Saksamaa koondise võiduprotsent Rahvuste liigas langes 12,5 peale (0)

Hiljuti neeudse murdnud ning Rahvuste liigas võiduarve avanud Saksamaa koondise statisika muutus nukramaks: koduväljakul A-divisjonis tehtud 3:3 viik Šveitsiga tähendab, et kaheksast mängust on võidetud ainult üks. Lihtne matemaatika ütleb, et võiduprotsent on 12,5.

Šveits haaras juhtohjad juba viiendal minutil, kui Mario Gavranovic suunas palli peaga Saksamaa väravasse. Külalised suurendasid eduseisu 26. minutil, kui Remo Freuler tõstis palli üle võõrustajate väravavahi Manuel Neueri. Puhkepausile mindi siiski Šveitsi üheväravalises eduseisus, sest 28. minutil skooris Timo Werner.

Teise poolaja alguses olid pöörased minutid: Saksamaa tuli 55. minutil kaotusseisust välja, kui Fabian Schäri eksimuse karistas ära Kai Havertz. Kaks minutit hiljem kasutas Saksamaa karistusalas tekkinud segaduse ära Gavranovic, kuid omakorda kolm minutit hiljem lõi Werneri söödust kannaga värava Serge Gnabry.

Saksamaa koondise eest pidas karjääri 100. koondisemängu Toni Kroos, kerkides nimekasse seltskonda, kus on Lothar Mätthaus (150), Miroslav Klose (137), Lukas Podolski (130), Bastian Schweinsteiger (121), Philipp Lahm (113), Jürgen Klinsmann (108), Jürgen Kohler (105), Per Mertesacker (104), Franz Beckenbauer (103), Thomas Hässler (101) ja Thomas Müller (100).

Teises samal ajal toimunud sama alagrupi mängus teenis Ukraina koduväljakul 1:0 võidu Hispaania üle, kui võõrustajate ainsa tabamuse eest hooltises 76. minutil Viktor Tsõgankov, kes realiseeris tabamuseks Andri Jarmolenko suurepärase läbisöödu.

Hispaania säilitas kaotusest hoolimata alagrupis esikoha, olles nelja mänguga kogunud seitse punkti. Kaotuseta olev Saksamaa ning kaks võitu ja kaks kaotust saanud Ukraina on teeninud võrdselt kuus punkti. Šveits asub kahe punktiga neljandal kohal.

Luksemburg sai C-divisjonis võõral väljakul 2:1 võidu seni kaotuseta olnud Montenegro üle. Võiduvärav sündis 86. minutil, kui skooris Danel Sinani. Üleminutitel näitas peakohtunik punast kaarti Marko Jankovicile, Marko Simicile (mõlemad Montenegro) ja Olivier Thillile (Luksemburg).

Luksemburg ja Montenegro on nelja mänguga teeninud võrdselt üheksa punkti, Aserbaidžaan on nelja punktiga kolmandal ja Küpros ühe punktiga neljandal kohal.

Fääri saared saavutas D-divisjonis koduväljakul Klaemint Olseni kahe tabamuse toel 2:0 võidu Andorra üle. Liechtenstein leppis koduväljakul San Marinoga väravateta viiki.

Fääri saared juhib oma alagruppi kümne punktiga. Liidrile järgnevad Malta viie, Läti kolme ja Andorra kahe silmaga. Kõik koondised on pidanud neli mängu. Teises alagrupis on Gibraltar kogunud kahe mänguga maksimaalsed kuus punkti, kaks mängu pidanud Liechtenstein ja San Marino on teeninud vastavalt neli ja ühe punkti.