Sillamäe ihkab pealinna võimule lõpu teha (1)

Sillamäe tõotab anda pealinna tippudele tugeva lahingu. Foto: Gertrud AlatareViimaste aastate kõige vastuolulisema käekäiguga klubi, Sillamäe Kalev alustab uut hooaega enesekindlamalt ja paremini komplekteeritult kui kunagi varem.

Kalev tuli Eesti tippjalgpalli suure hooga, võttes iga aastaga liiga ning lõpetas ka oma debüüthooaja Meistriliigas kohe esiviisiku kandadel. Järgmisel hooajal võeti juba hõbedased autasud ning kuulutati, et meistritiitel on samahästi kui nende oma.

Sealt alates on aga hooajad toonud vaatamata nimekatele treeneritele ja korralikule eelarvele vaid pettumusi. Küll on alt mindud ettevalmistusega, küll meeskonna komplekteerimisega, küll taktikaliste valikutega. Põhjendusi on leitud küllaga ja treeneritel ei ole pikka põli klubis olnud.

Eelmisel hooajal teeneka treeneri Valeri Bondarenko välja vahetanud Algimantas Briaunys on seni temale seatud ülesannetega hakkama saanud ning vaadates kaalutletud ja pikaajalist komplekteerimistegevust võib oodata, et uus treener peab ka hooaja lõpuni vastu.

Mees ise arvabki, et klubi juhtkond võiks suhtuda treeneritesse veidi kannatlikumalt, sest tulemust ei tehta kohe meeskonda üle võttes vaid meeskond tuleb üles ehitada ja see nõuab alati aega.

REKLAAM

Nimekad täiendused

Meeskonna komplekteerimisel võetud aeg ja ambitsioonikus on sel aastal end ka ära tasunud, sest sisse on toodud vaid kõrge klassiga täiendusi. Tavapäraste küsitava klassiga Leedu leegionäride asemel on sel hooajal toodud meeskonda peatreeneri rahvuskaaslased, kelle CV-s on nii mõnigi meistritiitel ja ka välisleping.

Lisaks pikendati lepingut Eesti koondislase Vjatšeslav Zahovaikoga, kes on nimetatud ka maailma kõige efektiivsemaks skoorijaks hooajal 2006. Kui siia veel lisada Floras ja TVMK-s olulist rolli mänginud Nikolai Mašitšev ja koondise keskvälja tugitala Martin Vunk, võib algkoosseisus väljakule joosta selline koosseis, millega võiks Meistriliigas võita iga meeskonda.

Päris rahule juhendaja siiski veel komplekteerimisega ei jää: "Iga peatreener tahaks, et tal oleks kahe koosseisu jagu võrdseid mängijaid, aga päris nii ei ole õnnestunud." Praegu räägitaksegi läbi veel ühe mängijaga, kelle nime ega positsiooni Briaunys ei soostunud nimetama. Küll aga arvasid nii peatreener kui klubi president Aleksandr Starodubtsev, et meeskonna nõrgimaks liiniks on hetkel kaitseliin ja just selle liini tegevust tuleks veel kõvasti parandada.

Kuigi suure leegionäride hulgaga on tavaliselt pilku tõmmanud Nõmme Kalju, on just Sillamäel hetkel välismängijaid selgelt üle uue reegliga lubatud piiri. Klubi juhtkond end siiski väga sellest kõigutada ei lase. "Registreerime nii põhimeeskonda kui duublisse kuus leegionäri, kelle hulgast saame igaks mänguks valiku teha," selgitas Briaunys.

Ülejäänud välismaalased hakkavad mänguaega saama Esiliiga B-tasandil. "Esiliigad on mõlemad väga hea ja ühtlase tasemega," arvas Starodubtsev, "sellel, kas duubel mängib B-tasandil või liiga kõrgemal, ei ole suurt vahet."

