Flora kaheraudne lasi Kalevi põhja (video & galerii!) (0)

Zakaria Beglarišvili tegi teise kübaratriki järjest. Foto: Gertrud AlatareMeistriliiga 13. vooru suurima skoori eest hoolitses valitsev meister FC Flora, kes oli koduplatsil Tallinna Kalevist üle tulemusega 5:0.

Teises järjestikuses mängus sai kirja kübaratriki Zakaria Beglarishvili, ühe tabamuse lisasid Rauno Alliku ja Karl-Eerik Luigend.

"Flora mängis täpselt nii, nagu me arvasime. Meie ise aga ei jõudnud pärast pallikaotusi kiiresti tagasi. Teame, mis on meie probleemid ning Flora on meie jaoks kõige ebamugavam vastane," selgitas kalevlaste abitreener Daniel Meijel.

Samade meeskondade esimese ringi kohtumine lõppes samuti Flora võiduga - toona alistasid tiitlikaitsjad kalevlased Kalevi kunstmuruväljakul tulemusega 3:0.

Florakad tulistavad kaheraudsest

Nagu ka meeskondade esimese ringi kohtumises, läksid florakad kohe avaminutitest peale aktiivselt ründama, et midagi juhuse hooleks mitte jätta. Ning nagu ka toona, andis see ka suhteliselt kiirelt tulemust - kui aprillis löödi esimene värav 11. minutil, siis seekord läks aega täpselt poole kauem, aga see-eest tuli väravaid korraga kaks.

22. minutil pääses kena läbisöödu järel florakate grusiin Zakaria Beglarishvili kalevlaste väravavahi Mart-Mattis Niinepuuga silmitsi ning ei eksinud - kerge ja mängulise puute järel hõljus pall väravasse ning Flora rõõmupidu võis alata.

Juba järgmiselt rünnakul tuli aga tabloonumbreid taas muuta - vasakult äärelt tulnud madalale tsenderdusele suutis esipostis jala vahele saada Rauno Alliku ning mänguseis oligi 2:0.

Mäng on tehtud

Kahe kiire värava järel oli õhus tunda pingelangust - florakad enam nii innukalt kalevlaste väravat ei rünnanud, Kalevi enda rünnakud aga tulemust ei toonud. Nii kulgeski edaspidine mäng suuresti lõpuvile ootuses - ja seda juba esimesel poolajal.

Avapoolaja lõpetuseks suurendasid florakad aga vahet veelgi - karistusalas palli saanud Karl-Eerik Luigend ei lasknud end kaks korda paluda ning saatis võimsa löögi otse värava ristnurka.

Lisaks sellele, et tegu oli esimese poolaja viimase puutega, oli tegu ka Luigendi kohtumise viimase puutega - vaheajal vahetati mees Reio Laabuse vastu välja.

Vahetusmeeste võimalus

Lisaks Laabusele kasutasid vaheajal võimalust ka kalevlased, kes tõid mängu Meistriliigas debüteerinud Henry Niinlaubi. Hiljem sekkus veel teinegi debütant - Kevin Lutsokert.

"Läksime ikkagi Floraga mängima, kuid kui esimesel poolajal see seis tuli, siis hakkasime vaikselt juba Sillamäe peale mõtlema. Tuleb taastuda, kuid oleme amatöörid - peame tööle minema, kaks tööpäeva on veel vahel," rääkis Meijel.

"Meil on palju poisse ja kõik saavad võimaluse. Sellised mängud, kus kolme päeva pärast on juba uus mäng ning oleme juba allapoole jäänud, peamegi hakkama teistele võimalusi andma."

Lõppskoori vormistamine

Teine kolmveerandtund möödus jalgpallimängu kohta võrdlemisi igavalt - sarnaselt avapoolaja lõpule hoidsid florakad palli ning kalevlaste rünnakud eriti ohtlikud polnud.

Sellest hoolimata nägid kohale tulnud 650 pealtvaatajat teisel poolajal veel kahte väravat ning mõlemat Gruusia kodakondsusega Zakaria Beglarishvili esituses. Esmalt suunas Beglarishvili väravasse vasakult äärelt tulnud madala tsenderduse, vahetult enne mängu lõppu sai aga mees hakkama tõelise iluväravaga, saates kiirrünnaku lõpetuseks filigraanse tõstepalli Niinepuu seljataha - 5:0!

Omad võimalused olid siiski ka Kalevil, kuid need piirdusid standardolukordade ning kauglöökidega. Mitmel korral proovis kaugelt täpsust Hiroyuki Mitsuyama, äärel lõi teravust Rejal Alijev. Lõpuvile kõlades pidid kalevlased siiski tablool ümmargust nulli tunnistama - viis-null jäi ka lõppskooriks.

Kahe mängu vahe tingimustes

Esimese ringi 3:0 võidu ja seekordse 5:0-i vahe tuleb Flora kapteni Karl Palatu arvates mängutingimustest. "Esimeses mängus said nad meile rohkem vastu. Muidugi oli see tingitud ka nende kehvast väiksest väljakust, täna olime suurel väljakul, ilm oli ka ilus."

"Eks nad mängivadki tavaliselt nii kaua, kuni üks-kaks ära lüüakse," kirjeldas Palatu kalevlasi.

Kapten ei jätnud kiitmata ka florakate sangarit Beglarishvilit. "Ta on ikka väga kõvasti arenenud. Tugevamaks, rohkem meheks saanud ning kõvasti enesekindlamaks," kiitis Palatu grusiini.

Mängu parim - Zakaria Beglarishvili

Mängu parimas mängijas pole mingit kahtlust - teist kohtumist järjest kübaratrikiga hakkama saanud mees lõi Kalevi värava all teravust ning lisaks endale lõi võimalusi ka teistele. Kolm ilusat väravat ning teenitud võit.