Tammeka U21 kustutas lõplikult Legioni võitmatuse oreooli (Järve alistas teistkordselt Flora) (0)

Legioni võiduseeria sai lõpu. Foto: Andrei Smetana

Tallinna JK Legioni auahne plaan, mis nägi ette, et meeskond ei lahku sel hooajal Esiliigas väljakult kordagi muudmoodi kui võitjana, sai vaatemängulise lõpu Tartus, kus lepiti 3:3 viiki Tartu Tammeka U21 meeskonnaga.

Legionil oli küll senistest mängudest liigatabelis kirjas üks kaotus, ent see tuli tehnilistel põhjustel, kui mängus Tallinna Kalev U21-ga osales mängukeeldu kandnud mängija. Platsil oli Lgeion toona Kalevist jagu saanud. Nüüd aga loovutati esmakordselt punkte ka väljakul ning tagantjärgi peab Legion rahul olema sellegagi, et Tartust üldse viigipunkt päästeti.

Tammeka U21 asus juba paarikümne minutiga kaheväravalisse eduseisu. Teise poolaja alguses vähendas Legion vahet, ent Dominic Laaneots viis uuesti Tammeka kahe väravaga juhtima. Legioni lõpuspurt liiga suurimaks väravakütiks kerkinud Rejal Alijevi tabamuste toel ei toonud neile siiski viigist enamat.

Kaljukindel Gusev tüüris Järve väärtusliku võiduni

Tallinnas peetud kohtumises üllatas Kohtla-Järve JK Järve tabeli teist meeskonda, alistades Flora U21 tänu Duvan Mosquera Torrese tabamusele 1:0. Järve on nüüd võitnud Flora duubli vastu mõlemad sel hooajal peetud mängud, sest avavoorus jäädi koduväljakul peale 4:3. Suurim kiitus kuulub seekord Järve väravavahile Viktor Gusevile, kes hiilgas mitmel juhul suurepäraste tõrjetega, seda ka viiendal lisaminutil, kus Florale viiki kandikul pakuti.

Võrdlemisi võrdselt kulgenud alguspoolel tekkis poolohtlike momente mõlemal poolel, needki tekitatud endi söödupraakidest, ent ohtlikumaid momente hakkas alles avapoolaja teisel poolel tekkima, kui florakad turmtule avasid. 38. minutil leidis Artjom Jermatšenko otsajoone juurest sööduga Danil Kuraksini, kes esimese puutega löögi teele pani, ent pall lendas tagumiset postist veidi mööda.

Vähem kui minut hiljem jätsid külalised oma karistusalas kodumeeskonna mängija lubamatult vabaks ning seegi üritus jäi pisut ebatäpseks. Esimese kolmveerandtunni lõppakordina tegi Gusev 45. minutil tõrje, ent lahtisel pallil oli esimesena jaol Mattias Männilaan, kelle löök vabalt positsioonilt täiesti ebaõnnestus.

Kohtla-Järve tuli pausilt hea energiaga, sest juba teise poolaja teisel minutil tekitati ohtlik moment. Yuri Sousa Lima Lellis noppis palli vahelt ning paari söödu järel oli nahkkera Raivo Saare valduses, kes väravast napilt mööda lõi. 58. minutil eksis külaliste kaitsja rängalt puutega, mille järel pani Jermatšenko karistusalast korraliku pommi teele, ent Gusev pareeris.

Kuigi ühel korral pidi ka florakate puurilukk Ingmar Krister Paplavskis kastist väljatulekuga sekkuma, oli Gusev see, keda järjepanu proovile pandi. 69. minutil keeras Michael Schjönning-Larsen vastase pealt maha ja saatis löögi eesmise alanurga suunas teele, ent Gusev lükkas pantrihüppe järel palli üle otsajoone.

Kuigi väljakuperemehed olid üha rohkem ohje enda kätte võtmas, tuli 79. minutil neile külm dušš, kui Kohtla-Järve kohtumist juhtima asus. Nikolai Martšuk andis keskväljalt filigraanse läbisöödu Lellisele, kes edestas vastast ja söötis palli kasti, kus Torres väravavõrgu sahisema pani. Kodumeeskond jätkas sellest hoolimata domineerimist ning momente tekkis piisavalt, et mänguseis pea peale pöörata, aga ühel juhul ei suudetud taas Gusevit üle mängida ja teisel juhul lajatas Männilaan mõnelt meetrilt täiesti üle.

Lisaminutid hakkasid tiksuma, kui Järve karistusala lähistel toimus kole kokkupõrge mängijate vahel ning külalismängija Deniss Lukin väljakule lamama jäi ning kohtunik seejärel žestikuleerides kiirelt väljaku äärest abi palus. Mõlema meeskonna abistajad jooksid platsile, ent õnneks mängijaga midagi hullu polnud. Kaitsja sai jätkata, ent teenis olukorras tehtud vea eest hoiatuskaardi, mille järel läks otsajoone taha hetkeks kosuma.

Viiendal lisaminutil andis Kohtla-Järve kandikul Florale võimaluse mänguseisu viigistamiseks, kui kaitsja magas karistusalas söödu saanud Aleksandr Šapovalovi täiesti maha. Ründaja pääses Guseviga silmitsi, kuid too vastas hiilgava tõrjega. Teenitud korneri järel sai Aleksandr Iljin veel löögile, kuid külalised said sellele jaole. Pall jäi florakatele, kes veel viimast korda löögile said, kuid oma mängijast rikošeti võtnud pall lendas raamidest mööda. Kõlanud lõpuvile järel vajus nii mõnigi mängija murule pikali, eesotsas Guseviga, kes suurepärase mänguga oli Kohtla-Järve tüürinud ülimagusa võiduni lähikonkurendi vastu.

4. kohal jätkav Kohtla-Järve jääb nüüd 2. kohal olevast Florast maha kahe punktiga. Samas võivad positsioonid muutuda, sest meeskondade vahel asetseval Pärnu Vaprusel on 15. vooru mäng Tallinna Kalevi U21-ga veel pidamata. Järgmises voorus läheb Flora külla just nimelt Pärnule ning Kohtla-Järve sõidab taas Tallinna, et kohtuda liidri Legioniga.

13. juunil kell 19.00 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul

Tartu JK Tammeka U21 - Tallinna JK Legion 3:3 (2:0)
6. Erki Mõttus, 22. Risto Tepper, 61. Dominic Laaneots - 53. Marek Šatov, 72. pen, 83. Rejal Alijev

Hoiatused: 24. Sander Künnapuu - 58. Artur Šarnin
Mänguolud: +23, päikesepaisteline ilm, teisel poolajal paduvihm; kunstmuru heas seisukorras.