Tammeka ja Kuressaare poolitasid punktid (galerii!) (0)

Tänases kahevõitluses võitjaid polnud - lepiti viiki. Foto: Edgar KriiskMeistriliiga 13. vooru telemängus leppisid Tartu Tammeka ja FC Kuressaare poolteise nädala jooksul teist korda viigiga. Kui 8. mail Kuressaares lõppes mäng 1:1, siis täna Tamme staadionil jäid väravad nägemata.

Hoolimata mängule eelnenud pereüritusest ja mõnusast kevadilmast, oli tabeli lõpuosa tiimide põnevat ja lahtist heitlust jälgimas vaid napilt kaks ja poolsada jalgpallihuvilist. Kuigi häid ja superhäid võimalusi oli mõlemal võistkonnal, ei suudetud kumbagi puurilukku üle mängida.

"Oli lahtine mäng, mõlematel olid head võimalused, aga ei löönud ära. Mõlemad väravavahid tegid häid tõrjeid," kiitis Kure ründaja Elari Valmas nii oma väravavahti Mihhail Lavrentjevit kui Tammeka sakslasest puurivahti Michael Patrick Kaltenhauserit.

13. vooru järel jätkab Tammeka 11 mängust kogutud kuue punktiga tabeli viimasel real, neist punkti rohkem kogunud Kuressaare (10 mängust) möödus 0:2 Levadiale alistunud Viljandist ja paikneb kaheksandal real.

Esimene poolaeg Tammeka taktikepi all

Möödunud voorus samuti telepubliku silme all viimase minuti penaltist Tallinna Kalevile kaotanud tartlased alustasid isuga. Häälekalt kaasaelanud kodupublik ei pidanud esimest teravust kaua ootama, sest vaid mõni minut pärast avavilet andis Jürgen Lorenz vasakult äärelt hea söödu kasti sööstnud Georgi Ivanovile jala peale, kuid viimane lõi kaks korda Lavrentjevi suunas, kel tänu heale kohavalikule õnnestus mõlemad üritused pareerida.

Vahepeal paar korda ohtlikult Kure kaitsjatelt palli napsanud Ivanovil oli veerandtunni möödudes taas hea võimalus kodumeeskond juthima viia, kuid sedapuhku ei suutnud pikakasvuline ründaja Rauno Tutki söötu korralikult töödelda. Vahetult pärast seda sai Greger Könninge kiirrünnakust 20 meetrilt ohtlikult löögile, kuid Kaltenhauser oli oma ülesannete kõrgusel - see oli ühtlasi ka Kure parim moment avapoolajal.

Tammeka poolelt püsis jätkuvalt pildil Ivanov, kes kümmekond minutit enne poolajavilet andis hea läbisöödu Alexander Nimole, kes oli Lavrentjeviga üks-ühele pääsemas, kuid lükati viimasel hetkel kehaga ära. Heiko Tamme ja Ivanovi koostööst sündis avapoolaja lõpuhetkeil Kure värava all taas ohtlik moment, kuid Ivanovi rinnaga puude ei olnud parim ja olukord lahenes saarlaste kasuks.

Kuressaare saagiks avapoolajal jäid lisaks Könninge löögile mõned nürid trahvilöögid ja poolohtlikud momendid kasti lähistel.

Tammeka kaotab initsiatiivi, Kure ärkab

Kui esimesel poolajal mängis Kure puhtalt kontrate peale, siis mida aeg edasi, seda rohkem püsis pall "mesimummide" käes. Teise poolaja esimese äreva momendi Tammeka poolel likvideeris kapten Siim Valtna, kes võitis kahevõitluses Valmast, kes oli pääsemas Kaltenhauseriga silmitsi.

Valmase ohtlikud sooritused teisel poolajal jätkusid: 60. minuti paiku veeres Kure ründaja kasti paremast nurgast tehtud löök napilt tagapostist mööda, kümmekond minutit hiljem 20 meetrilt teele saadetud karistuslöögi tõrjus Katenhauser värava ette, kuid Könninge jätkuüritus ebaõnnestus.

Samal ajal jätkasid ka tartlased vastaste värava ohustamist: kõigepealt püüdis Lavrentjev Lorenzi mõnelt meetrilt sooritatud pealöögi, mitmed korralikud tsenderdused-löögid takerdusid kaitseliini ning tagatipuks tõrjus Lavrentjev oskuslikult Nimo üleminutite kauglöögi.

Valtna arvates anti teisel poolajal oma lohakusest ise initsiatiiv käest ja jäädi lootma kellegi teise peale, mitte ei väsitud.

Kure viigiga rahul, Tammeka pettunud

"Seda oli teada, et mõlemad meeskonnad on väga motiveeritud. Suht kuue punkti mäng, mõlemad oleme [tabelis] seal taga ja ma arvan, et hooaja lõpus see pilt väga ei muutu," ei alahinnanud Valmas mängu tähtsust.

Ta jäi võõrsilt saadud viigipunktiga pigem rahule: "Meil oligi põhiülesanne, et keskpoolikust alates võtame tiimbloki üles ja üritame kõigutada rahulikult kaasa. Teadsime, et kui nad palli käima saavad, siis nad saavad enesekindluse kätte ja on väga ohtlikud. Ma arvan, et me tulime hästi toime ja õnne oli ka."

Sellest hooajast Tartu meeskonna kaptenipaela kandva Valtna sõnul ei olnud vaatamata kesistele tulemustele meeskonna mängueelne emotsioon halb: "Tulime tahtsime täiega panna, aga ei tulnud välja. Ründajatel jääb loovusest puudu, vaja on lööma hakata. Pettumus on väga suur, sest lootsime kolme punkti."

Mängu parim - Heiko Tamm

Tammeka paremäär näitas täna tõeliselt head taset ja häid sööte-tsenderdusi. Kahjuks ei suutnud kaaslased neid realiseerida. Tamm valmistas kogu mängu vältel oma äärel Kurele peavalu ja pääses paar korda ka ise ohtlikult löögile, kuid temalgi ei õnnestunud võrku sahisema panna.

Mitteametlik protokoll (EJL-i kodulehelt):

kell 14:00 Tartu Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka - FC Kuressaare 0:0 (0:0)

Hoiatused: 66., 90. Janno Saks, 73. Chris Anderson - 40. Tauno Laja, 43. Märt Kluge, 77. Amor Luup
Eemaldamine: 90. Janno Saks
Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 255
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Joonas Jaanovits
Neljas kohtunik: Timo Teniste

Tammeka: 27-Kaltenhauser, 6-Pikk, 23-S. Valtna, 15-Hurt, 7-Tenno (67. 30-C.Anderson), 21-Saks, 32-Tamm, 12-Tutk, 13-Lorenz (61. 5-Kaldoja), 10-Nimo, 14-Ivanov (61. 20-Tšernjavski).
Varus: 31-Kutter, 88-Paabut, 30-C. Andreson, 5-Kaldoja, 20-Tšernjavski, 9-M. Valtna, 77-Vomm.

Kuressaare: 1-Lavrentjev, 33-Pajunurm, 4-Kluge, 13-Rauno Reiman, 21-Laja (46. 29-Kelder), 18-Aljas, 23-Luup (88. 20-M.Rajaver), 3-Könninge, 39-Valmas, 10-Ilves (73. 19-Seeman), 7-Gerasimov.
Varus: 20-M. Rajaver, 19-Seeman, 29-Kelder.