Palju kontrollmänge

Hooajaks ettevalmistumine on sujunud suuremate tagasilöökideta. Treeningutega alustati juba jaanuari alguses ning sealt alates on trenni tehtud iga päev kaks korda, lisaks on olnud kontrollmängud. Vaid üks päev nädalas on jäänud puhkepäevaks.

Mõningal määral on ettevalmistust küll seganud haigused ja libe väljak, kuid enamus planeeritust on ellu viidud. "Väljak oli kohati ikka jäine, kuigi personal andis endast parima. Meie regiooni oleks lihtsalt vaja jalgpallihalli," tõi Briaunys välja põhilise murekoha ettevalmistuse läbiviimisel.

Oluliseks osaks meeskonna ettevalmistuses olid arvukad kontrollmängud. Nendega alustati küll alles jaanuari lõpus, aga lühikese ajaga kogunes neid kaheksa. "Saime väga korralikke mänge nii Eestis kui välismaal," selgitas Starodubtsev, "tulemus ei olnudki nii tähtis kui see, et uusi mängijaid vaadata ja meeskond ühtseks löögirusikaks siduda."

Briaunys siiski Sankt-Peterburgi turniiril näidatuga päris rahule ei jäänud: "Mängisime suurte koormuste pealt ja mängud algasid umbes kell 7 Eesti aja järgi, mis tegi korraliku mängu näitamise keeruliseks."

Tšempionite hing

Vaatamata rasketele oludele, on mängijate konditsioon enne hooaja algust väga hea, mida tunnistab ka meeskonna viimane lisanduja, Eesti koondislane Martin Vunk: "Sillamäel pole kunagi nii tugevat meeskonda olnud! Taktika poolelt oleks veel vaja tööd teha, aga meeskond on huvitav ja potentsiaali jätkub."

Juba viimased viis päeva koos meeskonnaga trenni teinud (10 treeningkorda) Vunk leiab, et meeskonna teeb tugevaks just tohutu tahe tulemust näidata. Ise loodab mees eelkõige palju mänguaega saada ja aidata meeskonnal seatud eesmärke saavutada. "Ma lähen igat mängu alati võitma!" ei ole Vunk tagasihoidlik. Just sellist suhtumist ootab meestelt ka peatreener Briaunys: "Kogenud Leedu leegionäridel ja koondise meestel on tšempionite hing, nad tahavad alati võita."

Eesmärgid on Sillamäel ka vaatamata eelmiste hooaegade läbikukkumistele kõige kõrgemad. "Tahame jõuda karikafinaali ja olla Meistriliiga medalimeeskondade hulgas," ei tee klubi president Kalevi juhtkonna ambitsioonidest saladust. Edu karikavõistlustel on jäänud nende ainsaks võimaluseks suveks eurosarjakoht lunastada.

Ka peatreener Briaunis ja kogenud Martin Vunk näevad klubis hetkel piisavalt materjali ja kvaliteeti, et kõrgeid kohti püüda. Meistriliiga favoriitideks peavad Sillamäe klubijuhid traditsiooniliselt Tallinna kolmikut, aga päris kõrvale ei jäeta ka kohalikku konkurenti Narva Transi. "Kindlasti tahame ka meie sellesse heitlusse tugevalt sekkuda," ei kiirusta Starodubtsev medaleid teistele jätma.

Meeskonna staar Martin Vunk

Eelmisel aastal Küprose kõrgliigas ja Kreeka esiliigas pallinud Eesti koondise raudvara on kindlasti nimekaim hooajaeelne täiendus Sillamäe klubis. Eelnevatel hooaegadel tihti keskväljal hädas olnud Sillamäe klubile on Vungi taoline täiendus nagu õhk uppujale. Koondislane ei kiirustanud küll koduliigasse naasma, kuid Sillamäe klubi konkreetsus ja järjekindlus andis lõpuks just nende pakkumisele eelised. "Tahan ennast maksimaalselt vormi ajada, et uus hüpe välismaale siit teha," selgitas Vunk ise oma otsuse tagamaid.

Kellel silma peal hoida – Igor Dudarev

Juba paar hooaega Sillamäe põhimeeskonna piirimail olnud Dudarev on peatreener Briaunyse sõnul just see mees, kes nooremast põlvkonnast võiks sel hooajal arenguhüppe teha. Kui eelmistel hooaegadel on Dudarev põhimeeskonda pääsenud pigem kellegi vigastuse tõttu või lihtsalt kehva komplekteerimise pärast, siis sel aastal ootab peatreener, et noor mängumees nõuaks ise oma mänguga koha põhirivistuses.

Suurim küsimärk – kaitseliin

Hooajaeelsetes kohtumistes on Sillamäe lasknud endale väravaid lüüa just kaitseliini eksimuste tõttu. Kas küsimus on lihtsalt kokkumängus või mõnes konkreetses nõrgas lülis, näitab ilmselt hooaeg. Selge on see, et nii peatreener kui klubi president peavad just seda liini problemaatiliseks.

JK Sillamäe Kalev
Peatreener: Algimantas Briaunys
Kapten: meeskond valib järgmisel nädalal
Eelarve: 356 000 eurot
Koduväljak: Sillamäe Kalevi staadion / Sillamäe Kalevi kunstmuru
Duubelvõistkond: JK Sillamäe Kalev II (Esiliiga B)
Koduleht: www.fcsillamae.ee
Esimene mäng: 2. märtsil kell 14 Transiga võõrsil (Narva Kalevi kunstmurul)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Artem Levizi, Mihhail Starodubtsev.
Kaitsjad: Pavel Aleksejev, Mindaugas Bagužis, Marius Cinikas, Igor Dudarev, Aleksandr Volodin.
Poolkaitsjad: Kassim Aidara, David Lortkiphanidze, Vladimir Malinin, Nikolai Mašitšev, Kirill Novikov, Linas Savastas, Vladislav Trofimov, Sergei Vihrov, Martin Vunk.
Ründajad: Alexander Bebikh, Jevgeni Kabajev, Vjatšeslav Zahovaiko, Aleksandr Volkov.

Eeldatav põhikoosseis:

                            Artem Levizi

 Marius Cinikas    Igor Dudarev   Mindaugas Bagužis   Aleksandr Volodin

Alexander Bebikh    Martin Vunk     Kassim Aidara       Kirill Novikov

                 Jevgeni Kabajev  Vjatšeslav Zahovaiko

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:
Nikolai Mašitšev (poolkaitsja, FC Florast)
Marius Cinikas (kaitsja, FC Minskist)
Mindaugas Bagužis (kaitsja, Liepaja Metalurgsist)
Linas Savastas (poolkaitsja, Pakruojise Kruojast)
Martin Vunk (poolkaitsja, FC Panachaikist)
?Aleksei Repa (Ukraina poolkaitsja)
?Aleksei Barbašov (Venemaa äärekaitsja)
?Denis Tjapkin (poolkaitsja, Kohtla-Järve Lootus)

Välja:
Romans Gladilins (kaitsja)
Kazimieras Gnedojus (kaitsja)
Eimantas Valaitis (kaitsja)
Sergei Koršunov (poolkaitsja)
Edgar Mastianica (poolkaitsja)
Roman Nesterovski (poolkaitsja, Narva Transi)
Ats Sillaste (poolkaitsja, Tallinna Kalevisse)
Tanel Tamberg (poolkaitsja)

Hooajaeelsed kontrollmängud:

26.01. Riia Daugava (LAT) - Sillamäe Kalev 1:1 (Zahovaiko)
01.02. Tallinna Levadia (ML) - Sillamäe Kalev 3:3 (Zahovaiko 2, Cinikas)
06.02. Sillamäe Kalev - Taurage Tauras (LIT) 6:0 (?)
11.02. FC Ruan Tosno (RUS3) - Sillamäe Kalev 2:1 (Zahovaiko)
12.02. Peterburi Rus-M (RUS-M) - Sillamäe Kalev 0:1 (pen. Kabajev)
13.02. Pskov 747 (RUS2) - Sillamäe Kalev 2:1 (Kabajev)
15.02. Trevis i VVK (RUS3) - Sillamäe Kalev 2:0
16.02. Peterburi Petrotrest-M (RUS-M) - Sillamäe Kalev 0:2 (Bebikh, Aidara)
23.02. Jurmala Spartaks (LAT) - Sillamäe Kalev, Riia

Võit; viik; kaotus.
ML - Meistriliiga; LAT - Läti meistriliiga; LIT - Leedu meistriliiga; RUS2 - Venemaa teine liiga; RUS3 - Venemaa kolmas liiga; RUS-M - Venemaa noortevõistkond.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

xavic   •  
(90.191.90.***)
Mõned vead koosseisu osas: Bebikhi olete te nii poolkaitsjate kui ka ründajate osas ära märkinud, samas Savastast pole koosseisus.

Sisene
OTSEPILT: Levadia ja Paide jagavad tabeli tipus tähtsaid punkte  (teine poolaeg!)
TULINE
PREMIUM LIIGA
EKSKLUSIIV
Premium liiga saab põneva täienduse? Bogdan Vaštšuk treenib Eesti tippklubiga
Bayerni trooni ihaldavad paljud, aga nõuda võib vaid üks
Seitsmel viimasel kevadel on Müncheni Bayern kroonitud Saksamaa meistriks. Ometi leidub rodu põhjuseid arvata, et sel korral on asjalood teisiti.
SAKSAMAA
VUTISAADE!
Keres, nublu, McWoods ... Ameerikast tulnud Narva kangelane Eesti jalgpallist: see on superhästi organiseeritud
SILM PEALE!
Keres, nublu, McWoods ... Ameerikast tulnud Narva kangelane Eesti jalgpallist: see on superhästi organiseeritud (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" 26. osas käisime Narvas, millele on varasemast kuulsust toonud Paul Keres, hilisemast ajast nublu, aga ka Ameerika ründaja Eric McWoods, kes pallib sealse Transi ridades.
 
Miks suudab Kalju lõppe enda kasuks kallutada ja kuidas toimis <em>Fergie time</em>? U17 koondise spordipsühholoog teab
SILM PEALE!
Miks suudab Kalju lõppe enda kasuks kallutada ja kuidas toimis Fergie time? U17 koondise spordipsühholoog teab (0)
Luubi all on viimastel minutitel võiduväravate löömine - sellest, aga ka jalgpalluri peas toimuvatest nüanssidest annab ülevaate Eesti U17 koondise spordipsühholoog Laur Nurkse, kes teab isegi legendaarse Fergie time'i saladust.
REKLAAM
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
24
19
2
3
78:16
59
2.
Tallinna FC Flora
23
19
1
3
66:15
58
3.
Paide Linnameeskond
24
15
4
5
49:18
49
4.
Nõmme Kalju FC
21
12
7
2
41:19
43
5.
Tartu JK Tammeka
24
8
5
11
36:41
29
6.
JK Narva Trans
24
6
8
10
35:37
26
7.
FC Kuressaare
24
4
5
15
15:56
17
8.
JK Tallinna Kalev
23
4
4
15
17:59
16
9.
Viljandi JK Tulevik
22
4
3
15
20:45
15
10.
Maardu Linnameeskond
23
4
3
16
18:69
15
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA SUVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
59
Tallinna FC Flora
58
Paide Linnameeskond
49
Nõmme Kalju FC
43
Tartu JK Tammeka
29
JK Narva Trans
26
FC Kuressaare
17
JK Tallinna Kalev
16
Viljandi JK Tulevik
15
Maardu Linnameeskond
15
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab sel hooajal otsepilti kokku üle 100 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK