Sillamäe ihkab pealinna võimule lõpu teha (1)

Sillamäe tõotab anda pealinna tippudele tugeva lahingu. Foto: Gertrud AlatareViimaste aastate kõige vastuolulisema käekäiguga klubi, Sillamäe Kalev alustab uut hooaega enesekindlamalt ja paremini komplekteeritult kui kunagi varem.

Kalev tuli Eesti tippjalgpalli suure hooga, võttes iga aastaga liiga ning lõpetas ka oma debüüthooaja Meistriliigas kohe esiviisiku kandadel. Järgmisel hooajal võeti juba hõbedased autasud ning kuulutati, et meistritiitel on samahästi kui nende oma.

Sealt alates on aga hooajad toonud vaatamata nimekatele treeneritele ja korralikule eelarvele vaid pettumusi. Küll on alt mindud ettevalmistusega, küll meeskonna komplekteerimisega, küll taktikaliste valikutega. Põhjendusi on leitud küllaga ja treeneritel ei ole pikka põli klubis olnud.

Eelmisel hooajal teeneka treeneri Valeri Bondarenko välja vahetanud Algimantas Briaunys on seni temale seatud ülesannetega hakkama saanud ning vaadates kaalutletud ja pikaajalist komplekteerimistegevust võib oodata, et uus treener peab ka hooaja lõpuni vastu.

Mees ise arvabki, et klubi juhtkond võiks suhtuda treeneritesse veidi kannatlikumalt, sest tulemust ei tehta kohe meeskonda üle võttes vaid meeskond tuleb üles ehitada ja see nõuab alati aega.

Nimekad täiendused

Meeskonna komplekteerimisel võetud aeg ja ambitsioonikus on sel aastal end ka ära tasunud, sest sisse on toodud vaid kõrge klassiga täiendusi. Tavapäraste küsitava klassiga Leedu leegionäride asemel on sel hooajal toodud meeskonda peatreeneri rahvuskaaslased, kelle CV-s on nii mõnigi meistritiitel ja ka välisleping.

Lisaks pikendati lepingut Eesti koondislase Vjatšeslav Zahovaikoga, kes on nimetatud ka maailma kõige efektiivsemaks skoorijaks hooajal 2006. Kui siia veel lisada Floras ja TVMK-s olulist rolli mänginud Nikolai Mašitšev ja koondise keskvälja tugitala Martin Vunk, võib algkoosseisus väljakule joosta selline koosseis, millega võiks Meistriliigas võita iga meeskonda.

Päris rahule juhendaja siiski veel komplekteerimisega ei jää: "Iga peatreener tahaks, et tal oleks kahe koosseisu jagu võrdseid mängijaid, aga päris nii ei ole õnnestunud." Praegu räägitaksegi läbi veel ühe mängijaga, kelle nime ega positsiooni Briaunys ei soostunud nimetama. Küll aga arvasid nii peatreener kui klubi president Aleksandr Starodubtsev, et meeskonna nõrgimaks liiniks on hetkel kaitseliin ja just selle liini tegevust tuleks veel kõvasti parandada.

Kuigi suure leegionäride hulgaga on tavaliselt pilku tõmmanud Nõmme Kalju, on just Sillamäel hetkel välismängijaid selgelt üle uue reegliga lubatud piiri. Klubi juhtkond end siiski väga sellest kõigutada ei lase. "Registreerime nii põhimeeskonda kui duublisse kuus leegionäri, kelle hulgast saame igaks mänguks valiku teha," selgitas Briaunys.

Ülejäänud välismaalased hakkavad mänguaega saama Esiliiga B-tasandil. "Esiliigad on mõlemad väga hea ja ühtlase tasemega," arvas Starodubtsev, "sellel, kas duubel mängib B-tasandil või liiga kõrgemal, ei ole suurt vahet."

Palju kontrollmänge

Hooajaks ettevalmistumine on sujunud suuremate tagasilöökideta. Treeningutega alustati juba jaanuari alguses ning sealt alates on trenni tehtud iga päev kaks korda, lisaks on olnud kontrollmängud. Vaid üks päev nädalas on jäänud puhkepäevaks.

Mõningal määral on ettevalmistust küll seganud haigused ja libe väljak, kuid enamus planeeritust on ellu viidud. "Väljak oli kohati ikka jäine, kuigi personal andis endast parima. Meie regiooni oleks lihtsalt vaja jalgpallihalli," tõi Briaunys välja põhilise murekoha ettevalmistuse läbiviimisel.

Oluliseks osaks meeskonna ettevalmistuses olid arvukad kontrollmängud. Nendega alustati küll alles jaanuari lõpus, aga lühikese ajaga kogunes neid kaheksa. "Saime väga korralikke mänge nii Eestis kui välismaal," selgitas Starodubtsev, "tulemus ei olnudki nii tähtis kui see, et uusi mängijaid vaadata ja meeskond ühtseks löögirusikaks siduda."

