lahti löönud.

Saarma andis oma debüütmängus Pärnu Vapruse vastu kaks väravasöötu. Teises voorus sahistas juba Nõmme Kalju väravavõrku. Täna on temast Premium liigas rohkem väravaid löönud vaid mullune resultatiivseim mees Beglarišvili. Kõmmutamise kõrval on mees tõestanud, et leiab hõlpsalt ka kaaslaseid, mis kinnitab tema mitmekülgsust.

Osav ja võrdselt hästi mõlema jalaga mängiv Saarma on Paides kujunenud standardolukordade spetsialistiks ja näidanud, et teda võiks ees oodata helge tulevik. Kui üldiselt otsivad Premium liiga tipud omale väärt täiendusi piiri tagant, siis Saarma on parim tõestus, et tõeliseid pärle võib peituda ka koduses Esiliigas. Tuleb vaid üles leida ja läikima lüüa.

Ebrima Singhateh tõusis pingimehest kangelaseks ja teenis vaid mõne kuuga senisest tulusama lepingu. Foto: Brit Maria Tael

Ebrima Singhateh
(Real de Banjul -> Paide Linnameeskond)
Klubi
: Praha Slavia
Positsioon: ründaja
Vanus: 19
Senine hooaeg
21 mängu (9 põhis); 9  (2 penaltist); 2 väravasöötu; .

Kui Saarma on Paide Linnameeskonna näide heast Eesti-sisesest üleminekust, siis Gambia ründaja Ebrima Singhateh lausa ideaalne eksemplar välismaalasest, kes endale tuua. Paide partnerklubist Real de Banjulist talvel siia jõudnud välejalg oli kevadel Premium liiga vahetusmees.

Algkoosseisu pääses ta esimest korda 7. ja järgmist korda alles 14. voorus. Peamise mänguaja teenis ta Esiliigas Paide duublis, kus kõmmutas 10 mänguga 13 väravat. See ei jätnud Karel Voolaidile aga teist võimalust kui meest ka Eesti meistriliigas üha enam usaldada. Singhateh vastas sellele värvatega.

Esialgsest uut käiku pakkuvast vahetusmehest sai kärmelt Paide võtmemängija, kes suutis matše muuta ja kallutada. Tema väravad olid võtmetähtsusega Paide ajaloo esmakordses euroedus. Augusti lõpuks oligi Singhateh end tõestanud juba nii potentsiaalika kutina, et järvamaalaste uksele koputas ostusooviga Tšehhi tippklubi Praha Slavia. Paide konverteeris kaheksa kuuga andeka välismaalase tulusaks üleminekusummaks - ideaalne tehing.

Joonas Tamm oli Flora kaitse tugitalaks. Foto: Brit Maria Tael

Joonas Tamm
(Poltava Vorskla -> FC Flora)
Klubi
: FCSB
Positsioon: keskkaitsja
Vanus: 30
Senine hooaeg
13 mängu (12 põhis); 1  (0 penaltist); 1 väravasööt; .

Talvel oma senise kaitseliidri Märten Kuuse Ungarisse müünud Flora tagala tundus vahetult hooaja eel mitte küll just hõre, ent mitteveenev küll. Venelaste pommirahe eest Ukrainast kodumaale põgenenud Tamm vajas aga mängupaika ja sõlmis Floraga vahetult koduse vutihooaja alguse järel pooleaastase laenulepingu.

Kui Tamm viimati, 2015. aastal Viljandi Tulevikust tipuründajana Florasse siirdus, maandus ta pingile ja valiti aasta nigelaimaks üleminekuks. Seejärel hakati teda kasutama keskkaitses, kus tegi uue läbimurde ja tõusis Eesti koondislaseks. Nüüd juba Eesti ühe parima jalgpallurina liitudes andis ta võistkonnale momentaalselt kindlus- ja turvatunnet.

Tamm aitas oma esimestes mängudes alistada Paide ja Kalju, mille järel hoiti viies lahingus järjepanu taga nulli. Oma kiiruse ja võimsusega neutraliseeris Tamm hõlpsalt liiga parimaid ründajaid. Sellega aitas ta Floral valada eduka hooaja vundamendi ja ajaks, kui tal lahkuda tuli, oli Henrik Pürg valmis, et tagala juhtimine üle võtta. Tamme üleminek Rumeenia tippklubisse Bukaresti Steauasse ja seal võtmerolli kerkimine tõestab vaid, millist taset õnnestus Eesti vutisõpradel aasta esimeses pooles nautida.

Napilt jäid valikust välja:

Deniss Dedetško (Jerevani Noah -> Narva Trans)
Artur Pikk (Riia FS -> FCI Levadia)

Eelmiste aastate parimad üleminekud:

2021: 1. Zakaria Beglarišvili (KTP -> Levadia), 2. Ragnar Klavan (Cagliari -> Paide), 3. Karl Mööl (Paide - > Kuressaare)
2020
: 1. Rauno Sappinen (Domžale -> Flora), 2. Pavel Marin (Levadia -> Tulevik), 3. Henri Anier (Go Ahead Eagles -> Paide)
20191. Konstantin Vassiljev (Gliwice Piast -> FC Flora), 2. Alassana Jatta (Real de Banjul -> Paide Linnameeskond), 3. Kaimar Saag (B36 -> Viljandi Tulevik)
20181.-2. Dante Leverock (Robin Hood -> Narva Trans)1.-2. Marko Brtan (Gorica -> Nõmme Kalju), 3. Henri Järvelaid (FC Flora -> Tartu Tammeka, laen)
2017
1. Herol Riiberg (Tallinna Flora -> Viljandi Tulevik), 2. Joao Morelli (Middlesbrough -> Tallinna Levadia), 3. Martin Miller (Tartu Tammeka -> Tallinna Flora)

2016
1. Ofosu Appiah (Riia Skonto -> FC Infonet), 2.-3. Dmitri Kruglov (FC Levadia -> FC Infonet), 2.-3. Anton Mirantšuk (Moskva Lokomotiv -> FC Levadia)
20151. Siim Luts (IFK Norrköping -> FC Levadia), 2. Gert Kams (Seinäjoki JK -> FC Flora), 3.-4. Martin Vunk (Jakarta Persija -> Pärnu Linnameeskond), 3.-4. Vjatšeslav Zahovaiko (Sillamäe Kalev -> Paide Linnameeskond)
20141. Dmitri Kruglov (Bakuu Ravan -> FC Levadia), 2. Andrei Sidorenkov (FK Gomel -> Sillamäe Kalev), 3. Omar El Hussieny (Kahraba Ismailia -> FC Levadia)
20131. Dmitri Kruglov (FK Rostov -> FC Levadia), 2. Martin Vunk (FC Panachaiki -> Sillamäe Kalev), 3. Allan Kimbaloula (Lille OSC -> Nõmme Kalju)
20121. Damiano Quintieri (AC Montichiari -> Nõmme Kalju), 2. Ilja Antonov (FC Puuma -> FC Levadia), 3. Elhadj Ousmane "Pato" Barry (Etoile Sahel -> Tartu Tammeka)
2011
1. Aleksandrs Cekulajevs (Vikingur Olafsvik -> Narva Trans), 2. Hidetoshi Wakui (FK Minsk -> Nõmme Kalju), 3. Nikolai Mašitšev (Marijampole Suduva -> FC Flora)
20101. Sander Post (Go Ahead Eagles -> FC Flora), 2. Jüri Jevdokimov (Viljandi Tulevik -> Nõmme Kalju), 3. Valeri Minkenen (Valkeakoski Haka -> FC Flora)
20091. Vitali Gussev (Enköping SK -> FC Levadia), 2. Aleksei Naumov (-> Sillamäe Kalev), 3. Diego Balbinot (Atletic de Ciutadella -> Nõmme Kalju)
20081. Henri Anier (Valga Warrior -> FC Flora), 2. Ingemar Teever (Östers IF -> Nõmme Kalju), 3. Felipe Nunes (-> Nõmme Kalju)
20071. Juha Hakola (HJK -> FC Flora), 2. Sander Puri ja Eino Puri (FC Levadia -> Viljandi Tulevik), 3. Kaimar Saag (FC Levadia -> Tallinna Kalev)
20061. Nikita Andrejev (Lasnamäe Ajax -> FC Levadia), 2. Marek Lemsalu (Bryne -> FC Levadia), 3. Martin Kaalma (FC Flora -> Narva Trans)

Halvimad üleminekud (tähestikulises järjekorras):

Aleksandr Kulinitš (vasakul) ja Cem Felek (paremal) liitusid mõlemad Transiga suvel Saksamaa madalamatest liigadest. Kulinitšist kujunes põhimees, Felekist mitte. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Cem Felek
(Ginsheim -> Narva Trans)
Klubi
: -
Positsioon: ründav poolkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg
mängu (1 põhis); 0  (0 penaltist); 0 väravasöötu; .

2018. aastal Tallinna Levadia ridadesse kuulunud Cem Felek on hea näide sellest, et aastad jätavad jalgpallurile jälje ning kunagised kaunid read CV-s ei pruugi täna enam palju tähendada. On ju Felek kuulunud Bundesliga klubide akadeemiatesse, Šotimaa kõrgseltskonnas toimetavasse Aberdeeni, türklaste Antalyaspori, mänginud ka Veikkausliigas.

Transi jõudis ta aga Saksamaa madalamatest liigadest, olles juba profivutist sisuliselt loobunud. "Tema põhioskused on kõrgel tasemel, vasak jalg suurepärane, samuti mõistab ta juba lennult meeskonna taktikalisi skeeme. Selge, et ta pole praegu veel parimas mänguvormis, aga füüsiline seisund on tal väga hea," rääkis Felekist Transi peatreener Aleksei Eremenko suvise ülemineku järel.

Asja sellest aga ei saanud. Felek jõudis Premium liigas väljakule vaid kuues mängus kokku 211 minutiks. Kuigi tehnikat paistis tal endiselt olevat, siis suuremat kasutegurit ta ei pakkunud. Oktoobris, vähem kui kolm puud pärast Feleki palkamist, lõpetas Trans temaga lepingu.

Ukrainlast Andrii Jakimivit Kalju särgis lõpuks mängus näha ei saanudki. Pilt on illustratiivne. Foto: Mauri Levandi

Andrii Jakimiv
(klubita -> Nõmme Kalju)
Klubi
: Lviv
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg
mängu (0 põhis); 0  (0 penaltist); 0 väravasöötu; .

"Oota kes?" See on õigustatud küsimus. Tekkis korraks endalgi. Kuus vooru pärast hooaja algust oli kontrolliv poolkaitsja Jakimiv vabaagendina justkui Kaljuga juba liitunud. Varasemalt nii Ukraina kui Ungari kõrgliigas pallinud mehest pidi saama oluline lüli.

"Selge number kuus. Praegu on olukord selline, et meilboks on punane, mängijaid pakutakse nii palju," rääkis Kalju spordidirektor Argo Arbeiter Soccernet.ee-le. "Aga väga rahulik mees, täpselt see, keda meil vaja on. Esimeste trennide põhjal väga okei mängija," kiitis ta.

"Kehade poolest on nüüd meeskond koos. Sügavuse poolest ja konkurentsi pakkumise mõttes on seis hea. Eks aeg näitab, on nad tugevdused või mehed putsades," muigas Arbeiter. Jakimiv lõpuks Kalju eest väljakule ei jõudnudki ja lahkus Eestist enne, kui nime protokolli sai. See võtab üsna hästi kokku üldse Kalju tänavuse tabavusprotsendi välismaalaste palkamisel, sest lati alt jooksid läbi ka Welves, Daniel Sudar ja William Jebor. Ilmselt Yohan Mannonestki oodati enamat.

Rõõmuhetki jäi Tristan Koskoril Floras üsna väheks. Suurema osa ajast oli ta varjus. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Tristan Koskor
(Tartu Tammeka -> FC Flora)
Klubi
: Pegia
Positsioon: ründaja
Vanus: 26
Senine hooaeg
mängu (3 põhis); 2  (0 penaltist); 2 väravasöötu; .

Flora otsustas talvel oma kasvandikele Mattias Männilaanele ja Otto-Robert Lipule võimaluse andmise asemel sõlmida kahe-aastase lepingu Tartu Tammeka esiründaja Tristan Koskoriga. 2018. aasta superhooaja (21 liigaväravat) järel isegi Eesti koondises debüteerinud Koskor alustas seda aastat Flora põhimehena.

Kandvat rolli jagus aga täpselt kaheks kohtumiseks. Kuigi Koskor andis nii 4:0 võidumängus Tammeka vastu kui ka 7:1 lammutustöös Kalevi üle väravasöödu, ilmestas neid matše Jürgen Henni pidev rahulolematus, mille väljanäitamist ta äärejoone taga ei varjanud. Koskor kukkus pingile ja sealt pääsedes lõi 10. voorus Kalevile kaks väravat, ent Flora esiründajaks kujunes hoopis Rauno Alliku.

17 liigamängust, kus Koskor rohevalgete koosseisu kuulus, sai ta platsile vaid ühtekokku 265 minutiks. Et üleminekuga puusse pandi, said mõlemad osapooled aru suveks, kui leping lõpetati ja Koskor Küprose esiliigasse siirdus. Samas pole taoline Eesti mängijatega enda ülekuhjamine Flora jaoks mitte midagi ebatavalist. Toodi ju talvel endale Tartust ka keskpoolkaitsja Mihkel Järviste, kes on praegu Henni keskväljameeste hierarhias kuuendal kohal.

Luka Lukovic (paremal) oma ainsas Vapruse särgis peetud kohtumises. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Luka Lukovic
(FCI Levadia -> Pärnu Vaprus)
Klubi
: Kraljevo Sloga
Positsioon: keskkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg
mäng (1 põhis); 0  (0 penaltist); 0 väravasöötu; .

2021. aastal FCI Levadiaga liitunud kahemeetrine keskkaitsja pidi olema tulevikuprojekt. Mullu tuli ta küll Eesti meistriks, ent mängis Premium liigas vaid kahes mängus, teenides mõlemas punase kaardi.

Tänavu laenati ta minuteid jahtides Pärnu Vaprusesse, kes jäi Viljandi Tuleviku loobumise järel kõrgliigasse. Lukovic alustas avavoorus Paide vastu kohe põhirivistuses ja sai kirja täismängu, ent ühtlasi ka vigastada. Rohkem ta pärnakate eest väljakule ei saanudki.

Oodatud läbimurde asemel naasis Lukovic suvel kimpus tervisega Levadiasse, kes mehega lepingu lõpetas. "Kahjuks saatsid teda siin veedetud aja jooksul erinevad vigastused, mistõttu otsustasime üheskoos, et sellisel kujul koostöö on parem praegu lõpetada," kommenteeris Levadia toonane spordidirektor Tarmo Kink.

Lucky Opara
(Jurmala Spartaks -> Narva Trans)
Klubi
: Jurmala Spartaks
Positsioon: ääremängija
Vanus: 22
Senine hooaeg
mängu (0 põhis); 0  (0 penaltist); 0 väravasööt; .

10. märtsil teatas Narva Trans, et laenas Lätist Jurmala Spartaksist 22-aastase Nigeeria ääremängija Lucky Opara, kes on varem peatreener Aleksei Eremenkoga koostööd teinud.

Oparal oli eelnevast kirjas mänge lisaks Läti kõrgliigale ka Šveitsi ja Soome meistrisarjadest. Ometi tema kvaliteeti Eesti vutisõbrad lõpuks ei näinudki. Trans teatas kohe alguses, et pallur ootab tööviisat - seda ta lõpuks ei saanudki ja nii sai mehe töö otsa veel enne, kui see alatagi jõudis.

Opara juhtum ei ole aga ainulaadne, sest ikka ja jälle läheb üleminekuid lörri ebaõnnestunud paberimajanduse tõttu. Juhtub seda ka laias maailmas. Eesti eripäraks võib pidada aga seda, et isegi kui klubi teatab suurepärasest täiendusest, siis aeg-ajalt unustatakse seda kommunikeerida, kui mehed kohale ei jõuagi või enneaegselt minema saadatekse. Igatahes oli Opara üks nigel üleminek, sest mis diil see on, kui meest lõpuks polegi!

Napilt jäid valikust välja:

Kristen Lapa (FC Kuressaare -> FC Flora)
Liliu (Huancayo -> FCI Levadia)
Herol Riiberg (Viljandi Tulevik -> Paide Linnameeskond)
Daniel Sudar (Katerini Pierikos -> Nõmme Kalju)
Welves (Lviv -> Nõmme Kalju)

Eelmiste aastate halvimad üleminekud:

2021: 1. Mark Edur (Veliko Tarnovo Etar -> Kalju), 2. Daaniel Maanas (Tammeka -> Trans), 3. Strahinja Krstevski (Crvena zvezda -> Levadia)
2020
: 1. Henri Välja (Paide -> Flora), 2. Manucho (Liepaja -> Levadia), 3. Andreas Vaikla (Norrköping -> Trans)
2019
1. Jevgeni Kabajev (SKA-Habarovsk -> FCI Levadia), 2. Roman Sobtšenko (Tallinna Kalev -> Nõmme Kalju), 3. Hector Nunez (Club Hayes -> Nõmme Kalju)
2018
1. Vlasi Sinjavski (Nõmme Kalju -> FC Flora), 2. Kaspar Paur (Tartu Tammeka -> Nõmme Kalju), 3.-4. Hector Marrero (Marino -> Narva Trans), 3.-4. Kristjan Tamme (FCI Levadia -> Paide Linnameeskond)
20171. William Opoku Asiedu (Middlesbrough -> Tallinna Levadia), 2. Daniil Ratnikov (-> Sillamäe Kalev), 3. Mindaugas Kalonas (Bolnisi Sioni -> Sillamäe Kalev)
20161. Trevor Elhi (FC Infonet -> Nõmme Kalju), 2. Alex da Silva (Turnhout -> Nõmme Kalju), 3.-4. Vladislav Ivanov (FC Infonet -> Narva Trans), 3.-4. Märten Kuusk (Rakvere Tarvas, laen -> Nõmme Kalju)
20151.-2Kaimar Saag (Vejle FF -> FC Levadia) , 1.-2Joonas Tamm (Viljandi Tulevik -> FC Flora), 3. Jarmo Ahjupera (Nõmme Kalju -> Viljandi Tulevik)
20141. Jarmo Ahjupera (Ujpest -> Nõmme Kalju), 2. Novo Papaz (FK Famos Vojkovic -> Nõmme Kalju), 3. Said Atie (-> Paide Linnameeskond)
20131. Adis Hadžanovic (Olimpic Sarajevo -> Nõmme Kalju), 2. Guram Mikadze (Arnhemi Vitesse -> FC Flora), 3. Kaspar Kaldoja (Tartu Tammeka -> FC Levadia)
2012: 1. Albert Prosa (Tartu Tammeka -> FC Flora), 2. Aleksei Belov (SC Verl II -> FC Flora), 3. Martti Pukk (FC Kuressaare -> FC Flora)
20111. Geir Andre Herrem (Babelsberg -> FC Flora), 2. Siksten Kasimir (FC Flora -> Tartu Tammeka), 3. Göksu Hasancik (Kayseri Erciyesspor -> Tartu Tammeka)
20101. Siksten Kasimir (FC Flora -> FC Kuressaare), 2. Ali Al-Gashamy (Vindbjart FK -> FC Flora), 3. Eduard Ratnikov (Narva Trans -> FC Levadia)
20091. Rafael (-> Nõmme Kalju), 2. Urmas Rooba (TPS -> FC Flora), 3. Andre Frolov (Viljandi Tulevik -> FC Flora)
20081. Pärnu Vapruse esimesed ukrainlased, 2. Kert Kütt (Maag Tammeka -> FC Levadia), 3. Vadim Petrenko (FBK Kaunas -> FC Levadia)
20071. Vjatšeslav Zahovaiko (FC Flora -> Kuwait Sporting Club), 2. Eimantas Marozas (FBK Kaunas -> Maag Tammeka), 3. Liivo Leetma (KooTeePee -> TVMK)
20061. Maksim Smirnov (TVMK -> FC Levadia), 2. Sergei Zenjov (Pärnu Vaprus -> TVMK), 3. Jevgeni Novikov (Tomski Tom -> FC Flora)

Kommentaarid

vigastus   •  
(146.255.180.***)
ma ei tea kas mängija kes ei saanud tööviisat või mängija kes saab vigastada on mõttet liigitada halvimaks üleminekuks? ma ikka vaataks kes on täielikult lati alt läbi läinud mänguliselt. kohe tuleb ette martin kase pärnus. kindlasti leiaks neid mehi veelgi
Jaak   •  
(82.131.46.***)
Halb üleminek ja kehv mängija pole ilmtingimata üks ja sama asi alati
Pierre   •  
(82.131.79.***)
Mulle tundus kalju William Jebor´it väljakul nähes küll tunne, et see mees pole jalgpallur. Aga see veel ei olegi nii halb lugu siis..................
Väravavaht   •  
(85.253.2.***)
Viimase kuti asemele oleks küll rahulikult võinud Liliu panna, näiteks..

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
NAISTE KOONDIS TÜRGIS
Kosovo omapärasele kangusele peaks leiduma vasturohi. Eestit ootab ees katse number neli
KALJU TEGEMISED
SUPERKARIKA OOTEL
Flora läheb aasta esimest karikat püüdma ilma vigastatud Vassiljevita
VALMISTUMINE KÄIB!
LEGEND RÄÄGIB
Philipp Lahm | Protest on sama väärtuslik kui tähistamine, sest selle jaoks tuleb päriselt kohale tulla
UUS HOOAEG KOPUTAB
Nutta taga pronksi või nautida uut stabiilsust? Ajastu viimane tants algab Kuressaarele tuttava muusikaga
HOOAJA EELVAATED
Aastast aastasse täbarates tingimustes treeniv Trans ei otsi vabandusi, vaid soovib kohta esinelikus
VÄÄRT LUGEMISTEST
QUO VADIS, BALTIKUM?
Pikk ette (ja ise järele) | Balti liiga taaselustamine – miks on see halb idee?
JUTUD TASKUST
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
23
10
3
74:24
79
2.
Tallinna FCI Levadia
36
22
11
3
67:24
77
3.
JK Tallinna Kalev
36
14
11
11
49:41
53
4.
Paide Linnameeskond
36
13
14
9
50:34
53
5.
Nõmme Kalju FC
36
12
13
11
50:42
49
6.
Pärnu JK Vaprus
36
12
12
12
40:43
48
7.
FC Kuressaare
36
12
7
17
36:60
43
8.
JK Narva Trans
36
12
2
22
32:64
38
9.
Tartu JK Tammeka
36
5
12
19
33:65
27
10.
Harju JK Laagri
36
5
8
23
27:61
23
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Nõmme Kalju FC
0
Paide Linnameeskond
0
Pärnu JK Vaprus
0
Tallinna FCI Levadia
0
FC Nõmme United
0
JK Narva Trans
0
FC Kuressaare
0
JK Tallinna Kalev
0
Tartu JK Tammeka
0
Tallinna FC Flora
0