Briaunys siiski Sankt-Peterburgi turniiril näidatuga päris rahule ei jäänud: "Mängisime suurte koormuste pealt ja mängud algasid umbes kell 7 Eesti aja järgi, mis tegi korraliku mängu näitamise keeruliseks."

Tšempionite hing

Vaatamata rasketele oludele, on mängijate konditsioon enne hooaja algust väga hea, mida tunnistab ka meeskonna viimane lisanduja, Eesti koondislane Martin Vunk: "Sillamäel pole kunagi nii tugevat meeskonda olnud! Taktika poolelt oleks veel vaja tööd teha, aga meeskond on huvitav ja potentsiaali jätkub."

Juba viimased viis päeva koos meeskonnaga trenni teinud (10 treeningkorda) Vunk leiab, et meeskonna teeb tugevaks just tohutu tahe tulemust näidata. Ise loodab mees eelkõige palju mänguaega saada ja aidata meeskonnal seatud eesmärke saavutada. "Ma lähen igat mängu alati võitma!" ei ole Vunk tagasihoidlik. Just sellist suhtumist ootab meestelt ka peatreener Briaunys: "Kogenud Leedu leegionäridel ja koondise meestel on tšempionite hing, nad tahavad alati võita."

Eesmärgid on Sillamäel ka vaatamata eelmiste hooaegade läbikukkumistele kõige kõrgemad. "Tahame jõuda karikafinaali ja olla Meistriliiga medalimeeskondade hulgas," ei tee klubi president Kalevi juhtkonna ambitsioonidest saladust. Edu karikavõistlustel on jäänud nende ainsaks võimaluseks suveks eurosarjakoht lunastada.

Ka peatreener Briaunis ja kogenud Martin Vunk näevad klubis hetkel piisavalt materjali ja kvaliteeti, et kõrgeid kohti püüda. Meistriliiga favoriitideks peavad Sillamäe klubijuhid traditsiooniliselt Tallinna kolmikut, aga päris kõrvale ei jäeta ka kohalikku konkurenti Narva Transi. "Kindlasti tahame ka meie sellesse heitlusse tugevalt sekkuda," ei kiirusta Starodubtsev medaleid teistele jätma.

Meeskonna staar Martin Vunk

Eelmisel aastal Küprose kõrgliigas ja Kreeka esiliigas pallinud Eesti koondise raudvara on kindlasti nimekaim hooajaeelne täiendus Sillamäe klubis. Eelnevatel hooaegadel tihti keskväljal hädas olnud Sillamäe klubile on Vungi taoline täiendus nagu õhk uppujale. Koondislane ei kiirustanud küll koduliigasse naasma, kuid Sillamäe klubi konkreetsus ja järjekindlus andis lõpuks just nende pakkumisele eelised. "Tahan ennast maksimaalselt vormi ajada, et uus hüpe välismaale siit teha," selgitas Vunk ise oma otsuse tagamaid.

Kellel silma peal hoida – Igor Dudarev

Juba paar hooaega Sillamäe põhimeeskonna piirimail olnud Dudarev on peatreener Briaunyse sõnul just see mees, kes nooremast põlvkonnast võiks sel hooajal arenguhüppe teha. Kui eelmistel hooaegadel on Dudarev põhimeeskonda pääsenud pigem kellegi vigastuse tõttu või lihtsalt kehva komplekteerimise pärast, siis sel aastal ootab peatreener, et noor mängumees nõuaks ise oma mänguga koha põhirivistuses.

Suurim küsimärk – kaitseliin

Hooajaeelsetes kohtumistes on Sillamäe lasknud endale väravaid lüüa just kaitseliini eksimuste tõttu. Kas küsimus on lihtsalt kokkumängus või mõnes konkreetses nõrgas lülis, näitab ilmselt hooaeg. Selge on see, et nii peatreener kui klubi president peavad just seda liini problemaatiliseks.

JK Sillamäe Kalev
Peatreener: Algimantas Briaunys
Kapten: meeskond valib järgmisel nädalal
Eelarve: 356 000 eurot
Koduväljak: Sillamäe Kalevi staadion / Sillamäe Kalevi kunstmuru
Duubelvõistkond: JK Sillamäe Kalev II (Esiliiga B)
Koduleht: www.fcsillamae.ee
Esimene mäng: 2. märtsil kell 14 Transiga võõrsil (Narva Kalevi kunstmurul)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Artem Levizi, Mihhail Starodubtsev.
Kaitsjad: Pavel Aleksejev, Mindaugas Bagužis, Marius Cinikas, Igor Dudarev, Aleksandr Volodin.
Poolkaitsjad: Kassim Aidara, David Lortkiphanidze, Vladimir Malinin, Nikolai Mašitšev, Kirill Novikov, Linas Savastas, Vladislav Trofimov, Sergei Vihrov, Martin Vunk.
Ründajad: Alexander Bebikh, Jevgeni Kabajev, Vjatšeslav Zahovaiko, Aleksandr Volkov.

Eeldatav põhikoosseis:

                            Artem Levizi

 Marius Cinikas    Igor Dudarev   Mindaugas Bagužis   Aleksandr Volodin

Alexander Bebikh    Martin Vunk     Kassim Aidara       Kirill Novikov

                 Jevgeni Kabajev  Vjatšeslav Zahovaiko

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:
Nikolai Mašitšev (poolkaitsja, FC Florast)
Marius Cinikas (kaitsja, FC Minskist)
Mindaugas Bagužis (kaitsja, Liepaja Metalurgsist)
Linas Savastas (poolkaitsja, Pakruojise Kruojast)
Martin Vunk (poolkaitsja, FC Panachaikist)
?Aleksei Repa (Ukraina poolkaitsja)
?Aleksei Barbašov (Venemaa äärekaitsja)
?Denis Tjapkin (poolkaitsja, Kohtla-Järve Lootus)

Välja:
Romans Gladilins (kaitsja)
Kazimieras Gnedojus (kaitsja)
Eimantas Valaitis (kaitsja)
Sergei Koršunov (poolkaitsja)
Edgar Mastianica (poolkaitsja)
Roman Nesterovski (poolkaitsja, Narva Transi)
Ats Sillaste (poolkaitsja, Tallinna Kalevisse)
Tanel Tamberg (poolkaitsja)

Hooajaeelsed kontrollmängud:

26.01. Riia Daugava (LAT) - Sillamäe Kalev 1:1 (Zahovaiko)
01.02. Tallinna Levadia (ML) - Sillamäe Kalev 3:3 (Zahovaiko 2, Cinikas)
06.02. Sillamäe Kalev - Taurage Tauras (LIT) 6:0 (?)
11.02. FC Ruan Tosno (RUS3) - Sillamäe Kalev 2:1 (Zahovaiko)
12.02. Peterburi Rus-M (RUS-M) - Sillamäe Kalev 0:1 (pen. Kabajev)
13.02. Pskov 747 (RUS2) - Sillamäe Kalev 2:1 (Kabajev)
15.02. Trevis i VVK (RUS3) - Sillamäe Kalev 2:0
16.02. Peterburi Petrotrest-M (RUS-M) - Sillamäe Kalev 0:2 (Bebikh, Aidara)
23.02. Jurmala Spartaks (LAT) - Sillamäe Kalev, Riia

Võit; viik; kaotus.
ML - Meistriliiga; LAT - Läti meistriliiga; LIT - Leedu meistriliiga; RUS2 - Venemaa teine liiga; RUS3 - Venemaa kolmas liiga; RUS-M - Venemaa noortevõistkond.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

xavic   •  
(90.191.90.***)
Mõned vead koosseisu osas: Bebikhi olete te nii poolkaitsjate kui ka ründajate osas ära märkinud, samas Savastast pole koosseisus.

Sisene
TIITLIVÕIDUD
Intervjuu | Soomes tiitliunistuse täitnud Purje: tähistame nädal aega, enne kui koju jõuan
33. VOOR
VÄLISLIIGAD
33. VOOR
Luup peale | Maardu mängis 40 minutit ülekaalus, lõi kaks väravat ja tekitas palju võimalusi, aga sisulist lootust neil ei tekkinudki
OTSEÜLEKANNE
VAATA JÄRELE: Rahvaliiga finaali võitmine osutus leboks ülesandeks  (galerii!)
LEGENDI JÄLGEDES
Suur intervjuu | Karl Jakob Hein: loodan, et olen tulevikus järgmine Mart Poom. Vähemalt
SILM PEALE!
Kaimar Saag paljastab Viljandi jalgpalli peidetud aarde - romantilise jalkaplatsi, kus sai kunagi Klavaniga vutti taotud
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
32
26
3
3
89:19
81
2.
Tallinna FCI Levadia
33
23
5
5
92:27
74
3.
Nõmme Kalju FC
32
20
10
2
71:29
70
4.
Paide Linnameeskond
32
21
5
6
71:24
68
5.
Tartu JK Tammeka
32
11
7
14
48:54
40
6.
JK Narva Trans
33
10
9
14
52:49
39
7.
FC Kuressaare
33
6
5
22
24:76
23
8.
Viljandi JK Tulevik
32
5
7
20
30:68
22
9.
JK Tallinna Kalev
32
5
6
21
24:83
21
10.
Maardu Linnameeskond
33
4
5
24
28:100
17
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

https://www.zone.ee/
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
81
Tallinna FCI Levadia
74
Nõmme Kalju FC
70
Paide Linnameeskond
68
Tartu JK Tammeka
40
JK Narva Trans
39
FC Kuressaare
23
Viljandi JK Tulevik
22
JK Tallinna Kalev
21
Maardu Linnameeskond
17
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK